Lajmet e Fundit - 41

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
15-11-2012, 20:51:35

Ujësjellësat, KSHH: Vendimi i CEZ, kërcënim për jetën e banorëve

Lajmet e Fundit

Ujësjellësat, KSHH: Vendimi i CEZ, kërcënim për jetën e banorëveKomiteti Shqiptar i Helsinkit reagoi në lidhje me deklaratën publike të "CEZ Shpërndarje", e cila njofton ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike të 40 ndërmarrjeve lokale të ujësjellësve.

InfoZ
15-11-2012, 20:51:35

Avramopulos i telefonon Panaritit: Vij në Tiranë për 100-vjetorin

Lajmet e Fundit

Avramopulos i telefonon Panaritit: Vij në Tiranë për 100-vjetorinMinistri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, pati sot një telefonatë nga homologu grek. Ministri Avramopulos konfirmoi pranimin e ftesës së Ministrit Panariti për të marrë pjesë në festimet për 100-vjetorin e Pav...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
15-11-2012, 20:51:35

Mjekët këshillojnë qytetarët si të mbrohen nga gripi

Lajmet e Fundit

Mjekët këshillojnë qytetarët si të mbrohen nga gripiAktualisht, aktiviteti i virozave stinore është ende i ulët, ndërsa numërohen rreth 11 mijë raste në javë në të gjithë vendin, shumica prej të cilëve me infeksione të sipërme dhe të poshtme

InfoZ
15-11-2012, 16:50:01

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza Qeverisë në Kuvend

Lajmet e Fundit

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza Qeverisë në KuvendRatifikimi i konventës së OKB-së "Për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar" u shoqërua me debate mes palëve në fillim të seancës së sotme në Kuvend.

InfoZ
15-11-2012, 16:50:01

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak, arrest me burg për Gëzim Sulon

Lajmet e Fundit

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak, arrest me burg për Gëzim SulonGjykata e Fierit ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për Gëzim Sulon, i cili pranoi një ditë më parë të ishte vrasësi i vetëm i biznesmenit Neim Suli.

InfoZ
15-11-2012, 16:50:01

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin

Lajmet e Fundit

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin Pas përplasjeve në Kuvend  mes mazhorancës dhe opozitës,  për Qarkun e Fierit , e cila është kthyer në "mollë sherri" mes palëve,  reagon kreu i Këshillit të Qarkut, Fier, Vangjel Ndreka.  

InfoZ
15-11-2012, 16:50:01

"CEZ", Ahmetaj: Të hetohet skandali. Kompania: Do ndjekim rruget ligjore 

Lajmet e Fundit

"CEZ", Ahmetaj: Të hetohet skandali. Kompania: Do ndjekim rruget ligjore Deputeti i Partisë Socialiste ngriti sot akuza të reja ndaj kompanisë CEZ Shpërndarje, ndërsa kërkoi që organet kompetente të nisin tashmë një hetim për këtë skandal, siç tha ai

InfoZ
15-11-2012, 16:50:01

CEZ: Z Ahmetaj, deklaratat tuaja coroditëse, ja e vërteta

Lajmet e Fundit

CEZ: Z Ahmetaj, deklaratat tuaja coroditëse, ja e vërtetaNë një letër drejtuar drejtperdrejt deputetit Ahmetaj, administratori i CEZ, Ron Marx i konsideron deklaratat të pavërteta, coroditëse, të pasakta

InfoZ
15-11-2012, 14:50:05

Ambasadori Wollfarth apel politikës: Nëse nuk votoni ligjet, zhgënjim

Lajmet e Fundit

Ambasadori Wollfarth apel politikës: Nëse nuk votoni ligjet, zhgënjimAmbasadori i OSBE-së, deklaron se mosmiratimi i ligjeve, është kohë e humbur për Shqipërinë, dhe e ardhmja do ishte më e mirë për vendin nëse vendimi merrej sot.

InfoZ
15-11-2012, 14:50:05

PE për Shqipërinë, Kukan: Më shumë prova, të heq skepticizmin

Lajmet e Fundit

PE për Shqipërinë, Kukan: Më shumë prova, të heq skepticizminPE po diskuton sot progres-raportin e hartuar nga Komisioni Europian për Shqipërinë në lidhje me përmbushjen e kritereve për marrjen e statusit kandidat. Kukan: Me rëndësi kompromisi qeveri-opozitë. Dua më shumë prova ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
15-11-2012, 14:50:05

Favorizoi mallrat kontrabandë, shpallet në kërkim doganieri

Lajmet e Fundit

Favorizoi mallrat kontrabandë, shpallet në kërkim doganieriPolicia e Elbasanit shpall në kërkim një punonjës të doganës së Kapshticës, për shkak të favorizimit të mallrave kontrabandë në pikën kufitare duke shmangur faturën tatimore.

InfoZ
15-11-2012, 14:50:05

Ahmetaj: Të hetohet skandali i CEZ, rëndon mbi shqiptarët

Lajmet e Fundit

Ahmetaj: Të hetohet skandali i CEZ, rëndon mbi shqiptarëtDeputeti i Partisë Socialiste ngriti sot akuza të reja ndaj kompanisë CEZ Shpërndarje, ndërsa kërkoi që organet kompetente të nisin tashmë një hetim për këtë skandal, sic tha ai.

InfoZ
15-11-2012, 14:50:05

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin

Lajmet e Fundit

"Fieri" Ndreko: Isha i sëmurë, gjykata nuk ma mori parasysh raportin Pas përplasjeve në Kuvend  mes mazhorancës dhe opozitës,  për qarkun e Fierit , e cila është kthyer në "mollë sherri" mes palëve,  reagon kreu i Këshillit të Qarkut, Fier, Vangjel Ndreka.  

InfoZ
15-11-2012, 12:50:02

Ambasada e SHBA: Nga 21 dhjetori procedurë të re aplikimi për vizë jo-emigruese

Lajmet e Fundit

Ambasada e SHBA: Nga 21 dhjetori procedurë të re aplikimi për vizë jo-emigrueseMë 21 Dhjetor 2012 Seksioni Konsullor i Ambasadës së SHBA në Tiranë do të implementojë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara.

InfoZ
15-11-2012, 12:50:02

Svensson: Suedia do kthejë rreth 1 mijë azilkërkues shqiptarë

Lajmet e Fundit

Svensson: Suedia do kthejë rreth 1 mijë azilkërkues shqiptarëAmbasadori Suedez në vendin tonë Patrik Svensson, ka deklaruar nga Shkodra se në muajt e fundit ka një rritje të azil kërkuesve shqiptarë në Suedi.

InfoZ
15-11-2012, 12:50:02

Panairi, Berisha: Të vërtetat historike dolën nga bunkeri komunist

Lajmet e Fundit

Panairi, Berisha: Të vërtetat historike dolën nga bunkeri komunistPanairi i 15 i Librit, Berisha: Ky panairi i 100-vjetorit. Të vërtetat historike dolën nga bunkeri dhe falsifikimi primitiv i komunizmit. Cdo shqiptar ka mundësi të njohë historinë.

InfoZ
15-11-2012, 12:50:02

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza qeverisë në Kuvend

Lajmet e Fundit

Personat me aftësi të kufizuar, PS akuza qeverisë në KuvendRatifikimi i konventës së OKB-së "Për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar" u shoqërua me debate mes palëve në fillim të seancës së sotme në Kuvend.

InfoZ
15-11-2012, 12:50:02

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak , arrest me burg për Gëzim Sulon

Lajmet e Fundit

Pranoi vrasjen e biznesmenit fierak , arrest me burg për Gëzim SulonGjykata e Fierit ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për Gëzim Sulon, i cili pranoi një ditë më parë të ishte vrasësi i vetëm i biznesmenit Neim Suli.

InfoZ
15-11-2012, 10:50:09

Elbasan, pranga gardianit të burgut u kap me drogë dhe dinamit

Lajmet e Fundit

Elbasan, pranga gardianit të burgut u kap me drogë dhe dinamitPranga gardianit të burgut të Kosovë e vogël në Lushnje Kafreman Neza 54-vjec si dhe bashkëpunëtorit të tij Denis Pepa 24-vjec.

InfoZ
15-11-2012, 10:50:09

Vëllezërit: Nuk marrim hak për motrën, dhëndri na mbajti me bukë

Lajmet e Fundit

Vëllezërit: Nuk marrim hak për motrën, dhëndri na mbajti me bukëDy vëllezërit e Vergjinushe Hasanit, deklarojnë se ia kanë lënë në dorë drejtësisë të vendosë për gjykimin e autorit të vrasjes së motrës së tyre. Me gjithë krimin, ata thonë fjalë të mira për Agronin, si një njeri ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
15-11-2012, 10:50:08

Qytet Studenti, Berisha apel Ramës: Rinia do "Shqipërinë si Europa'

Lajmet e Fundit

Qytet Studenti, Berisha apel Ramës: Rinia do "Shqipërinë si Europa'Kryeministri i vendit Sali Berisha mori pjesë paraditen e sotme në ceremoninë e përurimit të rikonstruksionit të godinës nr. 1 në Qytet Studenti.

InfoZ
15-11-2012, 10:50:08

AK protestë: Qeveria deformoi simbolin e flamurit në target e makinave

Lajmet e Fundit

AK protestë: Qeveria deformoi simbolin e flamurit në target e makinaveAleanca Kuq e Zi protestë para Ministrisë së Transperteve: Qeveria deformoi simbolin e flamurit në targat e makinave. Ngjyrat bardhë e blu të PD e Greqisë.

InfoZ
15-11-2012, 08:50:01

Qeveria, norma të reja për karburantet

Lajmet e Fundit

Qeveria, norma të reja për karburantetPërmes një vendimi të djeshëm qeveria ka përcaktuar norma strikte të përmbajtjes së squfurit në karburantet për përdorim termik, civil e industrial, si dhe për përdorim në mjetet e transportit ujor.

InfoZ
15-11-2012, 08:50:01

Privatizimi i oborreve në përdorim, ndryshon ligji

Lajmet e Fundit

Privatizimi i oborreve në përdorim, ndryshon ligjiMosmarrëveshjet e lindura gjatë procesit të privatizimit të oborreve në përdorim, për shkak të pranisë së ndërtimeve pa leje e kanë detyruar qeverinë të ndërhyjë në ligjin për kalimin e tyre në pronësi të përdoruesve.  

InfoZ
15-11-2012, 08:50:01

Fushë Krujë, përplaset për vdekje 32-vjecari me motor

Lajmet e Fundit

Fushë Krujë, përplaset për vdekje 32-vjecari me motorPolicia e mbërritur në vendngjarje saktësoi se, 32-vjecari Gaza Përdoda që udhëtonte me motor është përplasur për vdekje nga një furgon.

InfoZ
15-11-2012, 08:50:01

Elbasan, pranga gardianit të burgut u kap me drogë dhe dinamit

Lajmet e Fundit

Elbasan, pranga gardianit të burgut u kap me drogë dhe dinamitNga hetimet paraprake mësohet se Neza ishte një vit nën hetim nga Prokuroria e Elbasanit pasi dyshohet se trafikonte drogë në burgun e Kosovës së Lushnjes, ku ai ishte guardian.

InfoZ
14-11-2012, 22:50:01

"Qejflia", bien në pranga 3 tutorët dhe prostituta

Lajmet e Fundit

"Qejflia", bien në pranga 3 tutorët dhe prostitutaPolicia e Elbasanit ka finalizuar me sukses mbrëmjen e të mërkurës operacionin "Qejflia" gjatë të cilit përfunduan në pranga disa të rinj.

InfoZ
14-11-2012, 22:50:01

Burgaj-Friedrich: Vlerësohet progresi në luftën kundër krimit të organizuar

Lajmet e Fundit

Burgaj-Friedrich: Vlerësohet progresi në luftën kundër krimit të organizuarDrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, priti sot në një takim Shefin Rajonal të Sigurisë së OKB-së, Christian Friedrichs, të cilin e informoi mbi progresin që Policia shqiptare

InfoZ
14-11-2012, 20:50:02

Basha: Bibliotekë Kombëtare në bulevardin e ri, jo taksa lokale për librashitësit

Lajmet e Fundit

Basha: Bibliotekë Kombëtare në bulevardin e ri, jo taksa lokale për librashitësitKryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në ceremoninë e hapjes së Panairit të 15-të Librit. Për të dytin vit radhazi, Bashkia e Tiranës është mbështetësja kryesore e këtij pan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 20:50:02

CEZ: Me 16 Nëntor ndërpresim energjinë ujësjellësave debitorë

Lajmet e Fundit

CEZ: Me 16 Nëntor ndërpresim energjinë ujësjellësave debitorëCEZ Shpërndarje njofton se ditën e premte, 16 nëntor, do të ndërpresë furnizimin me energji të të gjitha kompanive të ujësjellësit që janë debitore ndaj kompanisë.

InfoZ
14-11-2012, 20:50:02

"Fieri", Meta: Nuk duhet ndalur integrimi për një problem lokal

Lajmet e Fundit

"Fieri", Meta: Nuk duhet ndalur integrimi për një problem lokalKreu i LSI, Ilir Meta reagon për çështjen e Fierit: Për një problem lokal, nuk duhet ndalur integrimi kombëtar. Deklarata e Ilir Metës gjatë takimit me anëtarët e LSI në Shijak.

InfoZ
14-11-2012, 18:50:02

PBDNJ, Dule: Shqipëria ende larg konceptit se cfarë kërkon Brukseli

Lajmet e Fundit

PBDNJ, Dule: Shqipëria ende larg konceptit se cfarë kërkon BrukseliKryetari i PBDNJ vlerëson se politika shqiptare është ende larg të konceptuarit të kërkesave të vërteta të Brukselit. Duke komentuar situatën politike aktuale në vend, Dule tha se ligjet nuk kërkojnë vetëm mirati...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 18:50:02

Opozita votë kundër projektligjit, që shkrin SHIU-n

Lajmet e Fundit

Opozita votë kundër projektligjit, që shkrin SHIU-nOpozita votoi kundër projektligjit, që shkrin Agjencinë e Shërbimit Informativ Ushtarak dhe e zëvendëson atë me Agjencinë e Inteligjencës së Mbrojtjes.

InfoZ
14-11-2012, 16:50:02

Ndërtimi i autostradës Tiranë-Elbasan, humb jetën punëtori

Lajmet e Fundit

Ndërtimi i autostradës Tiranë-Elbasan, humb jetën punëtoriNjë ngjarje e rëndë është shënuar sot, teksa një punëtor i autostradës Tiranë-Elbasan ka humbur jetën gjatë një aksidenti në punë. Ngjarja në komunën Bërzhitë, 47-vjeçari punonte në lotin e parë të autostradës.  Kolegu i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 16:50:02

Durrës, tërhiqet gjyqtari, shtyhet seanca ndaj Ilir Xhakjas

Lajmet e Fundit

Durrës, tërhiqet gjyqtari, shtyhet seanca ndaj Ilir XhakjasDurrës, shtyhet seanca e radhës gjyqësore ndaj Ilir Xhakjas. Gjyqi për vrasjen e Qiri Malokut. Xhakja vrau dy muaj më parë në Shijak Kryekomisarin Adem Tahiraj.

InfoZ
14-11-2012, 16:50:02

Statusi, LSI: Nesër votojmë 3 ligjet, Fieri ngarkesë e pamerituar

Lajmet e Fundit

Statusi, LSI: Nesër votojmë 3 ligjet, Fieri ngarkesë e pamerituarNëpërmjet një deklarate për mediat, nën kryetari i kësaj partie, Ylli Manjani i bën apel palëve se ssnjë çështje tjetër nuk është sot me e rëndësishme sesa miratimi i këtyre ligjeve, duke vlerësuar se debati për Qa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 16:50:02

Basha: Bibliotekë Kombëtare në bulevardin e ri, jo taksa lokale për librashitësit

Lajmet e Fundit

Basha: Bibliotekë Kombëtare në bulevardin e ri, jo taksa lokale për librashitësitKryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në ceremoninë e hapjes së Panairit të 15-të Librit. Për të dytin vit radhazi, Bashkia e Tiranës është mbështetësja kryesore e këtij pan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 16:50:02

PBDNJ, Dule: Shqipëria ende larg konceptit se cfarë kërkon Brukseli

Lajmet e Fundit

PBDNJ, Dule: Shqipëria ende larg konceptit se cfarë kërkon BrukseliKryetari i PBDNJ vlerëson se politika shqiptare është ende larg të konceptuarit të kërkesave të vërteta të Brukselit. Duke komentuar situatën politike aktuale në vend, Dule tha se ligjet nuk kërkojnë vetëm mirati...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 14:50:01

Durrës, 200 familje protestë, 22 ditë pa energji

Lajmet e Fundit

Durrës, 200 familje protestë, 22 ditë pa energji200 familje në lagjen 14 të qytetit të Durrësit kanë zgjedhur sot të protestojnë përpara zyrave të kompoanisë 'CEZ Shpërndarje' pas mungesës së energjisë elektrike, prej 22 ditësh, siç deklarojnë ata.

InfoZ
14-11-2012, 14:50:01

Spoti për 100-vjetorin e Pavarësisë, i kopjuar nga TV indiane

Lajmet e Fundit

Spoti për 100-vjetorin e Pavarësisë, i kopjuar nga TV indianeSpoti që po transmetojnë disa televizione shqiptare për 100- vjetorin e Pavarësisë është thuajse identik me një spot të transmetuar nga televizionet indiane në gusht të vitit 2007-të në 60 vjetorin e pavarësisë së këti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 14:50:01

Ndërtimi i autostradës Tiranë-Elbasan, humb jetën punëtori

Lajmet e Fundit

Ndërtimi i autostradës Tiranë-Elbasan, humb jetën punëtoriNjë ngjarje e rëndë është shënuar sot, teksa një punëtor i autostradës Tiranë-Elbasan ka humbur jetën gjatë një aksidenti në punë. Ngjarja në komunën Bërzhitë, 47-vjeçari punonte në lotin e parë të autostradës.(foto ilu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 14:50:01

Statusi, Topi: Shqipëria moment të vështirë, për shkak të PD-PS

Lajmet e Fundit

Statusi, Topi: Shqipëria moment të vështirë, për shkak të PD-PSKreu i FRD-së, Bamir Topi akuzon dy forcat politike PS-PD se po pengojnë integrimin e vendit, duke parë interesat e tyre të ngushta. Deklarata e Topit u bë gjatë prezantimit të strukturave politike të FRD-së.

InfoZ
14-11-2012, 14:50:01

Viktor Gushi: Jam penduar, u kërkoj falje familjarëve të viktimave

Lajmet e Fundit

Viktor Gushi: Jam penduar, u kërkoj falje familjarëve të viktimaveViktor Gushi, i cilësuar si serial-killer dhe grabitës gjakftohtë, ka dalë sot përpara togave të zeza, duke u shprehur se është penduar për krimet e kryera. Madje ai tha se u kërkon falje familjarëve të viktimave ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 12:50:02

Nishani: Të konsolidojmë shtetin e së drejtës përmes bashkëpunimit

Lajmet e Fundit

Nishani: Të konsolidojmë shtetin e së drejtës përmes bashkëpunimitI pranishëm në ceremoninë e organizuar me rastin e15-vjetorit të Shkollës së Magjistraturës, Presidenti Nishani theksoi rëndësinë e konsolidimit të shtetit të së drejtës, duke bërë apel për bashkëpunim dhe harmoni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 12:50:02

Itali, polici vret shqiptarin 24-vjeçar gjatë një aksioni

Lajmet e Fundit

Itali, polici vret shqiptarin 24-vjeçar gjatë një aksioniItali, një shqiptar 24-vjeçar vritet nga një polic. Mediat italiane: Udhëtonte me makinë të vjedhur, nuk ndaloi pas thirrjes së policisë. Njihej si person me precedentë penalë.

InfoZ
14-11-2012, 12:50:02

Elbasan, 62-vjeçari e dehu të shoqen para se ta masakronte

Lajmet e Fundit

Elbasan, 62-vjeçari e dehu të shoqen para se ta masakronteAgron Hasani e vrau të shoqen pasi e dehu me verë. Vrasja e 43-vjeçares Vergjinush Hasani mëngjesin e së hënës nga bashkëshorti i saj është kryer me paramendim nga ky i fundit.

InfoZ
14-11-2012, 12:50:02

Ndërtimi i autostradës Tiranë-Elbasan, humb jetën punëtori

Lajmet e Fundit

Ndërtimi i autostradës Tiranë-Elbasan, humb jetën punëtoriNjë ngjarje e rëndë është shënuar sot në Qafë-Krrabë, teksa një punëtor i autostradës Tiranë-Elbasan ka humbur jetën gjatë një aksidenti në punë. Ende të paqarta shkqet e ngjarjes.  (foto ilustruese)

InfoZ
14-11-2012, 12:50:02

Berisha: Vendorët plane të plota urbanizimi, të mos ketë deformim

Lajmet e Fundit

Berisha: Vendorët plane të plota urbanizimi, të mos ketë deformimKryeministri Sali Berisha mori pjesë sot, në konferencën e organizuar nga USAID për qeverisjen vendore "Planning and local governance project". Ai deklaroi se planifikimi i territorit mbetet një proces i një rëndës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 10:50:01

Gordon: SHBA mbështet Ballkanin, por udhëheqësit duhet të zbatojnë reformat

Lajmet e Fundit

Gordon: SHBA mbështet Ballkanin, por udhëheqësit duhet të zbatojnë reformatNdihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë Philip Gordon tha se megjithëse Shtetet e Bashkuara kanë sfida globale në gjithë botën, ato nuk e kanë ndalur kurrë interesin për Ballkanin k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-11-2012, 10:50:01

Gazi, protokolli sekret: Italia dhe Greqia kundër

Lajmet e Fundit

Gazi, protokolli sekret: Italia dhe Greqia kundërPërpjekjet zyrtare të Tiranës për të lobuar fort lidhur me kalimin e gazsjellësit Trans Adriatic Pipeline (TAP) në territorin shqiptar kanë filluar qysh në muajt prill-korrik 2005.