Lajmet e Fundit - 59

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
28-02-2012, 18:50:04

Holtkemper: Statusi në BE, vetëm pas përmbushjes së kritereve

Lajmet e Fundit

Holtkemper: Statusi në BE, vetëm pas përmbushjes së kritereve      Duke iu referuar procesit në tërësi, ku duhet të kalojë edhe Shqipëria, ambasadorja Holtkemper tha se për të marrë statusin e vendit kandidat në BE, duhet të përmbushen kriteret politike të Kopenhagenit.         ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
28-02-2012, 10:50:04

Shkarkimi nga detyra, vajza e kryegjyqtares padit Haxhinaston

Lajmet e Fundit

Shkarkimi nga detyra, vajza e kryegjyqtares padit Haxhinaston      Disa kohë më vonë, në kohën kur u publikua video "Meta-Prifti", emri i Selvi Beçajt u përmend direkt në bisedë nga ish-zv/kryeministri.  (ne foto Shpresa Beçaj)          

InfoZ
28-02-2012, 02:50:03

Berisha takon delegacionin arab, prezanton projektet strategjike shqiptare

Lajmet e Fundit

Berisha takon delegacionin arab, prezanton projektet strategjike shqiptare      Kryeministri Berisha priti sot, në një takim, një delegacion qeveritar të Arabisë Saudite, të kryesuar nga Zëvendësministri për Zhvillim e Bujqësi dhe Kërkim Shkencor, z. Abdullah Alobaid, që po zhvi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
27-02-2012, 18:50:04

Hetimet e SHKB, pezullohen nga puna 5 policë të Rinasit

Lajmet e Fundit

Hetimet e SHKB, pezullohen nga puna 5 policë të Rinasit      Punonjësit e policisë së Komisariati të Rinasit dyshohen se kanë favorizuar kalimin drejt vendeve të Shengenit të personave të cilët kanë pasur probleme të mëparshme në vendet europiane.         

InfoZ
27-02-2012, 10:50:04

"Spahiu", Komisioni hetimor publikon sot raportin final

Lajmet e Fundit

"Spahiu", Komisioni hetimor publikon sot raportin final      Publikohet sot raporti i Komisionit hetimor parlamentar i ngritur për shkarkimin e ish-nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu. Raporti përfundimtar pritet te miratohet në parlament në datën 1...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-02-2012, 18:50:04

Rikthehet moti i keq me reshje shiu dhe bore

Lajmet e Fundit

Rikthehet moti i keq me reshje shiu dhe bore      Nga korrespodentët e NEWS24 në veri mësojmë se të gjitha zonat në lartësinë mbi 800 metra ka reshje të dendura bore, c'ka mund të vështirësojë punën në rrugët ende të pazhbllokuara tërësisht në fshatrat e thellë.  Bora, helikop...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-02-2012, 02:50:04

BSH: Bankat shtrëngojnë kushtet e kredive për bizneset

Lajmet e Fundit

BSH: Bankat shtrëngojnë kushtet e kredive për bizneset      Bizneset do ta përballen me kushte më të shtrenguara nga bankat në momentin që do të kërkojnë kredi. Parashikimi bëhet nga Banka e Shqipërisë, e cila në vrojtimin e fundit të aktivitetit kreditues në vend konstaton se s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
25-02-2012, 18:50:08

MTKRS i përgjigjet Ramës: Fondet për sportin janë dyfishuar

Lajmet e Fundit

MTKRS i përgjigjet Ramës: Fondet për sportin janë dyfishuar      Në një dalje për mediat zëvëndës ministri Bajaziti, tha se kritikat e socialistëve janë të pavërteta, pasi ka një 2-fishim të fondeve për sportin në peridhën e 2006 -2010, në krahasim me peridhën kur qeveriste e ma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
25-02-2012, 02:50:04

Gazmend Oketa: Largohem nga grupi i PD, në vitin 2013 garoj me parti tjetër

Lajmet e Fundit

Gazmend Oketa: Largohem nga grupi i PD, në vitin 2013 garoj me parti tjetër      Deputeti demokrat Gazmend Oketa deklaroi sot në mbrëmje gjate një emisioni televiziv se do të largohet shumë shpejt nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike ku ai aderon prej disa vitesh. Oketa t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
24-02-2012, 18:50:04

Bashkia e Tiranës, 80 milionë lekë për Klubin Tirana

Lajmet e Fundit

Bashkia e Tiranës, 80 milionë lekë për Klubin Tirana      Propozimi i kreut të bashkisë Lulzim Basha do të shqyrtohet në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak, e parashikuar për tu zhvilluar me datën 1 mars.         

InfoZ
24-02-2012, 10:50:04

I jepet sot lamtumira e fundit, Dëshmorit të Atdheut Feti Vogli

Lajmet e Fundit

I jepet sot lamtumira e fundit, Dëshmorit të Atdheut Feti Vogli      I jepet sot lamtumira e fundit komandantit të trupave speciale Feti Vogli, i cili humbi jetën në një mision në Afganistan. Trupi i tij ka mbërritur në atdhe rreth orës 3:15 minuta përmes një avioni të posacëm, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
24-02-2012, 02:50:04

Spahiu: PD e PS pjella të komunizmit, partia AK erë ndryshimesh

Lajmet e Fundit

Spahiu: PD e PS pjella të komunizmit, partia AK erë ndryshimesh      Kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu deklaroi sot gjatë një emisioni televiziv se më muajin maj do të zhvillohet Kongresi i AK ku do të përzgjidhen delegatët e partisë me të re në vend. "Drejtësia, politika...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-02-2012, 18:50:03

Durrës, identifikohet kufoma e gjetur mëngjesin e sotëm

Lajmet e Fundit

Durrës, identifikohet kufoma e gjetur mëngjesin e sotëm      Uniformat blu bëjnë me dije se 70-vjecari Dine Bulsaku ëshë identifikuar nga familjarët, të cilët bëjnë me dije se i moshuari vuante nga sklezora, dhe për këtë arsye largohej shpesh nga shtëpia.  Durrës, gjendet një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-02-2012, 10:50:04

Shkodër, digjet brenda banesës 78-vjecari i paralizuar

Lajmet e Fundit

Shkodër, digjet brenda banesës 78-vjecari i paralizuar      Një shkëndijë elektrike i ka marrë jetën një të moshuari në qytetin e Shkodrës. 78-vjecari është djegur brenda banesës, pasi ka qenë i paralizuar dhe nuk ka mundur t'i shpëtojë flakëve. ( foto ilustruese )         

InfoZ
23-02-2012, 02:50:04

Rritja e temperaturave dhe shiu përmirësojnë situatën me borën

Lajmet e Fundit

Rritja e temperaturave dhe shiu përmirësojnë situatën me borën      Reshjet e shiut dhe rritja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë përmirësim të situatës në verilindje dhe juglindje të vendit, por sërish disa zona mbeten problematike. MB: 7 komuna ende të izoluara nga dëbora.  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
22-02-2012, 18:50:04

Berisha-Maurer: Gatishmëri për të zhvilluar bashkëpunimin Shqipëri-Zvicër

Lajmet e Fundit

Berisha-Maurer: Gatishmëri për të zhvilluar bashkëpunimin Shqipëri-Zvicër      Kryeministri Berisha priti sot në një takim sekretarin e shtetit të Zvicrës për Punët e Jashtme, Peter Maurer.         

InfoZ
22-02-2012, 02:50:04

Mblidhet kryesia e PS

Lajmet e Fundit

Mblidhet kryesia e PS      Kryesia e Partisë Socialiste të Shqipërisë u mblodh sot për të diskutuar rreth disa çështjeve të rëndësishme që lidhen kryesisht me ecurinë e reformës zgjedhore, reformës parlamentare, problematikën e zgjedhjeve brenda partisë në disa...         

InfoZ
21-02-2012, 18:50:06

Olli: Përmirësohet situata, vetëm 9 komuna të bllokuara

Lajmet e Fundit

Olli: Përmirësohet situata, vetëm 9 komuna të bllokuara      Olli: Situata nga bora drejt përmirësimit, vetëm 9 komuna të bllokuara. Vijon puna për zhbllokimin e rrugëve rurale.  Dibër, 3 anëtarë të një familje të bllokuar prej 3 javësh   Moti i ftohtë, rriten çmimet e fruta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
21-02-2012, 10:50:04

Vëllai i Feti Voglit: Tronditja e lajmit, la pas vajzën 3 vjeçe

Lajmet e Fundit

Vëllai i Feti Voglit: Tronditja e lajmit, la pas vajzën 3 vjeçe      Diku mes kodrave të fshatit Rrovë në afërsi të Baldushkut, gjendet shtëpia përdhese e Bedri Voglit, djali i të cilit ishte martiri i parë i Shqipërisë në Afganistan         

InfoZ
21-02-2012, 02:50:04

Sulmi në Afganistan, vdes 1 komando shqiptar, tjetri në koma

Lajmet e Fundit

Sulmi në Afganistan, vdes 1 komando shqiptar, tjetri në koma      Dy komando shqiptarë janë sulmuar në Kandahar nga një grup ushtarësh afganë.  Ministria e Mbrojtjes: Vdes Kapiteni Feti Vogli, në gjendje kome Aleksandër Peci . Kur ndodhi sulmi komandot shqiptarë ishin në mision ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
20-02-2012, 18:50:04

Afganistan, vriten gjatë një sulmi 2 komando shqiptarë

Lajmet e Fundit

Afganistan, vriten gjatë një sulmi 2 komando shqiptarë      Dy komando shqiptarë janë sulmuar për vdekje në Herat të Afganistanit. Ministria e Mbrojtjes: Viktimat Feti Vogli dhe Aleksandër Peci. ( foto ilustruese )         

InfoZ
20-02-2012, 10:50:04

21 vjet nga rrëzimi i bustit të Hoxhës, AK: Mos të lejojmë ringjalljen e modelit

Lajmet e Fundit

21 vjet nga rrëzimi i bustit të Hoxhës, AK: Mos të lejojmë ringjalljen e modelit      21 vjet nga renia e bustit te Enver Hoxhes,AK: Dite historike. Na u premtua Europa, sot ende Parti-Shtet. Te mos lejojme ringjalljen e modelit.         

InfoZ
20-02-2012, 02:50:05

Has, deputetë të PS-së vizitojnë familjen e Isa Qarrit

Lajmet e Fundit

Has, deputetë të PS-së vizitojnë familjen e Isa Qarrit      Të shoqëruar edhe nga drejtues të PS-së në Has si dhe kreu i Bashkisë Krumë, deputetët socialistë kanë shprehur ngushëllime tek familja e të ndjerit, duke dhënë mbështetjen e tyre për çdo problem që ata mund të kenë.   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
19-02-2012, 18:50:04

Pasojat e krizës, INSTAT: Konsumi ka pësuar rënie të mëtejshme

Lajmet e Fundit

Pasojat e krizës, INSTAT: Konsumi ka pësuar rënie të mëtejshme      Të dhënat e fundit të Institutit të Statistikave tregojnë për në rënie me 5.5 % të volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë gjatë tremujorit të tretë të 2011-ës. Kjo tregon se qytetarët, të ndikuar nga kriza në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
19-02-2012, 02:50:10

Bora MB: 27 komuna të bllokuara, vijon hapja e rrugëve

Lajmet e Fundit

Bora MB: 27 komuna të bllokuara, vijon hapja e rrugëve       Situata nga bora shkon drejt përmirësimit,  të gjitha rrugët nacionale raportohen të hapura, por problemet më të mëdha janë në Komuna.  Berisha nga Korca:  "Opozita e ç'akorduar, u kujtua për borën 1 javë pas ngrita sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
18-02-2012, 18:50:04

Nishani dhe Ruli në Pukë: Të përshpejtohet hapja e rrugëve

Lajmet e Fundit

Nishani dhe Ruli në Pukë: Të përshpejtohet hapja e rrugëve      Ministrat Nishani e Ruli udhëtuan sot drejt Pukës për emergjencat ku inspektuan dhe njërën nga komunat problematike të këtij rrethi. Gjatë takimit në Komunën Qafe Mali, por edhe në inspektimin e segmentit Fushë Arrë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
18-02-2012, 10:50:04

McIlwham: Presidenti të jetë simbol i unitetit

Lajmet e Fundit

McIlwham: Presidenti të jetë simbol i unitetit      Ambasadorja britanike, Fiona McIlwham në një intervistë televizive të dhënë dje , deklaroi se Presidenti i ardhshëm i vendit duhet të jetë simbol i unitetit kombëtar.         

InfoZ
18-02-2012, 02:50:04

Olli: Në të gjithë vendin janë të bllokuara 28 komuna

Lajmet e Fundit

Olli: Në të gjithë vendin janë të bllokuara 28 komuna      Drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile, Alfred Olli bëri të ditur pasditen e sotme për situatën në akset e rrugëve nacionale         

InfoZ
17-02-2012, 10:50:04

Kapen 5 kg heroinë, arrestohet korrieri

Lajmet e Fundit

Kapen 5 kg heroinë, arrestohet korrieri      Gjatë kontrollit të imtësishëm të mjetit dhe konkretisht tek gomat u gjet e fshehur sasia e lëndës narkotike.         http://laj.me/54030    ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
16-02-2012, 18:50:03

Defekti, CEZ: Ndërprerje të alternuara të energjisë në disa zona

Lajmet e Fundit

Defekti, CEZ: Ndërprerje të alternuara të energjisë në disa zona      Për shkak të një defekti të rëndë në nënstacionin 220 kv Tiranë të Operatorit të Sistemit të Transmetimit, sot nga ora 17:00 deri në 21:00 do të ketë ndërprerje të alternuara të energjisë në disa zona.        ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
16-02-2012, 10:50:03

Durrës, ndërron jetë në spital polici i aksidentuar mbrëmë

Lajmet e Fundit

Durrës, ndërron jetë në spital polici i aksidentuar mbrëmë      30-vjecari mbeti i plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbëmë në mbikalimin e Sukthit. Sipas bluve, shkak i aksidentit ka qënë rrëshkitja e mjetit si pasojë e terrenit të lagësht.         

InfoZ
16-02-2012, 02:50:05

Ambasadori Arvizu kafe tek ish Blloku me Kastriot Islamin

Lajmet e Fundit

Ambasadori Arvizu kafe tek ish Blloku me Kastriot Islamin      Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu është parë pasditen e sotme në një nga lokalet në zonën e ish Bllokut në kryeqytet, teksa konsumonte një kafe me ish-deputetin e PS, Kastriot Islami. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
15-02-2012, 18:50:04

Kukës, 15 studentë asfiksohen nga rrjedhja e bobolës së gazit

Lajmet e Fundit

Kukës, 15 studentë asfiksohen nga rrjedhja e bobolës së gazit      Kukës, 15 studentë asfiksohen nga rrjedhja e bombolës së gazit në auditorin e Fakultetit të Infermierisë. Bombola përdorej për ngrohje. Studentët dërgohen në spitalin e qytetit.         

InfoZ
15-02-2012, 10:50:06

Xhuvani, grusht në fytyrë gardianit, dy muaj të tjerë në burg

Lajmet e Fundit

Xhuvani, grusht në fytyrë gardianit, dy muaj të tjerë në burg      Zbardhet ngjarja e ndodhur në burgun Nr. 302 në Tiranë, ku protagonist është Kostandin Xhuvani, djali e deputetes së PS-së, Luiza Xhuvani, i cili ndodhet prapahekurave i dënuar për vrasje.         

InfoZ
15-02-2012, 02:50:05

Bora, Nishani: Telefonata false për ndihmë nga kafenetë e Tiranës

Lajmet e Fundit

Bora, Nishani: Telefonata false për ndihmë nga kafenetë e Tiranës       Nishani në News 24: Fatkeqësia natyrore nuk na gjeti të papërgatitur. Aktualisht 50 komuna të bllokuara, por situata nën kontroll. Vasili: Personel mjekësor në të gjithë vendin.          

InfoZ
14-02-2012, 18:50:04

ERE licencime të reja për 5 kompani HEC-esh

Lajmet e Fundit

ERE licencime të reja për 5 kompani HEC-esh      Enti Rregullator i Energjisë ka nisur procedurat ligjore për licencime të reja për tregtimin e energjisë për 5 kompani.         http://laj.me...

InfoZ
14-02-2012, 10:50:05

Kukës, liqeni i Fierzës i ngrirë prej 1 jave

Lajmet e Fundit

Kukës, liqeni i Fierzës i ngrirë prej 1 jave      Edhe pas më shumë se një jave, ujrat e liqenit të Fierzës kaanë mbetur të ngrira, gjë që tregon edhe egërsinë e këtij dimri të ashpër për banorët e zonës verilindore         

InfoZ
14-02-2012, 02:50:05

Ministria e Tranporteve: Ja situata në akset në vend

Lajmet e Fundit

Ministria e Tranporteve: Ja situata në akset në vend      Ministria e Tranporteve ka bërë të ditur situatën më të fundit të akseve rrugore në vend. Ku disa prej këtyre akseve kryesisht në Kukës, Tropojë, Has, Dibër, Pukë, Malësi e Madhe vijojnë të jenë të bllokuara.         

InfoZ
13-02-2012, 18:50:05

100 vjetori i Pavarësisë, Berisha: Viti i të vërtetave historike

Lajmet e Fundit

100 vjetori i Pavarësisë, Berisha: Viti i të vërtetave historike      Gjatë mbledhjes së sotme të komitetit ndërministror për 100-vjetorin e pavarësisë, kryeministri Berisha deklaroi se gjatë gjithë vitit do ketë aktivitete që kremtojnë këtë festë të shënuar për kombin shqiptar....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
13-02-2012, 10:50:05

Korçë, gjendet i vdekur në banesë një 86-vjecar

Lajmet e Fundit

Korçë, gjendet i vdekur në banesë një 86-vjecar        Një 86-vjecar është gjetur i vdekur në banesën e tij në lagjen numër 9 të qytetit të Korcës           http://laj.me/53845       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
12-02-2012, 18:50:04

Orteku, Haxhinasto ngushëllon homologun kosovar për viktimat

Lajmet e Fundit

Orteku, Haxhinasto ngushëllon homologun kosovar për viktimat      Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto i shprehu sot ngushëllimet Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj për humbjet e jetëve nga orteku në Restelicë, në komunën e Dragashit.   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
12-02-2012, 10:50:04

Policia: Evitoni qarkullimin, ja akset e bllokuara

Lajmet e Fundit

Policia: Evitoni qarkullimin, ja akset e bllokuara      Nga situata në akset rrugore në shkallë vendi, nga informacionet më të fundit të marra nga shërbimet e Policisë Rrugore rekomandohet të evitohet në maksimum lëvizja e mjeteve të tonazhit të lartë në akset Rubik - Kukës - Mo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe