×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 19-11-2012, 16:50:02

Seancë gjyqësore ndaj amerikanit Caminski, abuzoi me 3 të mitur

Lajmet e Fundit

Seancë gjyqësore ndaj amerikanit Caminski, abuzoi me 3 të miturGjykata e Durrësit ka nisur procesin gjyqësor në mungesë të 70-vjeçarit me shtetësi amerikane Carl Stephan Caminski, i akuzuar për veprën penale "marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur".

InfoZ
ne: 19-11-2012, 16:50:02

Gjirokastër, sekuestro 300 çakmakëve, shqiponja "kokë poshtë'

Lajmet e Fundit

Gjirokastër, sekuestro 300 çakmakëve, shqiponja "kokë poshtë'Vetëm pak ditë nga festa e 100 vjetorit të Pavarësisë, në Gjirokastër janë sekuestruar rreth 300 çakmakë me Shqiponjën e stampuar me kokë poshtë.

InfoZ
ne: 19-11-2012, 16:50:02

Rinovimi i licencës së CEZ, ERE: Vendosim në 21 Nëntor

Lajmet e Fundit

Rinovimi i licencës së CEZ, ERE: Vendosim në 21 NëntorERE mbledhje për kërkesën e CEZ për rinovimin e licencës: Mbledhja për kërkesën e CEZ për licencën, më 21 nëntor. CEZ kërkon rinovim, ERE ka propozuar heqjen e licencës.

InfoZ
ne: 19-11-2012, 16:50:02

Komuniteti i biznesit apel politikës për ligjin mbi Gjykatën e Lartë

Lajmet e Fundit

Komuniteti i biznesit apel politikës për ligjin mbi Gjykatën e LartëBiznesi i drejtoi sot një apel politikës shqiptare që të marrin në konsideratë diskutimin e dhe  aprovimin e ligjit për Gjykatën e Lartë pa shkaktuar vonesa te tjera pasi vetëm në këtë mënyrë mund të futet në zb...

InfoZ
ne: 19-11-2012, 16:50:02

Gjykata ndalon ndërprerjen e energjisë, CEZ në Pragë: Apelojmë vendimin

Lajmet e Fundit

Gjykata ndalon ndërprerjen e energjisë, CEZ në Pragë: Apelojmë vendiminGjykata ndalon ndërprerjen e enrgjisë,  CEZ në Pragë:  Vendimi arbitrar, do apelojmë. Ndërhyrja ne veprimtarinë e një kompanie private e pajustifikueshme.  CEZ në Tiranë:  Policia e Shtetit na dhunoi, do ndër...

InfoZ
ne: 19-11-2012, 08:50:10

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e Mirënjohjes

Lajmet e Fundit

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e MirënjohjesNë organizim të Këshillit për të Drejtat e Njeriut, Presheva sot ka qenë mikpritëse e ekspozitës së 100- vjetorit të shtetit Shqiptar, të autorit Artan Lame nga Tirana

InfoZ
ne: 19-11-2012, 08:50:10

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'

Lajmet e Fundit

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'Në kuadër të 100- vjetorit të Pavarësisë, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit dhe Universitetin e Sporteve kanë organizuar kupën "Pavarësia" në basketboll

InfoZ
ne: 19-11-2012, 08:50:10

Rama: Berisha zbato ligjin për "Fierin' pastaj kërko 3 ligjet e reja

Lajmet e Fundit

Rama: Berisha zbato ligjin për "Fierin' pastaj kërko 3 ligjet e rejaPas apelit nga Kryeministri Berisha, reagon Rama: BE i konsideron të pamjaftueshme këto tre akte për të miratuar statusin - pikërisht sepse është zbatimi i ligjeve dhe jo thjesht ligjvënia ajo çka kërkohet me të...

