Lajmet e Fundit - 49

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 03-11-2012, 16:50:02

Aksident në Fushë Krujë-Laç, 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugën

Lajmet e Fundit

Aksident në Fushë Krujë-Laç, 4 të plagosur rëndë, maunia bllokon rrugënNjë aksident me pasojë plagosjen rëndë të katër personave ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë- Laç, në afërsi të fshatit Luz.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 14:50:02

Vrasja e rojes në Korçë, përleshje gjatë seancës gjyqësore

Lajmet e Fundit

Vrasja e rojes në Korçë, përleshje gjatë seancës gjyqësorePërleshje në sallën e gjyqit gjatë seancës në ngarkim të shtetasit Edison Kordalli, i akuzuar për vrasjen e rojes së kazinosë, Et'hem Hëna, në Vloçisht të Korçës.  (ne foto viktima Et'hem Hëna)  

InfoZ
ne: 03-11-2012, 14:50:02

Topi: PD-PS zvarranikë para zgjedhjeve, luanë pas zgjedhjeve

Lajmet e Fundit

Topi: PD-PS zvarranikë para zgjedhjeve, luanë pas zgjedhjeveIsh-presidenti i Republikës, aktualisht kreu i FRD-së, Bamir Topi prezantoi sot strukturën e partisë në qytetin Beratit.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 14:50:02

PD: PS donte kufoma për vota. Rama: Bejko, viktimë e arrogancës shtetërore

Lajmet e Fundit

PD: PS donte kufoma për vota. Rama: Bejko, viktimë e arrogancës shtetëroreVdekja e ish-të përndjekurit Lirak Bejko, një ditë më parë në Itali, ka rikthyer akuzat e ndërsjella mes PD-së e socialistëve në lidhje me grevën e urisë së ish-të dënuarve. Bozhdari: Berisha mund ta shm...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 14:50:02

Basha: Po përparojmë me standardin evropian, në çdo pjesë të Tiranës

Lajmet e Fundit

Basha: Po përparojmë me standardin evropian, në çdo pjesë të TiranësBashkia e Tiranës ka përqëndruar vëmendjen dhe investimet në një tjetër zonë të kryeqytetit.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 14:50:02

PS: Mosrealizimi i investimeve nga CEZ, qeveria dhe ere përgjegjësi

Lajmet e Fundit

PS: Mosrealizimi i investimeve nga CEZ, qeveria dhe ere përgjegjësiPS akuzoi të shtunën kompaninë CEZ për mosrealizim të planit të investimeve, e cila, sipas saj, është një nga shkaqet kryesore të humbjeve dhe për të cilat qeveria dhe ERE janë treguar neglizhente.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 12:50:02

Vdekja e ish-të dënuarit, Tufa: Do ta çojmë në vend fjalën e Bejkos

Lajmet e Fundit

Vdekja e ish-të dënuarit, Tufa: Do ta çojmë në vend fjalën e BejkosIsh-të përndjekurit politikë shprehin keqardhje për vdekjen e ish-të dënuarit Lirak Bejko, me të cilin ata ndanë çadrën e grevës për plot 20 ditë. Ata kërkojnë që homazhet për të ndjerin të zhvillohen në ambiente...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 12:50:02

Gjirokastër, bllokohen 3 armë gjahu, ndalohet një shtetas italian

Lajmet e Fundit

Gjirokastër, bllokohen 3 armë gjahu, ndalohet një shtetas italianPolicia e Gjirokastrës bëri të ditur se tre armë gjahu gjysmë automatike, si dhe 55 fishekë, u bllokuan mbrëmjen e djeshme në doganën e Kakavijës.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 12:50:02

Tiranë, gjykata: "Arrest me burg" për këngëtarin Stresi

Lajmet e Fundit

Tiranë, gjykata: "Arrest me burg" për këngëtarin StresiTiranë, gjykata: "Arrest me burg për këngëtarin Arkimed Lusha, i njohur ndryshe si Stresi".  Lusha u ndalua në 1 nëntor për armëmbajtje pa leje. Gjatë ndalimit të tij u plagos aksidentalisht një efektiv policie.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 12:50:02

Berisha: Një mandat tjetër, për të shndërruar Shqipërinë

Lajmet e Fundit

Berisha: Një mandat tjetër, për të shndërruar Shqipërinë Gjatë një takimi në Sukth me të rinj të Partisë Demokratike, kryeministri Berisha theksoi se mazhoranca meriton një mandat të tretë qeverisës për të shndërruar Shqipërinë.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 12:50:02

"Lufta" me CEZ, qeveria kërkon avokat të huaj

Lajmet e Fundit

"Lufta" me CEZ, qeveria kërkon avokat të huajSituata ka prekur fundin, për aq kohë sa mes qeverisë dhe kompanisë çeke CEZ negociatat për gjetjen e një zgjidhje do të zhvillohen nga palë të treta.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 10:50:06

Vdekja e ish-të dënuarit, Tufa: Do ta çojmë në vend fjalën e Bejkos

Lajmet e Fundit

Vdekja e ish-të dënuarit, Tufa: Do ta çojmë në vend fjalën e BejkosIsh-të përndjekurit politikë shprehin keqardhje për vdekjen e ish-të dënuarit Lirak Bejko, me të cilin ata ndanë çadrën e grevës për plot 20 ditë. Ata kërkojnë që homazhet për të ndjerin të zhvillohen në ambiente...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 10:50:06

Korçë, gjarpërinj në kopsht, terrorizohen fëmijët

Lajmet e Fundit

Korçë, gjarpërinj në kopsht, terrorizohen fëmijëtNjë ngjarje e çuditshme por edhe e frikshme ka ndodhur dje në fshatin Drithas të Komunës Libonik në Korçë. Një gjarpër është shfaqur befas në ambientet e lokalit të përshtatur për kopsht, ku mësojnë 20 fëmijë.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 08:50:02

Vdekja e Bejkos, Meta: Dialogu e shmangte ngjarjen e rëndë

Lajmet e Fundit

Vdekja e Bejkos, Meta: Dialogu e shmangte ngjarjen e rëndëI ftuar mbrëmë në emisionin "Tonight" të gazetares, Ilva Tare, kreu i LSI-së, Ilir Meta ndër të tjera komentoi edhe çështjen e ish-të përndjekurve politikë duke shprehur keqardhje për vdekjen tragjike, sipas tij, të Lirak...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 08:50:02

Makinat e sekuestruara deri në 2010, në ankand

Lajmet e Fundit

Makinat e sekuestruara deri në 2010, në ankandMjetet rrugore të sekuestruara deri në fund të vitit 2010 do t'u kalohen në administrim Rezervave Materiale të Shtetit, që organizon ankandet për shitjen e tyre në bazë të legjislacionit në fuqi.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 08:50:02

U hodh nga kati i katërt bashkë me vajzën, babai: Divorci i la shenjë të hidhur

Lajmet e Fundit

U hodh nga kati i katërt bashkë me vajzën, babai: Divorci i la shenjë të hidhur32-vjeçarja Elona Dhaskali Qirici ra nga kati i 4-ërt i një pallati së bashku me vajzën e saj 6 vjeçe. Ishte nisur ta çonte të bijën në kopësht, por të dyja u gjendën të shtrira e të gjakosura përtokë...

InfoZ
ne: 03-11-2012, 08:50:02

Fier, seks me të dashurën minorene, policia ndalon 21-vjeçarin

Lajmet e Fundit

Fier, seks me të dashurën minorene, policia ndalon 21-vjeçarinBabai i një 13-vjeçareje ka denoncuar në polici të dashurin e së bijës, 21 vjeç, pasi kishte kryer marrëdhënie seksuale me të.

InfoZ
ne: 03-11-2012, 08:50:01

Makina del nga rruga e përplaset me murin, vdes 40-vjeçari

Lajmet e Fundit

Makina del nga rruga e përplaset me murin, vdes 40-vjeçariNjë 40-vjeçar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti të ndodhur në orët e para të mëngjesit në qytetin e Fierit. Policia lokale bën të ditur se ngjarja ka ndodhur në lagjen 1 Maji.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 22:50:02

Tavo-Likurenzos: Thellojmë bashkëpunimin me Greqinë, në shëndetësi

Lajmet e Fundit

Tavo-Likurenzos: Thellojmë bashkëpunimin me Greqinë, në shëndetësiShqipëria dhe Greqia do të thellojnë bashkëpunimin në sektorë të ndryshëm në fushën e shëndetësisë, ndër të cilat dhe farmaceutika dhe menaxhimi spitalor.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 22:50:01

SHSSH: Rriten pagesat për personat me aftësi të kufizuara

Lajmet e Fundit

SHSSH: Rriten pagesat për personat me aftësi të kufizuaraSipas të dhënave të SHSSH, bazuar në udhëzimet e fundit të miratuara nga MPCSSHB, pagesat për grupet përfituese të PAK janë rritur dhe efektet financiare të pagesave kanë filluar nga data 01.09.2012.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 20:50:01

Nëna e Lirak Bejkos: Qeveria t'i thoshte një fjalë të mirë

Lajmet e Fundit

Nëna e Lirak Bejkos: Qeveria t'i thoshte një fjalë të mirëJurxhi Bejko, nëna e ish-të përndjekurit politik, Lirak Bejko, i cili humbi jetën sot në poliklinikën qendrore të Barit, në një intervistë për gazetarin e 'News 24' Spartak Koka rrëfen jetën e të birit, nga koha e burgut ...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 20:50:01

Vdekja e Bejkos, AK: Regjimi Berisha vazhdon të mbjellë viktima

Lajmet e Fundit

Vdekja e Bejkos, AK: Regjimi Berisha vazhdon të mbjellë viktimaAleanca Kuq e Zi ka reaguar sot pas vdekjes së Lirak Bejkos, ish- i përndjekuri politik që u vetëdogj gjatë grevës së urisë. AK bëri përgjegjës Kryeministrin Berisha për vdekjen e ish-të përndjekurit.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 20:50:01

Fatmir Lamaj: Ata që futën në burg Bejkon drejtojnë Shqipërinë

Lajmet e Fundit

Fatmir Lamaj: Ata që futën në burg Bejkon drejtojnë ShqipërinëFatmir Lamaj, ish-i burgosuri politik, njëherësh ish- grevist, deklaroi se "dhimbja për vdekjen e Lirak Bejkos, nuk mund të kalohet lehtë qoftë nga kjo qeveri apo nga ata që do vijnë nesër".

InfoZ
ne: 02-11-2012, 20:50:01

FRD: Vdekja e Lirak Bejkos, lajm i trishtuar

Lajmet e Fundit

FRD: Vdekja e Lirak Bejkos, lajm i trishtuarEdhe Fryma e Re Demokratike reagon pas lajmit të vdekjes së Lirak Bejkos, ish i përndjekuri politik që ndërroi jetë paraditen e sotme në poliklinikën qendrore të Barit.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 20:50:01

Haxhinasto fton sipërmarrësit kanadezë të investojnë në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Haxhinasto fton sipërmarrësit kanadezë të investojnë në ShqipëriZv. Kryeministri dhe Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Edmond Haxhinasto priti sot në një takim ambasadorin kanadez për Shqipërinë, rezident në Romë, James Fox.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 18:50:01

Sequi: KE raport tjetër për Shqipërinë, plotësoni kushtet që përmendi dhe Clinton

Lajmet e Fundit

Sequi: KE raport tjetër për Shqipërinë, plotësoni kushtet që përmendi dhe ClintonShkodër, ambasadori Sequi apel politikës: Keni bërë progres, vijoni me këtë frymë. KE do lëshojë raport tjetër për Shqipërinë, plotësoni kushtet që përmendi edhe Clinton dje në Tiranë.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 18:50:01

Nëna e Lirak Bejkos: Qeveria t'i thoshte një fjalë të mirë

Lajmet e Fundit

Nëna e Lirak Bejkos: Qeveria t'i thoshte një fjalë të mirëJurxhi Bejko, nëna e ish-të përndjekurit politik, Lirak Bejko, i cili humbi jetën sot në poliklinikën qendrore të Barit, në një intervistë për gazetarin e 'News 24' Spartak Koka rrëfen jetën e të birit, nga koha e burgut ...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 18:50:01

Rama: Bejko s'pa ditë të bardhë as në regjimin e Enverit as në të Berishës

Lajmet e Fundit

Rama: Bejko s'pa ditë të bardhë as në regjimin e Enverit as në të BerishësPS ka reaguar përmës kreut të saj Edi Rama në lidhje me vdekjen e ish-të burgosurit politik, Lirak Bejko.  Rama:  Jam i shokuar nga vdekja jonatyrale e Lirak Bejkos.  Është shqiptari i 31-të që ndahet nga ...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 18:50:01

100- vjetori, Topalli: Nderojmë sot kontributin e grave të shquara

Lajmet e Fundit

100- vjetori, Topalli: Nderojmë sot kontributin e grave të shquaraNë kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë, Kryetarja Topalli organizoi një takim me gra të shquara në fusha të ndryshme, të cilave iu dhuroi në shenjë mirënjohje për kontributin që kanë dhënë, "Botimin e Kuvendit pë...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 18:50:01

Vdekja e Bejkos, AK: Regjimi Berisha vazhdon të mbjellë viktima

Lajmet e Fundit

Vdekja e Bejkos, AK: Regjimi Berisha vazhdon të mbjellë viktimaAleanca Kuq e Zi ka reaguar sot pas vdekjes së Lirak Bejkos, ish- i përndjekuri politik që u vetëdogj gjatë grevës së urisë. AK bëri përgjegjës kryeministrin Berisha për vdekjen e ish-të përndjekurit.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 16:50:02

Berisha: Të lexojmë qartë porositë e Clinton, Rama voto 3 ligjet e integrimit

Lajmet e Fundit

Berisha: Të lexojmë qartë porositë e Clinton, Rama voto 3 ligjet e integrimitBerisha: Uroj që mesazhet e Hillary Clinton të lexohen qartë nga politika. Ftoj Ramën të votojë 3 ligjet me 3/5, ftoj t'i përgjigjet mesazhit.  Clinton në Tiranë: Punoni për zgjedhjet, luftoni korrups...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 16:50:02

Ish-të përndjekurit, ndërron jetë Lirak Bejko, u vetëdogj në grevë

Lajmet e Fundit

Ish-të përndjekurit, ndërron jetë Lirak Bejko, u vetëdogj në grevëIsh-i përndjekuri politik Lirak Bejko ndërron jetë në një spital në Bari pas vetëdjegies. Ai ndërmori aktin e rëndë të vetëflijimit më 10 tetor, kur grevistët kishin hyrë në ditën e 19-të të grevës së urisë.  Fl...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 16:50:02

Kuotat në fakultete, në mbrëmje mbyllen aplikimet

Lajmet e Fundit

Kuotat në fakultete, në mbrëmje mbyllen aplikimetSonte në orën 24.00 të natës mbyllet faza e dytë dhe përfundimtare e aplikimeve për 4135 kuotat e lira në universitete.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 16:50:02

Ja axhenda e presidentit Nishani për caktimin e datës së zgjedhjeve

Lajmet e Fundit

Ja axhenda e presidentit Nishani për caktimin e datës së zgjedhjevehëna do jetë një ditë e ngjeshur takimesh për kreun e shtetit Bujar Nishani, i cili do të zhvillojë konsultime të vecanta me përfaqësuesit e partive politike parlamentare, për caktimin e datës së zgjedhjeve të ar...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 16:50:02

Tufa dhe Ndreca: Akuzojmë Berishën për vdekjen e 'vëllait tonë', tani ta respektojë

Lajmet e Fundit

Tufa dhe Ndreca: Akuzojmë Berishën për vdekjen e 'vëllait tonë', tani ta respektojëIsh-të burgosurit politik duke shprehur dhimbjen humbjen e shokut bashkëvuajtës Lirak Bejko, i cili sot humbi jetën në spitalin e Barit të Italisë akuzojnë shtetin për vdekjen e ish- të burgosurit...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 14:50:02

Ndryshime në polici, ja shefat e rinj në Tiranë

Lajmet e Fundit

Ndryshime në polici, ja shefat e rinj në TiranëNë krye të Qarkullimit Rrugor në qytetin e Tiranës vjen, Genci Peka, ndërsa në krye të Komisariatit të Kavajës vjen Urim Rexhepi

InfoZ
ne: 02-11-2012, 14:50:02

Berisha: Të lexojmë qartë porositë e Clinton, Rama voto 3 ligjet e mbetura

Lajmet e Fundit

Berisha: Të lexojmë qartë porositë e Clinton, Rama voto 3 ligjet e mbeturaBerisha: Uroj që mesazhet e Hillary Clinton të lexohen qartë nga politika. Ftoj Ramën të votojë 3 ligjet me 3/5, ftoj t'i përgjigjet mesazhit.  Clinton në Tiranë: Punoni për zgjedhjet, luftoni korrupsion...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 14:50:02

Hoxha: Aboneja me apo pa karton është njësoj e vlefshme

Lajmet e Fundit

Hoxha: Aboneja me apo pa karton është njësoj e vlefshmeBashkia e Tiranes ka reaguar sot, lidhur me shqetësimet që disa operatorë të transportit urban u kanë krijuar qytetarëve që dispononin abone të pashoqëruar me karton.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 14:50:02

Elbasan, vrau shokun, kapet autori: Isha nën efektin e drogës

Lajmet e Fundit

Elbasan, vrau shokun, kapet autori: Isha nën efektin e drogësAutori i dyshuar për vrasjen e një të riu mbrëmjen e të enjtes së fundit në Elbasan është arrestuar pasi ju përgjigj thirrjes së një agjenti policie në telefon për tu vetëdorëzuar në komisariatin e Elbasanit

InfoZ
ne: 02-11-2012, 14:50:02

Tufa: Rrëfej 6 orët brenda qelive të komisariatit Nr.1

Lajmet e Fundit

Tufa: Rrëfej 6 orët brenda qelive të komisariatit Nr.1Në Shqipëri sundon diktatura". Kjo është parulla me të cilën ish-të burgosurit politikë kanë vendosur që t'i japin mirëseardhjen në Tiranë, Sekretares së Shtetit Amerikan, Hilari Klinton.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 12:50:02

MTKRS publikon axhendën për 28 Nëntorin: Festimet nisin në Vlorë

Lajmet e Fundit

MTKRS publikon axhendën për 28 Nëntorin: Festimet nisin në VlorëMTKRS publikon axhendën për 28 Nëntorin, Bumçi: Festimet nisin në Vlorë që në datën 27. Në drekën e 28 Nëntorit personalitet vijnë në Tiranë, ku do të vazhdojnë festimet.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 12:50:02

Durrës, grabiti kazinonë, policia vë në pranga një person të dyshuar

Lajmet e Fundit

Durrës, grabiti kazinonë, policia vë në pranga një person të dyshuarNjë person është vënë në pranga si autor i grabitjes së një kazinoje në qytetin e Durrësit. Grabitja ndodhi natën e kaluar në një kazino në qendër të qytetit bregdetar nën kërcënimin e armës

InfoZ
ne: 02-11-2012, 12:50:02

100-vjetori, çelet ekspozita "Koha e Memorandumeve"

Lajmet e Fundit

100-vjetori, çelet ekspozita "Koha e Memorandumeve"Kryeministri Berisha dhe ministri i Kulturës Aldo Bumçi morën pjesë në çeljen e ekspozitës "Koha e Memorandumeve" në Bibliotekën Kombëtare, të organizuar në kuadër të 100-vjetorit të Pavarësisë së vendit.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 12:50:02

Ndryshime në polici ja shefat e rinj në Tiranë e Kavajë

Lajmet e Fundit

Ndryshime në polici ja shefat e rinj në Tiranë e KavajëNë krye të Qarkullimit Rrugor në qytetin e Tiranës vjen, Genci Peka, ndërsa në krye të Komisariatit të Kavajës vjen Urim Rexhepi

InfoZ
ne: 02-11-2012, 12:50:02

Berisha: Të lexojmë qartë porositë e Clinton, Rama voto 3 ligjet e mbetura

Lajmet e Fundit

Berisha: Të lexojmë qartë porositë e Clinton, Rama voto 3 ligjet e mbeturaBerisha: Uroj që mesazhet e Hillary Clinton të lexohen qartë nga politika. Ftoj Ramën të votojë 3 ligjet me 3/5, ftoj t'i përgjigjet mesazhit.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 10:50:02

Mësuesit e "Ismail Qemalit" "rrëzojnë" urdhrin e Tafajt

Lajmet e Fundit

Mësuesit e "Ismail Qemalit" "rrëzojnë" urdhrin e TafajtKy gjimnaz nuk është një pikë ku ti mund të plotësosh Formularin A3. Ke vetëm nëpër rrethe". Kjo ishte fjalia e parë që dëgjuam nga goja e një prej mësueseve të gjimnazit "Ismail Qemali" në kryeqytet, kur e pyetëm në lidhje ...

InfoZ
ne: 02-11-2012, 10:50:02

Vrasja e nënës së Elsa Lilës, rigjykim Agos

Lajmet e Fundit

Vrasja e nënës së Elsa Lilës, rigjykim AgosGjykata Kushtetuese kthen për rigjykim, Albenc Agon, të akuzuar për vrasjen e Eva Vishajt, nënës së këngëtares Elsa Lila, më maj të vitti 1997

InfoZ
ne: 02-11-2012, 10:50:02

Durrës, 6-vjeçarja bie nga kati i katërt, hidhet pas saj edhe e ëma

Lajmet e Fundit

Durrës, 6-vjeçarja bie nga kati i katërt, hidhet pas saj edhe e ëmaNjë ngjarje tronditëse ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Durrësit, ku një grua është hedhur nga kati i katërt i një pallati, bashkë me vajzën e saj 6-vjeçare. ( foto nga vendngjarja )

InfoZ
ne: 02-11-2012, 10:50:02

Halimi: Të votojmë ligjet me 3/5, përmirësojnë jetën e qytetarëve

Lajmet e Fundit

Halimi: Të votojmë ligjet me 3/5, përmirësojnë jetën e qytetarëveMinistri i Drejtësisë, Eduard Halimi ftoi sot opozitën që të japë konsensusin e saj për miratimin e ligjeve me 3/5, për të ecur përpara në drejtim të aspiratës europiane të vendit.

InfoZ
ne: 02-11-2012, 10:50:02

FRD, Topi: Ne vijmë nga PD, por nuk ishim pjesë e keqqeverisjes

Lajmet e Fundit

FRD, Topi: Ne vijmë nga PD, por nuk ishim pjesë e keqqeverisjesKryetari i FRD, Bamir Topi prezantoi sot departamente qe do te perbejne partie e re, FRDhttp:...