Lajmet e Fundit - 39

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
23-11-2012, 00:50:03

Ata refuzuan prishjen e shtëpisë…!

Ata refuzuan prishjen e shtëpisë…!      Ata refuzuan prishjen e shtëpisë, ndërsa tani janë të rrethuar nga betoni. Kjo është përvoja paradoksale e dy të moshuarve kinezë që jetojnë në Wenling, në lindje të qytetit të Pekinit, të cilët nuk ranë në dakord për prishjen e shtëpisë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 00:50:03

Rikthehen grabitjet e dhunshme në kryeqytet

Rikthehen grabitjet e dhunshme në kryeqytet      TIRANE- Rikthehen sërish grabitjet e dhunshme në kryeqytet. Pak minuta më parë në zonën e “9-katësheve” dy të rinj me motor i kanë grabitur një gruaje çantën. Mësohet se dy personat, ende të paidentifikuar kanë marrë çanten dhe ja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 00:50:03

Gjendet e djegur makina e grabitësve të kambistit

Gjendet e djegur makina e grabitësve të kambistit      Është gjetur në Shkopet të Laçit makina BMW me të cilën 4 grabitës u larguan nga vendi i ngjarjes, pasi i kishin marre 5 milionë lekë kambistit, Agim Balla. Duket se grabitësit pasi janë larguar mjaftueshëm nga vendi i ngjar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
23-11-2012, 00:50:03

Dafina Zeqiri zhvishet për 100 vjetor!

Dafina Zeqiri zhvishet për 100 vjetor!      Eshtë njëra prej artisteve më interesante të viteve të fundit, dhe sigurisht gjithmonë përpiqet të surprizojë. Kësaj rradhe me ndihmën edhe të fotografit të njohur shqiptar, Fadi Berisha, Dafina Zeqiri është zhveshur plotësisht, duke m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 16:50:03

Ekspozohen shpata e përkrenarja e Skënderbeut

Ekspozohen shpata e përkrenarja e Skënderbeut      TIRANE- Eshte hapur me nje ceremoni te vecante ekspozita ne Muzeun Kombetar, pjese e te ciles ne kuader te festimeve per 100 vjetorin e Pavaresise, do te jene edhe shpata e perkrenarja e Skenderbeut, mberritu vetem pak dite me p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 16:50:03

Arrestohet në Firenze Jetmir Llani

Arrestohet në Firenze Jetmir Llani      FIRENZE- Policia italiane ka njoftuar arrestimin e shqiptarit Jetmir Llani, i kerkuar per vrasje ne Shqiperi. Mediat italiane, duke iu referuar policise kane njoftuar arrestimin e te kerkuarit per vrasje pas hasmerise me fisin Shkreta ne M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 16:50:03

Sekui në KQZ: Zgjedhjet, test për integrimin

Sekui në KQZ: Zgjedhjet, test për integrimin      TIRANË- Ambasadori i BE-së ne vendin tonë, Etore Sekui ka deklaruar sot se zgjedhjet me standarde të larta janë test për integrimin e vendit në BE. Deklarata është bërë pas një takimi që Sekui zhvilloi në Komisionin Qendror të Zg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 16:50:03

Kryeprokurori, Sekui: Procesi të jetë transparent e kushtetues

Kryeprokurori, Sekui: Procesi të jetë transparent e kushtetues      TIRANË- Proces transparent e kushtetues ka kërkuar ambasadori i BE-së, në vendin tonë, Etore Sekui për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. Duke iu përgjigjur interesit të medias për procesin për zëvendësimin e Ina...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 16:50:03

Kumbaro shpallet fajtor, dënohet me 15 vjet burg

Kumbaro shpallet fajtor, dënohet me 15 vjet burg      Pas një procesi që zgjati më shumë se katër vjet, Gjykata për Krimet e Rënda ka shpallur fajtor për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit shqiptaro- maqedonas Remzi Hoxha, të pandehurin Ilir Kumbaro. Ilir Kumbaro u dënua nga Gj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 08:50:04

Preshevë, Daçiç: Të hiqet përmendorja, provokim

Preshevë, Daçiç: Të hiqet përmendorja, provokim      PRESHEVE- Kryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme (MUP) të Serbisë, Ivica Daçiç ka kërkuar nga shqiptarët e Luginës së Preshevës që të largojnë përmendoren e ushtarëve të rënë të UÇPMB-së e ngritur në qendër të Preshev...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 08:50:04

100 vjet Shqipëri e Pavarur!