InfoZ
ne: 19-11-2012, 08:50:10

Çmenduria e Hysen Bibës, vjehrra: S'e shfaqi kurrë

Lajmet e Fundit

Çmenduria e Hysen Bibës, vjehrra: S'e shfaqi kurrëEdhe pse kanë kaluar afro 5 muaj që nga dita kur ajo humbi foshnjën e saj, Luljeta Biba (Peposhi) ende nuk e ka kaluar tronditjen dhe shokun që pësoi nga kjo tragjedi.

InfoZ
ne: 19-11-2012, 08:50:10

Sherr në Bllok, grinden kosovarët

Lajmet e Fundit

Sherr në Bllok, grinden kosovarëtMësohet se gjatë orës 04:30 minuta të ditës së diel, dy adoleshentë nga Kosova janë goditur me grushte me njëri-tjetrin, ndërkohë që kanë marrë vetëm gërvishtje të lehta.

InfoZ
ne: 19-11-2012, 00:50:47

Tirana çdo ditë e më kuq e zi

Lajmet e Fundit

Tirana çdo ditë e më kuq e ziFlamuj të ndryshëm e banderola me logon e 100-vjetorit të Pavarësisë, por jo vetëm, çdo ditë e më shumë po zbukurojnë kryeqytetin, në prag të 28 Nëntorit

InfoZ
ne: 19-11-2012, 00:50:47

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e Mirënjohjes

Lajmet e Fundit

Edi Rama në Preshevë, merr titullin e MirënjohjesNë organizim të Këshillit për të Drejtat e Njeriut, Presheva sot ka qenë mikpritëse e ekspozitës së 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar, të autorit Artan Lame nga Tirana

InfoZ
ne: 19-11-2012, 00:50:47

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'

Lajmet e Fundit

Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit dhe Universitetin e Sporteve kanë organizuar kupën "Pavarësia" në basketboll

InfoZ
ne: 19-11-2012, 00:50:47

Tabaku: Reduktimi i taksave, 5200 biznese të reja në një vit

Lajmet e Fundit

Tabaku: Reduktimi i taksave, 5200 biznese të reja në një vitDrejtues të pushtetit vendor dhe qendror vijuan takimet me bizneset, për t'u njohur me problemet e tyre dhe për të parë së çfarë mund të përmirësohet edhe më tej  Basketboll, Basha jep kupën "Pavarësia'

InfoZ
ne: 19-11-2012, 00:50:47

Tiranë, sherr në lokal, një polic qëllon me armë në lokal

Lajmet e Fundit

Tiranë, sherr në lokal, një polic qëllon me armë në lokalMësohet se autori që qëlloi ka qenë një efektiv policie, punonjës në Ministrinë e Brendshmehttp://w...

InfoZ
ne: 18-11-2012, 08:50:01

Basha: Së bashku mund të tejkalojmë sfidat që kemi përpara

Lajmet e Fundit

Basha: Së bashku mund të tejkalojmë sfidat që kemi përparaKryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka pritur sot në Bashkinë e Tiranës, një grup shkrimtarësh, pedagogësh, studentësh e gazetarësh, të ardhur nga Shkupi.

InfoZ
ne: 18-11-2012, 08:50:01

Lezhë, të burgosurit përleshen me policët e sigurisë

Lajmet e Fundit

Lezhë, të burgosurit përleshen me policët e sigurisëPërleshje në Burgun e Shënkollit në Lezhë. Një kontroll i befasishëm i ushtruar nga grupi i sigurisë së këtij burgu ka rebeluar disa nga të dënuarit, të cilët janë konfrontuar fizikisht me efektivat e policisë.

InfoZ
ne: 18-11-2012, 08:50:01

Delvinë, fshati minoritar: Kërkojmë ndihmën e "Agimit të Artë'

Lajmet e Fundit

Delvinë, fshati minoritar: Kërkojmë ndihmën e "Agimit të Artë'Grupimi neonazist "Agimi i Artë" në Greqi është kërkuar të vijë për të vënë drejtësi dhe rend në dy fshatra të minoritetit grek në Delvinë.

