Lajmet e Fundit - 64

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajmet dhe te rejat me te fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bota

InfoZ
07-12-2011, 20:50:04

Fier, makina përplas përplas për vdekje kalimtarin

Lajmet e Fundit

Fier, makina përplas përplas për vdekje kalimtarin      Mësohet se pas aksidentit automjeti është larguar nga vendngjarja, ndërsa po hetohet për zbardhjen e ngjarjes.         http://laj.me/5...

InfoZ
07-12-2011, 12:50:04

Haxhinasto: Shqipëria mund t’a marrë kryesimin e OSBE

Lajmet e Fundit

Haxhinasto: Shqipëria mund t’a marrë kryesimin e OSBE      Haxhinasto në Ministerialin e OSBE-së, në Letoni. Flet për rolin e Shqipërisë në OSBE, takon Hillari Klinton         http://laj.me/...

InfoZ
07-12-2011, 04:50:03

Partia e re, Topi në NEWS24: Çdo opsion mbetet i hapur

Lajmet e Fundit

Partia e re, Topi në NEWS24: Çdo opsion mbetet i hapur      I ftuar në emisionin "5 Pyetje nga Babaramo", Presidenti i Republikës Bamir Topi e la të hapur mundësinë e krijimit të një partie të re. Kreu i shtetit deklaroi se konsensusi mes partive politike është me rëndësi, por n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
06-12-2011, 20:50:05

Vlorë, në pranga një  shërndarës droge dhe një person në kërkim

Lajmet e Fundit

Vlorë, në pranga njëshërndarës droge dhe një person në kërkim      Një sasi prej 4 kg droge e llojit kanabis sativa është sekuestruar ditën e sotme në portin e Vlorës, policia ka arrestuar një 23-vjecar. Ndërkaq, policia e Vlorës ka arrestuar dhe 31- vjecarin Andrea Lulaj, per...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
06-12-2011, 12:50:03

Festa e Hashures, Topi: Filozofi e bukur e islamit, bashkon njerëzit

Lajmet e Fundit

Festa e Hashures, Topi: Filozofi e bukur e islamit, bashkon njerëzit      Presidenti Topi vizitoi sot Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve me rastin e Festës së Hashures, ndërsa komentoi se kjo festë brenda saj ka një kuptim të bukur filozofik, ka mirëkuptim, dhënien e ndihmës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
06-12-2011, 04:50:04

Mungesa e sistemit ngrohës, nxënësit bojkotojnë mësimin

Lajmet e Fundit

Mungesa e sistemit ngrohës, nxënësit bojkotojnë mësimin      Mungesa e sistemit ngrohës ka çuar në bojkotimin e mësimit nga nxënësit e një shkolle të mesme, në qytetin e Gjirokastrës.  Nxënësit kërkojnë ndërhyrje, ndërkohë që nga Bashkia deklarohet se mungojnë fondet.         
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
05-12-2011, 12:50:04

Miratohet Buxheti, PS: Hiqni TVSH. Bode: Doni "republikë bananesh"

Lajmet e Fundit

Miratohet Buxheti, PS: Hiqni TVSH. Bode: Doni "republikë bananesh"      Kuvendi i Shqipërisë nisi sot në (ora 10:00) shqyrtimin nen për nen të projektbuxhetit të shtetit 2012.Opozita kërkon të merren parasysh kërkesat e saj për TVSH-në e ushqimeve, ilaceve e energjisë, kundërsht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
05-12-2011, 04:50:04

Berisha: 2 momentet e mia më të vështira kur isha President

Lajmet e Fundit

Berisha: 2 momentet e mia më të vështira kur isha President      pyetur nga studentët për vështirësitë që ka hasur gjatë drejtimit të vendit, Berisha theksoi 2 prej tyre, një momentin e liberalizimit të cmimeve në vitin '92 dhe e dyta, cështja e piramidave, viti '97         

InfoZ
04-12-2011, 20:50:03

Maqedoni, takimi Rama-Cervenkovski

Lajmet e Fundit

Maqedoni, takimi Rama-Cervenkovski      Takimin e parë Kryetari Rama gjatë ditës së sotme e zhvilloi me Kryetarin e LSDM, Branko Cervenkovski. Gjatë takimit të dy bashkëbiseduesit kanë shkëmbyer qëndrimet e tyre për situatën në Shqipëri dhe Maqedoni         

