Lajmet e Fundit - 56

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
28-04-2012, 00:50:03

PS tryezë për peshkimin në shëngjin të Lezhës

Lajmet e Fundit

PS tryezë për peshkimin në shëngjin të Lezhës      Zyra e shtypit e PS-së bëri të ditur se kjo tryezë kishte si qëllim që të evidentonte e ballafaqonte problemet e vështirësitë e sektorit të peshkimit me përfaqësues të këtij sektori nga i gjithë vendi, nga peshkimi detar dhe nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
27-04-2012, 16:50:03

Berisha: Ndarja nga jeta e Klosit, humbje e madhe për publicistikën dhe shoqërinë civile

Lajmet e Fundit

Berisha: Ndarja nga jeta e Klosit, humbje e madhe për publicistikën dhe shoqërinë civile      Kreu i qeverisë shprehet se ndarja nga jeta e Ardianit është një humbje e pakompensueshme për familjarët, por dhe një humbje e madhe për letrat, publicistikën dhe shoqërinë civile shqip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
27-04-2012, 08:50:04

Rama "i shtrin dorën" Ilir Metës, takimi javën tjetër

Lajmet e Fundit

Rama "i shtrin dorën" Ilir Metës, takimi javën tjetër      Kryetari i PS, Edi Rama pritet të takohet ditën e shtunë të kësaj jave, ose në varësi të axhendës së tij, të martën e javës që vjen, me kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta.         

InfoZ
27-04-2012, 00:50:03

Presidenti, Topi: Nano do të jetë tërheqës në sytë e Berishës

Lajmet e Fundit

Presidenti, Topi: Nano do të jetë tërheqës në sytë e Berishës      Presidenti aktual Bamir Topi në një intervistë televizive ka komentuar ambicien e ish-kryeministrit Nano për tu zgjedhur kreu i ri i shtetit. Për Topin, Nano po flet me një gjuhë që e bën të jetë sa më tërheqës n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-04-2012, 16:50:03

Bulqizë, aksidenti, plagoset rëndë një 60-vjecare

Lajmet e Fundit

Bulqizë, aksidenti, plagoset rëndë një 60-vjecare      Një aksident me pasojë plagosjen e një 60-vjeçareje ka ndodhur paraditen e sotme në Fushë-Bulqizë.         http://laj.me/56236     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-04-2012, 08:50:03

Hakerat grekë sulmojnë faqen e METE, vjedhin fjalëkalimet e zyrtarëve

Lajmet e Fundit

Hakerat grekë sulmojnë faqen e METE, vjedhin fjalëkalimet e zyrtarëve      Pas disa sulmeve sporadike të hakerave shqiptarë kundër faqeve të internetit në Greqi, homologët e tyre grekë i kanë kthyer përgjigje duke sulmuar vetëm pak ditë më parë faqen zyrtare të Ministrisë së Eko...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-04-2012, 00:50:03

SHBA, kryeministri Berisha takon Hillary Clinton

Lajmet e Fundit

SHBA, kryeministri Berisha takon Hillary Clinton      Në kuadër të vizitës së tij në SHBA, kryeministri Berisha zhvilloi një takim me Sekretaren e Shtetit zonjën Hillary Clinton. Berisha: SHBA,rol kyç në momentet më të rëndësishme të historisë sonë.         

InfoZ
25-04-2012, 16:50:03

Korrektimi i sistemit zgjedhor, PD firmos draftin e partive të vogla

Lajmet e Fundit

Korrektimi i sistemit zgjedhor, PD firmos draftin e partive të vogla      Reforma Zgjedhore, Madhi: PD firmos draftin e partive të vogla që kërkojnë korrektimin e sistemit zgjedhor. Dje e firmosi dhe PS. Do e dorëzojmë në Kuvend.         