InfoZ
ne: 18-11-2012, 08:50:01

Diagnozat,QSUT: Gabimet bëhen nga mjekët e rretheve

Lajmet e Fundit

Diagnozat,QSUT: Gabimet bëhen nga mjekët e rretheveVendosja gabim e diagnozave ndaj pacientit vijon të mbetet ende një fenomen në mjekësinë shqiptare. Nuk janë të pakta rastet e atyre pacientëve që janë kuruar me vite të tëra për një sëmundje që nuk e kanë pasur.

InfoZ
ne: 18-11-2012, 00:50:23

MPJ përshëndet anëtarësimin e Kosovës në BERZH

Lajmet e Fundit

MPJ përshëndet anëtarësimin e Kosovës në BERZHMinistria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë përshëndet anëtarësimin e shtetit të Kosovës në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH).

InfoZ
ne: 18-11-2012, 00:50:23

Meta: Klasa politike të marrë përgjegjësitë, mos pengojë integrimin

Lajmet e Fundit

Meta: Klasa politike të marrë përgjegjësitë, mos pengojë integriminKryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i ka bërë sërish apel klasës politike që të bashkëpunojë në interes të qytetarëve, dhe të marrë përgjegjësitë e veta për të mos penguar marrjen e statusit k...

InfoZ
ne: 18-11-2012, 00:50:23

Vrasja e shqiptarëve në Itali, hetuesit: Pista kryesore, larje hesapesh

Lajmet e Fundit

Vrasja e shqiptarëve në Itali, hetuesit: Pista kryesore, larje hesapeshAutoritetet italiane vijojnë punën për zbardhjen e vrasjes së dy shqiptarëve, një ditë më parë në Abbiategrasso, provincë e Milanos. Mediat italiane bëjnë të ditur se pista kryesore, ku janë përqendruar hetim...

InfoZ
ne: 18-11-2012, 00:50:23

Kasmi: Mazhoranca e ka faktuar se është pro biznesit e uljes së taksave

Lajmet e Fundit

Kasmi: Mazhoranca e ka faktuar se është pro biznesit e uljes së taksavePërfaqësues të pushtetit qendror dhe vendor kanë vijuar sot bashkëbisedimin me përfaqësues të bizneseve të kryeqytetit, për t'u njohur me problematikat e tyre por edhe për të parë çdo mundësi për përmirësimin...

InfoZ
ne: 18-11-2012, 00:50:23

Rritet mosha e nënave, 9% e fëmijëve lindin para kohe

Lajmet e Fundit

Rritet mosha e nënave, 9% e fëmijëve lindin para koheRreth 9 për qind e grave në vendin tonë lindin fëmijë të parakohshëm. Mosha në rritje e nënave, kequshqyerja gjatë shtatzënisë dhe ndotja e mjedisit janë disa prej faktorëve që ndikojnë në këtë fenomen që vitet e fundit është ...

InfoZ
ne: 17-11-2012, 16:50:09

KPR protestë kundër ministrit Ksera: "Ndal Agimit të Artë"

Lajmet e Fundit

KPR protestë kundër ministrit Ksera: "Ndal Agimit të Artë"Qindra aktivistë të Klubit të Patriotëve të Rinj protestuan sot përpara Ministrisë së Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta kundër takimit të ministrit Ksera me deputetin neonazist grek.  AK, Spahiu: Minist...

InfoZ
ne: 17-11-2012, 16:50:09

Korcë, Rama: Arsimi sot, kontroll politik mbi nxënësit

Lajmet e Fundit

Korcë, Rama: Arsimi sot, kontroll politik mbi nxënësitRama në Korcë, konferencë për arsimin: Shkalla e anafalbetizimit në vend 15%, shkolla e ka humbur funksionin e saj, përdoret për të vendosur kontrollin politik mbi nxënësit.