InfoZ
04-12-2011, 12:50:04

Berisha: Rama punonte me mua për rrëzimin e Nanos

Lajmet e Fundit

Berisha: Rama punonte me mua për rrëzimin e Nanos      Berisha takim me studentët në Durrës, në prag të ditës kombëtare të rinisë, sulmon edhe kryesocialistin Rama: Punonte me mua për të rrëzuar Fatos Nanon. Libri i tij me modelin më primitiv të qendrimit.         

InfoZ
04-12-2011, 04:50:10

Tiranë-Durrës, merr flakë një automjet, shpëton drejtuesja

Lajmet e Fundit

Tiranë-Durrës, merr flakë një automjet, shpëton drejtuesja      Ende nuk dihen shkaqet e incidentit, ndërkohë mësohet se drejtuesja ka shpëtuar pa u lënduar.         http://laj.me/51236 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-12-2011, 20:50:05

Shkodër, task forca arreston 3 persona, mes tyre një zyrtare

Lajmet e Fundit

Shkodër, task forca arreston 3 persona, mes tyre një zyrtare      Tentuan të pushonin cështjen për vjedhje e shpërdorim detyre ndaj arkëtares së filialit të postës në Shkodër, arrestohen tre persona, mes tyre një zyrtare.         

InfoZ
03-12-2011, 12:50:05

I jepet lamtumira Leka Zogut të Parë, vendi në zi kombëtare

Lajmet e Fundit

I jepet lamtumira Leka Zogut të Parë, vendi në zi kombëtare      Në Kuvendin e Shqipërisë u zhvilluan homazhe në nder të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu i Parë. Pranë arkivolit me trupin e pajetë bënë homazhe personalitetet më të larta të shtetit shqiptar, presidentja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
03-12-2011, 04:50:04

Asambleja PS, zgjidhet kryesia e re, Rama: Gur themeli drejt fitores

Lajmet e Fundit

Asambleja PS, zgjidhet kryesia e re, Rama: Gur themeli drejt fitores      Asambleja Kombëtare e PS zgjedh kryesinë, sekretarët e rinj si dhe kryetarin e saj. Gramoz Ruci rizgjidhet në  krye të Asamblese me 168 vota pro. U propozua nga Rama :  Kryesia gur themeli për fitoren e ar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
02-12-2011, 12:50:04

Asambleja PS, Rama: Jemi të mjaftueshëm, nuk na duhet Meta

Lajmet e Fundit

Asambleja PS, Rama: Jemi të mjaftueshëm, nuk na duhet Meta      Mblidhet Asambleja Kombëtare e PS që do të zgjedhë kryesinë, sekretarët e rinj si dhe kryetarin e saj. Rama propozon si kryetar Gramoz Rucin.         

InfoZ
02-12-2011, 04:50:04

Ina Rama në samitin e Belgjikës për luftën kundër krimit të organizuar

Lajmet e Fundit

Ina Rama në samitin e Belgjikës për luftën kundër krimit të organizuar      Zyra e shtypit e prokurorisë bëri të ditur se në këtë aktivitet i cili u zhvillua në Bruksel, Belgjikë, në datën 30 Nëntor, u diskutua rreth problemeve te zgjerimit te Bashkimit Europian me vendet e Ball...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-12-2011, 20:50:04

Komisioni i Ekonomisë diskuton nen për nen buxhetin

Lajmet e Fundit

Komisioni i Ekonomisë diskuton nen për nen buxhetin      Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka diskutuar nen për nen buxhetin 2011, duke u përqendruar te infrastruktura rrugore.         http:...