InfoZ
25-04-2012, 08:50:04

Invalidi: Ksera më kërcënoi se do të më heqë statusin

Lajmet e Fundit

Invalidi: Ksera më kërcënoi se do të më heqë statusin      Takimi konsultativ për reformën në lidhje me personat me aftësi të kufizuar, organizuar nga ministri i Punës Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Spiro Ksera është bojkotuar nga Këshilli Kombëtar i Organizatave t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
25-04-2012, 00:50:03

Në depresion nga vdekja e gruas, vetëvaret 78 vjeçari

Lajmet e Fundit

Në depresion nga vdekja e gruas, vetëvaret 78 vjeçari      Një 78 vjeçar nga Memaliaj i ka dhënë fund jetës sot në mbrëmje, duke u vetëvarur në banesën e tij         http://laj.me/56181 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
24-04-2012, 16:50:03

PS, Rama: Qeveria tregoi injorancë me monumentin e pavarësisë

Lajmet e Fundit

PS, Rama: Qeveria tregoi injorancë me monumentin e pavarësisë      Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar sot plot ironi për monumentin e pavarësisë që qeveria parashikon ta ndërtojë me rastin e 100-vjetorit të shpalljes së Shqipërisë shtet         

InfoZ
24-04-2012, 08:50:03

MD nënshkruan plan veprimi për bashkëpunim dypalësh me Belgjikën

Lajmet e Fundit

MD nënshkruan plan veprimi për bashkëpunim dypalësh me Belgjikën      Plani i veprimit parashikon trajnimin e ekspertëve te Ministrisë së Drejtësisë, prokurorëve, gjyqtarëve mbi zbatimin e protokolleve shtesë të "Konventës Europiane për ndihmë të ndërsjelltë juridike në fushën p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
24-04-2012, 00:50:03

Tiranë, takohen Berisha e Nano

Lajmet e Fundit

Tiranë, takohen Berisha e Nano        Një ditë para fluturimit në SHBA, kryeministri Berisha është takuar dhe ka shkëmbyer një bisedë me Fatos Nanon.             http://laj.me/56149       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-04-2012, 16:50:03

Pronat, shtyhet afati i kthimit dhe kompensimit

Lajmet e Fundit

Pronat, shtyhet afati i kthimit dhe kompensimit      Shtyhet deri në prill të vitit 2013 afati i kthimit dhe kompesimit të pronave. Përfaqësuesit e Ministrisë së Drejtësisë, që janë edhe hartuesit e draftit, kanë shpjeguar se shtyrja e afatit u kërkua pasi ka ende shumë aplikime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-04-2012, 08:50:03

Tiranë-Fushë Krujë, arrestohen 3 persona të akuzuar për 19 vjedhje

Lajmet e Fundit

Tiranë-Fushë Krujë, arrestohen 3 persona të akuzuar për 19 vjedhje      Operacioni i ndërmarrë nga policia e Tiranës është shtrirë deri në Fushë Krujë, ku si rezultat mëngjesin e sotëm kanë rënë në pranga Robert Musta, Marsid Peza, Genc Neziri, ndërkohë që një person është shpal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-04-2012, 00:50:03

21 janari, Arvizu: Ina Rama gati akuzat, do jetë specifike

Lajmet e Fundit

21 janari, Arvizu: Ina Rama gati akuzat, do jetë specifike      Kreu i prezencës së SHBA në Tiranë Aleksandër Arvizu bëri me dije se se kryeprokurorja Ina Rama ka gati akuzat për 21 janarin duke nënvizuar se do e lerë të lirë që të jetë specifike për një cështje aq kritike.     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

whitesnake
22-04-2012, 17:06:18

Drejtori, qesja dhe qentë

Lajmet e Fundit

Këto kohët e fundit kam shkruar me indinjatë për ndotjen e peizazhit shqiptar (tokë e det) nga objektet plastike të hedhura prej bashkatdhetarëve të mi anonimë ku t’u teket: fushave, kodrave, maleve, luginave e përrenjve; këta të fundit ua çojnë ato lumenjve, të cilët lumenj i derdhin në det, i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
22-04-2012, 16:50:03

Berisha: Ibrahim Kodra, një nga piktorët më të mëdhenj të kohërave

Lajmet e Fundit

Berisha: Ibrahim Kodra, një nga piktorët më të mëdhenj të kohërave      Kryeministri Berisha vizitoi ekspozitën "Shqipëria fantastike" të Ibrahim Kodrës, të hapur në ambientet e Galerisë Kombëtare të Arteve, në kuadër të aktiviteteve në kuadrin e 100 vjetorit të Pavarësisë.     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
22-04-2012, 08:50:03

