×
Hyrja
Profili

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
ne: 14-05-2012, 08:50:03

Kume: Numërimi elektronik është i mundshëm, mos u tërhiqni

Lajmet e Fundit

Kume: Numërimi elektronik është i mundshëm, mos u tërhiqni      Pavarësisht thirrjeve të ODIHR për të qëndruar larg teknologjisë në zgjedhje minimalisht 3 vitet e ardhshme, Kristaq Kume deklaron se komisioni i reformës nuk duhet të tërhiqet nga ky konsensus.         

InfoZ
ne: 14-05-2012, 00:50:03

Berisha-gjyqtarëve: E keni bërë vendin më të lirë. Beçaj: Sfida jonë, mbrojtja e pavarësisë

Lajmet e Fundit

Berisha-gjyqtarëve: E keni bërë vendin më të lirë. Beçaj: Sfida jonë, mbrojtja e pavarësisë      Kryetarja e Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqipërisë, Shpresa Beçaj, organizoi pasditen e sotme pritjen zyrtare në Hotel Rogner, në prag të çeljes së punimeve të Konferencës së ...

InfoZ
ne: 13-05-2012, 16:50:04

Tiranë, makina del nga rruga, përplas për vdekje një shitës ambulant

Lajmet e Fundit

Tiranë, makina del nga rruga, përplas për vdekje një shitës ambulant      Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e njohur si "Shkolla e Bashkuar' në kryeqytet. Një shitës ambulant ka humbur jetën, pasi u përplas nga një automjet. Policia nisi hetimet.         ...

InfoZ
ne: 13-05-2012, 08:50:03

Helikopteri për VIP-at, ekspertët: I papërshtatshëm

Lajmet e Fundit

Helikopteri për VIP-at, ekspertët: I papërshtatshëm      Pesë ushtarakët ekspertë kanë vlerësuar ofertat e kompanisë dhe kanë konkluduar se ky helikopter nuk ishte i përshtatshëm për transportin ajror të personaliteteve të larta.         

InfoZ
ne: 13-05-2012, 00:50:03

Lushnjë, vriten 2 të rinj në lokal, në kërkim autori

Lajmet e Fundit

Lushnjë, vriten 2 të rinj në lokal, në kërkim autori      Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e sotme të mbrëmjes në Toshkëz të komunes Allkaj, në një lokal në qendër të fshatit         http:...

InfoZ
ne: 12-05-2012, 16:50:04

Tepelenë, përplaset benzi, vdes drejtuesi

Lajmet e Fundit

Tepelenë, përplaset benzi, vdes drejtuesi      Një aksident automobilistik me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar sot pasdite në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë         http://l...

InfoZ
ne: 12-05-2012, 08:50:02

Basha: Brenda 3 muajsh, 400 të rinj punësohen në kryeqytet

Lajmet e Fundit

Basha: Brenda 3 muajsh, 400 të rinj punësohen në kryeqytet      Bashkia e Tiranës dhe mbi 200 biznese të kryeqytetit kanë nisur që sot një marrëdhënie të re bashkëpunimi, në shërbim të punësimit të të rinjve.         

InfoZ
ne: 12-05-2012, 00:50:03

Shkodër, digjet një automjet në qendër të qytetit

Lajmet e Fundit

Shkodër, digjet një automjet në qendër të qytetit      Në bazë të hetimeve të para është konstatuar se shkaku i rënies së zjarrit ka ardhur si rezultat i rrjedhjes së gazit, me të cilin funksiononte automjeti.         

InfoZ
ne: 11-05-2012, 16:50:03

Topi dekreton ligjet për Gjykatën Administrative dhe EULEX

Lajmet e Fundit

Topi dekreton ligjet për Gjykatën Administrative dhe EULEX      Presidenti Bamir Topi dekretoi sot dy ligje të rëndësishme të sapo miratuara nga ligjvënësit në Parlamentin shqiptar, atë për Gjykatën Administrative dhe për hetimin e EULEX në Shqipëri         

InfoZ
ne: 11-05-2012, 08:50:04

Durrës, sekuestrohen rreth 20 kg heroinë në port

Lajmet e Fundit

Durrës, sekuestrohen rreth 20 kg heroinë në port        Policia ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike, në portin të Durrësit.           http://laj.me/56764       

InfoZ
ne: 11-05-2012, 00:50:03

Rama: Për të ardhmen e shqiptarëve do takoj edhe Berishën

Lajmet e Fundit

Rama: Për të ardhmen e shqiptarëve do takoj edhe Berishën      Rama intervistë në Opinion: Metën e takova për të ardhmen e shqiptarëve, lashë pas të shkuarën. Për integrimin do takoj edhe Berishën, të përpiqemi të shkruajmë një faqe të re për të ardhmen.         