100 vjet Shqipëri e Pavarur!                  http://laj.me/57949       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 08:50:04

Madona e ekzagjeron me veshjen!

Madona e ekzagjeron me veshjen!                      http://laj.me/57948       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 08:50:04

Gaza, arrihet marrëveshja për armëpushim

Gaza, arrihet marrëveshja për armëpushim      Arrihet marrëveshja për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit. Ministri i Jashtëm i Egjiptit ka bërë të ditur se Izraeli dhe Hamasi janë pajtuar për armëpushim në Rripin e Gazës. Mësohet se armëpushimi pritet të hyjë në fuqi në orën 20...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 00:50:04

Withers: Shqipëria në prag të një lindje të re

Withers: Shqipëria në prag të një lindje të re      Ish ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Withers duke folur për Zërin e Amerikës tha se Shqipëria është në prag të një lindje të re të lirisë. Pavarësisht vështirësive që vendi ka kaluar, populli shqiptar ka pat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 00:50:04

Samsung sjell risinë teknologjike, telefonin e përthyeshëm

Samsung sjell risinë teknologjike, telefonin e përthyeshëm      Risitë teknologjike duket se do të kalojnë çdo parashikim njerëzor. SAMSUNG ka vendosur të bëhet firma e parë e cila do të nisë shitjen e celularëve të përthyeshëm, ndoshta nga viti i ardhshëm. Këto fotografi tregoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 00:50:04

Lamtumirë “Fair Play”

Lamtumirë “Fair Play”      Sulmuesi i Shakhtar Donetsk Luiz Adriano është akuzuar nga UEFA për shkelje të parimeve të lojës Fair Play, pasi ky i fundit shënoi në një moment të diskutueshëm në përballjen e djeshme me Nordsjaelland FC, në një ndeshje të vlefshme për Ligën e Kampio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 00:50:04

Selia e NATO-s kremton 100 vjetorin e Pavarësisë Rassmusen: Shqipëria, aleat i denjë i Aleancës

Selia e NATO-s kremton 100 vjetorin e Pavarësisë Rassmusen: Shqipëria, aleat i denjë i Aleancës      Përvjetori i 100-të i Pavarësisë së Shqipërisë është festuar edhe në në selinë e NATO-s në Bruksel. Në një ceremoni të veçantë, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Ras...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
22-11-2012, 00:50:04

100 vjetori i Pavarësise, Google mund të “vishet” kuqezi!

100 vjetori i Pavarësise, Google mund të  “vishet” kuqezi!      Prej disa kohësh ka nisur të nënshkruhet online, një peticion nga të gjithë shqiptarët anembanë botës. Nëpërmjet tij, kërkohet t’i tërhiqet  vëmendje gjigantit “Google” që me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
20-11-2012, 16:50:02

Mat, 23-vjecari prej tre ditësh i zhdukur, polici: Dyshohet për rrëmbim

Mat, 23-vjecari prej tre ditësh i zhdukur, polici: Dyshohet për rrëmbimMat, rezulton i zhdukur prej tre ditësh 23-vjecari Fatjon Barmetaj familjarët denoncojnë rastin në Polici: Nga hetimet paraprake dyshohet të jetë rrëmbyer. Shoqërohen 10 persona.