Tenton vetëvrasjen në sy të djalit 5 vjeç

Lajmet e Fundit

Tenton vetëvrasjen në sy të djalit 5 vjeç      Mbrëmjen e së premtes, një 38-vjeçar nga qyteti i Pogradecit ka tentuar që t'i japë fund jetës së tij. Alban Shahu ka goditur veten me thikë në sy të djalit të tij 5-vjeçar dhe për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë         

InfoZ
22-04-2012, 00:50:03

Aksident në Elbasan, humb jetën 21-vjeçari

Lajmet e Fundit

Aksident në Elbasan, humb jetën 21-vjeçari      Një person ka humbur jetën në një aksident rrugor mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Cërrik, në vendin e quajtur "Kryqëzimi i Llixhave të Treganit".         

InfoZ
21-04-2012, 16:50:04

MPPT marrëveshje për furnizimin me ujë të Orikumit

Lajmet e Fundit

MPPT marrëveshje për furnizimin me ujë të Orikumit      Ministria e Punëve Publike dhe Transportit nënshkruan kontratën për furnizimin me ujë dhe Shërbime Sanitare të Orikumit.         http:...

InfoZ
21-04-2012, 08:50:03

Himarë, prishen ndërtimet pa leje, Bollano: U dhunuan 7 minoritarë

Lajmet e Fundit

Himarë, prishen ndërtimet pa leje, Bollano: U dhunuan 7 minoritarë      Tensionohet situata në Himarë, teksa bëhet e ditur se 7 banorë të këtij qyteti janë dhunuar nga ana e Policisë Ndërtimore, gjatë aksioneve të nisura prej disa ditësh për prishjen e ndërtimeve pa leje.       ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
21-04-2012, 00:50:03

Bie me karrocë në lumin Fan, humbet jetën 46-vjecari

Lajmet e Fundit

Bie me karrocë në lumin Fan, humbet jetën 46-vjecari      Ngjarja ndodhi në fshatin Simon të Mirditës kur shtetasi Llesh Karrica, 46 vjec ka qenë duke udhëtuar me karrocë, por mjeti ka rrëshkitur duke rënë në lumin Fan         

InfoZ
20-04-2012, 16:50:04

Grabiten me armë zyrat e komunës, prangoset një i dyshuar

Lajmet e Fundit

Grabiten me armë zyrat e komunës, prangoset një i dyshuar      Grabiten me armë e maska zyrat e komunës Hor-Vranisht në rrethin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur sipas policisë, një person i armatosur dhe i maskuar ka hyrë me armë zjarri në zyrat e komunës dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
20-04-2012, 08:50:03

23 parti "të vogla’ kundër PD-PS: Pragu i hyrjes në Kuvend të jetë 2%

Lajmet e Fundit

23 parti "të vogla’ kundër PD-PS: Pragu i hyrjes në Kuvend të jetë 2%      Rreth 23 parti të vogla, të majta dhe të djathta, priten që ditën e hënë t'u parashtrojnë dy partive të mëdha PD-së dhe PS-së propozimet e tyre më të fundit për reformën zgjedhore.         

InfoZ
19-04-2012, 14:50:03

Elbasan, humb jetën punëtori, ra nga shtylla e linjës telefonike

Lajmet e Fundit

Elbasan, humb jetën punëtori, ra nga shtylla e linjës telefonike      Një punëtor i centralit telefonik në stacionin e ish-Metalurgjikut të Elbasanit ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ka rënë nga një shtyllë e linjës telefonike.         

InfoZ
18-04-2012, 22:50:03

Shkodër, Ruli: Për një Shqipëri të pastër në ç’do ditë të vitit

Lajmet e Fundit

Shkodër, Ruli: Për një Shqipëri të pastër në ç’do ditë të vitit      Gjatë një takimi që zhvilloi mbasditen e së mërkurës me drejtuesit e qeverisjes vendore në Shkodër, si dhe atyre të rretheve Pukë dhe Malësi e Madhe, në cilësinë dhe të anëtarit të Task -Forcës, së ngritur pran...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
18-04-2012, 14:50:04

Berisha:Të ndalohen artikujt për përpunim pa kod doganor

Lajmet e Fundit

Berisha:Të ndalohen artikujt për përpunim pa kod doganor      Kryeministri Berisha kërkoi sot, në mbledhjen e qeverisë, ndalimin e importit të çdo lloj artikulli që nuk ka kod doganor, edhe në rast se ai përfshihet në listën e gjelbër të lëndëve të para që lejohen të importohen ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
18-04-2012, 06:50:03

Berisha pret në një takim ambasadorin e Bullgarisë

Lajmet e Fundit

Berisha pret në një takim ambasadorin e Bullgarisë      Kryeministri Sali Berisha priti sot, në takim, ambasadorin e Republikës së Bullgarisë, zotin Dimitar Ivanov Arnaudov, me rastin e fillimit të detyrës në Shqipëri.         

InfoZ
17-04-2012, 22:50:03

Votimi i Cefës, Beja: PD i kishte numrat, tensionin e krijoi PS

Lajmet e Fundit

Votimi i Cefës, Beja: PD i kishte numrat, tensionin e krijoi PS      Fatos Beja në "5 pyetje nga Babaramo": Tensionet gjatë votimit të anëtarit të KLD-së në Kuvend, Elvis Cefa i krijoi opozita, ne nuk shqetësoheshim se i kishim numrat.         

InfoZ
17-04-2012, 14:50:03

Interkonjeksioni me Kosovën, Rama: Të clirohet, Berisha kundër shqiptarëve

Lajmet e Fundit

Interkonjeksioni me Kosovën, Rama: Të clirohet, Berisha kundër shqiptarëve      Linja energjitike e interkonjeksionit Shqiperi-Kosove, Rama: Qeveria te jape llogari pse e ka bllokuar. Kerkojme interpelance me Berishen  KfW: Zhbllokoni interkonjeksionin          

InfoZ
17-04-2012, 06:50:03

Basha merr mbështetjen e kryeministrit çek për tramin

Lajmet e Fundit

Basha merr mbështetjen e kryeministrit çek për tramin      Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me Kryeministrin e Çekisë, ku e informoi në lidhje me projektet për ta bërë Tiranën një qytet të zhvilluar dhe miqësor për biznesin.         

InfoZ
16-04-2012, 22:50:03

Mediu: Mbetjet e Kurbinit do depozitohen në landfillin e Bushatit

Lajmet e Fundit

Mediu: Mbetjet e Kurbinit do depozitohen në landfillin e Bushatit      I pranishëm në këtë takim ishte dhe ministri i Mjedisiti Fatmir Mediu, i cili tha se prioritet mbetet vendqendrimi tranzitor i mbeturinave.         

InfoZ
16-04-2012, 14:50:03

Burgaj: Lazarati ende vend i kultivimit të drogës

Lajmet e Fundit

Burgaj: Lazarati ende vend i kultivimit të drogës      "Policia e Shtetit ka marrë dhe do të marrë të gjitha masat ligjore që "fenomeni kanabis" të zhduket njëherë e përgjithmonë në jug të vendit", deklaroi sot Hysni Burgaj, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, gjatë n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
16-04-2012, 06:50:04

Lezhë, policia: 6 në pranga për vjedhje

Lajmet e Fundit

Lezhë, policia: 6 në pranga për vjedhje      Forcat e policisë së Lezhës vunë në pranga gjashtë shtetas, të cilët akuzohen për vjedhje me armë. Burime zyrtare nga policia e qarkut Lezhë, bëjnë të ditur për se katër nga të arrestuarit janë nga Kurbini dhe dy të tjerët nga Mirdita...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
15-04-2012, 22:50:03

Librazhd, vetëvaret në kushte depresive babai i tre fëmijëve

Lajmet e Fundit

Librazhd, vetëvaret në kushte depresive babai i tre fëmijëve      Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pishkash, rreth 10 kilometra larg Librazhdit ku 50 vjeçari, Xhevat Gjymega ka shkuar rreth 100 metra larg shtëpisë së tij, dhe më pas është vetëvarur me një litar në pemë.         

InfoZ
15-04-2012, 14:50:03

AK degë në Himarë. Grekët: Nuk e lejojmë partinë e Spahiut

Lajmet e Fundit

AK degë në Himarë. Grekët: Nuk e lejojmë partinë e Spahiut      Aleanca Kuq e Zi do të hapi degën e saj në Himarë. "Alarmi" për këtë gjë është dhënë vetëm pak ditë më parë nga ana e sajtit himara.gr, i cili kishte shkruar se shumë shpejt partia tashmë e njohur për qëndrimet e sa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

whitesnake
15-04-2012, 13:05:30

E pabesueshme!

Lajmet e Fundit

Anipse i sigurt se nuk do ta gjeja, e kërkova fjalën “tangërllëk” në Fjalorin e Gjuhës Shqipe (Tiranë, 2006). Ta pret mendja, nuk figuron atje ngaqë tingëllon si fjalë me prejardhje të huaj, sidomos për shkak të mbaresës -llëk (ndoshta turke apo, më saktë, osmane). E kërkova për të verifikuar ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
15-04-2012, 06:50:04

Rama: Presidenti dhe zgjedhjet e ardhshme iluzion me Berishën votavjedhës

Lajmet e Fundit

Rama: Presidenti dhe zgjedhjet e ardhshme iluzion me Berishën votavjedhës      Kreu i PS-së Edi  Rama nëpërmjet një editoriali ka dhënë arsyet e mbështetjes së opozitës së Ardian Vishës  si kandidati favorit për vendin vakant në KLD, ndërkohë ka akuzuar kryeminsitrin Berisha se ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-04-2012, 22:50:03

Topi: Zgjedhja e nën/kreut të KLD, e drejtë Kushtetuese e imja

Lajmet e Fundit

Topi: Zgjedhja e nën/kreut të KLD, e drejtë Kushtetuese e imja      PresidentiTopi  mund të "djegë' skenarin e mazhorancës  për të marrë postin e  nënkryetarin në KLD-së.  Në cilësinë e kryetarit të KLD, Topi bëri me dije sot se zgjedhja e nënkryetarit është e drejtë Kushtetue...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
14-04-2012, 06:50:03

Fier, arrestohet 39 vjeçari shqiptar, i dënuar në Itali

Lajmet e Fundit

Fier, arrestohet 39 vjeçari shqiptar, i dënuar në Itali      Policia e Fierit ka arrestuar sot një 39-vjecar, i kërkuar nga autoritetet italiane. Ai është shtetasi Sokol Murati, 39 vjeç.         

InfoZ
13-04-2012, 22:50:03

Tiranë, hapet zyra e Avokatisë për të Rinjtë

Lajmet e Fundit

Tiranë, hapet zyra e Avokatisë për të Rinjtë      Këshilli Rinor Shqiptar në bashkëpunim me 11 institucione shtetërore dhe organizata të shoqërisë civile hapën sot në Tiranë zyrën e Avokatisë për të Rinjtë.         

InfoZ
13-04-2012, 06:50:03

Vlorë, hetimet për grabitësit e bankave, të arrestuarit pranojnë autorësinë

Lajmet e Fundit

Vlorë, hetimet për grabitësit e bankave, të arrestuarit pranojnë autorësinë      Gjatë hetimeve të rinjtë kanë pranuar autorësinë dhe kanë dhënë detaje mbi mekanizmin dhe skemat e aplikuara për realizimin e vjedhjeve për të cilat ata akuzohen.           

InfoZ
12-04-2012, 22:50:04

Meta në Vlorë: Të hiqet imuniteti për deputetët

Lajmet e Fundit

Meta në Vlorë: Të hiqet imuniteti për deputetët      Duhet t'i përgjigjemi thirrjes së BE për heqjen e imunitetit, si një hap që do të ndihmonte në marrjen e statusit të vendit kandidat. Kështu ka deklaruar gjatë konferencës zgjedhore të LRI në Vlorë, kreu i Lëvizjes Socialiste ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
12-04-2012, 14:50:03

Pogradec, mblidhte skrap në minierë, vdes i asfiksuar 33-vjeçari

Lajmet e Fundit

Pogradec, mblidhte skrap në minierë, vdes i asfiksuar 33-vjeçari      Një person mbeti i bllokuar prej 21 oresh në një minierë të braktisur në fshatin Vërdovë të Pogradecit. Reparti i Inspektim Shpëtimit në Miniera (RISHM) nisi skuadra drejt vendgjarjes, por galeria pati rrjedhj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe