×
Hyrja
Profili

Lajmet e fundit shqiptare


InfoZ
ne: 30-05-2012, 08:50:03

Presidenti, Patozi: Nesër kandidaturat në Kuvend, do tesojmë vullnetin e PS

Lajmet e Fundit

Presidenti, Patozi: Nesër kandidaturat në Kuvend, do tesojmë vullnetin e PS      I ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo" në televizionin NEWS24, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Astrit Patozi deklaroi se mazhoranca ka bërë të gjithë përpjekjet për të mo...

InfoZ
ne: 30-05-2012, 00:50:04

Patozi: Nesër testojmë vullnetin e PS, t’i japim vendit president konsensual

Lajmet e Fundit

Patozi: Nesër testojmë vullnetin e PS, t’i japim vendit president konsensual      I ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo" në televizionin NEWS24, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Astrit Patozi deklaroi se mazhoranca ka bërë të gjithë përpjekjet për të m...

InfoZ
ne: 29-05-2012, 08:50:02

Grupi i PS vendos sot për Presidentin

Lajmet e Fundit

Grupi i PS vendos sot për Presidentin      Deputetët socialistë pritet të diskutojnë sot, në mbledhjen e grupit parlamentar, qëndrimin që ata do të mbajnë në seancën e ditës së mërkurë ku do të votohet për Presidentin e ri të vendit.         

InfoZ
ne: 29-05-2012, 00:50:03

Topi takon kryetarin e Dhomës së Tregtisë të Kuvajtit

Lajmet e Fundit

Topi takon kryetarin e Dhomës së Tregtisë të Kuvajtit      Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetin e Kuvajtit, zhvilloi sot një takim pune me Kryetarin e Dhomës së Tregtisë kuvajtiane, Ali Muhamed Tunajan Al-Ganim.         

InfoZ
ne: 28-05-2012, 16:50:03

Tahiri: 4 kushtet e PS nuk janë ultimatum, por zgjidhje konsensuale

Lajmet e Fundit

Tahiri: 4 kushtet e PS nuk janë ultimatum, por zgjidhje konsensuale      Deputeti i Partisë Socialiste, Sajmir Tahiri, njëkohësisht, njëri prej anëtarëve të grupit negociator socialist, për zgjedhjen e presidentit të ri, deklaroi sot se katër kushtet që opozita ka paraqitur janë...

InfoZ
ne: 28-05-2012, 08:50:04

Svoboda: Presidenti, të ketë besim nga dy palët

Lajmet e Fundit

Svoboda: Presidenti, të ketë besim nga dy palët      Në një prononcim për mediat Svoboda e vuri theksin tek gjetja e një figure mbi politikës dhe që ka besimin e të dyja palëve, qeverisë dhe opozitës.         

InfoZ
ne: 28-05-2012, 00:50:03

Moratoriumi i skafeve, Rama: Berisha e di detin govatë për t’u llokocitur vetë

Lajmet e Fundit

Moratoriumi i skafeve, Rama: Berisha e di detin govatë për t’u llokocitur vetë      Menjëherë pas deklaratës së selisë blu, mbi moratoriumin e skafeve, kryesocialisti Rama akuzon kryeministrin e vendit se ka ndaluar mjetet lundruese, duke bërë që Shqipëria të jetë vetmi vend të ...


InfoZ
ne: 27-05-2012, 16:50:03

Anulimi i moratoriumit, PD: Nismë e "skafo-deputetëve’ mafioz

Lajmet e Fundit

Anulimi i moratoriumit, PD: Nismë e "skafo-deputetëve’ mafioz      Partia Demokratike ka denoncuar sot nismën e deputetëve socialist që sipas kësaj force politike, me porosi dhe në interesa direkte te mafjas së trafiqeve të kanë ndërmarrë nismën për të anulluar moratoriumin e nd...

InfoZ
ne: 27-05-2012, 00:50:04

Elbasan, burg pa afat për 73 vjeçarin që hodhi granatë në banesën e fqinjit

Lajmet e Fundit

Elbasan, burg pa afat për 73 vjeçarin që hodhi granatë në banesën e fqinjit      Gjykata e Elbasanit vendosi sot masën e sigurisë "burg pa afat" ndaj 73 vjeçarit Bafti Ahmati, nga Bratila e Gramshit, i cili të premten tentoi të vrasë me granatë anëtarët e një familjeje, pas një ...

InfoZ
ne: 26-05-2012, 16:50:05

Katër gardistë të dehur kërcënuan në spital, shoqërohen në polici

Lajmet e Fundit

Katër gardistë të dehur kërcënuan në spital, shoqërohen në polici      Një ngjarje e pazakontë është regjistruar dy ditë më parë në ambientet e Spitalit Ushtarak në Tiranë, ku katër efektivë të Gardës së Republikës në gjendje të dehur kanë ofenduar dhe kërcënuar personelin mjekë...

InfoZ
ne: 26-05-2012, 08:50:03

Transfuzioni i gjakut, 4 fëmijë infektohen me SIDA

Lajmet e Fundit

Transfuzioni i gjakut, 4 fëmijë infektohen me SIDA      Kështu pohojnë specialistët e Institutit të Shëndetit Publik, ndërkohë që gjithsej rezultojnë të prekur nga sëmundja e rëndë 26 fëmijë         

InfoZ
ne: 26-05-2012, 00:50:03

PS vijon turin e takimeve në kuadër të programit të ri

Lajmet e Fundit

PS vijon turin e takimeve në kuadër të programit të ri      Partia Socialiste ka vijuar turin e takimeve në kuadër të programit "Për një Rilindje të Sportit Shqiptar", në qytetin e Fierit.         

InfoZ
ne: 25-05-2012, 16:50:02

Tragjedia, Topi e Jahjaga vizitojnë vajzat në Spitalin Ushtarak

Lajmet e Fundit

Tragjedia, Topi e Jahjaga vizitojnë vajzat në Spitalin Ushtarak      Presidenti Bamir Topi dhe homologia e tij kosovare, Atifete Jahjaga kanë vizituar sot vajzat e shtruara në Spitalin Ushtarak, të cilat i mbijetuan tragjedisë së Himarës.         InfoZ
ne: 25-05-2012, 00:50:04

Shkodër, aksident automobilistik, humb jetën 50 vjeçari

Lajmet e Fundit

Shkodër, aksident automobilistik, humb jetën 50 vjeçari      Një aksident automobilistik, pranë kufirit shqiptaro-malazez, në pjesën e shtetit fqinj, i ka marrë jetën një qytetari nga rrethinat e Shkodrës, teksa udhëtonte me mjetin e tij në drejtim të Malit të Zi         

InfoZ
ne: 24-05-2012, 16:50:03

Presidenca shqiptare e KiE, Nishani- Jagland: Do përmbushim prioritetet

Lajmet e Fundit

Presidenca shqiptare e KiE, Nishani- Jagland: Do përmbushim prioritetet      Ministri i Brendshëm Bujar Nishani dhe Sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Europës Thorbjørn Jagland diskutuan sot mbi axhendën 6-mujore të presidencës shqiptare të Këshillit të Europës.         


InfoZ
ne: 24-05-2012, 08:50:04

Sot afati fundit i komisionit te reformës zgjedhore

Lajmet e Fundit

Sot afati fundit i komisionit te reformës zgjedhore      Formatimi i KQZ-së dhe mënyra se si do të procedohet me ankimimet zgjedhore, janë çështjet që mbajnë pezull përfundimin e reformës brenda afatit.  Gara presidenciale, Kuvendi përgatitet për nisjen e procedurave          ...

InfoZ
ne: 24-05-2012, 00:50:03

Zenelaj i dorëzon Berishës 300 eksponata të familjeve shqiptare me kontribut të shquar në botë

Lajmet e Fundit

Zenelaj i dorëzon Berishës 300 eksponata të familjeve shqiptare me kontribut të shquar në botë      Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim, Eqerem Zenelaj, Profesor i Shkencave Juridike dhe studiues i çështjes shqiptare         

InfoZ
ne: 23-05-2012, 16:50:03

Bulqizë, 64 minatorë dalin nga ngujimi, nesër takim me nënkontraktorin

Lajmet e Fundit

Bulqizë, 64 minatorë dalin nga ngujimi, nesër takim me nënkontraktorin      Bulqizë, 64 minatorë dalin nga ngujimi. Nesër takim me nëkontraktorin. Do firmosin kontratat e punës. Minatoret qëndruan për 8 orë 200 metra nën tokë.         

Shej
ne: 23-05-2012, 10:51:24

C’na duhet flamuri ne gjysme shtize, kur ne spital nuk ka ilace?

Lajmet e Fundit

Daja i njeres prej te plagosurave ne Spitalin Ushtarak thote se atyre nuk u duhet flamuri ne gjysemshtize kur ne spital nuk ka ilaçe.Pellumb Xhoni, daja i Mirsie Bibes nga Kavaja tha per GSH se doktoret vetem mbushin receta.“Doktori di vetem te plotesoje recetat, pasi spital nuk siguron ilaçe. N...


InfoZ
ne: 22-05-2012, 16:50:03

Florie Peci i nënstrohet operacionit në shtyllën kurrizore,  kirurgu: Presim të dalë nga koma

Lajmet e Fundit

Florie Peci i nënstrohet operacionit në shtyllën kurrizore,  kirurgu: Presim të dalë nga koma      Kirurgu i Spitalit Ushtarak Tiranë, Fatos Olldashi bëri me dije se studentja Florije Pecit, i është nënshtruar sot operacionit në shtyllën kurrizore dhe tani po pritet që ajo të da...

InfoZ
ne: 22-05-2012, 08:50:04

Shpërthimi në Brindizi, prokurorët italiane: Vrasësi fshihet në Shqipëri

Lajmet e Fundit

Shpërthimi në Brindizi, prokurorët italiane: Vrasësi fshihet në Shqipëri      I dyshuari është përgjegjës për një atentat me bombë në afërsi të një shkolle, ku gjeti vdekjen një vajzë 16-vjeçare.         

InfoZ
ne: 22-05-2012, 00:50:03

Shkodër, përplaset me autobusin, rëndë një 52-vjeçar

Lajmet e Fundit

Shkodër, përplaset me autobusin, rëndë një 52-vjeçar      Një 52-vjeçar, banues në qytetin e Shkodrës, është dëmtuar rëndë sot si rezultat i përplasjes me një autobus.         http://laj.me/...


InfoZ
ne: 21-05-2012, 08:50:03

Samiti i NATO-s në Cikago, Berisha takon Obamën

Lajmet e Fundit

Samiti i NATO-s në Cikago, Berisha takon Obamën      Nisi të dielën n¸ e#1194;ikago, Samiti i NATO-s. Delegacioni shqiptar kryesohet nga Kryeministri Berisha dhe n¸ përbërje të tij janë Zëvendëskryeministr i dhe Ministri i ...

InfoZ
ne: 21-05-2012, 00:50:03

Mbytet në Gjirin e Lalëzit një i ri nga Tirana

Lajmet e Fundit

Mbytet në Gjirin e Lalëzit një i ri nga Tirana      Mësohet se 19-vjecari Andi Sharra ndodhej në plazhin e Gjirit të Lalëzit me një grup shokësh. Dëshmitarë në vendgjarje pohojnë se i riu është futur në det në thellësi         

InfoZ
ne: 20-05-2012, 16:50:03

Komuniteti Arumun: Respektoni të drejtat tona

Lajmet e Fundit

Komuniteti Arumun: Respektoni të drejtat tona      Në një ceremoni të organizuar nga dhjetëra minoritarë nga e gjithë Shqipëria, ata kanë kërkuar respektimin e të drejtave të këtij komuniteti.         

InfoZ
ne: 20-05-2012, 08:50:03

Përmbytet fshati, më shumë se 30 familje në emergjencë

Lajmet e Fundit

Përmbytet fshati, më shumë se 30 familje në emergjencë      Zona e fshatit Përbreg në rrethin e Kukësit ndodhet nën ujë pasi aktualisht liqeni ndodhet në kuotën maksimale 296 m mbi nivelin e detit. ( Në foto, fshati i përmbytur )         

InfoZ
ne: 20-05-2012, 00:50:04

Kukës, 25-vjeçari tenton vetëvrasjen, rëndë në spital

Lajmet e Fundit

Kukës, 25-vjeçari tenton vetëvrasjen, rëndë në spital      Një 25 vjecar, banor i fshatit Breglumë ne rrethin e Kukesit, ka tentuar sot t'i japë fund jetës duke pirë fostoksinë.         http...


InfoZ
ne: 19-05-2012, 08:50:03

Rama: Aleancë me LSI nëse largohet nga qeveria

Lajmet e Fundit

Rama: Aleancë me LSI nëse largohet nga qeveria      Kreu i PS-së, Edi Rama, e deklaroi dje të hapur rrugën për një aleancëme LSI-në, në rast se ajo largohet nga Qeveria.           http://laj...

InfoZ
ne: 19-05-2012, 00:50:04

Berisha pret Thaçin: Të zbatohet plotësisht "Ohri’

Lajmet e Fundit

Berisha pret Thaçin: Të zbatohet plotësisht "Ohri’      Zhvillimet e fundit në Maqedoni kanë qenë në qendër të diskutimit që kryeministri Sali Berisha ka patur me Kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi         

InfoZ
ne: 18-05-2012, 16:50:03

Ekspertiza: Gjendja mendore e Viktor Gushit, normale

Lajmet e Fundit

Ekspertiza: Gjendja mendore e Viktor Gushit, normale      Viktor Gushi njeriu i cilësuar si vrasës serial, mbi të cilin rëndon akuza e vrasjes së arkëtares së bankës NBG, Leonora Kaloçi dhe vrasja e argjendarit Rrapo Sinani është në gjendje mendore të mirë.         

InfoZ
ne: 18-05-2012, 08:50:03

Lushnje, vrau ish-të dashurën dhe rivalin, helmohet me fotoksinë

Lajmet e Fundit

Lushnje, vrau ish-të dashurën dhe rivalin, helmohet me fotoksinë      Policia e Lushnjes ka mundur ta arrestojë autorin e vrasjes së dyfishtë të ndodhur pak ditë më parë në një lokal, por e kanë gjetur në gjendje të rëndë, pasi kishte konsumuar fotoksinë. Pas pak orësh ai ndërro...

InfoZ
ne: 18-05-2012, 00:50:03

Repubblica: Shqiptarët mendojnë për BE, mbysin të vërtetat në një det përrallash

Lajmet e Fundit

Repubblica: Shqiptarët mendojnë për BE, mbysin të vërtetat në një det përrallash      Gazeta italiane "Repubblica" rikthen vëmendjen në realitetin shqiptar, duke i kushtuar një reportazh gjendjes së mjerueshme në të cilën jetojnë mijëra qytetarë dhe ambicieve të Shqipërisë për t...

InfoZ
ne: 17-05-2012, 16:50:03

"Presidenti", akuza dhe replika në distancë mes PD dhe Ramës

Lajmet e Fundit

"Presidenti", akuza dhe replika në distancë mes PD dhe Ramës       PD:  Rama ultimatum për zgjedhjen e presidentit. Kërcënon se do bllokojë parlamentin, pasi nuk pranon rekomandimet e ODIHR dhe kandidaturat tona.  Rama:  Berisha do president për veten, ne duam figurë kombëtare. ...

InfoZ
ne: 17-05-2012, 08:50:03

Nexhmija: Liliana më ka frikë se ia di të kaluarën

Lajmet e Fundit

Nexhmija: Liliana më ka frikë se ia di të kaluarën      Nexhmije Hoxha reagon për herë të parë mbi in tervistën e dhënë nga Liliana Hoxha. "Unë kam frikë nga Nexhmije Hoxha... ajo ishte një grua e tmerrshme, e frikshme". Kështu u shpreh ajo në një intervistë të saj ditën e martë...

InfoZ
ne: 17-05-2012, 00:50:03

Parada gay, Sequi: BE dënon diskriminimin e politikanëve

Lajmet e Fundit

Parada gay, Sequi: BE dënon diskriminimin e politikanëve      Vetëm një ditë para aktivitetit që pritet të mbahet nesër në Tiranë, në Ditën Botërore Kundër Homofobisë kreu i prezencës së Bashkimit Europian në vendin tonë Ettore Sequi ka shprehur qëndrimin e tij në mbrojtje të re...

InfoZ
ne: 16-05-2012, 16:50:03

Eurodeputeti italian fyen shqiptarët, kërkohet përjashtimi nga PE

Lajmet e Fundit

Eurodeputeti italian fyen shqiptarët, kërkohet përjashtimi nga PE      Pak ditë më parë europarlamentari legist lëshoi batuta përçmuese kundër shqiptarëve në emisionin La Zanzara të Radio 24. Ai e quajti Shqipërinë si "Vend të Botës së tretë".         

InfoZ
ne: 16-05-2012, 08:50:03

Pas lirimit të Bashos, Yllka Shehaj: Ndihem e rrezikuar për jetën

Lajmet e Fundit

Pas lirimit të Bashos, Yllka Shehaj: Ndihem e rrezikuar për jetën      Yllka Shehaj, vajza e cila u cilësua si shkak i problemeve mes çiftit Eleni dhe Ilia Basho, për shkak të lidhjes intime që kishte krijuar me këtë të fundit, nuk duket aspak e kënaqur që i dyshuari për organiz...

InfoZ
ne: 16-05-2012, 00:50:03

Reforma Zgjedhore, PD-PS s’gjejnë konsensus, negociatat vazhdojnë

Lajmet e Fundit

Reforma Zgjedhore, PD-PS s’gjejnë konsensus, negociatat vazhdojnë      Mbledhja e sotme e Komisionit për Reformën Zgjedhore ka përfunduar pa konsensus mes palëve. Gjiknuri e Bylykbashi, dy bashkëkryetarët shpresojnë që zgjidhja tashmë të gjendet përmes filtrave parlamentarë.    ...

InfoZ
ne: 15-05-2012, 16:50:03

Vranë nënën dhe motrën, gjykata 39 vite burg vëllezërve

Lajmet e Fundit

Vranë nënën dhe motrën, gjykata 39 vite burg vëllezërve      Elbasan, vranë nënën e motrën, gjykata: 39 vite burg vëllezërve Leonard dhe Dritan Leka. 2 vëllezërit kryen krimin më 18 mars 2011 për motive xhelozie.         


InfoZ
ne: 15-05-2012, 00:50:03

Incident në aktivitetin e komunitetit LGBT, Pinderi: Është vetëm fillimi

Lajmet e Fundit

Incident në aktivitetin e komunitetit LGBT, Pinderi: Është vetëm fillimi      Rreth 30 forca policie që po mbikqyrnin këte manifestim të parin të kësaj natyre në kryeqytetin shqiptar, kanë identifikuar dhe më pas kanë shoqëruar dy "provokuesit".         

InfoZ
ne: 14-05-2012, 16:50:04

Halimi: Shërbimi përmbarimor privat, histori suksesi

Lajmet e Fundit

Halimi: Shërbimi përmbarimor privat, histori suksesi      Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi deklaroi sot se prej disa kohesh kemi nisur një reformë jashtëzakonisht të rëndësishme: kalimin e këtij operatori të drejtësisë, në një shërbim publik të liberalizuar, nëpërmjet privati...