Lajmet e Fundit - 51

×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 31-10-2012, 14:50:15

Vrasja e 58-vjeçarit, pranga autorit të dyshuar

Lajmet e Fundit

Vrasja e 58-vjeçarit, pranga autorit të dyshuarKorçë, arrestohet autori i dyshuar i vrasjes së Et'hem Hënas. U vra ditën e shtunë në Vloçisht të Korçës. Policia: Është shoqëruar autori i dyshuar Edison Kordalli.  Bashkëshortja: Kemi frike, na kanë kërcënuar.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 14:50:15

Fullani: Jo ndryshim të normës bazë të interesit, mbetet 4%

Lajmet e Fundit

Fullani: Jo ndryshim të normës bazë të interesit, mbetet 4%Guvernatori Fullani deklaron se Këshilli Mbikëqyres i BSH vendosi të mbajë të pa ndryshuar normën bazë të interesit të lekut ne nivelin 4%.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 14:50:15

Grabisin argjendarinë e vajzës së Rrapo Sinanaj, arrestohen autorët

Lajmet e Fundit

Grabisin argjendarinë e vajzës së Rrapo Sinanaj, arrestohen autorëtTiranë, vidhet një argjendari nga dy persona në zonën e Selvisë. Argjendaria e vjedhur në pronësi të vajzës së  Rrapo Sinanajt, i cili u vra gjatë një grabitje nga Viktor Gushi në vitin 2011-të.  Menjëherë pas ng...

InfoZ
ne: 31-10-2012, 14:50:15

Komiteti Drejtues Kombëtar i LSI, Vasili: Ja kandidaturat

Lajmet e Fundit

Komiteti Drejtues Kombëtar i LSI, Vasili: Ja kandidaturatPetrit Vasili bëri me dije emrat e kandidatëve për për Komitetin Drejtues Kombëtar, por edhe për kryesinë e LSI-së, votim i cili do të kryhet sot sipas tij.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 12:50:01

Wollfarth: "97 armatosi kriminelët, ju prishi imazhin, sot luftoni korrupsionin

Lajmet e Fundit

Wollfarth: "97 armatosi kriminelët, ju prishi imazhin, sot luftoni korrupsioninAmbasadori Wollfarth: Krimi i organizuar ka dëmtuar reputacionin e Shqipërisë. Korrupsioni, kërcënim ndaj shtetit të së drejtës.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 12:50:01

100- vjetori, Meta: Politika të mos përcahet më 28 nëntor

Lajmet e Fundit

100- vjetori, Meta: Politika të mos përcahet më 28 nëntor100-vjetori i Pavarësisë, kreu i LSI Meta i bën apel politikës: Politika të bashkohet më 28 nëntor, nuk duhet të ndahen në këtë ditë. Të tregojnë pjekuri.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 12:50:01

Nishani mesazh Obamës: Lutemi të kaloni katastrofën!

Lajmet e Fundit

Nishani mesazh Obamës: Lutemi të kaloni katastrofën!Presidenti Nishani ngushëllon Presidentin amerikan Obama për katastrofën natyrore që goditi bregun lindor të Shteteve të Bashkuara.  Uragani 'Sandy', 119 viktima në SHBA e Karaibe

InfoZ
ne: 31-10-2012, 12:50:01

"21 janari", avokati Genc Gjokutaj: Kontestojmë akuzat e Prokurorisë

Lajmet e Fundit

"21 janari", avokati Genc Gjokutaj: Kontestojmë akuzat e Prokurorisë"21 janari", flet avokati i Ndrea Prendit, avokati Genc Gjokutaj: Provat e paraqitura nga e ana e akuzës do kontestohen si në formën e marrjes dhe në përmbajtje.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 12:50:01

Gjirokastër, ndalohen 10 klandestinë algjerianë

Lajmet e Fundit

Gjirokastër, ndalohen 10 klandestinë algjerianëTë paktën 10 klandestinë algjerinë u ndaluan mbrëmjen e djeshme në dy aksione të ndryshme, njofton sot policia e Gjirokastrës, në jug të vendit.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 10:50:03

Përgjimet, SHISH: Abuzime? Ka gabime të paqëllimshme

Lajmet e Fundit

Përgjimet, SHISH: Abuzime? Ka gabime të paqëllimshmeShërbimi Informativ Shtetëror dhe Partia Socialiste ndanë dje të njëjtin shqetësim për nevojën e rregullimit të kontrollit parlamentar mbi shërbimet sekrete. (në foto Sajmr Kodra, Inspektori i Përgjithshëm në SHISH)

InfoZ
ne: 31-10-2012, 10:50:03

Burri që i vdiq gruaja: Morëm borxh për të ikur në dasmë, s'donim të shkonim

Lajmet e Fundit

Burri që i vdiq gruaja: Morëm borxh për të ikur në dasmë, s'donim të shkonimNjë ditë pas ceremonisë mortore të Prendusha Prendit, njëra nga viktimat e ceremonisë martesore në Mamurras, - në familjen e saj çdo gjë është mbuluar me heshtje, ndërsa ende familjarët nuk duan ta besoj...