12:51
20-11-2012, 16:50:02

Kryeprokurori i ri, Ruçi: Mandati i Ina Ramës deri në maj. Patozi: Në nëntor

Kryeprokurori i ri, Ruçi: Mandati i Ina Ramës deri në maj. Patozi: Në nëntorMuaji nëntor duket se do të jetë muaji që do të përcaktojë emrin e kryeprokurorit të ri të Republikës, i cili do të zëvendësojë Ina Ramën në këtë post. Presidenti Nishani nisi sot një tur konsultimesh me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
20-11-2012, 16:50:02

Shkarkimi i kryeprokurores, Edi Rama: Qeveria antentat Kushtetutës

Shkarkimi i kryeprokurores, Edi Rama: Qeveria antentat KushtetutësSipas kreut të opozitës, Prokurorja e Përgjithshme nuk mund të shkarkohet dhe as të zëvendësohet para datës 23 maj 2013, sepse kjo do të ishte rrënuese për jetën institucionale të vendit.

12:51
20-11-2012, 16:50:02

Sequi: Integrimi në BE, opinioni publik t'i bëjë presion politikës

Sequi: Integrimi në BE, opinioni publik t'i bëjë presion politikësSot është prezantuar sondazhi mbi perceptimin e shqiptarëve për BE, ku ambasadori Ettore Sequi bëri të ditur rrugët që cojnë një vend drejt anëtarësimit në Union. " Shprehja është të gjitha rrugët të çojnë në Romë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
20-11-2012, 16:50:02

"Gaza", Ambasada Palestineze: Tirana të tregojë kujdes në deklarata

"Gaza", Ambasada Palestineze: Tirana të tregojë kujdes në deklarata  Ministria shqiptare bën përgjjegjëse Palestinën për sulmet në Gaza  reagon  ambasada palestineze:  Tirana të tregojë kujdes për deklaratat. Palestinezët kanë të drejtë të vetëmbrohen edhe OKB pranon se jetojnë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
20-11-2012, 08:50:03

Buxheti 2013-të, Angjeli: Jo realist, nuk i përgjigjet situatës aktuale

Buxheti 2013-të, Angjeli: Jo realist, nuk i përgjigjet situatës aktualePr/buxheti për Angjelin nuk mbështetet në situatën e muajve të fundit që rezultojnë shumë negative për ekonominë dhe me investime të parealizuara.

12:51
20-11-2012, 08:50:03

Nishani tur konsultimesh për kryeprokurorin e ri, zbardhet axhenda

Nishani tur konsultimesh për kryeprokurorin e ri, zbardhet axhendaZyra e shtypit e Presidencës zbardhi axhendën e takimeve të kryetarit të shtetit, në kuadër të turit të konsultimeve që pritet të zhvillojë sot për emrin e Prokurorit të Përgjithshëm të Republikës.

12:51
20-11-2012, 08:50:03

"Gërdeci", prokuroria në Apel: Dënimet, për vrasje

"Gërdeci", prokuroria në Apel: Dënimet, për vrasjeYlli Pinari, Mihal Delijorgji, Dritan Minxolli dhe Sokol Ngjeci duhet të shpallen fajtorë për akuzën e "Vrasjes në rrethana cilësuese".

12:51
20-11-2012, 08:50:03

Korçë, vidhen flamujt e 100-vjetorit, Peleshi: Turp për qytetin

Korçë, vidhen flamujt e 100-vjetorit, Peleshi: Turp për qytetinBurime nga qyteti juglindor pohojnë se gjatë orëve të natës të së dielës, persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur flamujt që ishin vënë si dekor në pedonalen e rikonstruktuar kohët e fundit si dhe ata që ishin vë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
20-11-2012, 00:50:02

Motër e vëlla merrin peng një 17-vjecar për hakmarrje

Motër e vëlla merrin peng një 17-vjecar për hakmarrjeDy familjarët bashkëpunim me njeri-tjetrin kanë realizuar pengmarrjen e vëllait të ish-bashkëjetuesit të dikurshëm të Fatbardhës, 17 vjeçari A.M.

12:51
20-11-2012, 00:50:02

37 turistë europianë vizitojnë fabrikën e birrës Korca

37 turistë europianë vizitojnë fabrikën e birrës Korca37 turistë nga Franca, Austria dhe Gjermania kanë vizituar fabrikën e birrës së parë shqiptare Birrës Korca.

12:51
20-11-2012, 00:50:02

Albtelekom feston 100 vjetorin e themelimit. Berisha: Modernizoi Shqipërinë

Albtelekom feston 100 vjetorin e themelimit. Berisha: Modernizoi ShqipërinëAlbtelekom shënoi sot 100 vjetorin e themelimit të saj. Përfaqësues të kompanisë dhe të ftuar nderi morën pjesë në konferencën e mbajtur me këtë rast në hotel Sheraton pasditen e sotme.

12:51
20-11-2012, 00:50:02

Buxheti 2013, Angjeli: Jo realist, nuk i përgjigjet situatës aktuale

Buxheti 2013, Angjeli: Jo realist, nuk i përgjigjet situatës aktualeProjekt buxheti për Angjelin nuk mbështetet në situatën e muajve të fundit që rezultojnë shumë negative për ekonominë dhe me investime të parealizuara.

12:51
20-11-2012, 00:50:02

Fullani: Kriza ekonomike kërkon politika të reja

Fullani: Kriza ekonomike kërkon politika të rejaNë seminarin e VI për kërkime në fushën e ekonomisë, Fullani vuri në dukje se tashmë sfida më e madhe është krijimi dhe zbatimi i politikave të reja ekonomike.

12:51
19-11-2012, 16:50:02

Seancë gjyqësore ndaj amerikanit Caminski, abuzoi me 3 të mitur

Seancë gjyqësore ndaj amerikanit Caminski, abuzoi me 3 të miturGjykata e Durrësit ka nisur procesin gjyqësor në mungesë të 70-vjeçarit me shtetësi amerikane Carl Stephan Caminski, i akuzuar për veprën penale "marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur".

12:51
19-11-2012, 16:50:02

Gjirokastër, sekuestro 300 çakmakëve, shqiponja "kokë poshtë'

Gjirokastër, sekuestro 300 çakmakëve, shqiponja "kokë poshtë'Vetëm pak ditë nga festa e 100 vjetorit të Pavarësisë, në Gjirokastër janë sekuestruar rreth 300 çakmakë me Shqiponjën e stampuar me kokë poshtë.

12:51
19-11-2012, 16:50:02

Rinovimi i licencës së CEZ, ERE: Vendosim në 21 Nëntor

Rinovimi i licencës së CEZ, ERE: Vendosim në 21 NëntorERE mbledhje për kërkesën e CEZ për rinovimin e licencës: Mbledhja për kërkesën e CEZ për licencën, më 21 nëntor. CEZ kërkon rinovim, ERE ka propozuar heqjen e licencës.

12:51
19-11-2012, 16:50:02

Komuniteti i biznesit apel politikës për ligjin mbi Gjykatën e Lartë

Komuniteti i biznesit apel politikës për ligjin mbi Gjykatën e LartëBiznesi i drejtoi sot një apel politikës shqiptare që të marrin në konsideratë diskutimin e dhe  aprovimin e ligjit për Gjykatën e Lartë pa shkaktuar vonesa te tjera pasi vetëm në këtë mënyrë mund të futet në zb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
19-11-2012, 16:50:02

Gjykata ndalon ndërprerjen e energjisë, CEZ në Pragë: Apelojmë vendimin

Gjykata ndalon ndërprerjen e energjisë, CEZ në Pragë: Apelojmë vendiminGjykata ndalon ndërprerjen e enrgjisë,  CEZ në Pragë:  Vendimi arbitrar, do apelojmë. Ndërhyrja ne veprimtarinë e një kompanie private e pajustifikueshme.  CEZ në Tiranë:  Policia e Shtetit na dhunoi, do ndër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
19-11-2012, 08:50:10

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e Mirënjohjes

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e MirënjohjesNë organizim të Këshillit për të Drejtat e Njeriut, Presheva sot ka qenë mikpritëse e ekspozitës së 100- vjetorit të shtetit Shqiptar, të autorit Artan Lame nga Tirana

12:51
19-11-2012, 08:50:10

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'Në kuadër të 100- vjetorit të Pavarësisë, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit dhe Universitetin e Sporteve kanë organizuar kupën "Pavarësia" në basketboll

12:51
19-11-2012, 08:50:10

Rama: Berisha zbato ligjin për "Fierin' pastaj kërko 3 ligjet e reja

Rama: Berisha zbato ligjin për "Fierin' pastaj kërko 3 ligjet e rejaPas apelit nga Kryeministri Berisha, reagon Rama: BE i konsideron të pamjaftueshme këto tre akte për të miratuar statusin - pikërisht sepse është zbatimi i ligjeve dhe jo thjesht ligjvënia ajo çka kërkohet me të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
19-11-2012, 08:50:10

Çmenduria e Hysen Bibës, vjehrra: S'e shfaqi kurrë

Çmenduria e Hysen Bibës, vjehrra: S'e shfaqi kurrëEdhe pse kanë kaluar afro 5 muaj që nga dita kur ajo humbi foshnjën e saj, Luljeta Biba (Peposhi) ende nuk e ka kaluar tronditjen dhe shokun që pësoi nga kjo tragjedi.

12:51
19-11-2012, 08:50:10

Sherr në Bllok, grinden kosovarët

Sherr në Bllok, grinden kosovarëtMësohet se gjatë orës 04:30 minuta të ditës së diel, dy adoleshentë nga Kosova janë goditur me grushte me njëri-tjetrin, ndërkohë që kanë marrë vetëm gërvishtje të lehta.

12:51
19-11-2012, 00:50:47

Tirana çdo ditë e më kuq e zi

Tirana çdo ditë e më kuq e ziFlamuj të ndryshëm e banderola me logon e 100-vjetorit të Pavarësisë, por jo vetëm, çdo ditë e më shumë po zbukurojnë kryeqytetin, në prag të 28 Nëntorit

12:51
19-11-2012, 00:50:47

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e Mirënjohjes

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e MirënjohjesNë organizim të Këshillit për të Drejtat e Njeriut, Presheva sot ka qenë mikpritëse e ekspozitës së 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar, të autorit Artan Lame nga Tirana

12:51
19-11-2012, 00:50:47

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit dhe Universitetin e Sporteve kanë organizuar kupën "Pavarësia" në basketboll

12:51
19-11-2012, 00:50:47

Tabaku: Reduktimi i taksave, 5200 biznese të reja në një vit

Tabaku: Reduktimi i taksave, 5200 biznese të reja në një vitDrejtues të pushtetit vendor dhe qendror vijuan takimet me bizneset, për t'u njohur me problemet e tyre dhe për të parë së çfarë mund të përmirësohet edhe më tej  Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'

12:51
19-11-2012, 00:50:47

Tiranë, sherr në lokal, një polic qëllon me armë në lokal

Tiranë, sherr në lokal, një polic qëllon me armë në lokalMësohet se autori që qëlloi ka qenë një efektiv policie, punonjës në Ministrinë e Brendshmehttp://w...

12:51
18-11-2012, 08:50:01

Basha: Së bashku mund të tejkalojmë sfidat që kemi përpara

Basha: Së bashku mund të tejkalojmë sfidat që kemi përparaKryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka pritur sot në Bashkinë e Tiranës, një grup shkrimtarësh, pedagogësh, studentësh e gazetarësh, të ardhur nga Shkupi.

12:51
18-11-2012, 08:50:01

Lezhë, të burgosurit përleshen me policët e sigurisë

Lezhë, të burgosurit përleshen me policët e sigurisëPërleshje në Burgun e Shënkollit në Lezhë. Një kontroll i befasishëm i ushtruar nga grupi i sigurisë së këtij burgu ka rebeluar disa nga të dënuarit, të cilët janë konfrontuar fizikisht me efektivat e policisë.