×
Hyrja
Profili

Lajmet e fundit shqiptare

InfoZ
ne: 05-11-2012, 12:50:08

Data e zgjedhjeve, PD-PS pa propozim, LSI kërkon 23 qershorin

Lajmet e Fundit

Data e zgjedhjeve, PD-PS pa propozim, LSI kërkon 23 qershorinPresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nisi konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.  Patozi, e Ruci asnjë propozim, Koka i LSI propo...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 10:50:02

Pasuria 70 miliardë dollarë e Mubarakut, hetim në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Pasuria 70 miliardë dollarë e Mubarakut, hetim në ShqipëriNë kuadër të hetimeve të nisura në Kajro ndaj ish-presidentit Mubarak, për dyshime korrupsioni dhe përvetësim pasurie, drejtësia egjiptiane u kërkon autoriteteve shqiptare të zhvillojnë hetim pasuror.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 10:50:02

Mamurras, vjedhja që shndërroi në armiq shokët e fëmijërisë

Lajmet e Fundit

Mamurras, vjedhja që shndërroi në armiq shokët e fëmijërisëDikur shokë të ngushtë që nga fëmijëria, vëllezërit Jetmir e Muharrem Llani janë bërë armiq të përbetuar të djemve të familjes Shkreta, duke shënuar brenda 5 muajsh, 3 të vrarë e dy të plagosur.  Vrasja e 9-vjeçarit, v...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 10:50:02

Nishani nis konsultimet për datën e zgjedhjeve, takon Patozin

Lajmet e Fundit

Nishani nis konsultimet për datën e zgjedhjeve, takon PatozinPresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nisi konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë. Takimin e parë e zhvilloi me kreun e Grupit Parl...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 10:50:02

Shqiptarja 29-vjeçare gjendet e vdekur në një hotel në Indi

Lajmet e Fundit

Shqiptarja 29-vjeçare gjendet e vdekur në një hotel në IndiNjë 29-vjeçare shqiptare u gjet e varur në një dhomë hoteli në juglindje të New Dehlit. Ngjarja ka ndodhur të premten në Kalashin e Madh dhe fillimisht policia dyshoi për një rast vetëvrasjeje, por nuk u gjet ndonjë shën...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 10:50:02

Sheshi qendror i Elbasanit emërtohet "Aqif Pasha"

Lajmet e Fundit

Sheshi qendror i Elbasanit emërtohet "Aqif Pasha"Elbasan, pas 60 vitesh ndryshon emri i sheshit qendror të qytetit. Pas propozimit të Prefektit, sheshi "Qemal Stafa" emërtohet "Aqif Pasha".

InfoZ
ne: 05-11-2012, 08:50:02

Azilkërkuesit, Malmstrom në Tiranë për problematikën

Lajmet e Fundit

Azilkërkuesit, Malmstrom në Tiranë për problematikënRritja e numrit të azilkërkuesve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, duke abuzuar me liberalizimin e vizave sjell në Tiranë Komisioneren për Drejtësinë dhe Punët e Brendshme të BE, Sesilia Malmstrom.

InfoZ
ne: 05-11-2012, 08:50:02

Shoku i Gaxhait përdhunon dhe mban peng 25-vjeçaren

Lajmet e Fundit

Shoku i Gaxhait përdhunon dhe mban peng 25-vjeçarenNgjan si një histori filmi më shumë se një histori reale, dëshmia e një 25-vjeçareje nga fshati Llakatund i Vlorës, e cila pasi u njoh nëpërmjet telefonit me një 37-vjeçar, u dhunua, u drogua dhe u përdhunua për ditë të tëra, pr...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 08:50:02

Vjehrra: Nusja me rrahu me çekiç për një krehër, më mbroni

Lajmet e Fundit

Vjehrra: Nusja me rrahu me çekiç për një krehër, më mbroniNuk gjente krehrin dhe pasi ka pyetur të bijat, ka shkuar ia ka kërkuar vjehrrës. As ajo nuk ka ditur t'i tregonte se ku e kishte lënë dhe kaq ka mjaftuar që nusja t'i jepte "dajak" e për t'i vënë vulën ta qëllonte disa h...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 08:50:02

Sigurimi i automjeteve, si ndryshon formula

Lajmet e Fundit

Sigurimi i automjeteve, si ndryshon formulaNdryshimet e propozuara nga kompanitë vijnë në një çast kur Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare po punon për ndryshimin e kuadrit rregullator që përcakton tarifat e sigurimeve të automjeteve, ku do të përfshihen elementë si vendndodhja ...