InfoZ
01-12-2011, 12:50:05

Reforma Zgjedhore, BE: 2012-a mund të jetë viti i mundësive

Lajmet e Fundit

Reforma Zgjedhore, BE: 2012-a mund të jetë viti i mundësive      BE përshëndet nisjen e dialogut politik në Shqipëri. Ashton: Të vijojë puna në mënyrë konstruktive. Konsensusi për reformën zgjedhore të arrihet para zgjedhjeve. Fule: 2012-a mund të jetë viti i mundësive për Shqip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
01-12-2011, 04:50:04

Policia e Tiranës sekuestron 1 kg heroinë, vinte nga Fieri

Lajmet e Fundit

Policia e Tiranës sekuestron 1 kg heroinë, vinte nga Fieri      Sipas bluve të kryeqytetit droga ishte nisur nga Fieri dhe kishte si destinacion Tiranën, ndërsa ndërhyrja është bërë në afërsi të Mallakastrës.         

InfoZ
30-11-2011, 20:50:04

Shqipëria dhe Turqia marrëveshje në fushën e shërbimeve sociale

Lajmet e Fundit

Shqipëria dhe Turqia marrëveshje në fushën e shërbimeve sociale      Forcimi i bashkëpunimit në fushën sociale mes Turqisë dhe Shqipërisë ishte në fokus të takimit të zhvilluar sot mes Ministres turke të Familjes dhe Politikave Sociale, Fatma e#350;ahin, dhe Ministrit të Punës, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
30-11-2011, 12:50:04

AK: Ëndrra e Leka Zogu I, bashkimi i të gjithë shqiptarëve do vijojë

Lajmet e Fundit

AK: Ëndrra e Leka Zogu I, bashkimi i të gjithë shqiptarëve do vijojë      Aleanca Kuq e zi unifikohet me dhimbjen e famijlarëve për humbjen e të afërmit të tyre, ndërkohë që bën me dije se ëndrra e Zogut I për bashkimin e shqiptarëveë do kthehet në motiv të patjetërsueshëm për A...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
30-11-2011, 04:50:04

Bode: Ekonomia shqiptare, konkuruese në kohë krize

Lajmet e Fundit

Bode: Ekonomia shqiptare, konkuruese në kohë krize      I ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo" në NEWS24, ministri i Financave Ridvan Bode flet për krizën në Eurozonë dhe rreziqet që ajo përcon tek ekonomia shqiptare.         

InfoZ
29-11-2011, 20:50:04

Forumit Rinor të Partisë Demokratike i bashkohen 350 të rinj

Lajmet e Fundit

Forumit Rinor të Partisë Demokratike i bashkohen 350 të rinj      Sipas zyrës së shtypit pranë PD-së, 350 të rinj nga qytete në juglindje të vendit iu bashkuan Forumit Rinor të Partisë Demokratike.         

InfoZ
29-11-2011, 12:50:04

KESH: Vështirësi në importin e energjisë, thatësirë në rajon

Lajmet e Fundit

KESH: Vështirësi në importin e energjisë, thatësirë në rajon      Vendin tonë e pret një dimër problematik sa i takon furnizimit me energji elektrike. Këtë fakt e pohon edhe vetë drejtori i KESH Engjëll Zeqo.         

InfoZ
29-11-2011, 04:50:04

99-vjetori i Pavarësisë, koncert festiv në sheshin "Nënë Tereza"

Lajmet e Fundit

99-vjetori i Pavarësisë, koncert festiv në sheshin "Nënë Tereza"      Pas aktiviteteve të ngjeshura të zhvilluara gjatë gjithë ditës, në kuadër të ditës së Pavarësisë, Kryeministri Berisha përshëndeti sonte në mbrëmje koncertin festiv të organizuar në sheshin "Nënë Tereza" nga B...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
28-11-2011, 20:50:04

Tiranë, shpërthen bombola e gazit në një hotel

Lajmet e Fundit

Tiranë, shpërthen bombola e gazit në një hotel      Shpërthen bombola e gazit në një hotel në Sauk, zjarrëfikësit në vendngjarje vënë nën kontroll flakët. Nuk ka persona të lënduar.         ...

InfoZ
28-11-2011, 12:50:04

Vlore, festohet 99-vjetori i shpalljes se Pavaresise Kombëtare

Lajmet e Fundit

Vlore, festohet 99-vjetori i shpalljes se Pavaresise Kombëtare      Sot në qytetin e Vlorës u zhvilluan ceremonitë e festimit të 99 vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë Kombëtare, ku ishte i pranishëm edhe Presidenti i Republikës, Bamir Topi         

InfoZ
28-11-2011, 04:50:05

Autostrada "Ibrahim Rugova", Rama: Nuk është vjedhur si rruga e "Kombit’

Lajmet e Fundit

Autostrada "Ibrahim Rugova", Rama: Nuk është vjedhur si rruga e "Kombit’      Në ditën e dytë të vizitës së tij në Prishtinë, kryesocialisti Edi Rama, duke u ndalur në autostradën "Ibrahim Rugova", ka vlerësuar punëm e qeverisë, në ndërtimin e saj,  ku sipas tij nuk është vjedhu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
27-11-2011, 20:50:03

Pavarësia, Topi: Në 100 vjetor do marrim statusin e kandidatit në BE

Lajmet e Fundit

Pavarësia, Topi: Në 100 vjetor do marrim statusin e kandidatit në BE      Gjatë vizitës së tij në Itali presidenti Topi ka zhvilluar një takim me bashkatdhetarët shqiptarë në Torino.         

InfoZ
27-11-2011, 12:50:05

Kapshticë, kapen 4 klandestinë në kamion, pranga shoferit malazez

Lajmet e Fundit

Kapshticë, kapen 4 klandestinë në kamion, pranga shoferit malazez      Policia e Korçës prangosi shtetasin malazez Slavko Sekuliç, pasi në kamionin që ai drejtonte u kapën katër klandestinë, që kishin destinacion Italinë.         

InfoZ
27-11-2011, 04:50:04

Policia sekuestron 52 kg kanabis afër Kapshticës

Lajmet e Fundit

Policia sekuestron 52 kg kanabis afër Kapshticës      Aksion kundër trafikimit të drogës nga Shqipëria drejt Greqisë. Kësaj radhe bëhet fjalë për sekuestrimin e 52 kilogramëve kanabis pak kilometra larg Kapshticës.         

InfoZ
26-11-2011, 20:50:05

Rama takon Thacin: Privilegj të kaloj në Kosovë festat e Nëntorit

Lajmet e Fundit

Rama takon Thacin: Privilegj të kaloj në Kosovë festat e Nëntorit      Rama vizitë në Kosovë, takon kryeministrin Thaci: Privilegj të jem këtu. Thacit i dhurova programin e ri të PS, jam për një system të unifikuar arsimor. Thaci: Vazhdojmë bashkëpunimin, mora në dorë Kurbanin e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-11-2011, 12:50:04

Tirana e Pavarur, Basha: Do ecim në gjurmët e të parëve

Lajmet e Fundit

Tirana e Pavarur, Basha: Do ecim në gjurmët e të parëve      Si sot 99 vjet më parë Tirana u shpall e pavarur pas 500 vjetësh pushtimi të otomanëve. Kryetari i Bashkisë se Tiranes Lulzim Basha ka nderuar sot këtë ditë të vecantë me një vizitë në familjen e Sali Shijakut  Pavar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2011, 10:56:42

Votohet në parim buxheti 2012

Lajmet e Fundit

Kuvendi miratoi me 74 votat e maxhorancës buxhetin e shtetit për vitin 2012 pas një seance maratonë që zgjati më shumë se 14 orë. Seanca nisi me diskutimin e kryeministrit, i cili theksoi se ky buxhet është në shërbim të qytetarëve."Rritja e rrogave dhe e pensioneve është qëllimi i parë më madho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
26-11-2011, 04:50:04

Bruksel, Rama takon Papandreun: Të nxjerrim mësime nga gabimet e Greqisë

Lajmet e Fundit

Bruksel, Rama takon Papandreun: Të nxjerrim mësime nga gabimet e Greqisë      E majta Europiane gjatë punimeve të Këshillit dhe Konventës së Partisë Socialistëve Europiane, ka fajëuar qeveritë e djathta për krizën ekonomike dhe qeverisëse me të cilën po përballet sot Europa.    ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
25-11-2011, 20:50:04