InfoZ
ne: 10-05-2012, 16:50:04

Presidenti i ri, kandidati Nano takon kryeministrin Berisha

Lajmet e Fundit

Presidenti i ri, kandidati Nano takon kryeministrin Berisha      Ish-lideri i socialistëve, Fatos Nano zhvilloi sot takimin e paralajmëruar me kryeministrin Sali Berisha, në zyrat e Kryeministrisë, në kuadër të takimeve të tij publike me të gjithë kryetarët e partive parlamentar...


InfoZ
ne: 10-05-2012, 08:50:04

Kryeparlamentarja e Bullgarisë viziton sot Tiranën

Lajmet e Fundit

Kryeparlamentarja e Bullgarisë viziton sot Tiranën      Me ftesë të Kryetares së Kuvendit, znj, Jozefina Topalli, mbërrin sot për një vizitë dy ditore në vendin tonë, Kryetarja e Kuvendit Popullor të Bullgarisë, znj.Tsetska Tsacheva         

InfoZ
ne: 09-05-2012, 16:50:04

Gjyqi me fëmijët e Berishës, Tahiri: Gjykata s’lejoi thirrjen e dëshmitarëve

Lajmet e Fundit

Gjyqi me fëmijët e Berishës, Tahiri: Gjykata s’lejoi thirrjen e dëshmitarëve      Deputeti i PS-së Sajmir Tahiri ka akuzuar sot Gjykatën e Tiranës për qëndrim të njëanshëm në lidhje me cështjen,  ku fëmijët e  kryeministrit Berisha, Argita dhe Shkëlzen Berisha akuzohen për korru...

InfoZ
ne: 09-05-2012, 08:50:03

Tiranë, shpërthim në një banesë pas Ambasadës SHBA, vdes izraeliti

Lajmet e Fundit

Tiranë, shpërthim në një banesë pas Ambasadës SHBA, vdes izraeliti      Shpërthim në një banesë pas Ambasadës Amerikane, vdes shtetasi izraelit. Policia e kryeqytetit nis hetimet për ngjarjen.         

InfoZ
ne: 09-05-2012, 00:50:03

"Presidenti’, Idrizi: Do jetë i mazhorancës

Lajmet e Fundit

"Presidenti’, Idrizi: Do jetë i mazhorancës      Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo' në TV NEWS24, deklaroi se presidenti i ri i vendit duhet të artikulojë qartë cështjen came.  Idrizi theksoi se për cështjen e zgjedhjes së Presidentit...

InfoZ
ne: 08-05-2012, 16:50:04

Pr/ligji për pronat, mazhoranca rrëzon propozimin e Mediut

Lajmet e Fundit

Pr/ligji për pronat, mazhoranca rrëzon propozimin e Mediut      Mazhoranca në Komisionin e Ligjeve ka rrëzuar propozimet e Ministrit të Mjedisit Fatmir Mediu për ligjin mbi fondin e tokave bujqësore, ku kërkohet qe tokat shtetërore të ish-fermave që nuk janë ndarë ende, të përdo...

InfoZ
ne: 08-05-2012, 08:50:03

Diploma, prokuroria test gjuhe shqipe për Renzo Bossin

Lajmet e Fundit

Diploma, prokuroria test gjuhe shqipe për Renzo Bossin      Prokuroria e Përgjithshme kërkon si dëshmitar "sa më shpejt të jetë e mundur" Renzo Bossi-n, djalin e ish-kreut të Lega Nordit, Umberto Bossi-t, për të zbardhur të vërtetën e marrjes së diplomës universitare pranë insti...

InfoZ
ne: 08-05-2012, 00:50:03

Nishani pret gjeneral Shirreff, diskutojnë për misionet shqiptare në Afganistan

Lajmet e Fundit

Nishani pret gjeneral Shirreff, diskutojnë për misionet shqiptare në Afganistan      Ministri i Brendshëm Bujar Nishani priti sot në një takim Zëvëndëskomandantin e Komandës Supreme të NATO-s për Europën, Gjeneral Richard Shirreff, i cili ndodhet në vendin tonë me rastin e zhvil...

InfoZ
ne: 07-05-2012, 16:50:03

Talasemia, Fondacioni "Fëmijet Shqiptarë" sjell mjekë nga Vjena

Lajmet e Fundit

Talasemia, Fondacioni "Fëmijet Shqiptarë" sjell mjekë nga Vjena      Fondacioni "Fëmijet Shqiptarë", në prag të ditës botërore të Talasemisë, sjell në Tiranë mjekët më të mirë onkohemtologë nga spitali "Saint Anna" në Vjenë të Austrisë për t'i hapur rrugë bashkëpunimit me QSUT p...

InfoZ
ne: 07-05-2012, 08:50:03

Kryeministri Berisha vizitë në Itali, sot takohet me Montin

Lajmet e Fundit

Kryeministri Berisha vizitë në Itali, sot takohet me Montin      Kryeministri Sali Berisha u nis sot për në Romë (Itali), ku do të ketë takime me personalitetet më të larta italiane, si dhe do të marrë pjesë në punimet e Forumit Ekonomik shqiptaro-italian.         

InfoZ
ne: 07-05-2012, 00:50:04

Kryeministri Berisha zhvillon një vizitë pune në Itali

Lajmet e Fundit

Kryeministri Berisha zhvillon një vizitë pune në Itali      Kryeministri Sali Berisha u nis sot për në Romë (Itali), ku do të ketë takime me personalitetet më të larta italiane, si dhe do të marrë pjesë në punimet e Forumit Ekonomik shqiptaro-italian.         

InfoZ
ne: 06-05-2012, 16:50:04

Haxhinasto niset për një vizitë pune në Suedi

Lajmet e Fundit

Haxhinasto niset për një vizitë pune në Suedi      Zv. Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, u nis sot për një vizitë pune në Suedi, me ftesë të Ministrit suedez të Punëve të Jashtme, Carl Bildt.         

InfoZ
ne: 06-05-2012, 08:50:03

Peshkatarët: S’ka kufij, na prangosin maqedonasit

Lajmet e Fundit

Peshkatarët: S’ka kufij, na prangosin maqedonasit      Policia kufitare maqedonase burgos peshkatarët shqiptarë në ujërat e Liqenit të Pogradecit. Arsyeja ndodhet te mospërcaktimi i qartë i kufijve liqenor mes dy vendeve         

InfoZ
ne: 06-05-2012, 00:50:05

Konferencë për aksidentet cerebrale, Vasili: Brenda pak ditësh aparaturë cilësore

Lajmet e Fundit

Konferencë për aksidentet cerebrale, Vasili: Brenda pak ditësh aparaturë cilësore      Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili ka prezantuar risitë teknologjike për trajtimin e aksidenteve celebrale në Shqipëri.          

InfoZ
ne: 05-05-2012, 16:50:03

Gara e FRESSH, Rama të rinjve: Angazhohuni në politikë

Lajmet e Fundit

Gara e FRESSH, Rama të rinjve: Angazhohuni në politikë      Në një aktivitet me të pranishëm dhjetëra të rinj nga gjithë vendi, socialistët kanë filluar zyrtarisht fushatën për zgjedhjen e kryetarit të ri të FRESSH.  Diploma e Bossi-t, Rama: T'i japim fund maskaradës së tregti...

InfoZ
ne: 05-05-2012, 08:50:03

Tropojë, zbardhet skenari i vrasjes: 31-vjeçarja i telefonoi burrit, më pas ftoi të dashurin

Lajmet e Fundit

Tropojë, zbardhet skenari i vrasjes: 31-vjeçarja i telefonoi burrit, më pas ftoi të dashurin      Një thirrje telefonike e bërë pak kohë para vrasjes së dyfishtë ka ndihmuar policinë e Tropojës për zbardhjen e ngjarjes që tronditi banorët e qytetit të Bajram Currit.         

InfoZ
ne: 05-05-2012, 00:50:03

Avokati i Argitës dhe Shkëlzenit: Saimir Tahiri po i fshihet drejtësisë

Lajmet e Fundit

Avokati i Argitës dhe Shkëlzenit: Saimir Tahiri po i fshihet drejtësisë      Avokati i fëmijëve të kryeministrit, Argita Malltezi dhe Shkëlzen Berisha, në një deklaratë për media sot, akuzoi deputetin e Partisë Socialiste Saimir Tahiri se po i fshihet organeve të drejtësisë, lid...


InfoZ
ne: 04-05-2012, 08:50:03

Skandal në Parkun Apolonia, taksë dyfish për vizitorët

Lajmet e Fundit

Skandal në Parkun Apolonia, taksë dyfish për vizitorët      Të vizitosh Apoloninë kushton shumë. Për të hyrë brenda parkut antik duhet të paguash dy herë taksë. Mësohet se vizitorët paguajnë 200 lekë te punonjësi i Komunës, ndërkohë që 300 lekë të tjera i paguajnë te punonjësi i...

InfoZ
ne: 04-05-2012, 00:50:03

Vlorë, zjarrfikësit shmangin një katastrofë mjedisore

Lajmet e Fundit

Vlorë, zjarrfikësit shmangin një katastrofë mjedisore      Ndërhyrja e zjarrfikësve, ndonëse në kushte të vështira, ka shmangur një katastrofë mjedisore. Ngjarja ka ndodhur në portin e Vlorës, teksa një varkë është përfshirë nga flakët, duke rrezikuar edhe depozitat e bitumit që...

InfoZ
ne: 03-05-2012, 16:50:04

Bashkëshortja e ish-kryeministrit britanik Toni Bler, në Tiranë

Lajmet e Fundit

Bashkëshortja e ish-kryeministrit britanik Toni Bler, në Tiranë      Bashkëshortja ish-kryeminsitrit britanik do të marrë pjesë në konferencën me temë "Reforma në Gjyqesor si kusht për integrimin e Shqipërisë në BE".         

InfoZ
ne: 03-05-2012, 08:50:04

Presidenti i Malit të Zi viziton Shqipërinë

Lajmet e Fundit

Presidenti i Malit të Zi viziton Shqipërinë      Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviç nga sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare dyditore në Shqipëri me ftesë të homologut të tij, Bamir Topi.         

InfoZ
ne: 03-05-2012, 00:50:03

Debate në Këshillin Bashkiak, miratohen projekt/vendimet

Lajmet e Fundit

Debate në Këshillin Bashkiak, miratohen projekt/vendimet      Bashkia e Tiranës zhvilloi mbledhjen e radhës të Këshillit Bashkiak mes debatesh te shumta qe erdhen si pasoje e disa propozimeve nga anetaret e djathte.  PS u largua 1 ore nga mbledhja, shkak kerkesa e mazhorances pe...

InfoZ
ne: 02-05-2012, 16:50:03

Tryeza e PS, Rama: Do i japim fund presionit qeveritar mbi mediat

Lajmet e Fundit

Tryeza e PS, Rama: Do i japim fund presionit qeveritar mbi mediat      Partia Socialiste ka thirrur sot një tryezë ku temë do të jetë liria e medias. Kryetari i PS, Edi Rama theksoi se dhënia fund e cdo presioni qeveritar ndaj punës së medias do të jetë gur themeli për qeverisje...

InfoZ
ne: 02-05-2012, 08:50:03

Ushtari i Panjohur me të papunë: Kam 10 ditë që s’çoj lekë në shtëpi

Lajmet e Fundit

Ushtari i Panjohur me të papunë: Kam 10 ditë që s’çoj lekë në shtëpi      Të papunët e kryeqytetit edhe për 1 Maj kanë dalë në rrugët e Tiranës duke kërkuar punë. Lulishtja e 'Ushtarit të Panjohur" ishte e mbushur plot me burra që shisnin krahun e punës.          

InfoZ
ne: 02-05-2012, 00:50:03

"Të var tek palma", Doda: Batutë, qeshi dhe Sajmir Tahiri

Lajmet e Fundit

"Të var tek palma", Doda: Batutë, qeshi dhe Sajmir Tahiri      Deputetja e PD-së, Mesila Doda e ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo': Varesh tek palma po iu afrove kryeministrisë, batutë. Sajmir Tahiri qeshi. Kam marrëdhënie të mira njerëzore me të gjithë deputetët.  Presi...

InfoZ
ne: 01-05-2012, 16:50:03

Gramsh, arrestohet dhunuesi i varreve

Lajmet e Fundit

Gramsh, arrestohet dhunuesi i varreve      Policia e Gramshit ka arrestuar mesditën e sotme një 32 vjeçar, pasi akuzohet për dhunim varresh dhe memorialesh.         http://laj.me/56395  ...

InfoZ
ne: 01-05-2012, 08:50:03

Peshkatarët: Shteti të përcaktojë kufijtë ujorë me Malin e Zi

Lajmet e Fundit

Peshkatarët: Shteti të përcaktojë kufijtë ujorë me Malin e Zi      "Ne kërkojmë që shteti shqiptar të na krijojë kushte të përshtatshme për punë. Nuk kërkojmë asgjë më shumë se përcaktimi i kufijve ujorë". Kjo ka qenë kërkesa e Shoqatës së Menaxhimit të Peshkut.         

InfoZ
ne: 01-05-2012, 00:50:03

Haxhinasto: Sfida kryesore e Shqipërisë, integrimi në BE

Lajmet e Fundit

Haxhinasto: Sfida kryesore e Shqipërisë, integrimi në BE      Ministri Haxhinasto theksoi se sfida kryesore e Shqipërisë është integrimi në Bashkimin Europian, një objektiv ky që qëndron në krye të axhendës së çdo force politike në vend.         


InfoZ
ne: 30-04-2012, 16:50:04

Tiranë, të shtëna me arme pranë një shkolle, pranga 21-vjecarit

Lajmet e Fundit

Tiranë, të shtëna me arme pranë një shkolle, pranga 21-vjecarit       Emiljano Gjoni, është person me precedentë penal,  i njohur për vjedhje të banesave në kryeqytet, ndërkohë që policia ka nisur hetimet për shkaqet e një veprimi të tillë.         


InfoZ
ne: 30-04-2012, 08:50:03

Rouçek: Kreu i shtetit duhet të jetë konsensual

Lajmet e Fundit

Rouçek: Kreu i shtetit duhet të jetë konsensual      Brukseli propozon që kreu i ri i shtetit shqiptar të zgjidhet sipas modelit gjerman. Sipas eurodeputetëve, Gjermania do të ishte një shembull i mirë për t'u kopjuar në zgjedhjen e presidentit.         

InfoZ
ne: 30-04-2012, 00:50:04

Festa e midhjes tashmë traditë në Sarandë

Lajmet e Fundit

Festa e midhjes tashmë traditë në Sarandë      Një mbrëmje dedikuar midhjes, që konsiderohet mbretëresha e liqenit të Butrintit, në 45 vjetorin e krijimit të këtij sektori.         http://la...

InfoZ
ne: 29-04-2012, 08:50:03

Vajza e argjendarit të vrarë letër Prokurorisë: Arrestimi i Gushit na lehtësoi

Lajmet e Fundit

Vajza e argjendarit të vrarë letër Prokurorisë: Arrestimi i Gushit na lehtësoi      Një letër e ndjerë, e mbushur me plot dhimbje për humbjet e mëdha që ka pasur në jetë, mes njerëzisht të dashur por edhe mirënjohje, mbërriti një javë më parë në duart e prokurores Lindita Ziguri...

InfoZ
ne: 29-04-2012, 00:50:03

Meta në Selanik: Reforma zgjedhore të ofrojë garanci edhe për emigrantët

Lajmet e Fundit

Meta në Selanik: Reforma zgjedhore të ofrojë garanci edhe për emigrantët       Selanik, Konferenca Zgjedhore e LSI.  Marrin pjeyë 650 delegatë.  Meta:  Shqiptarët e meritojnë statusin kandidat. LSI kujdes ndaj emigrantëve që të votojnë ku jetojnë. Reforma Zgjedhore të garantojë ...

InfoZ
ne: 28-04-2012, 16:50:04

Bashkia Tiranë: Parkingu në sheshin "Italia", ja skema e qarkullimi të mjeteve

Lajmet e Fundit

Bashkia Tiranë: Parkingu në sheshin "Italia", ja skema e qarkullimi të mjeteve      Bashkia e Tiranës mbyll përkohësisht sheshin "Italia i cili do ti nenshtrohet rikonstruksionit. Ndërkohë, kalimi i mjeteve drejt rrugës së Elbasanit do të kryhet me dy sense pas stadiumit "Qemal ...

InfoZ
ne: 28-04-2012, 00:50:03

PS tryezë për peshkimin në shëngjin të Lezhës

Lajmet e Fundit

PS tryezë për peshkimin në shëngjin të Lezhës      Zyra e shtypit e PS-së bëri të ditur se kjo tryezë kishte si qëllim që të evidentonte e ballafaqonte problemet e vështirësitë e sektorit të peshkimit me përfaqësues të këtij sektori nga i gjithë vendi, nga peshkimi detar dhe nga...