Lajmet e Fundit - 40

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

12:51
18-11-2012, 08:50:01

Delvinë, fshati minoritar: Kërkojmë ndihmën e "Agimit të Artë'

Delvinë, fshati minoritar: Kërkojmë ndihmën e "Agimit të Artë'Grupimi neonazist "Agimi i Artë" në Greqi është kërkuar të vijë për të vënë drejtësi dhe rend në dy fshatra të minoritetit grek në Delvinë.

12:51
18-11-2012, 08:50:01

Diagnozat,QSUT: Gabimet bëhen nga mjekët e rretheve

Diagnozat,QSUT: Gabimet bëhen nga mjekët e rretheveVendosja gabim e diagnozave ndaj pacientit vijon të mbetet ende një fenomen në mjekësinë shqiptare. Nuk janë të pakta rastet e atyre pacientëve që janë kuruar me vite të tëra për një sëmundje që nuk e kanë pasur.

12:51
18-11-2012, 00:50:23

MPJ përshëndet anëtarësimin e Kosovës në BERZH

MPJ përshëndet anëtarësimin e Kosovës në BERZHMinistria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë përshëndet anëtarësimin e shtetit të Kosovës në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH).

12:51
18-11-2012, 00:50:23

Meta: Klasa politike të marrë përgjegjësitë, mos pengojë integrimin

Meta: Klasa politike të marrë përgjegjësitë, mos pengojë integriminKryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i ka bërë sërish apel klasës politike që të bashkëpunojë në interes të qytetarëve, dhe të marrë përgjegjësitë e veta për të mos penguar marrjen e statusit k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-11-2012, 00:50:23

Vrasja e shqiptarëve në Itali, hetuesit: Pista kryesore, larje hesapesh

Vrasja e shqiptarëve në Itali, hetuesit: Pista kryesore, larje hesapeshAutoritetet italiane vijojnë punën për zbardhjen e vrasjes së dy shqiptarëve, një ditë më parë në Abbiategrasso, provincë e Milanos. Mediat italiane bëjnë të ditur se pista kryesore, ku janë përqendruar hetim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-11-2012, 00:50:23

Kasmi: Mazhoranca e ka faktuar se është pro biznesit e uljes së taksave

Kasmi: Mazhoranca e ka faktuar se është pro biznesit e uljes së taksavePërfaqësues të pushtetit qendror dhe vendor kanë vijuar sot bashkëbisedimin me përfaqësues të bizneseve të kryeqytetit, për t'u njohur me problematikat e tyre por edhe për të parë çdo mundësi për përmirësimin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
18-11-2012, 00:50:23

Rritet mosha e nënave, 9% e fëmijëve lindin para kohe

Rritet mosha e nënave, 9% e fëmijëve lindin para koheRreth 9 për qind e grave në vendin tonë lindin fëmijë të parakohshëm. Mosha në rritje e nënave, kequshqyerja gjatë shtatzënisë dhe ndotja e mjedisit janë disa prej faktorëve që ndikojnë në këtë fenomen që vitet e fundit është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-11-2012, 16:50:09

KPR protestë kundër ministrit Ksera: "Ndal Agimit të Artë"

KPR protestë kundër ministrit Ksera: "Ndal Agimit të Artë"Qindra aktivistë të Klubit të Patriotëve të Rinj protestuan sot përpara Ministrisë së Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta kundër takimit të ministrit Ksera me deputetin neonazist grek.  AK, Spahiu: Minist...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-11-2012, 16:50:09

Korcë, Rama: Arsimi sot, kontroll politik mbi nxënësit

Korcë, Rama: Arsimi sot, kontroll politik mbi nxënësitRama në Korcë, konferencë për arsimin: Shkalla e anafalbetizimit në vend 15%, shkolla e ka humbur funksionin e saj, përdoret për të vendosur kontrollin politik mbi nxënësit.

12:51
17-11-2012, 16:50:09

Propozimi i PDIU: Sheshi "Avni Rustemi" të quhet "Çamëria"

Propozimi i PDIU: Sheshi "Avni Rustemi" të quhet "Çamëria"Sheshi "Avni Rustemi" apo sheshi "Çamëria"? Kjo do jetë një çështje e fortë që do të diskutohet në Këshillin Bashkiak të Tiranës. Pika shtatë e rendit të ditës të mbledhjes së Këshillit Bashkiak është për riemërtimin "Çam...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-11-2012, 16:50:09

Droga, pranga presidentit të klubit "Turbina' të Cërrikut

Droga, pranga presidentit të klubit "Turbina' të CërrikutShpartallohet rrjeti i trafikut të drogës, në të cilin ishte i implikuar edhe specialisti i antidrogës në Policinë e Shtetit. Në vijim të operacionit të koduar "Specialisti", ka rënë në pranga edhe një person tjetër i impl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-11-2012, 16:50:09

CEZ: Të lirohen punonjësit e arrestuar, policia shkeli ligjin

CEZ: Të lirohen punonjësit e arrestuar, policia shkeli ligjinKompania "CEZ Shpërndarje" reagoi sot në lidhje me situatën e krijuar, pas vendimit për ndërprerjen e energjisë për ujësjellësat, zbatimi i të cilit la pa ujë disa qytete.  Ujësjellësat pa drita, CEZ: Borxhlinj. ERE:...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-11-2012, 00:51:35

"Luani shqiptar", stërvitje e përbashkët britaniko-shqiptare

"Luani shqiptar", stërvitje e përbashkët britaniko-shqiptare'Luani Shqiptar' është emërtuar stërvitja e përbashkët britaniko-shqiptare, që u krye gjatë dhjetë ditëve të fundit në Shqipëri

12:51
17-11-2012, 00:51:35

Tiranë, makina përplas biçikletën, një i vdekur

Tiranë, makina përplas biçikletën, një i vdekurNjë person ka humbur jetën, pasi është përplasur nga një automjet, mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur pranë ish-kombinatit "Misto Mame".

12:51
17-11-2012, 00:51:35

Kanabis drejt Italisë, një i arrestuar në portin e Durrësit

Kanabis drejt Italisë, një i arrestuar në portin e Durrësit Policia e Durrësit sekuestroi mbrëmjen e sotme një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike, e llojit kanabis sativa.

12:51
17-11-2012, 00:51:35

28 nëntori, Bumçi: Të gjithë në Vlorë për 100-vjetor, do kujtohet dhe dita e Çlirimit

28 nëntori, Bumçi: Të gjithë në Vlorë për 100-vjetor, do kujtohet dhe dita e ÇlirimitMinistri i Kulturës: Ja axhenda e festimeve për 100 vjet pavarësi. Ndërsa fakti që opozita do të nderojë në 29 nëntor, Ditën e Çlirimit, Bumçi tha "Ata bëjnë homazhe vetëm ndaj të rënëve të Luft...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-11-2012, 00:51:35

Mori ryshfet, shefi i zyrës antikorrupsion lihet i lirë

Mori ryshfet, shefi i zyrës antikorrupsion lihet i lirëKreu i Antikorrupsionit në Policinë e Gjirokastrës është lënë i lirë nga gjykata. Seanca e sotme gjyqësore për të vlerësuar masën e arrestit ndaj, Miklovan Kararajt është përmbyllur meliorimin e tij dhe daljen nga salla e gj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-11-2012, 16:50:04

Ndërprerja e energjisë, Ahmetaj: Qeveria bashkëpunëtore e CEZ

Ndërprerja e energjisë, Ahmetaj: Qeveria bashkëpunëtore e CEZDeputeti i Partisë Socialiste Arben Ahmetaj reagoi sot pas aktit të 'CEZ Shpërndarje', që ndërpreu energjinë për ujësjellësat debitorë.

12:51
16-11-2012, 16:50:04

CEZ, AK: Qeveria mori lekët dhe shiti fatin e shqiptarëve

CEZ, AK: Qeveria mori lekët dhe shiti fatin e shqiptarëveAleanca Kuq e Zi reagon për situatën e ujësjellësve dhe CEZ. Në një deklaratë për mediat AK duke akuzuar qeverinë për dështimin me CEZ, thekson se siguria kombëtare është vënë në rrezik.

12:51
16-11-2012, 16:50:04

Grupi kriminal, Olli: Pranga specialistit të policisë dhe 4 tjerë

Grupi kriminal, Olli: Pranga specialistit të policisë dhe 4 tjerëZëdhënësi i MB, Leonard Olli: Strukturat e ShKB të MB, në bashkëpunim me "Task Forcë" të Prokurorisë së rrethit Tiranë, si dhe me mbështetjen e plotë të DPQ Tiranë, përfunduan me sukses operacionin e koduar "Specia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-11-2012, 16:50:04

Prokurori, padi penale Ina Ramës: Shpërfilli gjykatat

Prokurori, padi penale Ina Ramës: Shpërfilli gjykatatIsh-prokurori i Kurbinit, Badhyl Shehu, padit në Prokurorinë e Tiranës për "shpërdorim detyre" kryeprokuroren Ina Rama.

12:51
16-11-2012, 16:50:04

Ujësjellësat pa drita, Av.Popullit: Palët të zgjidhin mosmarrëveshjet

Ujësjellësat pa drita, Av.Popullit: Palët të zgjidhin mosmarrëveshjetPas vendimit të CEZ-it për të ndërprerë energjinë elektrike ndaj ndërmarrjeve të ujësjellësit, Avokati i Popullit bën apel për arritjen e një marrëveshjeje, në mënyrë që të mos shkelet një ndër të drejtat unive...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-11-2012, 08:50:12

Skandali, Ksera takim me "Agimin e Artë": Himara tokë greke

Skandali, Ksera takim me "Agimin e Artë": Himara tokë greke Nga: TEDI BLUSHI Në 28 tetor 2012, në kishën e Bularatit, Spiro Ksera, anëtari i kabinetit Berisha, jo vetëm ka shtrënguar dorën me një nga deputetët e "Agimit të Artë" por ka zhvilluar me të edhe një takim të gjatë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
16-11-2012, 08:50:12

CEZ Shpërndarje: Stakojmë sot energjinë për ujësjellësat debitorë

CEZ Shpërndarje: Stakojmë sot energjinë për ujësjellësat debitorëCEZ Shpërndarje ashtu sic ka paralajmëruar pritet që sot të ndërpresë furnizimin me energji të të gjitha kompanive të ujësjellësit që janë debitore ndaj kompanisë.

12:51
16-11-2012, 08:50:11

Pije energjike, doganat ndalojnë pesë trailera me B-52 false

Pije energjike, doganat ndalojnë pesë trailera me B-52 falsePrej kohësh në tregun shqiptar tregohet një produkt i falsifikuar shumë i ngjashëm me pijen joalkoolike B-52, e cila jo vetëm shkel ligjet e tregut, por vë në rrezik edhe jetën e konsumatorëve.

12:51
16-11-2012, 00:50:04

Liroi Ilir Xhakjan, KLD, shtyhet masa disiplinore ndaj gjyqtarit Tabaku

Liroi Ilir Xhakjan, KLD, shtyhet masa disiplinore ndaj gjyqtarit TabakuGjyqtari Tabaku është vënë në qendër të kritikave pas vrasjes së kryekomisarit të Shijakut, Adem Tahiraj nga Ilir Xhakja, një shtetas me disa precedentë penale, disa prej tyre për vrasje

12:51
16-11-2012, 00:50:04

Ndërprerja e energjisë, Konfindustria: Ankesa të shumta nga industritë

Ndërprerja e energjisë, Konfindustria: Ankesa të shumta nga industritëKonfindustria kërkon ndërhyrjen e menjëhershme të Qeverisë së Shqipërisë për të ndaluar ndërprerjen e paralajmëruar të energjisë elektrike për ujësjellësat nga ana e CEZ Shpërndarje.

12:51
16-11-2012, 00:50:04

Shfrytëzonte të miturit për prostitucion, pranga 24-vjeçarit

Shfrytëzonte të miturit për prostitucion, pranga 24-vjeçaritPolicia e Shkodrës arrestoi mbrëmjen e sotme një 24-vjeçar, i cili akuzohet për veprën penale të shfrytëzimit të të miturve për prostitucion.

12:51
16-11-2012, 00:50:04

Tiranë, pranga specialistit të antidrogës, u kap me mbi 60 kg drogë

Tiranë, pranga specialistit të antidrogës, u kap me mbi 60 kg drogëShërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme arrestoi mbrëmjen e sotme, në kushtet e flagrancës, një punonjës të Policisë së Shtetit.  Efektivi u arrestua se bashku me 3 persona të tjerë  

12:51
16-11-2012, 00:50:04

Ambasada e SHBA: Mund të ketë demonstrata për ndërprerjet e energjisë nga CEZ

Ambasada e SHBA: Mund të ketë demonstrata për ndërprerjet e energjisë nga CEZAmbasadae SHBA njofton qytetaret e saj ne Shqiperi. "Ju duhet të shmangin zonat e demonstrimeve, si dhe duhet të jeni të kujdesshëm nëse ndodheni në afërsi të ndonjë tubimi të madh, proteste, apo demons...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-11-2012, 20:51:35

Cez, letra e plotë për Ahmetaj

Cez, letra e plotë për AhmetajNë një letër drejtuar drejtperdrejt deputetit Ahmetaj, administratori i CEZ-it, Ron Marx i konsideron deklaratat të pavërteta, coroditëse, të pasakta

12:51
15-11-2012, 20:51:35

Kuvendi miraton projekt-vendimin: Numërtimi i legjislaturave nga 1991

Kuvendi miraton projekt-vendimin: Numërtimi i legjislaturave nga 1991Projekt-vendimi për numërtimin e legjislaturave, i cili u shqyrtua nga Këshilli i Legjislacionit, iu përcoll sot Kuvendit në seancë plenare, nga ku u miratua me 109 vota pro, 1 kundër dhe 2 abstenim.

12:51
15-11-2012, 20:51:35

Ujësjellësat, KSHH: Vendimi i CEZ, kërcënim për jetën e banorëve

Ujësjellësat, KSHH: Vendimi i CEZ, kërcënim për jetën e banorëveKomiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi në lidhje me deklaratën publike të "CEZ Shpërndarje", e cila njofton ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike të 40 ndërmarrjeve lokale të ujësjellësve.

12:51
15-11-2012, 20:51:35

Avramopulos i telefonon Panaritit: Vij në Tiranë për 100-vjetorin

Avramopulos i telefonon Panaritit: Vij në Tiranë për 100-vjetorinMinistri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, pati sot një telefonatë nga homologu grek. Ministri Avramopulos konfirmoi pranimin e ftesës së Ministrit Panariti për të marrë pjesë në festimet për 100-vjetorin e Pav...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-11-2012, 20:51:35

Mjekët këshillojnë qytetarët si të mbrohen nga gripi

Mjekët këshillojnë qytetarët si të mbrohen nga gripiAktualisht, aktiviteti i virozave stinore është ende i ulët, ndërsa numërohen rreth 11 mijë raste në javë në të gjithë vendin, shumica prej të cilëve me infeksione të sipërme dhe të poshtme

12:51
15-11-2012, 16:50:01

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza Qeverisë në Kuvend

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza Qeverisë në KuvendRatifikimi i konventës së OKB-së "Për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar" u shoqërua me debate mes palëve në fillim të seancës së sotme në Kuvend.

12:51
15-11-2012, 16:50:01

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak, arrest me burg për Gëzim Sulon

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak, arrest me burg për Gëzim SulonGjykata e Fierit ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për Gëzim Sulon, i cili pranoi një ditë më parë të ishte vrasësi i vetëm i biznesmenit Neim Suli.

12:51
15-11-2012, 16:50:01

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin Pas përplasjeve në Kuvend  mes mazhorancës dhe opozitës,  për Qarkun e Fierit , e cila është kthyer në "mollë sherri" mes palëve,  reagon kreu i Këshillit të Qarkut, Fier, Vangjel Ndreka.  

12:51
15-11-2012, 16:50:01

"CEZ", Ahmetaj: Të hetohet skandali. Kompania: Do ndjekim rruget ligjore 

"CEZ", Ahmetaj: Të hetohet skandali. Kompania: Do ndjekim rruget ligjore Deputeti i Partisë Socialiste ngriti sot akuza të reja ndaj kompanisë CEZ Shpërndarje, ndërsa kërkoi që organet kompetente të nisin tashmë një hetim për këtë skandal, siç tha ai

12:51
15-11-2012, 16:50:01

CEZ: Z Ahmetaj, deklaratat tuaja coroditëse, ja e vërteta

CEZ: Z Ahmetaj, deklaratat tuaja coroditëse, ja e vërtetaNë një letër drejtuar drejtperdrejt deputetit Ahmetaj, administratori i CEZ, Ron Marx i konsideron deklaratat të pavërteta, coroditëse, të pasakta

12:51
15-11-2012, 14:50:05

Ambasadori Wollfarth apel politikës: Nëse nuk votoni ligjet, zhgënjim

Ambasadori Wollfarth apel politikës: Nëse nuk votoni ligjet, zhgënjimAmbasadori i OSBE-së, deklaron se mosmiratimi i ligjeve, është kohë e humbur për Shqipërinë, dhe e ardhmja do ishte më e mirë për vendin nëse vendimi merrej sot.

12:51
15-11-2012, 14:50:05

PE për Shqipërinë, Kukan: Më shumë prova, të heq skepticizmin

PE për Shqipërinë, Kukan: Më shumë prova, të heq skepticizminPE po diskuton sot progres-raportin e hartuar nga Komisioni Europian për Shqipërinë në lidhje me përmbushjen e kritereve për marrjen e statusit kandidat. Kukan: Me rëndësi kompromisi qeveri-opozitë. Dua më shumë prova ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
15-11-2012, 14:50:05

Favorizoi mallrat kontrabandë, shpallet në kërkim doganieri

Favorizoi mallrat kontrabandë, shpallet në kërkim doganieriPolicia e Elbasanit shpall në kërkim një punonjës të doganës së Kapshticës, për shkak të favorizimit të mallrave kontrabandë në pikën kufitare duke shmangur faturën tatimore.

12:51
15-11-2012, 14:50:05

Ahmetaj: Të hetohet skandali i CEZ, rëndon mbi shqiptarët

Ahmetaj: Të hetohet skandali i CEZ, rëndon mbi shqiptarëtDeputeti i Partisë Socialiste ngriti sot akuza të reja ndaj kompanisë CEZ Shpërndarje, ndërsa kërkoi që organet kompetente të nisin tashmë një hetim për këtë skandal, sic tha ai.

12:51
15-11-2012, 14:50:05

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin Pas përplasjeve në Kuvend  mes mazhorancës dhe opozitës,  për qarkun e Fierit , e cila është kthyer në "mollë sherri" mes palëve,  reagon kreu i Këshillit të Qarkut, Fier, Vangjel Ndreka.  

12:51
15-11-2012, 12:50:02

Ambasada e SHBA: Nga 21 dhjetori procedurë të re aplikimi për vizë jo-emigruese

Ambasada e SHBA: Nga 21 dhjetori procedurë të re aplikimi për vizë jo-emigrueseMë 21 Dhjetor 2012 Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë do të implementojë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara.

12:51
15-11-2012, 12:50:02

Svensson: Suedia do kthejë rreth 1 mijë azilkërkues shqiptarë

Svensson: Suedia do kthejë rreth 1 mijë azilkërkues shqiptarëAmbasadori Suedez në vendin tonë Patrik Svensson, ka deklaruar nga Shkodra se në muajt e fundit ka një rritje të azil kërkuesve shqiptarë në Suedi.

12:51
15-11-2012, 12:50:02

Panairi, Berisha: Të vërtetat historike dolën nga bunkeri komunist

Panairi, Berisha: Të vërtetat historike dolën nga bunkeri komunistPanairi i 15 i Librit, Berisha: Ky panairi i 100-vjetorit. Të vërtetat historike dolën nga bunkeri dhe falsifikimi primitiv i komunizmit. Cdo shqiptar ka mundësi të njohë historinë.

12:51
15-11-2012, 12:50:02

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza qeverisë në Kuvend

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza qeverisë në KuvendRatifikimi i konventës së OKB-së "Për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar" u shoqërua me debate mes palëve në fillim të seancës së sotme në Kuvend.

12:51
15-11-2012, 12:50:02

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak , arrest me burg për Gëzim Sulon

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak , arrest me burg për Gëzim SulonGjykata e Fierit ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për Gëzim Sulon, i cili pranoi një ditë më parë të ishte vrasësi i vetëm i biznesmenit Neim Suli.