Lajmet e Fundit - 42

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 14-11-2012, 10:50:01

Olldashi: Nis rikonstruksioni i rrugës Burrel-Klos

Lajmet e Fundit

Olldashi: Nis rikonstruksioni i rrugës Burrel-KlosNjë nga akset kombëtare më problematikë, ai që lidh Tiranën me Peshkopinë, ka nisur rikonstruksionin që do të bëjë të mundur përmirësimin tërësor të tij përpara sezonit të pritshëm dimëror.

InfoZ
ne: 14-11-2012, 10:50:01

Itali, 1.5 ton drogë në anijen e peshkimit, vinte nga Shqipëria

Lajmet e Fundit

Itali, 1.5 ton drogë në anijen e peshkimit, vinte nga ShqipëriaMë shumë se 1.5 ton marijuanë janë gjetur sot në bordin e një anije peshkimi, në Portin e Manfredonias në Itali. Në pranga 2 shqiptarë dhe 1 italian.

InfoZ
ne: 14-11-2012, 08:50:01

Vrasja e kryekomisarit, nesër nis Apeli për dosjen e Ilir Xhakjas

Lajmet e Fundit

Vrasja e kryekomisarit, nesër nis Apeli për dosjen e Ilir XhakjasGjykata e Apelit në Durrës ka përshpejtuar procedurat për shqyrtimin e ankimimit të Prokurorisë së Durrësit ndaj të pandehurit Ilir Xhakja, i cili vrau në 13 shtator ish-komisarin e Shijakut Adem Tahiraj.

InfoZ
ne: 14-11-2012, 08:50:01

Durrës, gjendet një kufomë e seksit femër tërësisht e dekompozuar

Lajmet e Fundit

Durrës, gjendet një kufomë e seksit femër tërësisht e dekompozuarNjë kufomë e seksit femër është gjetur mbrëmjen e sotme rreth 25 milje larg nga bregu i detit në Durrës. Trupi i dekompozuar, sipas policisë është konstatuar nga një peshkarexhë në det.  

InfoZ
ne: 14-11-2012, 08:50:01

Idrizi: Koalicion me LSI? Kalkulimet nga çështja çame

Lajmet e Fundit

Idrizi: Koalicion me LSI? Kalkulimet nga çështja çameIdrizi i PDIU në 'Studio 24': Koalicion në zgjedhjet 2013-të me atë parti që mbështet çështjen çame. LSI është njëra nga ato, por është herët të flitet për koalicione. Ligji i luftës me Greqinë mban peng pronat e çamëve në Gre...

InfoZ
ne: 14-11-2012, 08:50:01

Dritan Prifti: Ilir Meta është i pafajshëm, u pajtuam

Lajmet e Fundit

Dritan Prifti: Ilir Meta është i pafajshëm, u pajtuamDeputeti, Dritan Prifti i ftuar dje në emi sionin "Tonight" të gazetares, Ilva Tare në 'Ora News' pohoi se është pajtuar me kreun e LSI-së, Ilir Meta dhe se ka zhvilluar me të dy takime pasi gjykata u shpreh mbi çështjen e vid...

InfoZ
ne: 14-11-2012, 08:50:01

Gordon: SHBA mbështet Ballkanin, por udhëheqësit duhet të zbatojnë reforma

Lajmet e Fundit

Gordon: SHBA mbështet Ballkanin, por udhëheqësit duhet të zbatojnë reformaNdihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë Philip Gordon tha se megjithëse Shtetet e Bashkuara kanë sfida globale në gjithë botën, ato nuk e kanë ndalur kurrë interesin për Ballkanin ku...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 22:50:02

Durrës, gjendet një kufomë e seksit femër tërësisht e dekompozuar

Lajmet e Fundit

Durrës, gjendet një kufomë e seksit femër tërësisht e dekompozuarNjë kufomë e seksit femër është gjetur mbrëmjen e sotme rreth 25 milje larg nga bregu i detit në Durrës. Trupi i dekompozuar, sipas policisë është konstatuar nga një peshkarexhë në det.   

InfoZ
ne: 13-11-2012, 22:50:02

Idrizi: Koalicion me LSI? Kalkulimet nga çështja çame

Lajmet e Fundit

Idrizi: Koalicion me LSI? Kalkulimet nga çështja çameIdrizi i PDIU në Studio24: Koalicion në zgjedhjet 2013 me atë parti që mbështet çështjen çame. LSI është njëra nga ato, por është herët të flitet për koalicione. Ligji i luftës me Greqinë mban peng pronat e çamëve në Greqi.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 20:50:02

Ahmetaj: Kapitali i kompanisë CEZ është zero

Lajmet e Fundit

Ahmetaj: Kapitali i kompanisë CEZ është zeroPartia Socialiste ka vijuar denoncimin e saj në lidhje me skandalin e kompanisë CEZ Shpërndarje, duke bërë me dije bordero që tregojnë humbje të kapitalit të kompanisë.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 20:50:02

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, zhvarrosen eshtra njeriu

Lajmet e Fundit

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, zhvarrosen eshtra njeriuNjë varrim pas mesnate në varrezën e qytezës së Bulqizës ka zgjuar dyshime të forta tek prokuroria dhe policia e kësaj zone. Zhvarrosja zbulon eshtra te vjetra njeriu, ra në sy kafka e ndarë në dy pjesër.  Policia: E...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 18:50:02

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, zhvarrosen eshtra njeriu

Lajmet e Fundit

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, zhvarrosen eshtra njeriuNjë varrim pas mesnate në varrezën e qytezës së Bulqizës ka zgjuar dyshime të forta tek prokuroria dhe policia e kësaj zone. Zhvarrosja zbulon eshtra te vjetra njeriu, ra në sy kafka e ndarë në dy pjesër.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 18:50:02

Vrasja e kryekomisarit, nesër nis Apeli për dosjen e Ilir Xhakjas

Lajmet e Fundit

Vrasja e kryekomisarit, nesër nis Apeli për dosjen e Ilir XhakjasGjykata e Apelit në Durrës ka përshpejtuar procedurat për shqyrtimin e ankimimit të Prokurorisë së Durrësit ndaj të pandehurit Ilir Xhakja, i cili vrau në 13 shtator ish-komisarin e Shijakut Adem Tahiraj.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 16:50:02

Ahmetaj: Kapitali i kompanisë CEZ është zero

Lajmet e Fundit

Ahmetaj: Kapitali i kompanisë CEZ është zeroPartia Socialiste ka vijuar denoncimin e saj në lidhje me skandalin e kompanisë CEZ Shpërndarje, duke bërë me dije bordero që tregojnë humbje të kapitalit të kompanisë.  

InfoZ
ne: 13-11-2012, 16:50:02

Hodhi foshnjen nga dritarja, ekspertizë psikiatrike Hysen Bibës

Lajmet e Fundit

Hodhi foshnjen nga dritarja, ekspertizë psikiatrike Hysen BibësDyshimet për atësinë, duket se kanë qenë shkaku i tragjedisë ku babai hodhi foshnjën 3 ditëshe nga dritarja e Maternitetit "Koco Gliozheni".

InfoZ
ne: 13-11-2012, 16:50:02

Ekstradohet drejt Italisë 38-vjecari i kërkuari për vrasje e grabitje

Lajmet e Fundit

Ekstradohet drejt Italisë 38-vjecari i kërkuari për vrasje e grabitje38-vjecari ekstradohet për llogari të drejtësisë të shtetit fqinj, pasi akuzohet për vrasjen e një shtetasi italian, gjatë një grabitje të ndodhur në Bari të Italisë.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 16:50:02

Shkodër, tentohet grabitja e argjendarisë, 1 i plagosur

Lajmet e Fundit

Shkodër, tentohet grabitja e argjendarisë, 1 i plagosurNgjarja ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen "Rus', ndërsa mësohet se një person ka mbetur i plagosur.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 16:50:02

Ndalimi i shqiptarëve në kufi, AK: Shteti të dënojë aktin

Lajmet e Fundit

Ndalimi i shqiptarëve në kufi, AK: Shteti të dënojë aktinSipas AK-së kjo është një sjellje arrogante dhe përcmuese e policisë doganore greke. AK shton se po shkelet dinjiteti dhe po cenohet integriteti i shqiptarëve.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 14:50:02

Tiranë, hajdutët zbresin me litar nga tarraca, vjedhin banesën

Lajmet e Fundit

Tiranë, hajdutët zbresin me litar nga tarraca, vjedhin banesënDy djem të mitur kanë mundur të vjedhin një banesë në katin e shtatë të një pallati në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, në një pallat buzë rrugës në zonën e "Don Boskos".

InfoZ
ne: 13-11-2012, 14:50:02

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, zhvarrosen eshtra njeriu

Lajmet e Fundit

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, zhvarrosen eshtra njeriuNjë varrim pas mesnate në varrezën e qytezës së Bulqizës ka zgjuar dyshime të forta tek prokuroria dhe policia e kësaj zone. Ka nisur zhvarrosja, c'ka do të hedhe dritë mbi ngjarjen e veshur plot me mister ( ne per...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 14:50:02

Kuvend, pllakatë nderimi për 40 emrat e firmëtarëve të Aktit të Pavarësisë

Lajmet e Fundit

Kuvend, pllakatë nderimi për 40 emrat e firmëtarëve të Aktit të PavarësisëNjë pllakatë nderimi me 40 emrat e firmëtarëve të Aktit të Pavarësisë të gdhendura me gërma të arta u përurua sot në mjediset e Kuvendit të Shqipërisë në jubileun e 100-vjetorit të Pavarësisë.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 14:50:02

Kthimi në Atdhe i eshtrave të Mbretit Zog, ceremoni zyrtare në Paris

Lajmet e Fundit

Kthimi në Atdhe i eshtrave të Mbretit Zog, ceremoni zyrtare në ParisMe rastin e kthimit në atdhe të eshtrave të NMT Zog I, Mbret i Shqiptarëve, shteti francez do të organizojë nesër në orën 11:00, një ceremoni zyrtare në varrezat e Thiais-Paris.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 14:50:02

Berisha: Zhvillimi rajonal, prioritet për zhvillimin ekonomiko-social

Lajmet e Fundit

Berisha: Zhvillimi rajonal, prioritet për zhvillimin ekonomiko-socialKryeministri Berisha theksoi sot se zhvillimi rajonal përbën një prioritet dhe qeveria e vlerëson atë, me rëndësi të posaçme, për të afruar politikat e qeverisë me kërkesat e qytetarëve dhe të komuniteteve loka...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 12:50:01

Kodi i Punës, për heqjen nga puna duhet të jepet patjetër shkaku

Lajmet e Fundit

Kodi i Punës, për heqjen nga puna duhet të jepet patjetër shkakuNdryshimi është sanksionuar në Kodin e Ri të Punës. Ai pritet të miratohet nga Parlamenti me 3/5 e votave.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 12:50:01

Korçë, babai i vajzës: Nuk e vrau ajo fëmijën, skenar i ish-dhëndrit

Lajmet e Fundit

Korçë, babai i vajzës: Nuk e vrau ajo fëmijën, skenar i ish-dhëndrit"Varfëria nuk na ka lejuar të kërkojmë pafajësinë e vajzës sonë. Sonila nuk është vrasëse",- kështu deklaroi dje Pëllumb Lumi, babai i Sonila Lumit, e cila është dënuar me 10 vjet burg për vrasjen e fëmijës së s...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 12:50:01

CIA: Rritja ekonomike në Shqipëri, 2% në vitin 2011-të

Lajmet e Fundit

CIA: Rritja ekonomike në Shqipëri, 2% në vitin 2011-tëGjatë vitit 2011-të Shqipëria ka pasur një rritje ekonomike me vetëm 2%, duke u renditur e 150-ta në botë.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 12:50:01

Kërkimet për naftë, Aleanca Kuq e Zi: Të mos shkelet vendimi i Kushtetueses

Lajmet e Fundit

Kërkimet për naftë, Aleanca Kuq e Zi: Të mos shkelet vendimi i KushtetuesesAleanca Kuq e Zi ka bërë thirrje që kërkimet greke në detin Jon të bëhen në bazë të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

InfoZ
ne: 13-11-2012, 12:50:01

100-vjetori, Basha: Diaspora në SHBA, rol të rëndësishëm

Lajmet e Fundit

100-vjetori, Basha: Diaspora në SHBA, rol të rëndësishëmPrej datës 10 nëntor, në sheshin qendror të qytetit Worcester, Massachusets në kuadër të festimeve për 100- vjetorin e Pavarësisë, do të ngrihet flamuri shqiptar, flamur i dhuruar nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim ...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 10:50:06

Tafaj: Rama të vizitojë shkollat për të parë arritjet

Lajmet e Fundit

Tafaj: Rama të vizitojë shkollat për të parë arritjetMinistri i Arsimit Myqerem Tafaj, teksa ka inspektuar shkollat në Pukë ka ftuar liderin e opozitës të vizitojë shkollat në vend, si dhe të takojë nxënës dhe prindër. Ministri i është përgjigjur 'News 24' edhe për mungesën e tr...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 10:50:06

Rrokaj: Duhen ndryshime në gjuhën shqipe, pa cënuar standardin

Lajmet e Fundit

Rrokaj: Duhen ndryshime në gjuhën shqipe, pa cënuar standardinShezai Rrokaj kërkon që gjuhës shqipe t'i bëhen rregullimet e nevojshme, por pa e cënuar standardin e saj. Deklarata e dekanit të Fakultetit Histori dhe Filologjisë bëhet në aktivitetin "Java e Albanoligjisë" që organ...

InfoZ
ne: 13-11-2012, 10:50:06

Kakavijë, policia greke nuk lejon kalimin e 30 pasagjerëve shqiptarë

Lajmet e Fundit

Kakavijë, policia greke nuk lejon kalimin e 30 pasagjerëve shqiptarëAutoritetet greke kanë ndaluar rreth 30 pasagjerë që tentuan të kalonin kufirin në Kakavijë. Mësohet se policia greke ka ushtruar kontroll të rreptë në 3 autobusë që udhëtonin drejt shtetit fqinj.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 10:50:06

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, nisin hetimet

Lajmet e Fundit

Bulqizë, varrim misterioz pas mesnate, nisin hetimetNjë varrim pas mesnate në varrezën e qytezës së Bulqizës ka zgjuar dyshime të forta tek prokuroria dhe policia e kësaj zone

InfoZ
ne: 13-11-2012, 10:50:06

"21 janari", amnistohen deputetët e PS-së

Lajmet e Fundit

"21 janari", amnistohen deputetët e PS-sëTre të zgjedhurit socialistë po hetohen nga Prokuroria e Përgjithshme që prej datës 23 janar 2012-të për veprën penale të "organizimit dhe pjesëmarrjes në grumbullime e manifestime të paligjshme".

InfoZ
ne: 13-11-2012, 08:50:06

FRD viziton në spital ish-të përndjekurin, Oketa: Pikëlluese gjendja e spitaleve

Lajmet e Fundit

FRD viziton në spital ish-të përndjekurin, Oketa: Pikëlluese gjendja e spitaleveVeç familjarëve dhe shokëve të tij, Hamiti është vizituar sot edhe nga një përfaqësi e partisë Fryma e Re Demokratike, kryesuar nga deputeti Gazmend Oketa dhe Aleksandër Biberaj.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 08:50:06

Lushnjë, thika, celularë, drogë pranë burgut të Fushë Kosovës, pranga punonjësit

Lajmet e Fundit

Lushnjë, thika, celularë, drogë pranë burgut të Fushë Kosovës, pranga punonjësitNjë qese e mbushur me thika, celularë, dhe një sasi droge është gjetur pranë ambienteve të burgut të Fushë Kosovës në Lushnjë, ndërkohë që një punonjës ka rënë në pranga të policisë.  

InfoZ
ne: 13-11-2012, 08:50:06

Fier, tërmet me magnitudë 3.6 e shkallës rihter

Lajmet e Fundit

Fier, tërmet me magnitudë 3.6 e shkallës rihterLëkundje sizmike me magnitudë 3.6 e shkallës rihter janë ndjerë mëngjesin e sotëm në orën 00:28 minuta në qytetin e Fierit.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 08:50:06

INSTAT, Ines Nurja: Rezultati i Censusit, më 13 dhjetor

Lajmet e Fundit

INSTAT, Ines Nurja: Rezultati i Censusit, më 13 dhjetorNdërsa argumenton se të dhënat e Censusit të popullsisë kërkojnë një periudhë mjaft të gjatë, Drejtoresha e Institutit të Statistikave bën me dije se rezultati përfundimtar do të vijë në dhjetor të këtij viti.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 08:50:06

Kakavijë, policia greke bllokon 3 autobusë me pasagjerë

Lajmet e Fundit

Kakavijë, policia greke bllokon 3 autobusë me pasagjerëTre autobusë me pasagjerë, që udhëtonin drejt Greqisë, janë bllokuar mëngjesin e sotëm në pikën kufitare të Kakavijës nga policia greke.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 04:50:02

Fier, tërmet me magnitudë 3.6 e shkallës rihter

Lajmet e Fundit

Fier, tërmet me magnitudë 3.6 e shkallës rihterLëkundje sizmike me magnitudë 3.6 e shkallës rihter, janë ndier mëngjesin e sotëm, në orën 00:28 minuta në qytetin e Fierit.

InfoZ
ne: 13-11-2012, 00:50:01

SHKB arreston shefin e antikorrupsionit të Gjirokastrës

Lajmet e Fundit

SHKB arreston shefin e antikorrupsionit të GjirokastrësMiklovan Kararaj, shef i seksionit kundër korrupsionit në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër, është arrestuar për veprën penale "Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike"

InfoZ
ne: 12-11-2012, 22:50:01

Rrokaj: Duhen ndryshime në gjuhën shqipe, pa cënuar standardin

Lajmet e Fundit

Rrokaj: Duhen ndryshime në gjuhën shqipe, pa cënuar standardinShezai Rrokaj kërkon që gjuhës shqipe t'i bëhen rregullimet e nevojshme, por pa e cënuar standardin e saj. Deklarata e dekanit të Fakultetit Histori dhe Filologjisë në aktivitetin "Java e Albanoligjisë" që organizohet...

InfoZ
ne: 12-11-2012, 22:50:01

FRD viziton në spital ish-të përndjekurin, Oketa: Pikëlluese gjendja e spitaleve

Lajmet e Fundit

FRD viziton në spital ish-të përndjekurin, Oketa: Pikëlluese gjendja e spitaleveVec familjarëve dhe shokëve të tij, Hamiti është vizituar sot edhe nga një përfaqësi e partisë Fryma e Re Demokratike, kryesuar nga deputeti Gazmend Oketa dhe Aleksandër Biberaj.

InfoZ
ne: 12-11-2012, 22:50:01

Lushnje, thika celularë, drogë pranë burgut të Fushë Kosovës, pranga punonjësit

Lajmet e Fundit

Lushnje, thika celularë, drogë pranë burgut të Fushë Kosovës, pranga punonjësitNjë qese e mbushur me thika, celularë, dhe një sasi droge është gjetur pranë ambienteve të burgut të Fushë Kosovës në Lushnje, ndërkohë që një punonjës ka rënë si pasojë në pranga të policisë.   

InfoZ
ne: 12-11-2012, 20:50:01

Rama-Hoxhajt: Intensifikojmë marrëdhëniet në të gjitha fushat

Lajmet e Fundit

Rama-Hoxhajt: Intensifikojmë marrëdhëniet në të gjitha fushatKryetari i PS-së Edi Rama në takimin me ministrin e Jashtëm të Kosovës Elvis Cefa shprehu vullnetin e palëkundur të Partisë Socialiste për të intensifikuar marrëdhëniet midis të dy vendeve në të gjitha fushat.

InfoZ
ne: 12-11-2012, 20:50:01

Censusi, PDIU: Kush ka bërë deklarim të rremë të gjobitet

Lajmet e Fundit

Censusi, PDIU: Kush ka bërë deklarim të rremë të gjobitetCensusi, PDIU:  Amendamentet, valvula e sigurisë për mosabuzim.  Procesi duhet të kishte përfunduar më shpejt. INSTAT, e detyruar të zbatojë amendamentet tona. Censusi do ballafaqohej me regjistrin e gjendjes civile.

InfoZ
ne: 12-11-2012, 20:50:01

"Luarasi" bashkëpunim me Biznes Albania, për praktikën e studentëve

Lajmet e Fundit

"Luarasi" bashkëpunim me Biznes Albania, për praktikën e studentëveStudentët e Universitetit Luarasi do të zbatojnë dijet në fushën e ekonomisë dhe menaxhimit në kompanitë që janë pjesë e Biznes Albania.

InfoZ
ne: 12-11-2012, 20:50:01

Tafaj: Rama të vizitojë shkollat, për të parë arritjet

Lajmet e Fundit

Tafaj: Rama të vizitojë shkollat, për të parë arritjetMinistri i Arsimit Myqerem Tafaj, teksa ka inspektuar shkollat në Pukë ka ftuar liderin e opozitës të vizitojë shkollat në vend, si dhe të takojë nxënës dhe prindër. Ministri i është përgjigjur News24 edhe për mungesën e tran...

InfoZ
ne: 12-11-2012, 20:50:01

Rrokaj: Duhen ndryshime në gjuhën shqipe, pa cënuar standardin

Lajmet e Fundit

Rrokaj: Duhen ndryshime në gjuhën shqipe, pa cënuar standardinShezai Rrokaj kërkon që gjuhës shqipe t'i bëhen rregullimet e nevojshme, por pa e cënuar standardin e saj. Deklarata e dekanit të Fakultetit Histori dhe Filologjisë në aktivitetin "Java e Albanoligjisë" që organizohet...

InfoZ
ne: 12-11-2012, 18:50:02

Rama: Shteti pa strategji për arsimin, PS do kualifikojë krahun e punës

Lajmet e Fundit

Rama: Shteti pa strategji për arsimin, PS do kualifikojë krahun e punësProgrami i PS për punësimin rinor, Rama: Shteti pa strategji për arsimin, PS do kualifikojë krahun e punës duke investuar në arsimin profesional.

InfoZ
ne: 12-11-2012, 18:50:02

Shqipëria përfiton nga fondi i krizës, Civici: Financimet, të konkurohen me projekte

Lajmet e Fundit

Shqipëria përfiton nga fondi i krizës, Civici: Financimet, të konkurohen me projekteShqipëria do të përfitojë nga fondi i krizës prej 30 mld euro që Bashkimi Europian, Banka Botërore dhe BERZH do të japin për 17 vende të Europës Qendrore dhe Lindore.