Lajmet e Fundit - 52

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
30-10-2012, 10:50:03

Noka: Procesi i integrimit më i gjërë nëse marrin pjesë të gjitha palët

Lajmet e Fundit

Noka: Procesi i integrimit më i gjërë nëse marrin pjesë të gjitha palët"Qeverisja e mirë dhe modernizimi i vendorëve" do të jetë fokusi i Konferencës Ndërkombëtare për Integrim që do të mbahet në Tiranë.

InfoZ
30-10-2012, 08:50:02

Panariti: Fund marshimeve të nazistëve grekë

Lajmet e Fundit

Panariti: Fund marshimeve të nazistëve grekëMinistri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti paralajmëroi dy ditë më parë se Tirana zyrtare nuk do të lejojë më hyrjen në territorin shqiptar të formacioneve ekstremiste greke.  Athina: Ekstremistët dhe nacionalistët shqiptarë, inci...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
30-10-2012, 08:50:02

Vëllai i nuses së helmuar: Si i gjeta tre dasmoret pa ndjenja

Lajmet e Fundit

Vëllai i nuses së helmuar: Si i gjeta tre dasmoret pa ndjenjaShtëpitë e Gegajve janë në zi. Ende nuk arr ijnë të kuptojnë atë që ndodhi, shkaqet që e kthyen dasmën e motrës së tyre të vetme në mort. Pesë vëllezërit e Pashkës 21-vjeçare janë të tensionuar.  (në foto shtëpiae fa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
30-10-2012, 08:50:02

BERZH ul parashikimin: Ekonomia shqiptare rritje vetëm 0.6%

Lajmet e Fundit

BERZH ul parashikimin: Ekonomia shqiptare rritje vetëm 0.6%Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka ulur nga 1.2% në 0.6% pritshmëritë për normën me të cilën do të rritet ekonomia shqiptare për vitin 2012.

InfoZ
30-10-2012, 08:50:02

Rrok Mirdita: Jam kundër shkishërimit për gjakmarrje

Lajmet e Fundit

Rrok Mirdita: Jam kundër shkishërimit për gjakmarrjeMonsinjor Rrok Mirdita ka dalë kundër shk ishërimit për gjakmarrje. Ai është shprehur se nuk është dakord me vendimin e Mitropolisë së Shkodrës, sepse sipas tij ndalimi i hakmarrjes nuk arrihet me një dekret e përpos kësaj, ai ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
30-10-2012, 08:50:02

Masakra në Mallakastër, vrasësi: U hakmora se Enveri s'më pagoi lekët e punës

Lajmet e Fundit

Masakra në Mallakastër, vrasësi: U hakmora se Enveri s'më pagoi lekët e punësXhavit Malkaj, 19- vjeçari që vrau çiftin e bashkëshortëve Enver dhe Azbie Myftaraj disa ditë më parë në fshatin Belishovë të Mallakastrës tashmë po hetohet edhe për vjedhje karburanti, naftë bruto, sol...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 22:50:02

Auditimi në Qytetin Studenti, KLSH: 3 milionë dollarë mosarkëtime

Lajmet e Fundit

Auditimi në Qytetin Studenti, KLSH: 3 milionë dollarë mosarkëtimeKLSH: Subjekti Trajtimi i Studentëve Tiranë, 3 milionë dollarë mosarkëtime nga debitorët dhe të ardhurat e munguara. Kallëzim penal për Kreun e Këshillit Mbikëqyrës të shoqërisë dhe 2 anëtarë.  Nishani takon kreu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 22:50:02

Itali, vdes i riu shqiptar në aksident, shoferi e braktisi në rrugë

Lajmet e Fundit

Itali, vdes i riu shqiptar në aksident, shoferi e braktisi në rrugëKlajdi Kasa 23 vjeç, djali i plagosur në aksidentin rrugor në Brescia ka ndërruar jetë në spital. Një bergamask dorëzohet te karabinierët e Grumello del Monte-s dhe deklaron se e ka qenë ai në timon të makinës që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 20:50:02

Auditimi në Qytetin Studenti, KLSH: 3 mln $ mosarkëtime

Lajmet e Fundit

Auditimi në Qytetin Studenti, KLSH:  3 mln $ mosarkëtimeKLSH: Subjekti Trajtimi i Studentëve Tiranë, 3 milionë dollarë mosarkëtime nga debitorët dhe të ardhurat e munguara. Kallëzim penal për Kreun e Këshillit Mbikëqyrës të shoqërisë dhe 2 anëtarë.  Nishani takon kreun e KLSH,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 20:50:02

Aksident në minierën e Martaneshit, vdesin dy minatorë

Lajmet e Fundit

Aksident në minierën e Martaneshit, vdesin dy minatorëAksidentet gjatë punës në miniera vijojnë të shkaktojnë viktima apo të lënduar. Pasditen e sotme dy minatorë janë aksidentuar, teksa ishin duke punuar në minierën e Martaneshit. Njëri humbi jetën rrugës për në spital, ndërsa ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 20:50:02

Berisha: Mirënjohje mjekëve që vendosën Shqipërinë në nivelet e vendeve të zhvilluara

Lajmet e Fundit

Berisha: Mirënjohje mjekëve që vendosën Shqipërinë në nivelet e vendeve të zhvilluaraNë 60- vjetorin e themelimit të Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë, Kryeministri Berisha shprehu nderim dhe përulje për themeluesit e Fakultetit, ndërsa vlerësoi punën e bërë nga mjekët, të cilët...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 20:50:02

Tiranë, protestohet tek rr. "Jordan Misja', banorët: 2 ditë pa drita

Lajmet e Fundit

Tiranë, protestohet tek rr. "Jordan Misja', banorët: 2 ditë pa dritaNën thirrjet, "Duam drita!', "Kemi 2 ditë pa energji, sillni dritat', banorët kanë bllokuar rrugën në shenjë proteste. Për shkak të protestës, në zonë u bllokua qarkullimi i automjeteve

InfoZ
29-10-2012, 20:50:02

Pr/ligji për transmetimet me zë e figurë, PS: Debati për reklama politike e publike

Lajmet e Fundit

Pr/ligji për transmetimet me zë e figurë, PS: Debati për reklama politike e publikeNë Komisionin e Medias është miratuar me kompromis kapitulli i pare i përkufizimeve ne draftin për Mediat Audio-vizive. Ndërsa opozita ka ngritur shqetësimin për reklamat politike dhe publike në m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 18:50:01

Auditimi në Qytetin Studenti, KLSH: 3 mln $ mosarkëtime

Lajmet e Fundit

Auditimi në Qytetin Studenti, KLSH:  3 mln $ mosarkëtimeKLSH: Subjekti Trajtimi i Studentëve Tiranë, 3 milionë dollarë mosarkëtime nga debitorët dhe të ardhurat e munguara. Kallëzim penal për Kreun e Këshillit Mbikëqyrës të shoqërisë dhe 2 anëtarë.  Nishani takon kreun e KLSH,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 18:50:01

Nishani takon kreun e KLSH, cmon punën e Leskaj

Lajmet e Fundit

Nishani takon kreun e KLSH, cmon punën e LeskajPresidenti Nishani e inkurajoi zotin Leskaj për bashkëpunimin e ngushtë të këtij Institucioni me Institucionin e Prokurorisë shqiptare, në goditjen e çdo veprimtarie antiligjore dhe korruptive që konstatohet

InfoZ
29-10-2012, 18:50:01

Provokimet greke, PDIU: Deklaratat e Panaritit të jenë qëndrimi i kahershëm

Lajmet e Fundit

Provokimet greke, PDIU: Deklaratat e Panaritit të jenë qëndrimi i kahershëm Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Klubi i Patriotëve të Rinj vlerëson qëndrimin e shprehur një ditë më parë nga ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti.

InfoZ
29-10-2012, 18:50:01

Tirana, ikën Lekbello, Tafaj zgjidhet trajneri i ri

Lajmet e Fundit

Tirana, ikën Lekbello, Tafaj zgjidhet trajneri i riLargohet si trajneri i klubit sportiv të futbollit "Tirana', Artur Lekbello pasi dha dorëheqjen nga ky post.  Rezultatet e dobëta dhe sidomos humbjet 4-0 me Kukësin e 2-0 me Skënderbeun, bënë që pankina e Lekbellos të lëkundej <...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 18:50:01

Komiteti Drejtues i LSI-së, shpallen rezultatet

Lajmet e Fundit

Komiteti Drejtues i LSI-së, shpallen rezultatetMë pak se 24 orë nga mbyllja e votimeve, Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpallur emrat më të votuar që do të jenë pjesë e Komitetit Drejtues Kombëtar të kësaj partie.

InfoZ
29-10-2012, 16:50:02

Rama: Pa liruar bujqësinë nga taksat, s'ka rilindje për fshatin

Lajmet e Fundit

Rama: Pa liruar bujqësinë nga taksat, s'ka rilindje për fshatinKryesocialisti në vizitën e zhvilluar paraditen e sotme në Lezhë u njoh me disa nga problemet me të cilat përballen çdo ditë fermerët dhe blegtorët lezhianë:  Shqipëria importon 10 herë më shumë sesa vlera që importo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 16:50:02

Gjergj Ndreca: Më 1 nëntor Hillary Clinton vjen në Tiranë, do ti kërkojmë takim

Lajmet e Fundit

Gjergj Ndreca: Më 1 nëntor Hillary Clinton vjen në Tiranë, do ti kërkojmë takimIsh-i burgosuri politik që u vetëdogj, Gjergj Ndreca flet nga spitali: Më 1 nëntor Clinton vjen në Tiranë, do ti kërkojmë takim. Po e rinisëm grevën do vetëflijohemi sërish.

InfoZ
29-10-2012, 16:50:02

Berisha: Votojmë bashkë integrimin, Rama: Ti më kujton spiunat e PPSH-së

Lajmet e Fundit

Berisha: Votojmë bashkë integrimin, Rama: Ti më kujton spiunat e PPSH-së Berisha thirrje Ramës:  Hajde të votojmë bashkë 3 ligjet për integrimin.  Qarkun e Fierit merre me mocion.  Ke frikë nga përgjimet, ke zhurmues edhe në makinë.  Kreu i PS ironizon në 'Twitter' : Më kujton s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 16:50:02

Konsumi i alkoolit, prezent tek moshat fëminore

Lajmet e Fundit

Konsumi i alkoolit, prezent tek moshat fëminoreEdhe pse mungojnë të dhënat për matjen e kësaj dukurie në mbarë vendin, studimet e ndryshme tregojnë se konsumi i alkoolit në këtë moshë është më i lartë në zonat urbane sesa rurale dhe tek djemtë më tepër, sesa tek vajzat.

InfoZ
29-10-2012, 16:50:02

Konferenca e Kryetarëve: Jo komisionit hetimor për Ministrinë e Mbrojtjes

Lajmet e Fundit

Konferenca e Kryetarëve: Jo komisionit hetimor për Ministrinë e MbrojtjesNë këtë konkluzion është arritur pasi Konferenca e Kryetarëve shqyrtoi kërkesën e grupit parlamentar socialist për ngritjen e një Komisioni hetimor, "Për kontrollin e zbatimit të ligjit në veprimtarinë e Mi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 14:50:02

Masakra në Mallakastër, vijojnë hetimet për biznesin mes viktimës dhe autorit

Lajmet e Fundit

Masakra në Mallakastër, vijojnë hetimet për biznesin mes viktimës dhe autorit Edhe pas arrestimit të autorit të vrasjes së dyfishtë në Mallakastër, vijojnë hetimet  për zbardhjen e plotë të motiveve të kësaj ngjarjeje.

InfoZ
29-10-2012, 14:50:02

Berisha: Kundër hoxhistëve, busti në Tiranë, lartëson figurën e Ismail Qemalit

Lajmet e Fundit

Berisha: Kundër hoxhistëve, busti në Tiranë, lartëson figurën e Ismail QemalitBerisha: Ngjarja më e rëndësishme në këtë 100-vjetor, vizita e Hillary Clinton. Të ndahemi nga qëndrimet hoxhiste, busti në Tiranë lartëson figurën e Ismail Qemalit. Festime në të gjitha trojet shqipta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 14:50:02

Berisha: Votojmë bashkë integrimin, Rama: Ti më kujton spiunat e PPSH-së

Lajmet e Fundit

Berisha: Votojmë bashkë integrimin, Rama: Ti më kujton spiunat e PPSH-së Berisha thirrje Ramës:  Hajde të votojmë bashkë 3 ligjet për integrimin.  Qarkun e Fierit merre me mocion.  Ke frikë nga përgjimet, ke zhurmues edhe në makinë.  Kreu i PS ironizon në Twitter : Më kujton spi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 14:50:02

Nishani: Shqipëria dëshiron të hyjë në BE si kontributor

Lajmet e Fundit

Nishani: Shqipëria dëshiron të hyjë në BE si kontributorPresidenti i Republikës,  Bujar Nishani priti sot në një takim Kryetarin e Parlamentit të Mbretërisë së Danimarkës , zotin Mogens Lykketoft, dhe Delegacionin Parlamentar që kryeson gjatë vizitës zyrtare në vendin tonë.

InfoZ
29-10-2012, 14:50:02

Lirimi i banesave të ish-pronarëve, Kushtetuesja shqyrton kërkesën për shfuqizim të aktit

Lajmet e Fundit

Lirimi i banesave të ish-pronarëve, Kushtetuesja shqyrton kërkesën për shfuqizim të aktitGjykata Kushtetuese po shqyrton të hënën kërkesën e shoqatës së "qeramarrësve në shtëpitë shtetërore, ish-pronë private", ku përfaqësues të saj kërkojnë "shfuqizimin si të papajtueshëm me Ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 12:50:02

AK shpall strategjinë për 28 Nëntorin: Kjo nuk është Shqipëria e Ismail Qemalit

Lajmet e Fundit

AK shpall strategjinë për 28 Nëntorin: Kjo nuk është Shqipëria e Ismail QemalitAleanca Kuq e Zi njofton ngritjen e një Komisioni me përfaqësues nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia për festimet e 28 Nëntorit, ndërkohë që fton shqiptarët që të tubohen në Morinë për të hequr kufirin "...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 12:50:02

Vdekja e krushkave, policia: U helmuan nga bari i miut. Nusja del nga reanimacioni

Lajmet e Fundit

Vdekja e krushkave, policia: U helmuan nga bari i miut. Nusja del nga reanimacioniHelmimi i tre femrave, del nga reanimacioni nusja 21-vjecare Prena Gega, policia raport paraprak: Dyshohet se dy krushkat vdiqen nga bari i miut dhe fotoksina e hedhur në dhomë.  Dasma kthehet në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 12:50:02

100-vjetori, Majko: Të nderohet Lek Dukagjini, si ligjvënësi i parë

Lajmet e Fundit

100-vjetori, Majko: Të nderohet Lek Dukagjini, si ligjvënësi i parëAnëtari i kryesisë socialiste, Pandeli Majko, ka vlerësuar figurën e Lekë Dukagjinit duke deklaruar se atij meriton t'i ngrihet një bust si ligjvënësi i parë i kombit shqiptar.

InfoZ
29-10-2012, 12:50:02

Mallakastër, 2 persona ngelin në lumë, nxirrnin zhavor

Lajmet e Fundit

Mallakastër, 2 persona ngelin në lumë, nxirrnin zhavorNgjarja është regjistruar në Mallakastër, ku mësohet se këta pesona kishin hyrë në lumë me një eksavator dhe po punonin për nxjerrjen e zhavorit.  (foto ilustruese)

InfoZ
29-10-2012, 12:50:02

Ahmetaj: Sistemi elektroenergjetik piramidal, ka borxh 1.2 mld usd

Lajmet e Fundit

Ahmetaj: Sistemi elektroenergjetik piramidal, ka borxh 1.2 mld usdEnergjia, Ahmetaj: Sistemi elektroenergjetik është piramidal, borxhi që ka akumuluar kap vlerën e 1.2 mdl usd. Faturat e importimit të energjisë janë kthyer në barrë për qytetarin.

InfoZ
29-10-2012, 10:50:01

Korçë, 100 tregtarë protestë para bashkisë: S'kemi kushte minimale

Lajmet e Fundit

Korçë, 100 tregtarë protestë para bashkisë: S'kemi kushte minimale100 tregtarë të pazarit të Korçës janë mbledhur mëngjesin e sotëm para bashkisë së qytetit në shenjë proteste pas nisjes së rikonstruksionit të Pazarit të Vjetër.

InfoZ
29-10-2012, 10:50:01

Energjia, Sequi-Berisha: Liberalizim tregut, më shumë investitorë

Lajmet e Fundit

Energjia, Sequi-Berisha: Liberalizim tregut, më shumë investitorë Paketa e 3-të e energjisë,  Sequi: 27 vendet e BE ranë dakord për treg të brendshëm energjetik. Implementimi i paketës së tretë nga Shqipëria është mundësi për të rritur konkurencën dhe investimet në fushën e ener...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
29-10-2012, 10:50:01

Vdekja e krushkave, policia: U helmuan nga bari i miut

Lajmet e Fundit

Vdekja e krushkave, policia: U helmuan nga bari i miutToksikimi i tre grave një ditë më parë në Mamurras dyshohet se ka ndodhur si pasojë e helmit kunder miut dhe fotoksinës. Ky është konkluzioni paraprak që ka arritur policia e qarkut të Durrësit nga hetimet.

InfoZ
29-10-2012, 10:50:01

Kapen 400 kg marijuanë në kufirin shqiptaro-grek, 2 në pranga

Lajmet e Fundit

Kapen 400 kg marijuanë në kufirin shqiptaro-grek, 2 në prangaTë paktën 400 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria është sekuestruar sot nga policia greke në kufirin mes dy vendeve fqinje. Arrestohen 2 shtetas grekë që transportonin lëndën narkotike.

InfoZ
29-10-2012, 10:50:01

Zgjedhjet e 2013, Wollfarth: Bashkëpunim teknik. Prokurori? I paanshëm

Lajmet e Fundit

Zgjedhjet e 2013, Wollfarth: Bashkëpunim teknik. Prokurori? I paanshëm Ambasadori Wollfarth takon krerët e KQZ:  I keni përbërësit për zgjedhje të mira, duhet bashkëpunim teknik. Do keni ndihmën e OSBE-së. Kryeprokurori i ri të jetë i paanshëm.

InfoZ
29-10-2012, 08:50:02

Mediat greke: Festa në Shqipëri, incident i rëndë

Lajmet e Fundit

Mediat greke: Festa në Shqipëri, incident i rëndëMediat greke e kanë komentuar si incident serioz protestën e mbështetësve të Aleancës Kuq e Zi kundër ceremonisë përkujtimore për ushtarët grekë të vrarë në vitet 1940-1941 në truallin shqiptar.

InfoZ
29-10-2012, 08:50:02

Halimi: KLD duhet të shkarkojë 7 gjyqtarë

Lajmet e Fundit

Halimi: KLD duhet të shkarkojë 7 gjyqtarëMinistri i Drejtësisë, Eduard Halimi bëri dje të ditur se i ka kërkuar Këshillit të Lartë të Drejtësisë të shkarkojë 7 gjyqtarë dhe të nisë procesimin për 11 të tjerë.

InfoZ
29-10-2012, 08:50:02

Plan 'arratisje' nga burgu 325, 17-vjeçari futet në valixhen e shokut

Lajmet e Fundit

Plan 'arratisje' nga burgu 325, 17-vjeçari futet në valixhen e shokutTentativë fëminore për arratisje nga burgu 325 i njohur ndryshe si burgu i "Ali Demit". Një i ri 17- vjeçar i cili fitoi lirinë ka dashur të marrë në valixhe edhe shokun e tij të qelisë...

InfoZ
29-10-2012, 08:50:02

Këlcyrë, sulmohet makina e ambasadorit grek, Pazios

Lajmet e Fundit

Këlcyrë, sulmohet makina e ambasadorit grek, PaziosMakina e ambasadorit grek në Tiranë, Nikolaos Pazios, sulmohet me gurë dhe shkopinj flamujsh në urën e Dragotit, ndërkohë që përfaqësues të partisë naziste greke "Agimi i Artë" kanë hedhur thirrje antishqiptare gjatë ceremonive ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
28-10-2012, 22:50:02

Rama: Viti 2013, viti i fitores së Shqipërisë Europiane

Lajmet e Fundit

Rama: Viti 2013, viti i fitores së Shqipërisë EuropianeËshtë zhvilluar në Divjakë, manifesti "Unë jam FRESSH", projekti më i ri i të rinjve eurosocialistë shqiptarë, i promovuar nga Kryetari i Partisë socialiste disa javë më parë në kryeqytet.  Rama: Sistem unik administrimi p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
28-10-2012, 22:50:02

Tiranë, grabitet banesa e noteres, policia nis hetimet

Lajmet e Fundit

Tiranë, grabitet banesa e noteres, policia nis hetimetPersona të panjohur kanë grabitur një shumë të konsiderueshme parash, në banesën e noteres Shpresa Gjoci, në Tiranë.

InfoZ
28-10-2012, 20:50:02

Topalli: Danimarka mbështet Shqipërinë në rrugën drejt BE-së

Lajmet e Fundit

Topalli: Danimarka mbështet Shqipërinë në rrugën drejt BE-së"Danimarka do të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian", tha Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, pas një takimi të zhvilluar në Tiranë me homologun e Danimarkës, Mogens Lykketoft.

InfoZ
28-10-2012, 20:50:02

Shiu përmbyt nënstacionin, pa energji disa zona të Tiranës

Lajmet e Fundit

Shiu përmbyt nënstacionin, pa energji disa zona të TiranësNjë pjesë e kryeqytetit po vuan mungesën e energjisë elektrike, si pasojë e motit të keq të një dite më parë.

InfoZ
28-10-2012, 20:50:02

Rama: Sistem unik administrimi për biznesin e vogël

Lajmet e Fundit

Rama: Sistem unik administrimi për biznesin e vogëlKryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar takime me tregtarët që ushtrojnë aktivitetin e tyre në njësinë bashkiake nr. 1, në qytetin e Tiranës.

InfoZ
28-10-2012, 20:50:02

Elbasan, plagoset me thikë 29-vjeçari, arrestohet autori

Lajmet e Fundit

Elbasan, plagoset me thikë 29-vjeçari, arrestohet autoriParaditen e së dielës një 29-vjeçar është plagosur me thikë në një nga lagjet e qytetit të Elbasanit, ndërsa policia ka arrestuar autorin e ngjarjes.

InfoZ
28-10-2012, 20:50:02

Problemet ekonomike, vetëvritet me çifte 65-vjeçari

Lajmet e Fundit

Problemet ekonomike, vetëvritet me çifte 65-vjeçariProblemet ekonomike kanë shtyrë drejt vetëvrasjes një 65-vjeçar në Berat. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se Hajredin Zerellari, baba i 4 fëmijëve, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me një çifte.

InfoZ
28-10-2012, 18:50:05

Miratohet platforma politike dhe statuti i LSI, Meta: Filozofia jonë, punësimi

Lajmet e Fundit

Miratohet platforma politike dhe statuti i LSI, Meta: Filozofia jonë, punësimiKonventa Kombetare e LSI, miratohet platforma politike e vitit 2013. Meta: Koaliconet nuk do i vendos une, por Konventa. Te ecim me shpejt drejt te ardhmes. Punesimi filozofia jone.  Dritëro Agolli p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe