Lajmet e Fundit - 38

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
27-11-2012, 00:50:04

Shtatorja e I.Qemalit, Rama: Shih si ia kanë shkruar vulgarët emrin

Shtatorja e I.Qemalit, Rama: Shih si ia kanë shkruar vulgarët emrin      Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama denoncoi pak më parë shkrimin gabim të emrit të Ismail Qemalit në shtatoren e zbuluar pak orë më parë në kryeqytet. “Shikojeni sesi ia kane shkruar vulgaret emrin Ismail Q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-11-2012, 00:50:04

Thaçi: Dy shtete nuk u bënë me dëshirën tonë

Thaçi: Dy shtete nuk u bënë me dëshirën tonë        Në 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, në Kosovë jo vetëm që po festohet gjithandej, por edhe po shprehet haptas keqardhje që shqiptarët nuk jetojnë në një shtet të vetëm në Ballkan. Në një akademi për 100 vjetorin e pavar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-11-2012, 00:50:04

Inva Mula prezanton videon e saj të parë “Dhuratë për ditëlindje”

Inva Mula prezanton videon e saj të parë “Dhuratë për ditëlindje”      Sopranoja me famë botërore, Inva Mula ka prezantuar sot albumin e saj të ri, ndërsa ka sjellë edhe videoklipin e saj të parë, me këngë “Dhuratë për Ditëlindje”. Videoja e realizuar në Tiranë, nëpërmjet produk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-11-2012, 00:50:04

AP identifikon policët që dhunuan të miturin

AP identifikon policët që dhunuan të miturin      Zyra e Avokatit të Populli ka reaguar lidhur me një video në të cilën shfaqet një polic teksa dhunon një të mitur, pasi ky i fundit ka vjedhur në flamur nga dekori i qytetit. Sikurse duket dhe ne videon e bere publike ne media, n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 16:50:04

Elma Doresi, regjisorja “e çmendur” e ndryshimeve

Elma Doresi, regjisorja “e çmendur” e ndryshimeve      Prej dy fundjavash e në vazhdim, në Teatrin e Metropolit, batutat aq të dëgjuara të komedisë “14 vjeç dhëndër” janë ndryshuar. Regjisorja Elma Doresi ka ripunuar tekstin, personazhet, por e ka lënë ngjarjen në kohën e vet… N...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 16:50:04

Edith Durham, mikja e pashpërblyer e shqiptarëve

Edith Durham, mikja e pashpërblyer e shqiptarëve      Të gjithë ata shqiptarë që e njohin Edith Durhamin, e dinë se ajo e përqendroi vëmendjen te shqiptarët dhe te çështja e tyre kombëtare në vitin 1903. Ajo e pat pranuar edhe vetë, kur thoshte se “shqiptarët janë miqtë e mi më ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 16:50:04

Safo Morina (Hamzaraj), e bija e firmëtarit Zihni Abaz Kanina: Im atë, nga firmëtar i Pavarësisë në Burgun e Tiranës

Safo Morina (Hamzaraj), e bija e firmëtarit Zihni Abaz Kanina: Im atë, nga firmëtar i Pavarësisë në Burgun e Tiranës      Flet e bija e njërit prej 40 firmëtarëve të Aktit të Pavarësisë. Cila ishte jeta dhe e kaluara e Zihni Abas Kaninës (Hamzaraj), krushqia me familjen e Ismail...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 16:50:04

Homazh në familjen Jashari, KPR: Bashkimi, amanet i dëshmorëve

Homazh në familjen Jashari, KPR: Bashkimi, amanet i dëshmorëve      PREKAZ- Homazh perkujtimor per familjen Jashari ne Prekaz. Ceremonia u organizua nga Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me pranine e perfaqesuesve nga gjithe trevat shqiptare, p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 16:50:04

Zbulohet në Tiranë shtatorja e Ismail Qemalit

Zbulohet në Tiranë shtatorja e Ismail Qemalit      Pas ekzekutimit të himnit të flamurit, kryeministri Sali Berisha ka zbuluar shtatoren e Ismail Qemalit. Shtatorja e arkitektit të Pavarësisë së Shqipërisë u zbulua në prani të shumë qytetarëve. Ne ceremoni merrnin pjesë edhe min...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 00:50:04

Genta e “BB5”: Puna ime e re në radio dhe me Liamin

Genta e “BB5”: Puna ime e re në radio dhe me Liamin      Është larguar për disa muaj nga jeta publike për të shijuar paksa jetën ndryshe larg mediave. Genta Gjalpi rrëfen këtë radhë arsyet e këtij largimi, çfarë arriti mediatilkisht dhe cili është angazhimi i radhës. Cili është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 00:50:04

Albana Osmani: Të hënën finalja e “VIP Shpija”, ja surprizat

Albana Osmani: Të hënën  finalja e “VIP Shpija”, ja surprizat      Nuk kishte njohur asnjërin prej tyre në jetën jashtë kamerave dhe eksperiencën e saj si moderatore e “VIP Shpija” do mund ta quante bashkëjetesë me personazhe të njohur. Të gjitha janë në pritje të fituesit Dr. F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 00:50:04

Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes së vajzës në provat e koncertit për 100-vjetorin

Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes së vajzës në provat e koncertit për 100-vjetorin      Kanë kaluar shtatë muaj, nga dita kur sopranoja e njohur Inva Mula u bë nëna e një vajze pas martesës me Et’hem Ramadanin, dhe në këtë 100-vjetor të Pavarësisë ajo jep koncertin e saj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
26-11-2012, 00:50:04

Genti Hazizi: Dashuritë në dy kohë, të dyja të bukura

Genti Hazizi: Dashuritë në dy kohë, të dyja të bukura      I quan histori të të gjithëve dhe të askujt, ato të treguara në “Portokalli”. Nga kinemaja në televizion, për të rikthyer me humor nostalgjinë e 50 viteve të diktaturës në monologët e një dëshmitari të asaj kohe. Gent Ha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 16:50:04

Politikanet dhe gazetaret e preferuara të Sekuit, së bashku në jetë nate

Politikanet dhe gazetaret e preferuara të Sekuit, së bashku në jetë nate      Ka qenë një natë speciale ajo e së enjtes, organizuar në ambientet e “Vila Mercedes” në Tiranë, në nder të ambasadorit të Komisionit Europian (KE-së), Etore Sekui. Me sportivitetin dhe natyrën e këndsh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 16:50:04

Psy thyen Bieber, “Gangnam Style” me e klikuara në historinë e Youtube!

Psy thyen Bieber, “Gangnam Style” me e klikuara në historinë e Youtube!      Videoja muzikore e reperit koreano jugor, Psy  “Gangnam Style” është bërë vieoja më e klikuar në historinë e Youtube, me më shumë se 800 milion klikime. Psy ka kaluar tashmë yllin e adoleshentëve, Justi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 16:50:04

Provat për Paradën Ushtarake, policia merr masat

Provat për Paradën Ushtarake, policia merr masat      TIRANE- Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë ka bërë me dije sot masat që do të ndërmerren për të garantuar mbarëvajtjen gjatë provave të Paradës Ushtarake që do të zhvillohet në segmentin rrugor Sheshi Rilindja, përgjatë rr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 16:50:04

Rihana e irrituar me Rita Orën: Po më kopjon

Rihana e irrituar me Rita Orën: Po më kopjon      Rihana është mjaft e zëmëruar me Rita Orën. Kështu shkruan sot tabloidi britanik The Sun, duke iu referuar burimeve të afërta me këngëtaren nga Barbados. Nëse në fillimet e saj, Rihana e pëlqente shqiptaren, Rita Ora, edhe pse aj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 16:50:04

“Fieri”, Majko: Nuk është çështje rajonale

“Fieri”, Majko: Nuk është çështje rajonale      KORÇE- Cilësimi i çështjes së Fierit si një çështje rajonale është e gabuar. Kështu është shprehur nga Korça, deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, i cili foli gjatë një takimi me simpatizantë të PS-së atje. Majko tha se “Q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 08:50:04

Vdes pas 42 vjetësh në koma

Vdes pas 42 vjetësh në koma      Vdes pas 42 vitesh ne gjendje kome nje 59 vjecare dhe lajmi ben shpejt xhiron e botes. Behet fjale per Edwarda O’Bara, e cila ra ne koma pas marrjes së një medikamenti kundër pneumonisë në vitin 1970. Ajo u pagezua me emrin “Borebardha e fjetur” ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 00:50:03

