×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota
InfoZ
ne: 06-11-2012, 18:50:06

Basha: Bashkia mund të bëjë shumëçka për zhvillimin ekonomik dhe punësimin

Lajmet e Fundit

Basha: Bashkia mund të bëjë shumëçka për zhvillimin ekonomik dhe punësiminKryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka deklaruar sot se Bashkia mund të bëjë shumëçka për zhvillimin ekonomik dhe punësimin.  

InfoZ
ne: 06-11-2012, 16:50:02

Musa Bejko: Ja momentet e fundit me tim vëlla

Lajmet e Fundit

Musa Bejko: Ja momentet e fundit me tim vëllaMusa Liraku, vëllai i ish-të të përndjekurit politik Lirak Bejkos, i cili u vetëdogj me benzinë rrëfen për NEWS24 momentet e fundit me të, teksa luftonte me vdekjen në një nga spitalet e Barit në Itali.  (në foto Musa Bejko)

InfoZ
ne: 06-11-2012, 16:50:02

Mbërrin në Atdhe trupi i Lirak Bejkos, KE: Dialog me ish-të përndjekurit

Lajmet e Fundit

Mbërrin në Atdhe trupi i Lirak Bejkos, KE: Dialog me ish-të përndjekuritTrupi i pajetë i Lirak Bejkos mbërriti sot në Atdhe, Tufa: Dera e homazheve e hapur. PS, Bazhdari: Meriton të jetë hero.  (në foto, trageti që transportoi trupin e pajetë të Bejkos)  Musa Bejko: Ja momente...

InfoZ
ne: 06-11-2012, 16:50:02

Pogradec: 70 çifte kërkojnë divorc, gratë nuk përballojnë dhunën në familje

Lajmet e Fundit

Pogradec: 70 çifte kërkojnë divorc, gratë nuk përballojnë dhunën në familje Edhe pse ligji ndalon dhunuesin që të ushtrojë dhunë ka prej dhunuesve që nuk heqin dorë nga dhuna në familje dhe në disa prej këtyre rasteve gruaja e dhunuar ka ngritur padi për zgjidhje martese.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 16:50:02

Sarandë, pranga 2 trafikantëve shqiptarë dhe 8 klandestinëve të huaj

Lajmet e Fundit

Sarandë, pranga 2 trafikantëve shqiptarë dhe 8 klandestinëve të huajPolicia arreston 8 klandestinë dhe 2 trafikantë shqiptarë. Burime nga policia bëjnë me dije në aksin rrugor Sarandë-Vlorë u kapën dy automjete "Benz' e "Nisan' që transportonin klandestinët.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 16:50:02

Berat, vrasja e pronarit të supermarketit, edhe 3 ditë skadon masa e arrestit për të dyshuarin

Lajmet e Fundit

Berat, vrasja e pronarit të supermarketit, edhe 3 ditë skadon masa e arrestit për të dyshuarinVazhdojnë hetimet për vrasjen e bujshme në qytetin e Beratit të pronarit të supemarketit, 30-vjeçarit Armando Koçileri, i cili u godit me një plumb pistolete në kokë brenda në automjeti...

InfoZ
ne: 06-11-2012, 14:50:01

PS, Ahmetaj: CEZ mbifaturim energjisë, shqiptarët paguajnë 60 mln $ më shumë

Lajmet e Fundit

PS, Ahmetaj: CEZ mbifaturim energjisë, shqiptarët paguajnë 60 mln $ më shumëDeputeti i Partisë Socialiste Arben Ahmetaj në një deklaratë për mediat akuzoi kompaninë CEZ Shpërndarje se ka mbifaturuar konsumatorët shqiptarë, ndërsa bëri përgjegjës qeverinë që ka lejuar, sipas tij ...

InfoZ
ne: 06-11-2012, 14:50:01

Mbërrin në Atdhe trupi i Lirak Bejkos, KE: Dialog me ish-të përndjekurit

Lajmet e Fundit

Mbërrin në Atdhe trupi i Lirak Bejkos, KE: Dialog me ish-të përndjekuritTrupi i pajetë i Lirak Bejkos mbërriti sot në Atdhe, Tufa: Dera e homazheve e hapur. PS, Bazhdari: Meriton të jetë hero.  (në foto, trageti që transportoi trupin e pajetë të Bejkos)  

InfoZ
ne: 06-11-2012, 14:50:01

Panariti-Hoffman ritheksojnë rëndësinë strategjike të projektit TAP

Lajmet e Fundit

Panariti-Hoffman ritheksojnë rëndësinë strategjike të projektit TAPMinistri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, zhvilloi një takim me Michael Hoffman, Drejtor i Komunikimit dhe Marrëdhënieve me Jashtë i TAP-it.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 14:50:01

Asgjesimi i municoneve, MM: Procesi përfundon brenda vitit

Lajmet e Fundit

Asgjesimi i municoneve, MM: Procesi përfundon brenda vititNë Ministrinë e Mbrojtjes është mbledhur sot Bordi i Asgjesimit të Municioneve, i cili ka theksuar se Brenda vitet pritet të përfundojë procesi i asgjesimit të municioneve dhe armatimeve të vjetra.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 14:50:01

Maliq, ish-punonjësit e kombinatit të sheqerit protestë: Jemi aksionere

Lajmet e Fundit

Maliq, ish-punonjësit e kombinatit të sheqerit protestë: Jemi aksionereIsh-punonjësit e Kombinatit të Sheqerit në qytezën e Maliqit kanë protestuar sot për pezullim të shitjeve të makinerive të ndryshme, duke pretenduar se janë aksionerë të këtij Kombinati.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 12:50:01

Topi: Partitë përgjegjëse të zgjidhnin ngërçin e integrimit

Lajmet e Fundit

Topi: Partitë përgjegjëse të zgjidhnin ngërçin e integrimitTopi takon ambasadorin e Bullgarisë në Shqipëri, Dimitar Ivanov Arnaudov: Dy partitë përgjegjëse do të kalojnë mospërputhjet e momentit për të gjetur një emërues të përbashkët në dobi të interesave të qytetarëve dhe të v...

InfoZ
ne: 06-11-2012, 12:50:01

Mashtroi me fondet publike, Apeli lë në burg kreun e komunës Xibër

Lajmet e Fundit

Mashtroi me fondet publike, Apeli lë në burg kreun e komunës XibërGjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për kryetarin e komunës Xibër, Lutfi Çeka, i cili akuzohet për përvetësimin e parave të investimeve në zonën ku ai shërbente.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 12:50:01

Berisha: Objektiv, mbjellja e 50 milionë rrënjë ullinjsh

Lajmet e Fundit

Berisha: Objektiv, mbjellja e 50 milionë rrënjë ullinjshKryeministri Sali Berisha i pranishëm në një tryezë bashkëbisedimi me prodhuesit e ullirit, premtoi mbështetje të vazhdueshme për ta, ndërsa e cilësoi projektin e shtimit të ullishteve me rëndësi të madhe.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 12:50:01

Malmstrom: Miratoni 3 ligjet e integrimit, Berisha: Zgjedhjet me standarte

Lajmet e Fundit

Malmstrom: Miratoni 3 ligjet e integrimit, Berisha: Zgjedhjet me standarteTakimi, Berisha: Gjithcka per te përmbushur reformat. Zgjedhjet e ardhshme me standarte. Malmstrom: KE rekomandon statusin pas miratimit te tre ligjeve.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 12:50:01

Rama: Gati të votojmë ligjet, pasi të lirohet Fieri

Lajmet e Fundit

Rama: Gati të votojmë ligjet, pasi të lirohet FieriRama në mbledhjen e grupit të PS: Gati të votojmë ligjet, pasi të zhbllokohet Fieri. Të zbatohet vendimi i gjykatës. Nuk miratohen ligjet vetëm si makiazh.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 10:50:02

Ndryshimet klimaterike, UNDP: Shqipëria të përshtasë programin

Lajmet e Fundit

Ndryshimet klimaterike, UNDP: Shqipëria të përshtasë programinÇështja e Tetorit në Buletinin e Programit për Zhvillim në Kombet e Bashkuara është përshtatja dhe përvetësimi i teknikave ekonomike në raport me ndryshimin klimaterik në shtete si Armenia dhe Shqipëria

InfoZ
ne: 06-11-2012, 10:50:02

Mbërrin në Atdhe trupi i Lirak Bejkos, Tufa: Dera e homazheve, e hapur

Lajmet e Fundit

Mbërrin në Atdhe trupi i Lirak Bejkos, Tufa: Dera e homazheve, e hapurTrupi i pajetë i Lirak Bejkos mbërriti sot në Atdhe, Tufa: Dera e homazheve e hapur. PS, Bazhdari: Meriton të jetë hero.  (në foto, trageti që transportoi trupin e pajetë të Bejkos)  

InfoZ
ne: 06-11-2012, 10:50:02

I plagosuri: Jetmir Llanaj na tha në pritë, "m'i bëni të fala djalit"

Lajmet e Fundit

I plagosuri: Jetmir Llanaj na tha në pritë, "m'i bëni të fala djalit"Emanuel Shkreta nga spitali: "Më vrau vëllain, policia erdhi pas 2 orësh. Jetmir Llanaj foli e na zbrazi kallashin. Në pritë na tha: 'm'i bëni të fala djalit'.  Xhaxhai i 2 vëllezërve Shkreta: S'e ngre dot ka...

InfoZ
ne: 06-11-2012, 10:50:02

Vlore, publikohet axhenda për 100-vjetorin, Bashkia e qeveria të ndara në festime

Lajmet e Fundit

Vlore, publikohet axhenda për 100-vjetorin, Bashkia e qeveria të ndara në festimeBashkia e Vlorës publikoi axhendën për 100-vjetorin e pavarësisë. Përfaqësues të Bashkisë deklarojnë për NEWS24 se në ditët intensive të festës përfshihen aktivitete të përmasave kombëtare.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 10:50:02

Amnistia për 100-vjetorin, Komisioni i Ligjeve e miraton në parim

Lajmet e Fundit

Amnistia për 100-vjetorin, Komisioni i Ligjeve e miraton në parim Komisioni i Ligjeve në mbledhjen e sotme miratoi në parim projektligjin për dhënien e amnistisë me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë.

InfoZ
ne: 06-11-2012, 08:50:03

Bullgarët: CEZ mund të shesë degën shqiptare

Lajmet e Fundit

Bullgarët: CEZ mund të shesë degën shqiptareKompania çeke CEZ do të vendosë deri në fund të këtij viti për fatin e degës së vet në Shqipëri, ndërkohë që njëri nga opsionet është shitja e saj. Lajmi vjen nga media bullgare e specializuar në sektorin e energjisë "Publics.bg".

InfoZ
ne: 06-11-2012, 08:50:01

Durrës, sherr për një femër, plagosen 4 të rinj

Lajmet e Fundit

Durrës, sherr për një femër, plagosen 4 të rinjDy grupe të rinjsh nga Tirana dhe Durrësi janë përleshur dje në mbrëmje në Durrës dhe tre prej të rinjve kanë mbetur të plagosur me thika.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 20:50:01

Data e zgjedhjeve, Partitë propozojnë tek Presidenti: Më 23 Qershor

Lajmet e Fundit

Data e zgjedhjeve, Partitë propozojnë tek Presidenti: Më 23 QershorPresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nisi konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.  Patozi i PD pa asnjë propozim , Ruçi i PS...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 20:50:01

Tufa: Homazhet për Bejkon në institutin e ish-të përndjekurve

Lajmet e Fundit

Tufa: Homazhet për Bejkon në institutin e ish-të përndjekurveHomazhet për Lirak Bejkon do të mbahen panë institutit të ish-të përndjekurve. Lajmi konfirmohet nga ish-i burgosuri politik Skënder Tufa. Tufa bëri me dije për mediat se është arritur një marrëveshje me institutin e i...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 20:50:01

Korcë, babai i 3 fëmijëve apel për ndihmë: Një transplant më shpëton jetën

Lajmet e Fundit

Korcë, babai i 3 fëmijëve apel për ndihmë: Një transplant më shpëton jetënMungesa e të ardhurave është duke i rrezikuar seriozisht jetën një 32-vjeçari, pjesë e komunitetit rom, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë që i ka prekur mëlçinë. Sëmundja në gjuhën mjekësore njihet si c...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 20:50:01

Ndryshimet klimaterike, UNDP: Shqipëria të përshtasë programin

Lajmet e Fundit

Ndryshimet klimaterike, UNDP: Shqipëria të përshtasë programinÇështja e Tetorit në buletinin e Programit për Zhvillim në Kombet e Bashkuara është përshtatja dhe përvetësimi i teknikave ekonomike në raport me ndryshimin klimaterik në shtete si Armenia dhe Shqipëria

InfoZ
ne: 05-11-2012, 20:50:01

Dollari kapërcen mbi 109 lekë, dobësohet lehtë Euro

Lajmet e Fundit

Dollari kapërcen mbi 109 lekë, dobësohet lehtë EuroNë tregun e këmbimit valutor vendas, leku ka fituar pikë kundrejt euro dhe është dobësuar ndaj dollarit këtë fillim jave

InfoZ
ne: 05-11-2012, 18:50:02

Nishani-Sequit: Shqetësim se situata aktuale mund të shkaktojë mosmarrjen e statusit

Lajmet e Fundit

Nishani-Sequit: Shqetësim se situata aktuale mund të shkaktojë mosmarrjen e statusitPresidenti Nishani pret në një takim Kreun e Delegacionit të BE-së, Ambasadorin Ettore Sequi. Ambasadori  Sequi u shpreh se Komisioni Evropian inkurajon politikën shqiptare që të plotësojë kriter...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 18:50:02

Fier, e shtyp traktori, humb jetën 5-vjecari

Lajmet e Fundit

Fier, e shtyp traktori, humb jetën 5-vjecariNga hetimet paraprake mësohet se drejtuesi i traktorit ka qënë duke punuar tokën dhe nuk e ka vënë re vogëlushin, me inicialet O.Muçaj.  (foto ilustrative)

InfoZ
ne: 05-11-2012, 18:50:02

Unaza e Madhe dhe lumi i Tiranes, Abu Dabi garanton mbështetje

Lajmet e Fundit

Unaza e Madhe dhe lumi i Tiranes, Abu Dabi garanton mbështetjeKryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka pritur në një takim të veçantë, drejtues të Fondit të Zhvillimit të Abu Dabit, ku i ka njohur me projektin e hartuar nga studio arkitekturore "Grimshaw", për rehabilitimi...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 18:50:02

Kukës, mungesa e energjisë rikthen protestat e banorëve debitorë

Lajmet e Fundit

Kukës, mungesa e energjisë rikthen protestat e banorëve debitorëNdërprerja e energjisë elektrike nga ana e CEZ ka bërë që banorët e tre komunave, Tërthore, Shtiqen dhe Bicaj të tentojnë hyjnë me forcë në nënstacionin e qytetit në shenjë proteste duke kërkuar rikthimin e energjis...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 18:50:02

Nis procesi gjyqësor ndaj Viktor Gushit

Lajmet e Fundit

Nis procesi gjyqësor ndaj Viktor GushitGjykata e Tiranës nisi sot procesin ndaj shtetasit Viktor Gushi, i akuzuar për një seri grabitjesh me pasoja të rënda...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 16:50:02

Berisha: Buxheti 2013-të, ngre themelet e mandatit të tretë qeverisës

Lajmet e Fundit

Berisha: Buxheti 2013-të, ngre themelet e mandatit të tretë qeverisësKryeministri Berisha kryefjalë të mbledhjes së sotme të qeverisë shpalli buxhetin e vitit 2013-të, që siç tha ai do jetë buxheti më i madh në të gjithë historinë.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 16:50:02

Universitetet, 1500 kuota te paplotësuara

Lajmet e Fundit

Universitetet, 1500 kuota te paplotësuaraEdhe pas plotësimit të formularit A3 për 7 mijë kuota vakante, vetëm 5500 të rinj kanë aplikuar për këto të drejta studimi.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 16:50:02

Vizat, Berisha: Masa ndaj azilkërkuesve. Malmstrom: Ballkani Perëndimor të dënojë krimin

Lajmet e Fundit

Vizat, Berisha: Masa ndaj azilkërkuesve. Malmstrom: Ballkani Perëndimor të dënojë kriminRritja e numrit të azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, duke abuzuar me liberalizimin e vizave sjellë në Tiranë Komisioneren për Drejtësinë dhe Punët e Brendshme të BE, Sesilia Ma...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 16:50:02

Prita ndaj djemve të familjes Shkreta, ndalohet personi që ndihmoi autorët të arratisen

Lajmet e Fundit

Prita ndaj djemve të familjes Shkreta, ndalohet personi që ndihmoi autorët të arratisenAtentati ndaj djemve të familjes Shkreta,  policia:  Është ndaluar Xhelal Peposhi, ndihmoi autorët të largoheshin.  Vazhdojnë kërkimet për kapjen e 2 autorëve. Kërkimet janë përqendruar në zon...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 16:50:02

Data e zgjedhjeve, Partitë propozojnë tek Presidenti: Më 23 Qershor

Lajmet e Fundit

Data e zgjedhjeve, Partitë propozojnë tek Presidenti: Më 23 QershorPresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nisi konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.  Patozi i PD pa asnjë propozim , Ruçi i PS...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 14:50:02

Berisha: Buxheti 2013-të, ngre themelet e mandatit të tretë qeverisës

Lajmet e Fundit

Berisha: Buxheti 2013-të, ngre themelet e mandatit të tretë qeverisësKryeministri Berisha kryefjalë të mbledhjes së sotme të qeverisë shpalli buxhetin e vitit 2013-të, që siç tha ai do jetë buxheti më i madh në të gjithë historinë.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 14:50:02

Dhuna kundër grave, konventa e KiE-së imponon standarde të reja

Lajmet e Fundit

Dhuna kundër grave, konventa e KiE-së imponon standarde të rejaGjatë kalimit të kësaj Konvente në mbledhjen e Këshilit të Ministrave, Kryeministri Berisha shprehu nevojën e ashpërsimit të masave kundër krimeve në familje, që prekin jetën e grave, përmes vendosjes së dënimit me b...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 14:50:02

Statusi, Berisha-Ramës: Të mos çojmë sinjale negative në BE

Lajmet e Fundit

Statusi, Berisha-Ramës: Të mos çojmë sinjale negative në BEStatusi, Berisha thirrje Ramës: Voto 3 ligjet në Kuvend, do pranojmë çdo amendim. Të mos çojmë sinjale negative në BE. Të frymëzohemi nga interesi i vendit.  Berisha: Buxheti 2013-të, ngre themelet e mandatit të tretë ...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 14:50:02

Data e zgjedhjeve, PD pa propozim, PS, LSI, PR e PBDNJ kërkojnë 23 qershorin

Lajmet e Fundit

Data e zgjedhjeve, PD pa propozim, PS, LSI, PR e PBDNJ kërkojnë 23 qershorinPresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nisi konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.  Patozi i PD pa asnjë propozim, R...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 14:50:02

Universitetet, 1500 kuota te paplotësuara

Lajmet e Fundit

Universitetet, 1500 kuota te paplotësuaraEdhe pas plotësimit të formularit A3 për 7 mijë kuota vakante, vetëm 5500 të rinj kanë aplikuar për këto të drejta studimi.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 12:50:08

Oketa: Përjashtimi i FRD nga konsultimet, i gabuar dhe i paragjykuar

Lajmet e Fundit

Oketa: Përjashtimi i FRD nga konsultimet, i gabuar dhe i paragjykuarKonsultimet për datën e zgjedhjeve. Oketa: Nishani refuzoi FRD, jemi parti parlamentare. Këto akte imponohen nga mazhoranca, kreu i shtetit të jetë mbi palët.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 12:50:08

Gërdeci, nis procesi për gjykimin e Fatmir Mediut, avokati kërkon pezullim

Lajmet e Fundit

Gërdeci, nis procesi për gjykimin e Fatmir Mediut, avokati kërkon pezullimPasi Gjykata Kushtetuese e riktheu tek Gjykata e Lartë çështjen për gjykimin e Fatmir Mediut, ish-Ministrin e Mbrojtjes në kuadër të çështjes Gërdeci, ka nisur sot seanca ndaj tij.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 12:50:08

Bashkëshortja e Bejkos: Ceremonia mortore zhvillohet të mërkurën

Lajmet e Fundit

Bashkëshortja e Bejkos: Ceremonia mortore zhvillohet të mërkurënBashkëshortja e Lirak Bejkos, ish-të përndjekurit politik që ndërroi jetë tre ditë më parë në Itali, bëri të ditur në një intervistë për 'NEWS 24' se trupi i të ndjerit pritet të vijë në Shqipëri të martën ndërsa ce...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 12:50:08

Rikthehet në Shqipëri kontigjenti OMLT 2 "Striking Eagles"

Lajmet e Fundit

Rikthehet në Shqipëri kontigjenti OMLT 2 "Striking Eagles"Kontigjenti OMLT-2 "Striking Eagles", i cili përfundoi misionin e tij në kuadrin e operacionit ISAF të NATO-s në Afganistan, u rikthye në Shqipëri.