InfoZ
ne: 05-11-2012, 08:50:02

Nishani nis sot konsultimet për datën e zgjedhjeve

Lajmet e Fundit

Nishani nis sot konsultimet për datën e zgjedhjevePresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nis sot konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.

InfoZ
ne: 04-11-2012, 20:50:02

Kryeministri Berisha inauguron HEC-in e Lapaj: Sukses i qeverisë

Lajmet e Fundit

Kryeministri Berisha inauguron HEC-in e Lapaj: Sukses i qeverisëBerisha: Hidrocentrali i Lapajt sukses i politikës së qeverisë për shndërrimin e shqipërisë në superfuqi të vogël të energjisë së rinovueshme në rajon.

InfoZ
ne: 04-11-2012, 20:50:02

Vrasja e 9-vjecarit, vijon hasmëria mes familjeve, pritë 2 vëllezërve Shkreta

Lajmet e Fundit

Vrasja e 9-vjecarit, vijon hasmëria mes familjeve, pritë 2 vëllezërve ShkretaFushë-Mamurras, "rizgjohet" hasmëria mes 2 familjeve Llani dhe Shkreta. Si pasojë e një prite pasditen e sotme vdes Gentian Shkreta, plagoset rëndë vëllai i tij Leli Shkreta. Autor: Jetmir dhe Muhar...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 20:50:02

Kreu i PS, Edi Rama takon tregtarët e njësisë 7

Lajmet e Fundit

Kreu i PS, Edi Rama takon tregtarët e njësisë 7Gjendja e rrënuar e biznesit të vogël, rënia e fuqisë blerëse, rritja e taksave por edhe çfarë Partia Socialiste do të bëjë pas fitores në 2013 ka qenë në qendër të bashkëbisedimit të Edi Ramës me biznese të vogla të njësisë 7.  

InfoZ
ne: 04-11-2012, 18:50:01

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen. Arvizu: Lutjet tona jane me ju!

Lajmet e Fundit

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen. Arvizu: Lutjet tona jane me ju!Kreu i shoqatës, Skënder  Tufa në një intervistë për TvNews24 bëri të ditur se të martën mbërrin nga Italia, trupi i pajetë i Bejkos  ndërsa thekson se askush nga forcat politike nuk kontribu...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 18:50:01

Berisha inauguron HEC-in e Lapaj: Sukses i qeverisë

Lajmet e Fundit

Berisha inauguron HEC-in e Lapaj: Sukses i qeverisëBerisha: Hidrocentrali i Lapajt sukses i politikës së qeverisë për shndërrimin e shqipërisë në superfuqi të vogël të energjisë së rinovueshme në rajon.

InfoZ
ne: 04-11-2012, 18:50:01

Vrasja e 9-vjecarit, vijon hasmëria mes familjeve, pritë 2 vëllezërve Shkreta

Lajmet e Fundit

Vrasja e 9-vjecarit, vijon hasmëria mes familjeve, pritë 2 vëllezërve ShkretaFushë-Mamurras, "rizgjohet" hasmëria mes 2 familjeve Llani dhe Shkreta. Si pasojë e një prite pasditen e sotme vdes Gentian Shkreta, plagoset rëndë vëllai i tij Leli Shkreta. Autor: Jetmir dhe Muhar...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 16:50:02

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen. Arvizu: Lutjet tona jane me ju!

Lajmet e Fundit

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen. Arvizu: Lutjet tona jane me ju!Kreu i shoqatës, Skënder  Tufa në një intervistë për TvNews24 bëri të ditur se të martën mbërrin nga Italia, trupi i pajetë i Bejkos  ndërsa thekson se askush nga forcat politike nuk kontribu...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 16:50:02

Brenda pak ditësh, një arterie e re i shtohet Tiranës

Lajmet e Fundit

Brenda pak ditësh, një arterie e re i shtohet TiranësKryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka inspektuar sot punimet e nisura në disa rrugë të Tiranës, mes të cilave edhe rrugën "Hasan Sufa", një aks tejet i rëndësishëm për impaktin që ka në lehtësimin e trafikut në qyteti...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 16:50:02

Ruli akuza Ramës të takojë fermerët e vertetë

Lajmet e Fundit

Ruli akuza Ramës të takojë fermerët e vertetëGjatë një vizite në komunën Kastrat dhe fshatrat e tjerë të Malësisë së Madhe, ministri Genc Ruli premtoi më shumë mbështetje financiare në të ardhmen për kultivuesit e bimëve mjekësore.

InfoZ
ne: 04-11-2012, 14:50:02

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen. Arvizu: Lutjet tona jane me ju!

Lajmet e Fundit

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen. Arvizu: Lutjet tona jane me ju!Kreu i shoqatës, Skënder  Tufa në një intervistë për TvNews24 bëri të ditur se të martën mbërrin nga Italia, trupi i pajetë i Bejkos  ndërsa thekson se askush nga forcat politike nuk kontribu...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 14:50:02

AK: Ministrat sot batakçinj, 100 vite më parë atdhedashës

Lajmet e Fundit

AK: Ministrat sot batakçinj, 100 vite më parë atdhedashësAleanca KuqeZi kreu një protestë të vecantë ndaj qeverisjes së sotme me anë të një ekspozite me foto. Ndërkohë dhjetra flamuj kuqezi u vunë sot në dritaret e pallateve kryesor në qendër të kryeqytetit në vazhdën e fushatës...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 14:50:02

Shkodër, një 40-vjeçar hidhet nga ura e vjetër e Bunës

Lajmet e Fundit

Shkodër, një 40-vjeçar hidhet nga ura e vjetër e BunësPolicia bëri të ditur se rreth orës 13:30 minuta, një 40 vjeçar është hedhur nga ura, ndërsa dëshmitarë në këtë ngjarje kanë qenë peshkatarët e zonës

InfoZ
ne: 04-11-2012, 14:50:02

FRD: Lirak Bejko, viktimë e kryeministrit

Lajmet e Fundit

FRD: Lirak Bejko, viktimë e kryeministritSipas FRD-se nëse qeveria do të pranonte të dialogonte Liraku do të ishte i gjallë, ai është viktimë e shurdhërisë së qeverisë, e mjekut të punësuar si kryeministër dhe humbi rastin të sillet si shtetar

InfoZ
ne: 04-11-2012, 12:50:02

Vlorë, rrëmbeu dhe përdhunoi një femër, kapet 37-vjeçari

Lajmet e Fundit

Vlorë, rrëmbeu dhe përdhunoi një femër, kapet 37-vjeçariPolicia: Me anë të mashtrimit ka arritur të rrëmbejë shtetasen K. B. Gjatë kësaj kohe ky shtetas nën kërcënimin e armës e ka keqtrajtuar, droguar dhe përdhunuar atë

InfoZ
ne: 04-11-2012, 12:50:02

Reagon Elsa Lila: "Vrasësi i nënës sime, Gjykata më shokoi"

Lajmet e Fundit

Reagon Elsa Lila: "Vrasësi i nënës sime, Gjykata më shokoi"Vendimi i Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi dënimin me 20 vjet burg ndaj Albenc Agos si autor i vrasjes së Eva Vishajt në vitin 1997, e ëma e këngëtares Elsa Lila, ka shokuar familjarët e së ndjerës  Vrasja e nënës s...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 12:50:02

Nëna hedh vajzën e veten nga pallati, flet ish-i shoqi: Elona ka tentuar 2 herë vetëvrasje

Lajmet e Fundit

Nëna hedh vajzën e veten nga pallati, flet ish-i shoqi: Elona ka tentuar 2 herë vetëvrasje"Babi, babi a e di që kam parë një ëndërr të keqe? Kam parë një ëndërr sikur fluturova nga ballkoni i pallatit, tek kopshti?".Në një intervistë për "Gazeta Shqiptare", ish-bashkëshorti i ...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 12:50:02

Zbriste nga ballkoni i së dashurës, humb jetën i riu

Lajmet e Fundit

Zbriste nga ballkoni i së dashurës, humb jetën i riuGjithçka ka nisur për një histori dashurie jashtëmartesore mes një të riu, student i Fakultetit të Infermierisë dhe një 20-vjeçareje, e cila prej një viti ishte e martuar

InfoZ
ne: 04-11-2012, 12:50:02

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjen

Lajmet e Fundit

"Lirak Bejko', Tufa: Politika të mos abuzojë me vdekjenKreu i shoqatës, Skënder  Tufa në një intervistë për TvNews24 bëri të ditur se të martën mbërrin nga Italia, trupi i pajetë i Bejkos  ndërsa thekson se askush nga forcat politike nuk kontribuoi në sjelljen e trupit në atdhe ...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 10:50:07

Vëllai i Lirakut: Infeksioni në veshka përshpejtoi vdekjen

Lajmet e Fundit

Vëllai i Lirakut: Infeksioni në veshka përshpejtoi vdekjen Trupi vjen te marten nga Italia . Një ditë pas vdekjes së grevistit Lirak Bejko, në shtëpinë e tij mbizotëron vetëm dhimbja dhe heshtja. Ndërkohë që trupi i tij ndodhet në Itali, në shtëpinë e Lirakut hyjnë dhe dalin miq...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 10:50:06

AK: Arsyet, anuluam aktivitetin në Athinë

Lajmet e Fundit

AK: Arsyet, anuluam aktivitetin në AthinëAleanca KuqeZi njoftoi dje se e ka anuluar aktivin e saj në Athinë, me rastin e themelimit të degës së AK. Shkak sipas saj është bërë presioni i neonazistëve të "Agimit të Artë", por edhe ajo që AK e ka cilësuar si "neglizhenca ekstreme e...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 10:50:06

"ACT NOW" lobon për fëmijët në nevojë

Lajmet e Fundit

"ACT NOW" lobon për fëmijët në nevojëNë kuadër të veprimtarive ndërgjegjësuese "ACT NOW", të iniciuar nga ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu është angazhuar sëfundmi në një fushatë sensibilizuese

InfoZ
ne: 04-11-2012, 10:50:06

Panariti: Ekstremistët grekë do ndiqen nga SHISH, asnjë nuk kalon kufirin

Lajmet e Fundit

Panariti: Ekstremistët grekë do ndiqen nga SHISH, asnjë nuk kalon kufirinMinistri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, gjatë një interviste ekskluzive për Gazetën "Shekulli", deklaron se "Agimi i Artë', që nxit urrejtjen etnike dhe dhunën e gjithë elementët e tjerë ekstremistë, ng...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 10:50:06

Vlorë, rrëmbeu dhe përdhunoi një femër, kapet pas denoncimit 37-vjeçari

Lajmet e Fundit

Vlorë, rrëmbeu dhe përdhunoi një femër, kapet pas denoncimit 37-vjeçariPolicia: Me anë të mashtrimit ka arritur të rrëmbejë shtetasen K. B. Gjatë kësaj kohe ky shtetas nën kërcënimin e armës e ka keqtrajtuar, droguar dhe përdhunuar atë

InfoZ
ne: 04-11-2012, 08:50:02

Vëllai i Lirakut: Infeksioni në veshka përshpejtoi vdekjen

Lajmet e Fundit

Vëllai i Lirakut: Infeksioni në veshka përshpejtoi vdekjenNjë ditë pas vdekjes së grevistit Lirak Bejko, në shtëpinë e tij mbizotëron vetëm dhimbja dhe heshtja. Ndërkohë që trupi i tij ndodhet në Itali, në shtëpinë e Lirakut hyjnë dhe dalin miqtë dhe të afërmit e tij për të ngus...

InfoZ
ne: 04-11-2012, 08:50:02

Gjykata e Tiranës lë në qeli Arkimed Lushajn

Lajmet e Fundit

Gjykata e Tiranës lë në qeli Arkimed LushajnPala mbrojtëse, e përfaqësuar nga avokati Marash Ibraj ka pretenduar se Stresi ditën e arrestimit e ka pasur me vete armën, por pa fishekë dhe pa karikator

InfoZ
ne: 04-11-2012, 08:50:02

Morti kthehet në "festë", e shpallën të vdekur, burri ishte për punë në Tiranë

Lajmet e Fundit

Morti kthehet në "festë", e shpallën të vdekur, burri ishte për punë në TiranëE ndërsa në qytetin verior ishin vendosur lajmërimet e vdekjes për 51-vjeçarin, ishte caktuar ora 11:00 për ceremoninë mortore dhe njerëzit kishin nisur të vinin për të përcjellë trupin e pajetë, ndodh...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 22:50:01

Aksident në Fushë Krujë-Laç 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugën

Lajmet e Fundit

Aksident në Fushë Krujë-Laç  4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugënNjë aksident me pasojë plagosjen rëndë të katër personave ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë- Laç, në afërsi të fshatit Luz.  Maunia e përfshirë në aksident ka bllokuar lëvizjen në rrugë ...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 22:50:01

Ruli: Vetëm në Tiranë, 560 hektarë ullishte të reja

Lajmet e Fundit

Ruli: Vetëm në Tiranë, 560 hektarë ullishte të rejaMinistri i Bujqësisë , Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit Genc Ruli viziton plantacionet e reja me ullinj në Baldushk: Në kodrat e komunës Baldushk janë mbjellë rreth 75 hektarë ullishte të reja.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 20:50:02

PD: PS donte kufoma për vota. Rama: Bejko, viktimë e arrogancës shtetërore

Lajmet e Fundit

PD: PS donte kufoma për vota. Rama: Bejko, viktimë e arrogancës shtetëroreVdekja e ish-të përndjekurit Lirak Bejko, një ditë më parë në Itali, ka rikthyer akuzat e ndërsjella mes PD-së e socialistëve në lidhje me grevën e urisë së ish-të dënuarve. Bazhdari: Berisha mund ta shm...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 20:50:02

Aksident në Fushë Krujë-Laç, 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugën

Lajmet e Fundit

Aksident në Fushë Krujë-Laç, 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugënNjë aksident me pasojë plagosjen rëndë të katër personave ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë- Laç, në afërsi të fshatit Luz.  Maunia e përfshirë në aksident ka bllokuar lëvizjen në rrugë ...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 18:50:01

Basha: Po përparojmë me standardin evropian në çdo pjesë të Tiranës

Lajmet e Fundit

Basha: Po përparojmë me standardin evropian në çdo pjesë të TiranësBashkia e Tiranës ka përqëndruar vëmendjen dhe investimet në një tjetër zonë të kryeqytetit.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 18:50:01

Avokati i Popullit: Trishtim për fundin tragjik të Lirak Bejkos

Lajmet e Fundit

Avokati i Popullit: Trishtim për fundin tragjik të Lirak BejkosVdekja e ish-të përndjekurit Lirak Bejko, Avokat i Popullit: Dhimbje dhe trishtim për fundin e tij, ngushëllojmë familjen.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 18:50:01

Tiranë, vdes 31-vjeçari i kthyer nga Holanda, dyshohet për larje hesapesh

Lajmet e Fundit

Tiranë, vdes 31-vjeçari i kthyer nga Holanda, dyshohet për larje hesapeshKa ndërruar jetë sot në Tiranë, 31-vjeçari Alban Doda, i cili kishte pak muaj që ishte kthyer në Shqipëri nga Holanda. Ai u rrah e u plagos më 29 tetor, ndërsa sot ndërroi jetë. Policia dyshon se ngjarja ka...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 18:50:01

Fuoristrada shtyp 30 kokë dele, vështirësi qarkullimi në Korçë- Pogradec

Lajmet e Fundit

Fuoristrada shtyp 30 kokë dele, vështirësi qarkullimi në Korçë- PogradecNjë furistradë ka shtypur të paktën 30 kokë dele në rrugë, ndërsa drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja menjëherë pas aksidentit.  (foto ilustruese)

InfoZ
ne: 03-11-2012, 18:50:01

Aksident në Fushë Krujë-Laç, 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugën

Lajmet e Fundit

Aksident në Fushë Krujë-Laç, 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugënNjë aksident me pasojë plagosjen rëndë të katër personave ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë- Laç, në afërsi të fshatit Luz.  Maunia e përfshirë në aksident ka bllokuar lëvizjen në rrugë ...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 16:50:02

PS: Mosrealizimi i investimeve nga CEZ, Qeveria dhe Ere përgjegjësi

Lajmet e Fundit

PS: Mosrealizimi i investimeve nga CEZ, Qeveria dhe Ere përgjegjësiPS akuzoi të shtunën kompaninë CEZ për mosrealizim të planit të investimeve, e cila, sipas saj, është një nga shkaqet kryesore të humbjeve dhe për të cilat Qeveria dhe ERE janë treguar neglizhente.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 16:50:02

Sulmi ndaj Pirro Dhimës, KPR: Kush ndryshon kombësinë s'pranohet nga asnjë shoqëri

Lajmet e Fundit

Sulmi ndaj Pirro Dhimës, KPR: Kush ndryshon kombësinë s'pranohet nga asnjë shoqëriKlubi i Patriotëve të Rinj ka reaguar sot ndaj sulmit që i është bërë në Greqi Pirro Dhimës. Sipas tyre çdo person që ndryshon kombësinë, siç është edhe rasti i Dhimës nuk pranohet nga asnjë shoqër...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 16:50:02

Kapen 5 shqiptarë në Janinë, 2 shoferë dhe 3 klandestinë

Lajmet e Fundit

Kapen 5 shqiptarë në Janinë, 2 shoferë dhe 3 klandestinëPolicia greke ka arrestuar 2 shoferë të një autobusi shqiptar, pasi akuzohen për trafikimin e emigrantëve klandestinë si dhe 3 personat e fshehur në mjetin e tyre. Në një zhvillim tjetër, policia greke ka sekuestruar në kuf...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 16:50:02

Nishani nis të hënën konsultimet për datën e zgjedhjeve

Lajmet e Fundit

Nishani nis të hënën konsultimet për datën e zgjedhjevePresidenti i Republikës, Bujar Nishani, nis të hënën konsultimet me përfaqësues të partive parlamentare për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.