Lajmet e Fundit - 45

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 09-11-2012, 16:50:06

Basha: Teknologji e re për ngrohjen në shkolla, kopshte dhe çerdhe

Lajmet e Fundit

Basha: Teknologji e re për ngrohjen në shkolla, kopshte dhe çerdheProjekti i rikonstruksionit tërësor të saj parashikon ndër të tjera edhe një shtesë, në mënyrë që të krijohen ambiente sa më të përshtashme për fëmijët si dhe rritjen e kapaciteteve të tyre.

InfoZ
ne: 09-11-2012, 16:50:06

Elbasan, Deliallisi: Qeveria të ndërhyjë për të frenuar shkatërrimin e Llixhave

Lajmet e Fundit

Elbasan, Deliallisi: Qeveria të ndërhyjë për të frenuar shkatërrimin e Llixhave Prefekti i Qarkut të Elbasanit, Shefqet Deliallisi i ka kërkuar Qeverisë që të ndërhyjë për të shmangur pasojat e shkatërrimit të burimeve të ujërave termalë të Qendrës më të madhe kurative të këtij ...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 14:50:10

PS, Ahmetaj: Qeveria dhe ERE heshtën dhe fshehën skandalin me CEZ

Lajmet e Fundit

PS, Ahmetaj: Qeveria dhe ERE heshtën dhe fshehën skandalin me CEZPartia Socialiste ka vijuar edhe sot me denoncimin e asaj që quan "skandal të shekullit" në lidhje me abuzimet në sistemin energjetik shqiptar.

InfoZ
ne: 09-11-2012, 14:50:10

Rama: Qeveria politikë antikombëtare për arsimin, përgatit ushtarë

Lajmet e Fundit

Rama: Qeveria politikë antikombëtare për arsimin, përgatit ushtarëKryetari i Partisë Socialiste,theksoi sot gjatë një takimi me qytetarët e Tiranës ku u diskutua mbi programin e PS-së për arsimin se, nevojitet ndërtimi i një strukture të re të menaxhimit të shkollës në nivelin e...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 14:50:10

Vlorë, aksident me pasojë vdekjen e një personi në Triport

Lajmet e Fundit

Vlorë, aksident me pasojë vdekjen e një personi në TriportNjë aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e Triportit në afërsi të Zvërnecit.

InfoZ
ne: 09-11-2012, 14:50:10

Ndahen diplomat në Shkollën Shqiptare të Studimeve Politike

Lajmet e Fundit

Ndahen diplomat në Shkollën Shqiptare të Studimeve PolitikePresidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka marrë pjesë në diplomimin e studentëve të shkollës së studimeve politike

InfoZ
ne: 09-11-2012, 14:50:10

'11-vjecari', shfajësohen mjekët, QSUT: Vdiq nga një komplikacion i rrallë

Lajmet e Fundit

'11-vjecari', shfajësohen mjekët, QSUT: Vdiq nga një komplikacion i rrallë Ministri Tavo  gjatë një vizite në Shkodër: Ngjarja e rëndë po hetohet.  QSUT : Faktor kryesor janë anomalitë kongjenitale të trashëguara.  Urdhri i Mjekut : Jo faji i mjekeve.  Anestezisti Shehu : Hipert...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 12:50:01

Sarandë, vinçi prek telat e korentit, vdes 29-vjecari, shpëtojnë 3 shoqëruesit

Lajmet e Fundit

Sarandë, vinçi prek telat e korentit, vdes 29-vjecari, shpëtojnë 3 shoqëruesitViktima mësohet të jetë Apostol Meçe, ndërkohë ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndhur mëngjesin e sotëm rreth orës 7:45 të ditës së sotme.

InfoZ
ne: 09-11-2012, 12:50:01

Kryeministri Berisha: Pas ullirit, projekti i arrorëve i suksesshëm

Lajmet e Fundit

Kryeministri Berisha: Pas ullirit, projekti i arrorëve i suksesshëmDeklarata u bë në Universitetin Bujqësor të Kamzës ku Berisha mori sot pjesë në ceremoninë e inagurimit të ambienteve të reja në këtë Universitet

InfoZ
ne: 09-11-2012, 12:50:01

Zgjedhjet, Berisha: KiE të na dërgojë vëzhgues, premtoj standart

Lajmet e Fundit

Zgjedhjet, Berisha: KiE të na dërgojë vëzhgues, premtoj standart Shqipëria dorëzon sot presidencën e KiE-së, vendit pasardhës, Andorës. Nishani:  Shqipëria tregoi se ka institucione të konsoliduara, rekomandimet e BE prioritet.  Berisha:  Duam vezhgues te KiE ne zgjedhjet e 2013...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 12:50:01

KLD: Posti i Lefterie Lleshit vakant, diskutohet shpërndarja e gjyqtarëve

Lajmet e Fundit

KLD: Posti i Lefterie Lleshit vakant, diskutohet shpërndarja e gjyqtarëveKëshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot, ku nën drejtimin e kryetarit të saj, Presidentit, Bujar Nishani ka diskutuar për shpërndarjen e gjyqtarëve. Nishani : Vakant posti i Lefterie Lleshit në K...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 12:50:01

"11-vjecari", shfajësohen bluzat e bardha, QSUT: Vdiq nga një komplikacion i rrallë

Lajmet e Fundit

"11-vjecari", shfajësohen bluzat e bardha, QSUT: Vdiq nga një komplikacion i rrallëMinistri Tavo gjatë një vizite në Shkodër:  Ngjarja e rëndë po hetohet . Tavo theksoi se ka dyshime të forta se vdekja e 11-vjeçarit u shkaktua nga një komplikacion i rrallë i njohur si hipetermia...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 10:50:01

9 "Qytetarë Nderi", PS-LSI bashkojnë votat në Vlorë

Lajmet e Fundit

9 "Qytetarë Nderi", PS-LSI bashkojnë votat në VlorëNisma u propozua nga kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika. Të 9 personat janë nga fusha të ndryshme të jetës në vend, në diasporë dhe në Kosovë.  PD-PDIU: Emrat s'kanë lidhje me qytetin

InfoZ
ne: 09-11-2012, 10:50:01

Qeveria i jep paratë e burgut të Lirak Bejkos, familjes

Lajmet e Fundit

Qeveria i jep paratë e burgut të Lirak Bejkos, familjesFinancat publikojnë emrat e 202 përfituesve të këstit të dytë të dëmshpërblimit. Në listë edhe Gjergj Ndreca, Asllan Patrioti dhe 6 ish-grevistë të tjerë. Dëmshpërblim për djalin e Beqir Ballukut.

InfoZ
ne: 09-11-2012, 10:50:01

Integrimi, Sequi: Kriza ekonomike detyroi BE të rishkruajë disa rregulla

Lajmet e Fundit

Integrimi, Sequi: Kriza ekonomike detyroi BE të rishkruajë disa rregullaKreu i prezencës së Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi i pranishëm në konferencën "Evropa J-L 2020', deklaron se vendet që aspirojnë për në Bashkimin Europian duhet t'i nënshtrohen një sërë reformash...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 10:50:01

Berisha: Pas ullirit, projekti i arrorëve i suksesshëm

Lajmet e Fundit

Berisha: Pas ullirit, projekti i arrorëve i suksesshëmDeklarata u bë në Universitetin Bujqësor të Kamzës ku Berisha mori sot pjesë në ceremoninë e inagurimit të ambienteve të reja në këtë Universitet

InfoZ
ne: 09-11-2012, 10:50:01

Presidenca e KiE, Nishani: Shqipëria ka institucione të konsoliduara

Lajmet e Fundit

Presidenca e KiE, Nishani: Shqipëria ka institucione të konsoliduaraNë seancën e hapjes, pjesëmarrësit në Konferencë do të përshëndeten edhe nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ndërsa Kryeministri Berisha do të mbajë një fjalë gjatë Sesionit të parë të aktivitetit. (në...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 08:50:02

Abuzimi, 12-vjeçarja tenton vetëvarjen, Babai: Pedofilin, dënojeni ose do e vras

Lajmet e Fundit

Abuzimi, 12-vjeçarja tenton vetëvarjen, Babai: Pedofilin, dënojeni ose do e vrasVladimir Xhelollari më preku aty ku më dhemb më shumë. Ai ngacmoi seksualisht vajzën time 12-vjeçare, e cila ka tentuar dy herë të varë veten me litarin e qenit. Nëse drejtësia nuk e dënon dhe e lë t...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 08:50:02

Zgjedhjet në Partinë Demokratike, ikin kryetaret e rretheve

Lajmet e Fundit

Zgjedhjet në Partinë Demokratike, ikin kryetaret e rretheveHumbja e bashkive kyçe në Kavajë, Librazhd, Laç, Mirditë, Tepelenë, Sarandë dhe Gramsh po shoqërohet tani me zëvendësimet e drejtuesve lokalë demokratë. Ndërkohë që në degën e PD-së së Devollit, zëvendësimi po bëhet për ...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 08:50:02

Vdekja e 11-vjeçarit, e ëma: Mjekët na thanë që po prisnin ilaçin

Lajmet e Fundit

Vdekja e 11-vjeçarit, e ëma: Mjekët na thanë që po prisnin ilaçinMjekët e spitalit francez në Qen drën Spitalore Universitare "Nënë Tereza" shprehen se vogëlushi 11- vjeçar Denis Almadhi, i cili humbi jetën gjatë një operacioni estetik në sy, ka vdekur si pasojë e një sëmundjeje...

InfoZ
ne: 09-11-2012, 00:50:02

Lushnjë, në pranga dy punonjës të CEZ nën akuzën e vjedhjes

Lajmet e Fundit

Lushnjë, në pranga dy punonjës të CEZ nën akuzën e vjedhjesBien në pranga dy punonjës të CEZ Shpërndarje në qytetin e Lushnjës. Sipas të dhënave nga blutë e këtij qyteti mësohet se dy punonjësit akuzohen për vjedhje në bashkëpunim.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 22:50:01

11-vjeçari vdes në spital, Familjarët: Ishte ndërhyrje estetike, na dhanë garanci

Lajmet e Fundit

11-vjeçari vdes në spital, Familjarët: Ishte ndërhyrje estetike, na dhanë garanciPolicia bëri të ditur se një 11-vjeçar ka gjetur vdekjen gjatë një operacioni kirurgjikal që po kryente në sy. Familjarët denoncojnë mjekët në polici.  Mjekët: Shkak i vdekjes së fëmijës ka qenë ane...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 22:50:01

Pukë, policia: Dodë Prenga u vra me një mjet prerës

Lajmet e Fundit

Pukë, policia: Dodë Prenga u vra me një mjet prerësPolicia e qytetit të Pukës zbardhi në orët e pasdites vrasjen e shtetasit Dodë Prenga, i cili u gjet i pajetë në fshatin Gojan të Pukës sot rreth orës 16:30.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 22:50:01

Vlorë, 9 personalitete nderohen me titullin "Qytetar Nderi"

Lajmet e Fundit

Vlorë, 9 personalitete nderohen me titullin "Qytetar Nderi"Këshilli Bashkiak i Vlorës u jep 9 personaliteteve titullin "Qytetar Nderi", vetëm me votat e të majtëve, në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 22:50:01

Përplasja me Topallin në Kuvend, Oketa: "Tjetrit zemëroju aq sa di"

Lajmet e Fundit

Përplasja me Topallin në Kuvend, Oketa: "Tjetrit zemëroju aq sa di"I ftuar në emisionin "Studio24" në televizionin 'NEWS 24', deputeti i FRD-së, Gazmend Oketa, sqaroi përplasjen e ndodhur sot në Kuvend mes tij dhe kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli.  Ika nga PD, Berisha e k...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 22:50:01

Mocion për Fierin, Rama: Propozimi i Berishës, shkelje e ligjit

Lajmet e Fundit

Mocion për Fierin, Rama: Propozimi i Berishës, shkelje e ligjitI ftuar në emisionin "Top Story", kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, deklaroi se opozita nuk do të votojë ligjin për Gjykatën e Lartë, nëse nuk zbatohen vendimet për Qarkun e Fierit.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 20:50:02

Vrasja e Ajshes, ekspertizë psikiatriko-ligjore Shaban Norjas

Lajmet e Fundit

Vrasja e Ajshes, ekspertizë psikiatriko-ligjore Shaban NorjasSipas informacionit paraprak, Norja do të qëndrojë dy ditë nën vëzhgimin e ekspertëve psikiatriko-ligjorë në mjediset e spitalit të burgut, që ndodhet në afërsi të kompleksit spitalor "Nënë Tereza" në Tiranë.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 20:50:02

Vlorë, 9 personalitete nderohen me titullin "Qytetar nderi"

Lajmet e Fundit

Vlorë, 9 personalitete nderohen me titullin "Qytetar nderi"Këshilli Bashkiak i Vlorës u jep 9 personaliteteve titullin "Qytetar nderi", vetëm me votat e të majtëve, në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 20:50:02

Mungesa e energjisë, banorët bllokojnë autostradën Kukës-Morinë prej 3 orësh

Lajmet e Fundit

Mungesa e energjisë, banorët bllokojnë autostradën Kukës-Morinë prej 3 orëshBanorët e tre komunave në Kukës bllokojnë autostradën Kukës-Morinë në shenjë proteste për ndërprerjen e energjisë elektrike nga CEZ Shpërndarje prej më shumë se 10 ditësh. Bllokimi vazhdon prej 3 orësh.<...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 20:50:02

Bumçi: MTKRS 39 milionë lekë për Sheshin e Flamurit në Vlorë

Lajmet e Fundit

Bumçi: MTKRS 39 milionë lekë për Sheshin e Flamurit në VlorëGjatë interpelancës në Kuvend, të kërkuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ministri Bumçi tha se MTKRS, në lidhje me dekorin ka zhvilluar dy proçedura.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 20:50:02

Nishani: Shqipëria, kontribut në promovimin e vlerave të KE

Lajmet e Fundit

Nishani: Shqipëria, kontribut në promovimin e vlerave të KEPresidenti i Republikës priti sot në një takim Përfaqësuesin e Lartë të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së për Aleancën e Qytetërimeve, ish-Presidentin e Portugalisë, Jorge Sampaio.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 18:50:02

Sampaio-Berishës: Shqipëria model i ndërtimit të shoqërisë përfshirëse

Lajmet e Fundit

Sampaio-Berishës: Shqipëria model i ndërtimit të shoqërisë përfshirëseKryeministri Berisha takoi sot, Përfaqësuesin e Lartë të Sekretariatit të Përgjithshëm të OKB-së për Aleancën e Qytetërimeve, zotin Jorge Sampaio.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 18:50:02

Hakmarrja për 9-vjeçarin, "arrest me burg" taksistit që ndihmoi dy vëllezërit

Lajmet e Fundit

Hakmarrja për 9-vjeçarin, "arrest me burg" taksistit që ndihmoi dy vëllezëritGjykata e Laçit vendosi masën e sigurisë "arrest me burg" ndaj taksistit Xhelal Poleshi, i cili akuzohet se ndihmoi të arratiseshin nga vendngjarja dy autorët e krimit të 4 ditëve më parë në Mamurras.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 18:50:02

Tiranë, makina përplas një grua në Bulevard

Lajmet e Fundit

Tiranë, makina përplas një grua në BulevardNjë grua ka marrë plagë të rënda, pasi është përplasur nga një automjet në Bulevardin kryesor të kryeqytetit.http...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 18:50:02

Fasonët kundër 5-fishimit të gjobës për mosdeklarimin e punonjësve

Lajmet e Fundit

Fasonët kundër 5-fishimit të gjobës për mosdeklarimin e punonjësveProdhuesit e veshjeve kundërshtojnë propozimin e Ministrisë së Financave për 5-fishimin e gjobës për mosdeklarimin e punonjësve. Sipas tyre ky ndryshim që kërkohet në ligjin për procedurat tatimore, nuk do të ulë ...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 18:50:02

Lushnje, në pranga dy punonjës të CEZ nën akuzën e vjedhjes

Lajmet e Fundit

Lushnje, në pranga dy punonjës të CEZ nën akuzën e vjedhjes Bien në pranga dy punonjës të CEZ Shpërndarje në qytetin e Lushnjes. Sipas të dhënave nga blutë e këtij qyteti mësohet se dy punonjësit akuzohen për vjedhje në bashkëpunim.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 16:50:02

Bulqizë, plagoset rëndë minatori, i plasi dinamiti në dorë

Lajmet e Fundit

Bulqizë, plagoset rëndë minatori, i plasi dinamiti në dorëAksidentet gjatë punës në miniera vijojnë të shkaktojnë viktima apo të lënduar. Një minator u plagos rëndë, teksa ishte duke punuar në zonën D të minierës së Bulqizës.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 16:50:02

Videoja, Dritan Prifti prej 4 ditësh i lirë nga çdo akuzë

Lajmet e Fundit

Videoja, Dritan Prifti prej 4 ditësh i lirë nga çdo akuzëVideoja Prifti-Beqiraj, Prokuroria tërheq akuzën për ish-ministrin Dritan Prifti, pas kthimit të dosjes nga Gjykata e Lartë. Prej 4 ditësh Prifti i lirë nga çdo akuzë.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 16:50:02

ERE, monitorim bilancit të CEZ: Nuk siguron importin për humbjet

Lajmet e Fundit

ERE, monitorim bilancit të CEZ: Nuk siguron importin për humbjetEnti Rregullator i Energjisë po monitoron shpenzimet që ka bërë CEZ Shpërndarje, veçanërisht ato operative për të gjetur arsyet e ngërçit financiar që ka përfshirë kompaninë çeke.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 16:50:02

Vdekja e Bejkos, familjarët: Nuk pranojmë para nga ata që e dogjën

Lajmet e Fundit

Vdekja e Bejkos, familjarët: Nuk pranojmë para nga ata që e dogjën"Nuk pranojmë asnjë ndihmë financiare nga ata që na e vranë Lirakun". Kjo ka qenë deklarata e familjarëve të Lirak Bejkos, pas homazheve dhe ceremonisë së varrimit të ish-grevistit që humbi jetën pak ditë më parë ...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 16:50:02

Zgjedhjet, Wollfarth: KQZ po punon në mënyrë jopartiake

Lajmet e Fundit

Zgjedhjet, Wollfarth: KQZ po punon në mënyrë jopartiakeOSBE takim me Grupin Ndërkombëtar të Punës për zgjedhjet. Wollfarth: KQZ po punon ne menyre jopartiake, me rendesi bashkepunimi dhe zbatim i plote i kodit te ndryshuar zgjedhor. Kodi i sjelljes me rëndësi për fushatën.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 14:50:12

Kalon ligji për amnistinë, PD-PS nuk gjejnë konsensus për ligjet me 3/5

Lajmet e Fundit

Kalon ligji për amnistinë, PD-PS nuk gjejnë konsensus për ligjet me 3/5Kuvendi nuk gjen konsensusin për të futur në rend dite dhe për të miratuar tre ligjet që kushtëzojnë marrjen e plotë të statusit të vendit kandidat. Betohet deputeti i PS-së Auron Tare, pas dorëheqjes së Andi...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 14:50:12

Haxhinasto: Nevojiten më shumë mallra "Made in Albania'

Lajmet e Fundit

Haxhinasto: Nevojiten më shumë mallra "Made in Albania'Ministri i Ekonomisë, Edmond Haxhinastoi vlerësoi sot sektorin e industrisë dhe veçanërisht të fasonëve për rritjen e punësimit në Shqipëri

InfoZ
ne: 08-11-2012, 14:50:12

Kopshtet dhe çerdhet, Basha: Do zgjidhet problemi i ngrohjes

Lajmet e Fundit

Kopshtet dhe çerdhet, Basha: Do zgjidhet problemi i ngrohjesMe një fond prej 11.1 milionë lekësh kanë nisur sot punimet, për rikonstruksionin total të çerdhes nr. 35, në Njësinë Bashkiake numër 7, e cila u shërben 100 fëmijëve

InfoZ
ne: 08-11-2012, 14:50:12

Qarku Fier, Ndreka: Jo mocion për anëtarët, por për kryetarin e nënkryetarin

Lajmet e Fundit

Qarku Fier, Ndreka: Jo mocion për anëtarët, por për kryetarin e nënkryetarinPropozimi i kryeministrit Sali Berisha që çështja e Qarkut të Fierit të zgjidhet me mocion mosbesimi ndaj anëtarë të Këshillit të këtij Qarku është aprovuar në mënyrë të pjesshme nga Kryetari i Qarkut të...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 14:50:12

Minoritetet, Dule: Kuadri i paplotë. Panariti: Sipas KiE, s'kemi raste genocidi

Lajmet e Fundit

Minoritetet, Dule: Kuadri i paplotë. Panariti: Sipas KiE, s'kemi raste genocidiGjendja e komuniteteve minoritare në vendin tonë, ka bërë që deputeti Vangjel Dule njëherësh kreu i PBDNJ-së të thërasë në interpelancë ministrin e Punës së Jashtme Edmond Panariti.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 12:50:02

Punëtorët e Lazaratit, 1000 lekë për bohçet e hashashit

Lajmet e Fundit

Punëtorët e Lazaratit, 1000 lekë për bohçet e hashashitLazarati vazhdon të sfidojë shtetin. Dhjetëra e dhjetëra banorë nga rrethe të ndryshme të vendit kanë kthyer sytë drejt fshatit më të përfolur në vend, të cilit jo më kot i kanë vënë nofkën "Kolumbi"....

InfoZ
ne: 08-11-2012, 12:50:02

Dhuna në familje: Berisha-Xhaçkës: Mjerë burrat nga gra si ti, Ruçi: Ti ke lënë gratë minorancë.

Lajmet e Fundit

Dhuna në familje: Berisha-Xhaçkës: Mjerë burrat nga gra si ti, Ruçi: Ti ke lënë gratë minorancë.Kuvend, tre ligjet kusht për statusin në rend dite, betohet deputeti i PS-së Auron Tare, pas dorëheqjes së Andis Harasanit. Pritetvotimi i projektligjit për Amnistinë.  Themelimi ...

InfoZ
ne: 08-11-2012, 12:50:02

Themelimi i PKSH, Topalli ironi me PS: Reformohuni

Lajmet e Fundit

Themelimi i PKSH, Topalli ironi me PS: ReformohuniKryetarja e Kuvendit të Shqipërsië Jozefina Topalli, teksa në Kuvend debatohej në lidhje me pr/ligjin për dhunën në familje, gjeti një moment për ti uruar për atë që e quajti ditëlindje të partisë.

InfoZ
ne: 08-11-2012, 12:50:02

"Fieri', Berisha: Jepni 'Ok' për mocion. Ruci: Ti nuk je budalla, por je mashtrues

Lajmet e Fundit

"Fieri', Berisha: Jepni 'Ok' për mocion. Ruci: Ti nuk je budalla, por je mashtruesNjë përplasje e ashpër deklaratash mes kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të grupit parlamentar Gramoz Ruci janë zhvilluar në seancën parlamentare duke marrë shkas nga cështja e Qarkut të Fierit<...