Fajon: Nga 2013, sërish regjim i vizave për Ballkanin Perëndimor

Fajon: Nga 2013, sërish regjim i vizave për Ballkanin Perëndimor      Eurodeputetja social-demokrate, Tanja Fajon deklaroi sot në Lubjanë se Bashkimi Evropian është duke u përpjekur për gjetjen e “mekanizmitpër aplikim të përkohshëm të regjimit të vizave për vendet e treta”. S...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 00:50:03

Incidentet gjatë vizitës së Gruevskit, MJ: Distancohemi dhe i dënojmë. Autorët, para ligjit

Incidentet gjatë vizitës së Gruevskit, MJ: Distancohemi dhe i dënojmë. Autorët, para ligjit      TIRANË- Ministria e Jashtme ka reaguar për incidentet që ndodhën dje gjatë vizitës së kryeministrit të Maqedonisë në Tiranë, Nikola Gruevski. Në nje deklaratë për shtyp, Ministria e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 00:50:03

Bie nga kati i tretë, rëndë 60 vjeçari

Bie nga kati i tretë, rëndë 60 vjeçari      FIER- Nje 60 vjecar ka marre plage te renda teksa ka rene aksidentalisht nga kati i trete i pallatit. Sipas te dhenave te para mesohet se behet fjale per shtetasin Enver Skendaj, 60 vjec nga Komuna Qendër e Fierit, qe punonte si polic ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 00:50:03

Topi në Dibër të Madhe: Politika, përgjegjësi historike

Topi në Dibër të Madhe: Politika, përgjegjësi historike      DIBER- Kryetari i FRD-së, Bamir Topi ka qene sot ne Dibrën e Madhe me rastin e festës së 100 vjetorit të shtetit shqiptar. “Festat janë ngjarje të rëndësishme që duhet të bashkojnë qytetarët, pavarësisht flamujve parti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
25-11-2012, 00:50:03

100 vjetori, krerë shtetesh urojnë Nishanin

100 vjetori, krerë shtetesh urojnë Nishanin      TIRANE- Me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise se Shqiperise, krere shtetesh i kane percjelle urimet e rastit Presidentit te Shqiperise, Bujar Nishani e permes tij gjithe popullit shqiptar. Faqja zyrtare e Presidences ka publikuar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 16:50:04

Ish-pronarët, Olldashi ndan 30 titujt e parë ekzekutivë

Ish-pronarët, Olldashi ndan 30 titujt e parë ekzekutivë      Procesi i kthimit të banesave tek ish-pronarët tashmë ka marrë edhe formën më konkrete të tij, dhe kjo është shoqëruar me një ceremoni të parë në qytetin e Durrësit. Ministri i Punëve Publike dhe Transporteve, Sokol Ol...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 16:50:04

Halimi: Inspektimi online shmang abuzimet në Gjyqësor

Halimi: Inspektimi online shmang abuzimet në Gjyqësor      TIRANE – Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, cilësoi dje inspektimin on-line si mjetin më të frytshëm për monitorimin e sistemit gjyqësor. Në fjalën e tij në seminarin ndërkombëtar “Mbi praktikat më të mira europiane n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 16:50:04

Mediu përfiton nga amnistia

Mediu përfiton nga amnistia      Mbrojtësit ligjorë: Të përfundojë procesi më herët, s’duam interpretime politike. Gërdeci, avokatët: Gjykata të vendosë para 28 Nëntorit Avokatët mbrojtës të Fatmir Mediut, ishministrit të Mbrojtjes të akuzuar për “plagosje të rëndë nga pakujdesi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 16:50:04

Berat, Berisha: Nderim kontribuesve të Pavarësisë

Berat, Berisha: Nderim kontribuesve të Pavarësisë      BERAT- “Nderojmë ata që kanë vënë shpirtin, gjeninë e tyre krijuese në themel të një Shqipërie të lirë e të pavarur”. Keshtu ka deklaruar Kryeministri Sali Berisha gjate aktiviteteve te organizuara në kuadër të 100 vjetorit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 16:50:04

EULEX-i në aksion për arrestimin e Limajt?

EULEX-i në aksion për arrestimin e Limajt?      PRISHTINE- Policia e EULEX-it ka ndërmarrë një aksion për arrestimin e deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në misioni evropian për sundimin e ligjit, EULEX. Zëdhënësi i këtij misioni, Anne...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 08:50:04

Westerwelle: Miratimi i 3 ligjeve, i domosdoshëm

Westerwelle: Miratimi i 3 ligjeve, i domosdoshëm      Gjermani është një nga vendet që mbështet fuqishëm integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian, por është vetë Shqipëria, dhe vendet e tjera të Ballkanit Perendimor ato që do të përcaktojnë perspektivën e tyre drejt integri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 08:50:04

Shpaloset flamuri 1250 metër katror në Dibër të Madhe!

Shpaloset flamuri 1250 metër katror në Dibër të Madhe!                        
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 08:50:04

Më 28 nëntor në orën 20:00, Rita Ora në sheshin “Skëndërbej”

Më 28 nëntor në orën 20:00, Rita Ora në sheshin “Skëndërbej”      Konfirmohet, këngëtarja me famë botërore, Rita Ora do të jetë në Tiranë më 28 nëntor për një koncert të madh. Kompania “ministriaekomunikimit.com “ ka publikuar posterin zyrtar në kolonën e punëve të “Ministrisë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 08:50:04

Videoja hit në Youtube, 4 djem formojnë “biçikletën njerëzore”

Videoja hit në Youtube, 4 djem formojnë “biçikletën njerëzore”      Jeni të mërzitur dhe nuk keni për të bërë ndonjë gjë më interesante!? Kjo është një ide. Një video e cila ka marrë mijëra klikime në pak ditë. Katër djem formojnë atë që quhet “biçikleta njerëzore”. Xhirimet jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 08:50:04

Parajsa tropikale…në mes të Gjermanisë!

Parajsa tropikale…në mes të Gjermanisë!      Është plazhi më i madh në botë me 400 shezllone, dhe pa re në horizont. Megjithatë, plazhin mund ta vizitojnë 6.000 persona në të njëjtën kohë, dhe kjo parajsë ndodhet në Gjermani. Tropical Resort Island në Krausnick, në jug të Berlin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 00:50:03

Fier, arrestohen tre persona për vjedhje

Fier, arrestohen tre persona për vjedhje      Tre persona janë vënë në pranga nga Policia e Fierit pasi akuzohen për vjedhje. Arrestimi erdhi pas operacionit të koduar “Mesnata”, ku u vunë në pranga Ermal Billinari, Elvir Kananaj dhe Ermal Likuria. Nga të dhënat e policisë mësoh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 00:50:03

Shkodër, aksidentohet për vdekje një 75- vjeçar

Shkodër, aksidentohet për vdekje një 75- vjeçar      SHKODER- Një 75 vjeçar mbeti sot i vdekur pas një përplasje të një motoçiklete dhe një autoveture. Aksidenti ndodhi në lagjen “Bahçallëk” të Shkodrës, kur një mottoçikletë e cila drejtohej nga një 25 vjeçar, i identifikuar si ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 00:50:03

“Shota” nga Prekazi drejt Vlorës me kalë të bardhë!

“Shota” nga Prekazi drejt Vlorës me kalë të bardhë!      Një grup kalorësish, të prirë nga Teuta Biba nga Gjeneva, me veshje kombëtare dhe me kalë të bardhë, kanë nisur në rrugëtimin historik nga Kulla e Jasharajve në Prekaz dhe për 8 ditë do të rrugëtojnë nëpër shtigjet, të cil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 00:50:03

United nderon me një statujë trajnerin legjendë, Sir Alex Ferguson

United nderon me një statujë trajnerin legjendë, Sir Alex Ferguson      Manchester United ka festuar sot karrierën e jashtëzakonshme të Sir Alex Ferguson, i cili qëndron në krye të ekipit që prej 26 vjetësh. Ferguson është nderuar me një statujë bronxi gati 3 metra e lartë. Monu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
24-11-2012, 00:50:03

Pema e Krishtlindjeve mbërrin në Shtëpinë e Bardhë!

Pema e Krishtlindjeve mbërrin në Shtëpinë e Bardhë!                  http://laj.me/58058       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 16:50:03

Protesta masive kundër dekretit të Morsit

Protesta masive kundër dekretit të Morsit      EGJIPT- Proteste masive ne Egjipt kundër ndryshimeve kushtetuese që ka bërë presidenti Muhammad Morsi. Forca të shtuara të sigurisë dhe ushtarake janë vendosur pranë institucioneve shtetërore në Kajro të Egjiptit.Presidenti ka nxj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 16:50:03

Obama uron Nishanin për 100 vjetorin e Pavarësisë

Obama uron Nishanin për 100 vjetorin e Pavarësisë      Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka uruar presidentin Nishani dhe mes tij gjithe popullin shqiptar per 100 vjetorin e Pavaresise. Ne nje mesazh urimi, Obama rikonfirmon edhe njehere mbeshtetjen e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 16:50:03

Lind fëmijën e 16-të: Dua edhe të tjerë

Lind fëmijën e 16-të: Dua edhe të tjerë      Kjo eshte nje familje vertete e madhe. Sue Radford dhe burri i saj Noel kane 16 femije, pas lindjes se fundit qe e shtoi familjen e tyre. Por duket se nuk do te ndalen me kaq, pasi nena thote me krenari qe do te jete e lumtur po te ke...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 16:50:03

Vrasja e kamarierit, i akuzuari: Krimin e bëri im vëlla dhe shoku i tij

Vrasja e kamarierit, i akuzuari: Krimin e bëri im vëlla dhe shoku i tij      MAT- Ndersa gjykata e Matit ka lene sot ne arrest me burg pa afat 2 autorët e dyshuar për vrasjen dhe varrosjen e 23 vjecarit Fatjon Barmeta ne Klos, Astrit Boja ka deklaruar se krimi eshte bere nga vel...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 16:50:03

Berisha, biznesit maqedonas: Investoni tek ne

Berisha, biznesit maqedonas: Investoni tek ne      TIRANË- Kreu i qeverisë shqiptare, Sali Berisha ka ftuar biznesin maqedonas të investojë në vendin tonë, duke garantuar se qeveria do të bëjë gjithçka që ata të kenë në këtë vend një histori suksesi. Gjatë fjalës së tij ën forum...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 08:50:04

Universitetet, Rama: Fonde, publikut e privatit

Universitetet, Rama: Fonde, publikut e privatit      TIRANE- Në tryezën e sotme të arsimit, kreu i Partisë Socaliste theksoi nevojën e një verifikimi transparent dhe të pakompromentueshëm të cilësisë, kushteve dhe burimeve njerëzore në të gjitha universitetet publike dhe private...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 08:50:04

Kryeministri i Maqedonisë viziton nesër Tiranën

Kryeministri i Maqedonisë viziton nesër Tiranën      TIRANE- Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski do të jetë nesër në Tiranë për një vizitë zyrtare. Gruevski do të pritet nga kryeministri i vendit, Sali Berisha ndërsa pritet të ketë edhe takime të tjera. Pre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 08:50:04

Ekspozohen në Tiranë armët e Heroit Kombëtar, Skëndërbeu

Ekspozohen në Tiranë armët e Heroit Kombëtar, Skëndërbeu      Në Muzeun Historik Kombëtar në qendër të kryeqytetit janë ekspozuar sot për herë të parë armët e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skëndërbeu.Dyert janë të hapura për publikun që sot, hyrja do të jetë falas, dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 08:50:03

Deimel: Statusi në dhjetor? Shumë e vështirë

Deimel: Statusi në dhjetor? Shumë e vështirë      DEUTSCHE WELLE- Johanna Deimel, zëvëndësdrejtoreshë e Organizatës së Evropës Juglindore shprehet në Deutsche Welle mbi rritjen e zërave kritikë dhe skeptikëve për marrjen e statusit kandidat në dhjetor. DW: Zonja Deimel, ju jeni ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 00:50:03

Spikerat dorëhiqen direkt në TV!

Spikerat dorëhiqen direkt në TV!      Nuk na ndodh shpesh që të shohim dy gazetarë, të cilët pasi kanë lexuar lajmet të japin dorëheqjen direkt në TV, për shkak të gazetarisë së “keqe” që promovon udhëheqësi i tyre. Por kjo është pikërisht ajo që ndodhi në  televizionin,WVII, nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe