×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 28-10-2012, 20:50:02

Elbasan, plagoset me thikë 29-vjeçari, arrestohet autori

Lajmet e Fundit

Elbasan, plagoset me thikë 29-vjeçari, arrestohet autoriParaditen e së dielës një 29-vjeçar është plagosur me thikë në një nga lagjet e qytetit të Elbasanit, ndërsa policia ka arrestuar autorin e ngjarjes.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 20:50:02

Problemet ekonomike, vetëvritet me çifte 65-vjeçari

Lajmet e Fundit

Problemet ekonomike, vetëvritet me çifte 65-vjeçariProblemet ekonomike kanë shtyrë drejt vetëvrasjes një 65-vjeçar në Berat. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se Hajredin Zerellari, baba i 4 fëmijëve, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me një çifte.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 18:50:05

Miratohet platforma politike dhe statuti i LSI, Meta: Filozofia jonë, punësimi

Lajmet e Fundit

Miratohet platforma politike dhe statuti i LSI, Meta: Filozofia jonë, punësimiKonventa Kombetare e LSI, miratohet platforma politike e vitit 2013. Meta: Koaliconet nuk do i vendos une, por Konventa. Te ecim me shpejt drejt te ardhmes. Punesimi filozofia jone.  Dritëro Agolli p...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 18:50:05

Aksidenti tragjik në Kukës, humb jetën edhe vajza 20-vjeçare

Lajmet e Fundit

Aksidenti tragjik në Kukës, humb jetën edhe vajza 20-vjeçareNë orët e vona të natës së kaluar ka humbur jetën edhe vajza 20-vjeçare e plagosur rëndë në aksidentin e ndodhur mbrëmjen e së shtunës në afërsi të qytetit të Kukësit.( foto nga vendngjarja )

InfoZ
ne: 28-10-2012, 18:50:05

Vlorë, mjegull e dendur në Qafën e Llogarasë, vështirësohet qarkullimi

Lajmet e Fundit

Vlorë, mjegull e dendur në Qafën e Llogarasë, vështirësohet qarkullimiNjë mjegull e dendur që është shfaqur që në orët e para të mëngjesit ka vështirësuar sot qarkullimin e automjeteve, në segmentin që përshkon Qafën e Llogarasë, pjesë e aksit kombëtar Vlorë-Sarandë.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 18:50:05

Përmbytjet në Tiranë, Abazi: S'mund të rregullohet në një vit, ajo që u bë keq në shumë viteerlm;

Lajmet e Fundit

Përmbytjet në Tiranë, Abazi: S'mund të rregullohet në një vit, ajo që u bë keq në shumë viteerlm;Drejtoresha e Ndërmarrjes nr. 2 në Bashkinë e Tiranës, Luzhiana Abazi, së bashku me Drejtorin e Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve, Sahit Dollapi kanë inspektuar sot punimet emer...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 18:50:05

Rama: Viti 2013, viti i fitores së Shqipërisë Europiane

Lajmet e Fundit

Rama: Viti 2013, viti i fitores së Shqipërisë EuropianeËshtë zhvilluar në Divjakë, manifesti "Unë jam FRESSH", projekti më i ri i të rinjve eurosocialistë shqiptarë, i promovuar nga Kryetari i Partisë socialiste disa javë më parë në kryeqytet.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 16:50:11

Vrau e dogji çiftin në Mallakastër, pranga 19-vjeçarit dhe babait

Lajmet e Fundit

Vrau e dogji çiftin në Mallakastër, pranga 19-vjeçarit dhe babaitArrestohet autori i vrasjes në Mallakastër, i cili 2 ditë më parë, vrau dhe më pas dogji Enver dhe Azbie Myftarin. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Xhevit Malko, 19-vjeç dhe babain e tij...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 16:50:11

Tirana e Gostivari, bashkëpunim për rritjen e cilësisë së shërbimit ndaj qytetarëve

Lajmet e Fundit

Tirana e Gostivari, bashkëpunim për rritjen e cilësisë së shërbimit ndaj qytetarëveKryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka pritur në një takim Kryetarin e Komunës së Gostivarit, Prof. Dr. Rufi Osmanin.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 14:50:02

Këlcyrë, PDIU, AK, VV kundra homazheve për ushtarët  grekë

Lajmet e Fundit

Këlcyrë, PDIU, AK, VV kundra homazheve për ushtarët  grekëAktivistë të PDIU-së, Aleancës Kuq e Zi dhe Lëvizjes Vetëvendosja kanë nisur mëngjesin e sotëm protestat kundër festimeve të shtetit helen në Shqipëri.  Çlirimi i Greqisë, kujtohen ushtarët grekë në Boboshticë, shfaqet ...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 14:50:02

Vrau e dogji çiftin në Mallakastër, pranga 19-vjeçarit dhe babait bashkautor

Lajmet e Fundit

Vrau e dogji çiftin në Mallakastër, pranga 19-vjeçarit dhe babait bashkautorArrestohet autori i vrasjes në Mallakastër, i cili 2 ditë më parë, vrau dhe më pas dogji Enver dhe Azbie Myftarin. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Xhevit Malko, 19-vjeç dhe b...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 14:50:02

Miratohet platforma politike dhe statuti i LSI, Meta: Filozofia jonë punësimi

Lajmet e Fundit

Miratohet platforma politike dhe statuti i LSI, Meta: Filozofia jonë punësimiKonventa Kombetare e LSI, miratohet platforma politike e vitit 2013. Meta: Koaliconet nuk do i vendos une, por Konventa. Te ecim me shpejt drejt te ardhmes. Punesimi filozofia jone.  Dritëro Agolli pë...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 14:50:02

Dritëro Agolli përshëndet punimet e konventës kombëtare të LSI-së

Lajmet e Fundit

Dritëro Agolli përshëndet punimet e konventës kombëtare të LSI-sëKonventa Kombëtarë e LSI-së është përshëndetur sot nga personalitete publike dhe intelektualë të njohur të jetës politike dhe shoqërore shqiptare.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 14:50:02

Kurimi me sodë: "Mjeku italian u zhduk pa vdekur pacienti"

Lajmet e Fundit

Kurimi me sodë: "Mjeku italian u zhduk pa vdekur pacienti"Një grup ekspertimi mjekësor është ngritur nga Prokuroria e Tiranës në lidhje me vdekjen e shtetasit italian Luca Olivello, i cili po kurohej me sodë buke për sëmundjen e kancerit nga mjeku bashkëkombës i tij, Tullio Simo...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 12:50:01

Mamurras, shkuan në dasëm, vdesin nga helmimi 2 krushkat, rëndë nusja

Lajmet e Fundit

Mamurras, shkuan në dasëm, vdesin nga helmimi 2 krushkat, rëndë nusja2  viktimat të cilat janë krushka Nusha Ndoja, 55-vjeçe banuese në Pukë dhe Mrika Gega, 45-vjeçe, kanë marrë pjesë në dasmën e 21-vjeçares Pashke Gega dhe pas konsumimit të darkës kanë fjetur të treja në një dh...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 12:50:01

Vrau e dogji çiftin në Mallakastër, arrestohet autori. Policia:  Tentoi ti grabiste

Lajmet e Fundit

Vrau e dogji çiftin në Mallakastër, arrestohet autori. Policia:  Tentoi ti grabisteArrestohet autori i vrasjes në Mallakastër, i cili 2 ditë më parë, vrau dhe më pas dogji Enver dhe Azbie Myftarin. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Xhevit Malko, 19-vje...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 10:50:02

Mamurras, shkuan në dasëm, vdesin nga helmimi 2 femra

Lajmet e Fundit

Mamurras, shkuan në dasëm, vdesin nga helmimi 2 femraViktimat janë Prena Gega dhe Drenusha Prendi, ndërkohë që nga hetimet paraprake dyshohet se 2 femrat janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumuar gjatë ditës së djeshme në një dasëm.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 10:50:01

Festa e Greqisë, PDIU, AK dhe VV tentojnë bllokimin e autobusëve

Lajmet e Fundit

Festa e Greqisë, PDIU, AK dhe VV tentojnë bllokimin e autobusëveAktivistë të PDIU-së, Aleancës Kuq e Zi dhe Lëvizjes Vetëvendosja kanë nisur mëngjesin e sotëm protestat kundër festimeve të shtetit helen në Shqipëri.  Çlirimi i Greqisë, kujtohen ushtarët grekë në Boboshticë, sh...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 10:50:01

Vrau dhe dogji çiftin në Mallakastër, arrestohet autori

Lajmet e Fundit

Vrau dhe dogji çiftin në Mallakastër, arrestohet autoriArrestohet autori i vrasjes në Mallakastër, i cili 2 ditë më parë, vrau dhe më pas dogji Enver dhe Azbie Myftarin. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Xhevit Malko, 20-vjeç.  (foto nga vendngjarja) <...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 08:50:06

Vritet me plumb në gjoks babai i pronarit të kazinosë

Lajmet e Fundit

Vritet me plumb në gjoks babai i pronarit të kazinosëEkzekutohet me një plumb në gjoks një 58-vjeçar nga Korça. Bëhet fjalë për Et'hem Hënën nga fshati Vloçisht, i cili është gjetur i mbytur në gjak në lokalin e lojërave të fatit në pronësi të djalit të tij.  (në foto viktima) <...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 08:50:06

Del Formulari A3, Ministria e Arsimit: Plotësimi vetëm online

Lajmet e Fundit

Del Formulari A3, Ministria e Arsimit: Plotësimi vetëm onlineMinistria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar Formularin A3 me renditjen e programeve të studimit, ku kanë mbetur kuota të paplotësuara në universitetet e gjithë vendit.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 08:50:06

Mot i keq në portin e Durrësit, përfundon operacioni për ankorimin e tragetit

Lajmet e Fundit

Mot i keq në portin e Durrësit, përfundon operacioni për ankorimin e tragetitPërfundon në 04:00 operacioni për ankorimin e tragetit, i cili gjatë mbrëmjes së djeshme si pasojë e shkëputjes së spitancës kishte mbetur në basenin ujor.  

InfoZ
ne: 28-10-2012, 08:50:06

Mamurras, ikën në dasëm, vdesin nga helmimi 2 femra

Lajmet e Fundit

Mamurras, ikën në dasëm, vdesin nga helmimi 2 femraViktimat janë Prena Gega dhe Drenusha Prendi, ndërkohë që nga hetimet paraprake dyshohet se 2 femrat janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumuar gjatë ditës së djeshme në një dasëm.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 08:50:05

CEZ: Do rikthejmë ndërprerjet e energjisë për klientët debitorë

Lajmet e Fundit

CEZ: Do rikthejmë ndërprerjet e energjisë për klientët debitorëNë kuadër të garantimit të një furnizimi cilësor me energji për klientët e rregullt, CEZ Shpërndarje njofton se duke filluar nga java që vjen, do të rinisë ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike për të gjithë ...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 06:50:02

Mot i keq në portin e Durrësit, tragetit i shkëputet spiranca

Lajmet e Fundit

Mot i keq në portin e Durrësit, tragetit i shkëputet spirancaMoti i keq që kanë prekur qytetin bregdetar të Durrësit ka krijuar probleme të mëdha në portin më të madh të vendit.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 04:50:01

Reshjet e shiut, përmbytje në Tiranë, Basha inspekton situatën

Lajmet e Fundit

Reshjet e shiut, përmbytje në Tiranë, Basha inspekton situatënU deshën pak orë shi që rrugët e Don Boskos dhe zona e Shkozës të mbusheshin me ujë. Kryebashkiaku po ndjek po ndjek në terren situatën e krijuar nga reshjet e shiut, ndërsa të gjitha strukturat e Bashkisë së Tiranës ...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 04:50:01

Panariti pret përfaqësues të spektrit politik shqiptar në rajon

Lajmet e Fundit

Panariti pret përfaqësues të spektrit politik shqiptar në rajonMinistri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, priti sot në një takim përfaqësues nga gjithë spektri politik shqiptar në rajon, nga Kosova, Lugina e Preshevës, Maqedonia e Mali i Zi.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 04:50:01

Festimet për 100-vjetor, Berisha: Nuk anashkalohet as Vlora, as Ismail Qemali

Lajmet e Fundit

Festimet për 100-vjetor, Berisha: Nuk anashkalohet as Vlora, as Ismail QemaliLidhur me këto pretendime, kryeministri thekson se ato janë qesharake dhe kryekëput mashtrime të bazuara në provincializma hoxhiste. Sipas tij, axhenda e 100-vjetorit lartëson Vlorën e figurën e Ismail ...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 04:50:01

Panariti-Thaçi: Shqiptarët, faktor kyç në stabilitetin e Maqedonisë

Lajmet e Fundit

Panariti-Thaçi: Shqiptarët, faktor kyç në stabilitetin e MaqedonisëMinistri i Punëve të Jashtme, zoti Edmond Panariti, priti sot Kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi, njëkohësisht kreu i opozitës shqiptare.  Panariti pret përfaqësues të spektri...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 04:50:01

Përgjaken rrugët, 5 të vdekur, 17 të plagosur në 6 aksidente

Lajmet e Fundit

Përgjaken rrugët, 5 të vdekur, 17 të plagosur në 6 aksidenteNë gjashtë aksidente në Tiranë, Fier, Pogradec e Elbasan, Mat e Kukës 5 person kanë vdekur ndërsa kanë mbetur të plagosur 17 të tjerë. Shpejtësia dhe lagështira në rrugë dyshohet të jenë shkaqet e këtyre aksidenteve. ( ...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 02:50:03

Tekstet shkollore, mësuesit: Me gabime

Lajmet e Fundit

Tekstet shkollore, mësuesit: Me gabimeMësuesit mendojnë se reforma e altertekstit duhet të përmirësohet më tej. Sipas tyre, duke pasur shumë alternativa në treg, nxënësit çdo vit punojnë me tekste të reja dhe kjo shkakton probleme si për nxënësit, edhe për mësuesit.

InfoZ
ne: 28-10-2012, 02:50:03

Integrimi, Bregu merr mbështetjen e Gjermanisë

Lajmet e Fundit

Integrimi, Bregu merr mbështetjen e GjermanisëNë takimet me Sekretaren e Shtetit për Çështjet Europiane, Këshilltarin e Kancelares Merkel për Çështjet Europiane, Kryetarin e Komisioni Parlamentar për Çështjet e Jashtme, Drejtorin për Europën Juglindore dhe Zëdhënësin e CDU/CSU, ...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 02:50:03

Moti, shira e ulje temperaturash edhe në dy ditët e ardhshme

Lajmet e Fundit

Moti, shira e ulje temperaturash edhe në dy ditët e ardhshmeShërbimi Meteoreologjik Ushtarak njofton se në dy ditët e ardhshme moti do të jetë me shira në të gjithë territorin e vendit. Nesër temperaturat minimale më të ulta priten në Dibër me 9 gradë celcius dhe më e larta në V...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 02:50:03

Avokati i Popullit: Të zbatohen urdhrat e gjykatave për mbrojtje për gratë e dhunuara

Lajmet e Fundit

Avokati i Popullit: Të zbatohen urdhrat e gjykatave për mbrojtje për gratë e dhunuaraAvokati i Popullit me shqetësim po përcjell një situatë mjaft të rëndë të dhunës në familje, me viktima gratë dhe ngre shqetësimin se ngjarje të tilla po bëhen gjithnjë e më të shpeshta për real...

InfoZ
ne: 28-10-2012, 02:50:03

Fortunal në portin e Durrësit, një trageti i shkëputet spiranca

Lajmet e Fundit

Fortunal në portin e Durrësit, një trageti i shkëputet spirancaMoti i keq që kanë prekur qytetin bregdetar të Durrësit ka krijuar probleme të mëdha në portin më të madh të vendit.

InfoZ
ne: 27-10-2012, 20:50:03

Përgjaken rrugët, 5 të vdekur, 17 të plagosur në 6 aksidente

Lajmet e Fundit

Përgjaken rrugët, 5 të vdekur, 17 të plagosur në 6 aksidenteNë gjashtë aksidente në Tiranë, Fier, Pogradec e Elbasan, Mat e Kukës 5 person kanë vdekur ndërsa kanë mbetur të plagosur 17 të tjerë. Shpejtësia dhe lagështira në rrugë dyshohet të jenë shkaqet e këtyre aksidenteve.

InfoZ
ne: 27-10-2012, 12:50:02

Konventa, Meta: LSI bashkë me PDIU të zgjidhim cështjen Çame

Lajmet e Fundit

Konventa, Meta: LSI bashkë me PDIU të zgjidhim cështjen ÇameLëvizja Socialiste për Integrim mblodhi sot Konventën Kombëtare Zgjedhore.  Meta thirrje klasës politike: Mos humbni kohë, miratoni ligjet e mbetura.  Bëjeni kete në emër të qytetarit shqiptar që pret integrimin e vendi...

InfoZ
ne: 27-10-2012, 04:50:02

Tiranë, grabitet me armë dhe maska një pikë bastesh

Lajmet e Fundit

Tiranë, grabitet me armë dhe maska një pikë basteshGrabitet me armë zjarri dhe me maska një pike bastesh sporti në kryeqytet. Ngjarja është regjistruar mbrëm në rrugën "Jordan Misja".
InfoZ
ne: 02-06-2012, 16:50:03

Topi-Lyrval: Zgjedhja e presidentit, një proces gjithëpërfshirës

Lajmet e Fundit

Topi-Lyrval: Zgjedhja e presidentit, një proces gjithëpërfshirës      Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe Drejtori Politik i Ministrisë së Jashtme të Mbretërisë së Suedisë, Bjërn Lyrval, gjatë një takimi në Tiranë vlerësuan se zgjedhja e Kreut të ri të shtetit duhet të jetë ...

InfoZ
ne: 02-06-2012, 08:50:03

Presidenti, Berisha: Propozuam kandidaturë me cilësi, procesi sipas Kushtetutës

Lajmet e Fundit

Presidenti, Berisha: Propozuam kandidaturë me cilësi, procesi sipas Kushtetutës      Kryeministri Berisha theksoi se mazhoranca ka propozuar një kandidaturë me cilësi të larta për postin e kreut të shtetit. Shefi i qeverisë shqiptare siguroi se procesi i zgjedhjes së presidentit...

InfoZ
ne: 02-06-2012, 00:50:03

Apeli i koalicionit për nxitjen e pjesëmarrjes së gruas në politikë: Një grua për presidente

Lajmet e Fundit

Apeli i koalicionit për nxitjen e pjesëmarrjes së gruas në politikë: Një grua për presidente      Koalicioni për Nxitjen e Pjesëmarrjes së Grave dhe të Rinjve në Politikë i ka bërë sot apel politikës shqiptare që të marrin në konsideratë propozimin e tyre, duke bërë të mundur që...

InfoZ
ne: 01-06-2012, 08:50:03

Lezhë, hidhet nga kati i 6, vdes emigranti

Lajmet e Fundit

Lezhë, hidhet nga kati i 6, vdes emigranti      Sipas policisë, 27-vjecari Eli Doda është hedhur nga sheshpushimi i katit të gjashtë të pallatit, cka i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme.         

InfoZ
ne: 01-06-2012, 00:50:04

Korçë, biznesi i vogël protestë kundër informalitetit

Lajmet e Fundit

Korçë, biznesi i vogël protestë kundër informalitetit      Pronarët e subjekteve të biznesit të vogël në Korçë kanë pezulluar aktivitetin për 3 orë ditën e sotme, në shenjë proteste kundër informalitetit. Ata kërkojnë marrjen e masave nga pushteti vendor dhe qendror, në të kundë...

InfoZ
ne: 31-05-2012, 16:50:03

Fyle: Po ndjek zhvillimet në Shqipëri, presidenti produkt i palëve

Lajmet e Fundit

Fyle: Po ndjek zhvillimet në Shqipëri, presidenti produkt i palëve      Komisionieri Fyle u bën apel palëve të zgjidhin cështjen e presidentit në frymën e konsultimeve. Fyle foli menjëherë pas takimit më zëvëndëskryeministr


InfoZ
ne: 31-05-2012, 00:50:03

Haxhinasto pret Cohen, konfirmohet hapja e Amb.Izraelite në Tiranë

Lajmet e Fundit

Haxhinasto pret Cohen, konfirmohet hapja e Amb.Izraelite në Tiranë      Ambasadori Cohen i konfirmoi ministrit Haxhinasto hapjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Tiranë në të ardhmen e afërt.         

InfoZ
ne: 30-05-2012, 16:50:04

Deputetë të Bundestagut: Shqipëria të bëjë reformat në financa

Lajmet e Fundit

Deputetë të Bundestagut: Shqipëria të bëjë reformat në financa      Kryetarja e Kuvendit në konferencë me deputetë të Bundestagut.  Topalli:  Gjermania në 20 vite, mbështetje Shqipërisë.  Parlamentaët gjerman:  Në Europë ka një ndjenjë pasigurie. Shqipëria të bëjë reformat në fi...