InfoZ
ne: 17-11-2012, 16:50:09

Propozimi i PDIU: Sheshi "Avni Rustemi" të quhet "Çamëria"

Lajmet e Fundit

Propozimi i PDIU: Sheshi "Avni Rustemi" të quhet "Çamëria"Sheshi "Avni Rustemi" apo sheshi "Çamëria"? Kjo do jetë një çështje e fortë që do të diskutohet në Këshillin Bashkiak të Tiranës. Pika shtatë e rendit të ditës të mbledhjes së Këshillit Bashkiak është për riemërtimin "Çam...

InfoZ
ne: 17-11-2012, 16:50:09

Droga, pranga presidentit të klubit "Turbina' të Cërrikut

Lajmet e Fundit

Droga, pranga presidentit të klubit "Turbina' të CërrikutShpartallohet rrjeti i trafikut të drogës, në të cilin ishte i implikuar edhe specialisti i antidrogës në Policinë e Shtetit. Në vijim të operacionit të koduar "Specialisti", ka rënë në pranga edhe një person tjetër i impl...

InfoZ
ne: 17-11-2012, 16:50:09

CEZ: Të lirohen punonjësit e arrestuar, policia shkeli ligjin

Lajmet e Fundit

CEZ: Të lirohen punonjësit e arrestuar, policia shkeli ligjinKompania "CEZ Shpërndarje" reagoi sot në lidhje me situatën e krijuar, pas vendimit për ndërprerjen e energjisë për ujësjellësat, zbatimi i të cilit la pa ujë disa qytete.  Ujësjellësat pa drita, CEZ: Borxhlinj. ERE:...

InfoZ
ne: 17-11-2012, 00:51:35

"Luani shqiptar", stërvitje e përbashkët britaniko-shqiptare

Lajmet e Fundit

"Luani shqiptar", stërvitje e përbashkët britaniko-shqiptare'Luani Shqiptar' është emërtuar stërvitja e përbashkët britaniko-shqiptare, që u krye gjatë dhjetë ditëve të fundit në Shqipëri

InfoZ
ne: 17-11-2012, 00:51:35

Tiranë, makina përplas biçikletën, një i vdekur

Lajmet e Fundit

Tiranë, makina përplas biçikletën, një i vdekurNjë person ka humbur jetën, pasi është përplasur nga një automjet, mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur pranë ish-kombinatit "Misto Mame".

InfoZ
ne: 17-11-2012, 00:51:35

Kanabis drejt Italisë, një i arrestuar në portin e Durrësit

Lajmet e Fundit

Kanabis drejt Italisë, një i arrestuar në portin e Durrësit Policia e Durrësit sekuestroi mbrëmjen e sotme një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike, e llojit kanabis sativa.

InfoZ
ne: 17-11-2012, 00:51:35

28 nëntori, Bumçi: Të gjithë në Vlorë për 100-vjetor, do kujtohet dhe dita e Çlirimit

Lajmet e Fundit

28 nëntori, Bumçi: Të gjithë në Vlorë për 100-vjetor, do kujtohet dhe dita e ÇlirimitMinistri i Kulturës: Ja axhenda e festimeve për 100 vjet pavarësi. Ndërsa fakti që opozita do të nderojë në 29 nëntor, Ditën e Çlirimit, Bumçi tha "Ata bëjnë homazhe vetëm ndaj të rënëve të Luft...

InfoZ
ne: 17-11-2012, 00:51:35

Mori ryshfet, shefi i zyrës antikorrupsion lihet i lirë

Lajmet e Fundit

Mori ryshfet, shefi i zyrës antikorrupsion lihet i lirëKreu i Antikorrupsionit në Policinë e Gjirokastrës është lënë i lirë nga gjykata. Seanca e sotme gjyqësore për të vlerësuar masën e arrestit ndaj, Miklovan Kararajt është përmbyllur meliorimin e tij dhe daljen nga salla e gj...

InfoZ
ne: 16-11-2012, 16:50:04

Ndërprerja e energjisë, Ahmetaj: Qeveria bashkëpunëtore e CEZ

Lajmet e Fundit

Ndërprerja e energjisë, Ahmetaj: Qeveria bashkëpunëtore e CEZDeputeti i Partisë Socialiste Arben Ahmetaj reagoi sot pas aktit të 'CEZ Shpërndarje', që ndërpreu energjinë për ujësjellësat debitorë.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 16:50:04

CEZ, AK: Qeveria mori lekët dhe shiti fatin e shqiptarëve

Lajmet e Fundit

CEZ, AK: Qeveria mori lekët dhe shiti fatin e shqiptarëveAleanca Kuq e Zi reagon për situatën e ujësjellësve dhe CEZ. Në një deklaratë për mediat AK duke akuzuar qeverinë për dështimin me CEZ, thekson se siguria kombëtare është vënë në rrezik.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 16:50:04

Grupi kriminal, Olli: Pranga specialistit të policisë dhe 4 tjerë

Lajmet e Fundit

Grupi kriminal, Olli: Pranga specialistit të policisë dhe 4 tjerëZëdhënësi i MB, Leonard Olli: Strukturat e ShKB të MB, në bashkëpunim me "Task Forcë" të Prokurorisë së rrethit Tiranë, si dhe me mbështetjen e plotë të DPQ Tiranë, përfunduan me sukses operacionin e koduar "Specia...

InfoZ
ne: 16-11-2012, 16:50:04

Prokurori, padi penale Ina Ramës: Shpërfilli gjykatat

Lajmet e Fundit

Prokurori, padi penale Ina Ramës: Shpërfilli gjykatatIsh-prokurori i Kurbinit, Badhyl Shehu, padit në Prokurorinë e Tiranës për "shpërdorim detyre" kryeprokuroren Ina Rama.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 16:50:04

Ujësjellësat pa drita, Av.Popullit: Palët të zgjidhin mosmarrëveshjet

Lajmet e Fundit

Ujësjellësat pa drita, Av.Popullit: Palët të zgjidhin mosmarrëveshjetPas vendimit të CEZ-it për të ndërprerë energjinë elektrike ndaj ndërmarrjeve të ujësjellësit, Avokati i Popullit bën apel për arritjen e një marrëveshjeje, në mënyrë që të mos shkelet një ndër të drejtat unive...

InfoZ
ne: 16-11-2012, 08:50:12

Skandali, Ksera takim me "Agimin e Artë": Himara tokë greke

Lajmet e Fundit

Skandali, Ksera takim me "Agimin e Artë": Himara tokë greke Nga: TEDI BLUSHI Në 28 tetor 2012, në kishën e Bularatit, Spiro Ksera, anëtari i kabinetit Berisha, jo vetëm ka shtrënguar dorën me një nga deputetët e "Agimit të Artë" por ka zhvilluar me të edhe një takim të gjatë...

InfoZ
ne: 16-11-2012, 08:50:12

CEZ Shpërndarje: Stakojmë sot energjinë për ujësjellësat debitorë

Lajmet e Fundit

CEZ Shpërndarje: Stakojmë sot energjinë për ujësjellësat debitorëCEZ Shpërndarje ashtu sic ka paralajmëruar pritet që sot të ndërpresë furnizimin me energji të të gjitha kompanive të ujësjellësit që janë debitore ndaj kompanisë.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 08:50:11

Pije energjike, doganat ndalojnë pesë trailera me B-52 false

Lajmet e Fundit

Pije energjike, doganat ndalojnë pesë trailera me B-52 falsePrej kohësh në tregun shqiptar tregohet një produkt i falsifikuar shumë i ngjashëm me pijen joalkoolike B-52, e cila jo vetëm shkel ligjet e tregut, por vë në rrezik edhe jetën e konsumatorëve.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 00:50:04

