Lajmet e Fundit - 46

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
08-11-2012, 10:50:02

Prokuroria mbyll dosjen e diplomës së Bossit, në gjyq vetëm 1 sekretare

Lajmet e Fundit

Prokuroria mbyll dosjen e diplomës së Bossit, në gjyq vetëm 1 sekretareKa zgjatur vetëm disa muaj çudia e diplomimit të Renzo Boss-it, për të cilën ai vetë pranoi se nuk kishte qenë asnjëherë në Tiranë. Pas hetimeve të kryera, prokuroria ka vendosur të pushojë dosjen "Bossi"

InfoZ
08-11-2012, 10:50:02

Berisha inauguron ujësjellësin e zonës së plazhit në Durrës

Lajmet e Fundit

Berisha inauguron ujësjellësin e zonës së plazhit në DurrësKryeministri i vendit Sali Berisha inaguroi paraditen e sotme ujësjellësin e zonës së plazhit në Durrës. Gjatë fjalës së tij, Berisha deklaroi se investimi prej 1 mln euro, siguron furnizim me ujë për 3.000 familje.  

InfoZ
08-11-2012, 10:50:02

Kuvend, tre ligjet kusht për statusin në rend dite, betohet Auron Tare

Lajmet e Fundit

Kuvend, tre ligjet kusht për statusin në rend dite, betohet Auron TareLigjëvënësit e Kuvendit të Shqipërisë, duket se i pret një axhendë e ngjeshur ditën e sotme. Ja axhenda:  

InfoZ
08-11-2012, 08:50:01

Punëtorët e Lazaratit, 1000 lekë për bohçet e hashashit

Lajmet e Fundit

Punëtorët e Lazaratit, 1000 lekë për bohçet e hashashitLazarati vazhdon të sfidojë shtetin. Dhjetëra e dhjetëra banorë nga rrethe të ndryshme të vendit kanë kthyer sytë drejt fshatit më të përfolur në vend, të cilit jo më kot i kanë vënë nofkën "Kolumbi"....

InfoZ
08-11-2012, 08:50:01

Vaji i makinave, vetëm në servise të licencuara

Lajmet e Fundit

Vaji i makinave, vetëm në servise të licencuaraVaji i makinave nuk do mund të ndërrohet më në çdo servis automjetesh, por vetëm nëpër subjekte të autorizuara e të licencuara në asgjësimin e vajrave të përdorura motorike e industriale

InfoZ
07-11-2012, 22:50:02

Akuzat, Imami: MM nuk shet prona PS: Ja dokumenti i së vërtetës

Lajmet e Fundit

Akuzat, Imami: MM nuk shet prona PS: Ja dokumenti i së vërtetës Debate të ashpra kanë përfshirë sot Komisionin Parlamentar të Sigurisë mbi çështjen e pronave te ushtrisë . Opozita: Hetime për korrupsionin e Ministrise e Mbrojtjes. Ministri Imami: Dikasteri nuk i hap dyert nëse p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 22:50:02

Shqipëria-Kosova, marrëveshje për informacionin e klasifikuar

Lajmet e Fundit

Shqipëria-Kosova, marrëveshje për informacionin e klasifikuarShqipëria dhe Kosova nënshkruajtën sot marrëveshjen për shkëmbimin dhe mbrojtjen reciproke të informacionit të klasifikuar.

InfoZ
07-11-2012, 22:50:02

LSI: Obama fitore e merituar, sukses për demokracinë në botë

Lajmet e Fundit

LSI: Obama fitore e merituar, sukses për demokracinë në botëSekretari Ndërkombëtar i LSI-së Ralf Gjoni, gjatë një interviste televizive, vlerësoi mënyrën si u zhvillua fushata elektorale në SHBA, duke e cilësuar fitoren e Presidentit Obama, jo vetëm si një sukses të tij, por të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 22:50:02

"Amnistia" familjarët e Gërdecit thirrje Kuvendit: Të mos falet asnjë fajtor, vranë njerëz

Lajmet e Fundit

"Amnistia" familjarët e Gërdecit thirrje Kuvendit: Të mos falet asnjë fajtor, vranë njerëzShoqata e Familjarëve të Viktimave të Gërdecit duke shprehur shqetësimin e tyre lidhje me amnistinë e propozuar për miratim, me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë, i bën thirrje Kuvendit q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 20:50:01

Akuzat, Imami: MM s'shet prona PS: Ja dokumenti i së vërtetës

Lajmet e Fundit

Akuzat, Imami: MM s'shet prona PS: Ja dokumenti i së vërtetës Debate të ashpra kanë përfshirë sot Komisionin Parlamentar të Sigurisë mbi çështjen e pronave te ushtrisë . Opozita: Hetime për korrupsionin e Ministrise e Mbrojtjes. Ministri Imami: Dikasteri nuk i hap dyert nëse pro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 20:50:01

Dekori i Tiranës, Bashkia: Ramës i duhej 1 vit pushim që të kuptonte rëndësinë

Lajmet e Fundit

Dekori i Tiranës, Bashkia: Ramës i duhej 1 vit pushim që të kuptonte rëndësinëZbukurimet që i janë bërë Pallatit të Kulturës me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë ka bërë që të "përplasen me deklarata', kreu i PS-së Edi Rama, njëherësh ish-kryebashkiak i kryeqytetit si dhe inst...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 20:50:01

Berisha: Historia të ndryshojë, të thuhet e vërteta

Lajmet e Fundit

Berisha: Historia të ndryshojë, të thuhet e vërtetaKryeministri i vendit Sali Berisha deklaroi se historianë dhe studiues po punojnë që në këtë 100 vjetor të pavarësisë, historia të mos jetë e shkruar sic ka qënë më parë, por të thotë të vërteta të mëdha.

InfoZ
07-11-2012, 20:50:01

PS, Brace: Shpenzimet marramendëse të CEZ, miliona dollarë të vjedhura

Lajmet e Fundit

PS, Brace: Shpenzimet marramendëse të CEZ, miliona dollarë të vjedhuraDeputeti socialist Erjon Brace deklaroi sot se CEZ e ndarë në disa degë ka shkaktuar humbje me paratë. Sipas tij, "CEZ ALBANIA" është ura kryesore për shpenzime marramendëse që i faturohen "CEZ Shpërndarje"

InfoZ
07-11-2012, 18:50:02

Akuzat, Imami: MM s'shet prona PS: Ja dokumenti i së vërtetës

Lajmet e Fundit

Akuzat, Imami: MM s'shet prona PS: Ja dokumenti i së vërtetës Debate të ashpra kanë përfshirë sot Komisionin Parlamentar të Sigurisë mbi çështjen e pronave te ushtrisë . Opozita: Hetime për korrupsionin e Ministrise e Mbrojtjes. Ministri Imami: Dikasteri nuk i hap dyert nëse pro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 18:50:02

Dekori i Tiranës, Bashkia: Ramës i duhej 1 vit pushim që të kuptonte rëndësinë

Lajmet e Fundit

Dekori i Tiranës, Bashkia: Ramës i duhej 1 vit pushim që të kuptonte rëndësinëZbukurimet që i janë bërë Pallatit të Kulturës nga Bashkia e Tiranës me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë ka bërë që të "përplasen me deklarata', kreu i PS-së Edi Rama, njëherësh ish-kryebashkiak i k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 16:50:02

Stafi i "Tirana Bank' dhuron gjak

Lajmet e Fundit

Stafi i "Tirana Bank' dhuron gjakDrejtori i "Tirana Bank', Savas Thalassinos ka deklaruar se akti i dhurimit të gjakut shpëton jetë njerëzish, prandaj ne kemi vendosur të ndërmarrim këtë iniciativë.

InfoZ
07-11-2012, 16:50:02

Nxënësi më i mirë shqiptar mban flamurin grek në paradë

Lajmet e Fundit

Nxënësi më i mirë shqiptar mban flamurin grek në paradëËshtë shqiptar, por është përzgjedhur mes mijëra grekëve për të ngritur flamurin grek si nxënësi më i mirë i shkollave në shtetin fqinj. Mario Dhelis është djaloshi shqiptar, i cili të dielën e datës 28 tetor ka ngritur flam...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 16:50:02

Homazhe për Lirak Bejkon, Ndreca: Do ta çojmë në vend amanetin e tij

Lajmet e Fundit

Homazhe për Lirak Bejkon, Ndreca: Do ta çojmë në vend amanetin e tijLirak Bejkos iu dha sot lamtumira e fundit pranë institutit të ish- të përndjekurve nga të afërm, miq dhe politikanë.  Gjergj Ndreca  lë spitalin, vjen në ceremoni: Nderoj martirin e demokracisë. Në ceremoni edh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 16:50:02

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës Itali-Shqipëri, 33 të arrestuar

Lajmet e Fundit

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës Itali-Shqipëri, 33 të arrestuarSuperoperacion i policisë italiane. Hetimet e një viti kanë cuar në pranga 33 shqiptarë, në Terni, Lece e Siena nën akuzën e trafikimit të drogës. Policia: Droga vinte nga Lazarati dhe grumbullohej në Bari pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 16:50:02

Dritëro Agolli: Zgjedhjet e SHBA të jenë shkollë për politikën e ashpër shqiptare-FOTO

Lajmet e Fundit

Dritëro Agolli: Zgjedhjet e SHBA të jenë shkollë për politikën e ashpër shqiptare-FOTOUrimet për Obamën që u rizgjodh si President i SHBA kanë vërshuar lumë dhe në ambasadën amerikane në Tiranë. Midis tyre nuk ka munguar ajo e shkrimtarit Dritëro Agolli

InfoZ
07-11-2012, 14:50:02

Homazhe për Lirak Bejkon, Ndreca: Do ta çojmë në vend amanetin e tij

Lajmet e Fundit

Homazhe për Lirak Bejkon, Ndreca: Do ta çojmë në vend amanetin e tijLirak Bejkos iu dha sot lamtumira e fundit pranë institutit të ish- të përndjekurve nga të afërm, miqë e politikanë.  Gjergj Ndreca  lë spitalin, vjen në ceremoni: Nderoj martirin e demokracisë. Në ceremoni edhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 14:50:02

Ahmetaj: Qeveria dhe ERE përgjegjëse për abuzimet e CEZ

Lajmet e Fundit

Ahmetaj: Qeveria dhe ERE përgjegjëse për abuzimet e CEZDeputeti i Partisë Socialiste, Arben Ahmetaj vijoi edhe sot akuzat për abuzime ndaj kompanisë CEZ Shpërndarje.

InfoZ
07-11-2012, 14:50:02

Basha: Bëjmë realitet ëndrrën studentore të 45 të rinjve

Lajmet e Fundit

Basha: Bëjmë realitet ëndrrën studentore të 45 të rinjve45 të rinjve të kryeqytetit u është bërë realitet ëndrra e tyre studentore.http://www.balkanweb.com/...

InfoZ
07-11-2012, 14:50:02

Makina del nga rruga dhe përfundon në lumë, vdes polici

Lajmet e Fundit

Makina del nga rruga dhe përfundon në lumë, vdes policiHumb jetën punonjësi i policisë së burgut të Rrogozhinës, ndërsa kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë, si pasojë e një aksidenti rrugor në aksin Fier-Ballsh.

InfoZ
07-11-2012, 14:50:02

Shembje dheu në Levan-Tepelenë, bllokohet rruga në një korsi

Lajmet e Fundit

Shembje dheu në Levan-Tepelenë, bllokohet rruga në një korsiBllokohet për disa minuta qarkullimi i automjeteve në autostradën Levan-Tepelenë, si pasojë e rrëshqitjes së dherave.

InfoZ
07-11-2012, 12:50:10

Berisha: Amerikanët zgjodhën vizionin e Obamës për të vijuar ndryshimin

Lajmet e Fundit

Berisha: Amerikanët zgjodhën vizionin e Obamës për të vijuar ndryshiminNë mbledhjen e përjavshme të Këshillit të Ministrave, Kryeministri Berisha përshëndeti rizgjedhjen e Presidentit Obama në krye të Shtëpisë së Bardhë për një tjetër mandat 4-vjeçar.

InfoZ
07-11-2012, 12:50:10

Qarku i Fierit, Berisha: Rama të kërkojë mocion votëbesimi

Lajmet e Fundit

Qarku i Fierit, Berisha: Rama të kërkojë mocion votëbesimiBerisha: Rama të autorizojë deputetët të votojnë 3 ligjet për statusin. Mocion votebesimi për qarkun e Fierit, zgjidhja që i propozoj Ramës.  100-vjetori, Berisha: Përgëzoj Ramën, do festojmë bashkë në Vlorë

InfoZ
07-11-2012, 12:50:10

100-vjetori, Berisha: Përgëzoj Ramën, do festojmë bashkë në Vlorë

Lajmet e Fundit

100-vjetori, Berisha: Përgëzoj Ramën, do festojmë bashkë në VlorëNë mbledhjen e Qeverisë, Kryeministri Berisha u kushtoi rëndësi edhe festimeve për 100-vjetorin e Pavarësisë.

InfoZ
07-11-2012, 12:50:10

Homazhe për Lirak Bejkon, Rama: U preftë në paqen që se gjeti dot!

Lajmet e Fundit

Homazhe për Lirak Bejkon, Rama: U preftë në paqen që se gjeti dot!Trupi i pajetë i Lirak Bejkos, mbërriti pranë institutit të ish- të përndjekurveku të afërm, miqëe politikanë po i japin lamtumirën e fundit.  Gjergj Ndreca  lë spitalin, vjen në ceremoni: Nderoj martirin e demokr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 12:50:10

PDIU: Zgjedhjet në SHBA, leksion për Shqipërinë

Lajmet e Fundit

PDIU: Zgjedhjet në SHBA, leksion për ShqipërinëNë një deklaratë të shpërndarë për mediat, PDIU nënvizon se "mesazhet e dhëna gjatë orëve të para të mëngjesit nga zgjedhjet amerikane duhet të jenë leksione për aktorët politikë në Shqipëri".

InfoZ
07-11-2012, 10:50:02

Nafta, "shfaqet" në gjykatë Hajri Elezaj

Lajmet e Fundit

Nafta, "shfaqet" në gjykatë Hajri ElezajEshtë "shfaqur" gjatë seancës gjyqësore të zhvilluar ditën e djeshme pranë Krimeve të Rënda, biznesmeni i akuzuar për kontrabandën e naftës virgine, Hajri Elezaj.

InfoZ
07-11-2012, 10:50:02

Arvizu: Obama fjalim prekës, qeveriset më mirë kur palët bashkëpunojnë

Lajmet e Fundit

Arvizu: Obama fjalim prekës, qeveriset më mirë kur palët bashkëpunojnë Arvizu  deklaroi se në SHBA u vërtetua edhe njëherë se zgjedhjet janë themeli i demokracisë, ndërsa tha se "Atyre nuk iu është dashur një javë apo 10 ditë, por 5 dhe 6 orë për të numëruar 106 milionë vota".  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 10:50:02

Nishani: Zgjedhjet në SHBA, leksion demokracie për ne

Lajmet e Fundit

Nishani: Zgjedhjet në SHBA, leksion demokracie për nePresidenti i vendit Bujar Nishani i cilësoi zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, si model të cilin duhet ta ndjekë edhe politika shqiptare.

InfoZ
07-11-2012, 10:50:02

Ndërprerjet e energjisë, CEZ rrezikon gjobë

Lajmet e Fundit

Ndërprerjet e energjisë, CEZ rrezikon gjobëKompania e shpërndarjes së energjisë në vend "CEZ", rrezikon të marrë një tjetër gjobë nga Enti Rregullator i Energjisë, dhe këtë herë nuk ka lidhje me importet, por me ndërprerjet masive të energjisë në disa zona në vend.

InfoZ
07-11-2012, 10:50:02

Atentati në Mamurras, familja Llani: Djemtë ishin në Itali

Lajmet e Fundit

Atentati në Mamurras, familja Llani: Djemtë ishin në ItaliFamiljarët e dy personave të akuzuar për atentatin ndaj vëllezërve Shkreta në Mamurras deklarojnë se Jetmir dhe Muharrem Llani kanë 2 javë jashtë vendit.

InfoZ
07-11-2012, 08:50:02

Sot homazhe për ish-të përndjekurin Lirak Bejko, u vetëdogj në grevë

Lajmet e Fundit

Sot homazhe për ish-të përndjekurin Lirak Bejko, u vetëdogj në grevëTrupi i pajetë i ish-të përndjekurit Lirak Bejko, mbërriti dje në Atdhe me tragetin e linjës Bari-Durrës, ku familjarët, të afërmit e miqtë i dhanë lamtumirën e fundit, ndërsa sot pritet të zhvillohet ceremonia ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 08:50:02

Konventa për dhunën, kush rreh gratë do t'i paguajë

Lajmet e Fundit

Konventa për dhunën, kush rreh gratë do t'i paguajëKonventa Kundër Dhunës, e cila kaloi ditën e djeshme në Komisionin e Çështjeve Sociale, parashikon që përveç procesit penal, ndaj dhunuesve të hapet edhe proces civil për të dëmshpërblyer viktimat e dhunës së tyre.

InfoZ
07-11-2012, 08:50:02

Minoreni përdhunon 12-vjeçaren, arrestohet

Lajmet e Fundit

Minoreni përdhunon 12-vjeçaren, arrestohetNjë 15-vjeçar është ndaluar nga Policia e Elbasanit, pasi dyshohet se ka përdhunuar një 12- vjeçare.http://www.bal...

InfoZ
07-11-2012, 08:50:02

Raporti i ISHP, Tirana më pak pluhur, më shumë gazra

Lajmet e Fundit

Raporti i ISHP, Tirana më pak pluhur, më shumë gazraRezultatet e monitorimit të cilësisë së ajrit urban në qytetin e Tiranës për vitin 2012 flasin për një kryeqytet më të pastër nga pluhuri, por më të ndotur nga gazrat.

InfoZ
07-11-2012, 08:50:02

Arvizu: Obama fjalim prekës, qeveriset më mirë kur palët bashkëpunojnë

Lajmet e Fundit

Arvizu: Obama fjalim prekës, qeveriset më mirë kur palët bashkëpunojnëArvizu deklaroi se në SHBA u vërtetua edhe njëherë se zgjedhjet janë themeli i demokracisë, ndërsa tha se "Atyre nuk iu është dashur një javë apo 10 ditë, por 5 dhe 6 orë për të numëruar 106 milionë vota".

InfoZ
07-11-2012, 06:50:02

Wollfarth: Zgjedhjet në SHBA, të shërbejnë si frymëzim për shqiptarët

Lajmet e Fundit

Wollfarth: Zgjedhjet në SHBA, të shërbejnë si frymëzim për shqiptarëtAmbasadori i OSBE në Shqipëri, Eugen Wollfarth në një intervistë për News24: Për Shqipërinë, zgjedhjet e 2013, sepse janë moment kyc për vendin tuaj .  "Ina Rama? Mjafton që mandati është i limtiuar, të zgjidhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 00:50:01

Wollfarth: Zgjedhjet në SHBA, për shqiptarët të shërbejnë si frymëzim

Lajmet e Fundit

Wollfarth: Zgjedhjet në SHBA, për shqiptarët të shërbejnë si frymëzimAmbasadori i OSBE në Shqipëri, Eugen Wollfarth në një intervistë për News24: Për Shqipërinë, zgjedhjet e 2013, sepse janë moment kyc për vendin tuaj .  "Ina Rama? Mjafton që mandati është i limtiuar, të zgjidhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
07-11-2012, 00:50:01

Politika shqiptare përshëndet zgjedhjet presidenciale në SHBA

Lajmet e Fundit

Politika shqiptare përshëndet zgjedhjet presidenciale në SHBADhoma e Tregtisë, me rastin e zgjedhjeve në SHBA mbledh në hotel "Rogner" personalitet më të larta shqiptare, për të ndjekur në kohë reale rezultatin e zgjedhjeve.

InfoZ
06-11-2012, 22:50:01

Shkodër, shpërthen bombola, digjet tërësisht një banesë

Lajmet e Fundit

Shkodër, shpërthen bombola, digjet tërësisht një banesëNjë banesë është djegur tërësisht si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në qytetin e Shkodrës, mbrëmjen e sotme.

InfoZ
06-11-2012, 20:50:01

INSTAT: Çmimet e konsumit u rriten me 0,2%

Lajmet e Fundit

INSTAT: Çmimet e konsumit u rriten me 0,2%Mbarimi i efekteve sezonale, që sjell daljen nga tregu të prodhimit vendas dhe fillimi i sezonit të ri të veshjeve duket se po sjell një rritje të çmimeve në këto dy grupe, se bashku me shtrenjtimin e cigareve, që kanë dhënë efektin më t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
06-11-2012, 20:50:01

Musa Bejko: Ja momentet e fundit me tim vëlla

Lajmet e Fundit

Musa Bejko: Ja momentet e fundit me tim vëllaMusa Liraku, vëllai i ish-të të përndjekurit politik Lirak Bejkos, i cili u vetëdogj me benzinë rrëfen për NEWS24 momentet e fundit me të, teksa luftonte me vdekjen në një nga spitalet e Barit në Itali.  (në foto Musa Bejko)