InfoZ
ne: 31-10-2012, 10:50:03

Moisiu: Mandati i Ina Ramës mbaron në maj 2013-të

Lajmet e Fundit

Moisiu: Mandati i Ina Ramës mbaron në maj 2013-tëIsh-presidenti Alfred Moisiu përfshihet në debatin për kohën e mbylljes së mandatit të kryeprokurores Ina Rama, duke u njësuar me qëndrimin e opozitës, se afati i fundit është maji i 2013-ës.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 10:50:03

Berisha: Reforma e pensioneve në sirtar, do negociojmë me PS

Lajmet e Fundit

Berisha: Reforma e pensioneve në sirtar, do negociojmë me PS Kryeministri Berisha:  Reforma e pensioneve prej 3 vitesh në sirtar, opozita refuzon votimin pavarësisht se është dakort. Së shpejti nisim negociatat me PS. Kriza botërore, dëshmoi falimentimin e sistemeve rregullatore...

InfoZ
ne: 31-10-2012, 10:50:03

100- vjetori, Qeveria 2 mijë desh e qengja, Bashkia tortë gjigante 4 tonë

Lajmet e Fundit

100- vjetori, Qeveria 2 mijë desh e qengja, Bashkia tortë gjigante 4 tonëKur kanë mbetur vetëm pak javë nga nisja e festimeve për 100-vjetorin e Pavarësisë, zbulohen edhe disa nga detajet më pikante të organizmit të kësaj feste të rëndësishme për të gjithë shqiptarët.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 08:50:02

Tiranë, aksidentohen tre makina, konfrontohen fizikisht shoferët

Lajmet e Fundit

Tiranë, aksidentohen tre makina, konfrontohen  fizikisht  shoferëtTre makina janë përfshirë në një aksident rrugor pranë urës në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Pas aksidentit një nga makinat ka dalë jashtë rruge, ku ka pësuar dëmtime të lehta.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 08:50:02

Dritan Dajti: S'kam para për avokat, do punoj te 313

Lajmet e Fundit

Dritan Dajti: S'kam para për avokat, do punoj te 313Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë sërish seancën e djeshme ndaj Dritan Dajtit dhe dy të pandehurve të tjerë, Ergest Xhoxhaj dhe Mariglen Muçaj.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 08:50:02

Ministri Ksera: Thirrjet pro Vorio-Epirit? Normale

Lajmet e Fundit

Ministri Ksera: Thirrjet pro Vorio-Epirit? NormaleThirrjet "Rroftë Vorio-Epiri" të deputetit neonazist grek të "Agimit të Artë" gjatë homazheve të zhvilluara në Bularat në 28 tetor, për nder të ushtarëve grekë të rënë gjatë Luftës së Dytë Botërore, nuk janë komentuar dje nga min...

InfoZ
ne: 31-10-2012, 08:50:02

PD-PS: Jo përgjimeve nga hetuesit në rrethe

Lajmet e Fundit

PD-PS: Jo përgjimeve nga hetuesit në rretheMazhoranca dhe opozita i thanë dje "jo" ndryshimit të propozuar në draftin e qeverisë për amendimin e ligjit për përgjimet që parashikon dhënien e aksesit prokurorëve të rretheve të përgjojnë edhe pa lejen e prokurorit të përgjithshëm.<...

InfoZ
ne: 31-10-2012, 08:50:02

Masakra në Mallakastër. Babai i lë fajin djalit: Më varni në mes të fshatit, nëse vrava çiftin

Lajmet e Fundit

Masakra në Mallakastër. Babai i lë fajin djalit: Më varni në mes të fshatit, nëse vrava çiftinMë varni në litar nëqoftëse unë kam dorë në vrasjen e Enverit dhe Hazbies, e ka bërë im bir", kështu ka deklaruar në sallën e gjyqit, i ati i 19-vjeçarit që vrau më 25 nëntor burrë e gr...

InfoZ
ne: 31-10-2012, 00:50:01

Tiranë, aksidentohen tre makina, konfrontohen fizikisht shoferët

Lajmet e Fundit

Tiranë, aksidentohen tre makina, konfrontohen  fizikisht  shoferëtTre makina janë përfshirë në një aksident rrugor pranë urës në bulevardin dëshmorët e kombit. Pas aksidentit një nga makinat ka dalë jashtë rruge, ku ka pësuar dëmtime të lehta.

InfoZ
ne: 31-10-2012, 00:50:01

Risia, LRI debat live me pyetje-përgjigje në "Facebook"

Lajmet e Fundit

Risia, LRI debat live me pyetje-përgjigje në "Facebook"Lëvizja Rinore për Integrim ka organizuar mbrëmjen e sotme një debat risi në politikën shqiptare. LRI ka organizuar një takim live me pyetje dhe përgjigje direkt në rrjetin social "Facebook".

InfoZ
ne: 30-10-2012, 22:50:02

Tiranë, disa ditë pa drita, banorët e Rruges "Jordan Misja' në protestë

Lajmet e Fundit

Tiranë, disa ditë pa drita, banorët e Rruges "Jordan Misja' në protestëMungesa e energjisë elektrike në lagjen e Rrugës "Jordan Misja' ka sjellë protestën e radhës. Banoret: Kemi 3 dite pa energji, nuk e ndalim protesten

InfoZ
ne: 30-10-2012, 22:50:02

Ministri Haxhinasto: Italia partner strategjik për Shqipërinë

Lajmet e Fundit

Ministri Haxhinasto: Italia partner strategjik për ShqipërinëMinistri i Ekonomisë, Edmond Haxhinasto, priti sot në një takim Drejtoreshën e Përgjithshme të Kooperacionit Italian në Ministrinë e Jashtme, Elisabetta Belloni.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 22:50:02

Ndryshon Kodi i Punës

Lajmet e Fundit

Ndryshon Kodi i PunësMinistria e Punës propozon ndryshim të pjesshëm të kodit të punës, duke prekur të paktën 90 nene të tij.http://www.balkanweb.com/notizi...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 20:50:05

Kushtet e BE-së, Paloka: PS të votojë ligjet me 3/5

Lajmet e Fundit

Kushtet e BE-së, Paloka: PS të votojë ligjet me 3/5"Opozita, nëse ka ndryshuar qëndrim, të vijë në komision e të diskutojë ligjet me 3/5 dhe më pas t'i miratojë brenda ditës", - deklaroi të martën për mediat nënkryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 20:50:05

100-vjetori, Berisha: Kremtojmë në Tiranë, por nuk shmangim Vlorën

Lajmet e Fundit

100-vjetori, Berisha: Kremtojmë në Tiranë, por nuk shmangim VlorënNë mbledhjen e Komitetit për 100-vjetorin e Pavarësisë, kryeministri Berisha theksoi se festa nuk duhet të marrë ngjyra partiake, por të mbetet ngjarje kombëtare. Berisha: Tuneli Tiranë-Elbasan dhe rruga Levan-V...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 20:50:05

Vizita e Clinton, blindohet Tirana

Lajmet e Fundit

Vizita e Clinton, blindohet TiranaVetëm 2 ditë para vizitës së Sekretares Amerikane të Shtetit Hillary Clinton në Tiranë, 'NEWS 24' ka arritur të zbulojë disa nga masat e sigurisë për atë ditë.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 20:50:05

Eksportet, Ruli: Rama abuzon ose nuk njeh realitetin

Lajmet e Fundit

Eksportet, Ruli: Rama abuzon ose nuk njeh realitetin"Deklaratat për importet dhe eksportet blegtorale vijnë ose nga një njeri i paditur në këtë fushë, ose nga një keqdashës", tha ministri i Bujqësisë, Genc Ruli, gjatë bisedës me fermerët në zonën e Baldushkut

InfoZ
ne: 30-10-2012, 20:50:05

AK: Berisha vjedh nismën e kuqezinjve "Një flamur për çdo dritare"

Lajmet e Fundit

AK: Berisha vjedh nismën e kuqezinjve "Një flamur për çdo dritare"Aleanca Kuq e Zi pretendon se kryeministri Berisha po vjedh iniciativat e kuqezinjve kur i referohet nismës "Një flamur për çdo dritare".

InfoZ
ne: 30-10-2012, 18:50:01

Shtyhet sërish seanca ndaj Dritan Dajtit, mungonin avokatët

Lajmet e Fundit

Shtyhet sërish seanca ndaj Dritan Dajtit, mungonin avokatëtGjykata e Krimeve të Rënda shtyu sërish sot, për mungesë avokatësh, seancën në ngarkim të të pandehurve Dritan Dajti, Erges Xhoxhi dhe Mariglen Muçaj.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 18:50:01

Pogradec, u kap me pistoletë nën sedilje, arrestohet maqedonsi

Lajmet e Fundit

Pogradec, u kap me pistoletë nën sedilje, arrestohet maqedonsiPolicia sqaroi se arma u gjet gjatë kontrollit fizik nga pala shqiptare në vijën e dytë të doganës së Qafë-Thanës, e fshehur poshtë sediljes së pasagjerit në pjesën e prapme, në mjetin me targë, "SU 1480AB'  Vrasja ...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 18:50:01

Vrasja e rojes së kazinosë në Vloçisht, e shoqja dyshon për fqinjët

Lajmet e Fundit

Vrasja e rojes së kazinosë në Vloçisht, e shoqja dyshon për fqinjëtEt'hem Hëna u ekzekutua me një plumb në gjoks, mëngjesin e së shtunës në kazinonë e djalit të tij, në fshatin Vloçisht të Korçës. Bashkëshortja e viktimës ka treguar për NEWS 24 se prej kohësh kishin konflikte të...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 18:50:01

Arrestohet për mashtrim fallxhorja 44-vjeçare

Lajmet e Fundit

Arrestohet për mashtrim fallxhorja 44-vjeçareNjë fallxhore ka rënë në prangat e policisë, pasi nëpërmjet mashtrimit ka arritur t'i marrë shuma të konsiderueshme personave të ndryshëm në fshatra të Vlorës.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 18:50:01

Berisha: Nisma për flamurin, vlerësoj Edi Ramën që u bashkua me PD

Lajmet e Fundit

Berisha: Nisma për flamurin, vlerësoj Edi Ramën që u bashkua me PDSot në mbrëmje në Komitetin për 100-vjetorin e pavarësisë, Kryeministri Sali Berisha përgëzoi kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama për nismën, "të valëvisim flamuj në cdo dritare'  Rama-Berishës: 28 Nëntorin...


InfoZ
ne: 30-10-2012, 16:50:02

Patriotët e Rinj: Greqia po provokon. Ja kërkesat tona

Lajmet e Fundit

Patriotët e Rinj: Greqia po provokon. Ja kërkesat tona Deklarata e Greqisë, reagon Klubi i Patriotëve të Rinj:  Neonazistët grek të mos shkelin më në Shqipëri.  Të kërkojë ndjesë për genocidin ndaj shqiptarëve të Çamerisë.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 16:50:02

Nishani: Mirëpresim biznesin kinez në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Nishani: Mirëpresim biznesin kinez në ShqipëriPresidenti i Republikës takon delegacionin e Konferencës Konsultative Politike të Kinës. Duke vlerësuar si shumë pozitive marrëdhëniet tradicionale mes dy vendeve, Kreu i Shtetit shprehu interesimin për forcimin e bashkëpunimit ekono...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 16:50:02

Regjistrimet, nesër nis plotësimi online i formularit A3

Lajmet e Fundit

Regjistrimet, nesër nis plotësimi online i formularit A3Kandidatët për studentë do të plotësojnë nesër online formularin A3 për t'u regjistruar në degët ku kanë mbetur rreth 7 mijë kuota vakante. Plotësimi i këtij formulari ka afat deri në 2 nëntor, e vendosur nga ministria e Ar...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 16:50:02

Vdekja e dasmoreve, Mjekësia Ligjore: U helmuan nga gjeneratori

Lajmet e Fundit

Vdekja e dasmoreve, Mjekësia Ligjore: U helmuan nga gjeneratoriHelmimi i grave, Mjekësia Ligjore: Dasmoret dhe nusja u helmuan nga dioksidi i karbonit që u përhap nga një gjenerator që ndodhej në dhomë.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 16:50:02

Kushtet e BE-së, Paloka: PS të votojë ligjet me 3/5

Lajmet e Fundit

Kushtet e BE-së, Paloka: PS të votojë ligjet me 3/5"Opozita, nëse ka ndryshuar qëndrim, të vijë në komision e të diskutojë ligjet me 3/5 dhe më pas t'i miratojmë brenda ditës", - deklaroi të martën për mediat nënkryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 14:50:02

Energjitika, Ahmetaj: Qeveria me privatizimin e dështuar të OSSH krijoi kolapsin

Lajmet e Fundit

Energjitika, Ahmetaj: Qeveria me privatizimin e dështuar të OSSH krijoi kolapsinPS: Qeveria me privatizimin e OSSH krijoi kolapsin energjetik. Nuk vendosi detyrime në kontratën me CEZ, por vendosi garanci 60 mln euro garanci. Sistemi sot piramide dhe me humbje.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 14:50:02

Vdekja e dy minatorëve në Martanesh, policia shoqëron 10 persona

Lajmet e Fundit

Vdekja e dy minatorëve në Martanesh, policia shoqëron 10 personaBulqizë, policia shoqëron 10 persona për vdekjen e 2 minatorëve. Mësohet se janë shoqëruarit administratorë, inxhinierë teknikë dhe brigadierë.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 14:50:02

Konfindustria: BSH të ulë normën bazë të interesit

Lajmet e Fundit

Konfindustria: BSH të ulë normën bazë të interesitKonfindustria i kërkon Bankës së Shqipërisë të vlerësoj sa më shpejtë zbutjen e mëtejshme të politikës monetare për të ulur normën bazë prej 4% të interesit për monedhën kombëtare Lek-un.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 14:50:02

Bode-Lutaj debat për aktin normativ për ish ushtarakët

Lajmet e Fundit

Bode-Lutaj debat për aktin normativ për ish ushtarakëtMaxhoranca dhe opozita fajësuan njëri-tjetrin sa i takon aktit normativ për pensionet e parakohshme për ish-ushtarakët.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 14:50:02

Nxënës kujdes, së shpejti kod etike në shkolla

Lajmet e Fundit

Nxënës kujdes, së shpejti kod etike në shkolla Kodi i etikës parashikon dhe masa penalizuese për mësuesit që e shkelin atë.  Masa më e rreptë është prishja e kontratës së punës dhe pezullimi për një kohë të gjatë i mësuesit për të ushtruar profesionin e tij.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 12:50:12

Vizita e Clintonit në Tiranë, 50 mijë flamuj në Bulevard

Lajmet e Fundit

Vizita e Clintonit në Tiranë, 50 mijë flamuj në BulevardBurime të brendshme nga Kryeministria, Kuvendi dhe Bashkia e Tiranës, bënë të ditur se, të gjithë personave që do të dalin në bulevard ditën e enjte do t'u shpërndahen nga dy flamuj, një shqiptar dhe një amerikan.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 12:50:12

Lëkundje tërmeti në Tiranë me magnitudë 3,5 ballë

Lajmet e Fundit

Lëkundje tërmeti në Tiranë me magnitudë 3,5 ballëSipas të dhënave të Rrjetit Sizmik të Institutit të Gjeo Shkencave, tërmeti në Tiranë ka qenë me magnitudë 3.5 ballë i shkallës Rihter. Nuk ka njoftime për dëme materiale, apo njerëz të lënduar.  (foto ilustruese)

InfoZ
ne: 30-10-2012, 12:50:12

U njohën në "Facebook", gjobë 13-vjeçares me mesazhe në celular

Lajmet e Fundit

U njohën në "Facebook", gjobë 13-vjeçares me mesazhe në celularBurimet bëjnë me dije se 18-vjeçari është njohur me të miturën me anë të rrjetit social të "Facebook"-ut. Disa kohë, pasi kanë lidhur miqësi, ata kanë shkëmbyer edhe numrat personalë të telefonit, duke e zgjeruar miq...

InfoZ
ne: 30-10-2012, 12:50:12

Gjika-Berishës: Ti i ngre shtatore Zogut, Vlora Ismail Qemalit

Lajmet e Fundit

Gjika-Berishës: Ti i ngre shtatore Zogut, Vlora Ismail QemalitKryetari i Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika ka akuzuar kryeministrin e vendit Sali Berisha se po përpiqet të lërë në hije qytetin e Vlorës në 100 vjetorin e Pavarësisë.

InfoZ
ne: 30-10-2012, 12:50:12

Masakra në Mallakastër, burg pa afat 19-vjecarit Malkaj

Lajmet e Fundit

Masakra në Mallakastër, burg pa afat 19-vjecarit Malkaj Gjykata e Fierit ka dhënë sot masën e arrrestit për 19-vjecarin Xhevit Maljak, autori i dyshuar për vrasjen dhe djegien e ciftit Enver Myftari, 55-vjeç e Azbie Myftari, 52-vjeç më 26 tetor në fshatin Belishovë të Mallakastr...