Liroi Ilir Xhakjan, KLD, shtyhet masa disiplinore ndaj gjyqtarit Tabaku

Lajmet e Fundit

Liroi Ilir Xhakjan, KLD, shtyhet masa disiplinore ndaj gjyqtarit TabakuGjyqtari Tabaku është vënë në qendër të kritikave pas vrasjes së kryekomisarit të Shijakut, Adem Tahiraj nga Ilir Xhakja, një shtetas me disa precedentë penale, disa prej tyre për vrasje

InfoZ
ne: 16-11-2012, 00:50:04

Ndërprerja e energjisë, Konfindustria: Ankesa të shumta nga industritë

Lajmet e Fundit

Ndërprerja e energjisë, Konfindustria: Ankesa të shumta nga industritëKonfindustria kërkon ndërhyrjen e menjëhershme të Qeverisë së Shqipërisë për të ndaluar ndërprerjen e paralajmëruar të energjisë elektrike për ujësjellësat nga ana e CEZ Shpërndarje.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 00:50:04

Shfrytëzonte të miturit për prostitucion, pranga 24-vjeçarit

Lajmet e Fundit

Shfrytëzonte të miturit për prostitucion, pranga 24-vjeçaritPolicia e Shkodrës arrestoi mbrëmjen e sotme një 24-vjeçar, i cili akuzohet për veprën penale të shfrytëzimit të të miturve për prostitucion.

InfoZ
ne: 16-11-2012, 00:50:04

Tiranë, pranga specialistit të antidrogës, u kap me mbi 60 kg drogë

Lajmet e Fundit

Tiranë, pranga specialistit të antidrogës, u kap me mbi 60 kg drogëShërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme arrestoi mbrëmjen e sotme, në kushtet e flagrancës, një punonjës të Policisë së Shtetit.  Efektivi u arrestua se bashku me 3 persona të tjerë  

InfoZ
ne: 16-11-2012, 00:50:04

Ambasada e SHBA: Mund të ketë demonstrata për ndërprerjet e energjisë nga CEZ

Lajmet e Fundit

Ambasada e SHBA: Mund të ketë demonstrata për ndërprerjet e energjisë nga CEZAmbasadae SHBA njofton qytetaret e saj ne Shqiperi. "Ju duhet të shmangin zonat e demonstrimeve, si dhe duhet të jeni të kujdesshëm nëse ndodheni në afërsi të ndonjë tubimi të madh, proteste, apo demons...

InfoZ
ne: 15-11-2012, 20:51:35

Cez, letra e plotë për Ahmetaj

Lajmet e Fundit

Cez, letra e plotë për AhmetajNë një letër drejtuar drejtperdrejt deputetit Ahmetaj, administratori i CEZ-it, Ron Marx i konsideron deklaratat të pavërteta, coroditëse, të pasakta

InfoZ
ne: 15-11-2012, 20:51:35

Kuvendi miraton projekt-vendimin: Numërtimi i legjislaturave nga 1991

Lajmet e Fundit

Kuvendi miraton projekt-vendimin: Numërtimi i legjislaturave nga 1991Projekt-vendimi për numërtimin e legjislaturave, i cili u shqyrtua nga Këshilli i Legjislacionit, iu përcoll sot Kuvendit në seancë plenare, nga ku u miratua me 109 vota pro, 1 kundër dhe 2 abstenim.

InfoZ
ne: 15-11-2012, 20:51:35

Ujësjellësat, KSHH: Vendimi i CEZ, kërcënim për jetën e banorëve

Lajmet e Fundit

Ujësjellësat, KSHH: Vendimi i CEZ, kërcënim për jetën e banorëveKomiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi në lidhje me deklaratën publike të "CEZ Shpërndarje", e cila njofton ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike të 40 ndërmarrjeve lokale të ujësjellësve.