Buxheti, Ruci: Pranoni tetë propozimet tona, që  të votojmë pro

Lajmet e Fundit

Buxheti, Ruci: Pranoni tetë propozimet tona, qëtë votojmë pro      Prej orës 10:30, projektbuxheti i shtetit për vitin 2012-të po diskutohet në parim në Kuvend. Kryeministri Berisha mbron buxhetin, "është i qytetarit", akuzon opozitën: Vuani nga sindroma e tunelit, unë nuk ju ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
25-11-2011, 12:50:04

Buxheti, Berisha: Opozita nuk e voton, vuan sindromën e Tunelit

Lajmet e Fundit

Buxheti, Berisha: Opozita nuk e voton, vuan sindromën e Tunelit      Kuvendi nis punimet. Projektbuxheti i shtetit për vitin 2012 do të diskutohet në parim, gjatë seancës së posaçme plenare. Kryeministri Berisha mbron buxhetin, "eshte i qytetarit", akuzon opoziten se gabon kur k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
25-11-2011, 04:50:04

Durrës, inaugurohet sistemi i monitorimit të anijeve të peshkimit

Lajmet e Fundit

Durrës, inaugurohet sistemi i monitorimit të anijeve të peshkimit      Është inaguruar nga ministria e Mjedisit sistemi i monitorimit të anijeve të peshkimit në qytetin e Durrësit, një projekt i Bashkimit Europian. I pranishëm në ceremoni ka qenë edhe ambasadori i BE, Etore Sequ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
24-11-2011, 20:50:05

Topi pret një grup sipërmarrësish të huaj

Lajmet e Fundit

Topi pret një grup sipërmarrësish të huaj      Presidenti Topi, priti sot në një takim të veçantë një grup sipërmarrësish të huaj, përfaqësues të kompanive të ndryshme, pjesëmarrës në Panairin Ndërkombëtar "Klik Ekspo Group" 2011.         

InfoZ
24-11-2011, 12:50:04

Gjirokastër, kapen 5 kg mariuanë, ndalohet transportuesi

Lajmet e Fundit

Gjirokastër, kapen 5 kg mariuanë, ndalohet transportuesi      "Lënda narkotike u bllokua në automjetin tip "Renaul", me targa italiane, CZ 339 BR, me drejtues Redjan Luri, nga Tirana, tashmë i ndaluar", thuhet në komunikatën e policisë         

InfoZ
24-11-2011, 04:50:05

Ndërtimet pa leje, qeveria miraton legalizimet për 11 qarqe

Lajmet e Fundit

Ndërtimet pa leje, qeveria miraton legalizimet për 11 qarqe      Këshilli i Ministrave miratoi të mërkurën kalimin e pronësisë së parcelave ndërtimore në favor të poseduesve të objekteve informale për 11 qarqe të vendit, bën të ditur zyra për shtyp e kryeministrisë. Ja sipërfaqe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-11-2011, 20:50:03

Berisha pret ambasadorin D’Elia me rastin e përfundimit të detyrës

Lajmet e Fundit

Berisha pret ambasadorin D’Elia me rastin e përfundimit të detyrës      Kryeministri Berisha u shpreh se 4-vjeçari i mandatit të ambasadorit D'Elia shënon një progres të madh të marrëdhënieve ndërmjet Shqipërisë dhe Italisë.         

InfoZ
23-11-2011, 12:50:04

Buxheti 2012, PS: Qesharak. PD: Opozita propagandë pa propozime konkrete

Lajmet e Fundit

Buxheti 2012, PS: Qesharak. PD: Opozita propagandë pa propozime konkrete      Pr/buxheti i vitit 2012, debate pozitë-opozitë në Komisionin e Ekonomisë. PS: Kundër buxhetit qesharak dhe rishpërndarjes së fondeve. PD: Opozita bën propaganda, nuk jep asnjë propozim konkret.        ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
23-11-2011, 04:50:04

Familjarët e gjyqtarit Konomi: Hetimet, mungesë transparence

Lajmet e Fundit

Familjarët e gjyqtarit Konomi: Hetimet, mungesë transparence      Familja e gjyqtarit të vrarë Skerdilajd Konomi, përmes një letre të hapur, kërkon zbardhjen e ngjarjes së rëndë dhe lëshon akuza për mungesë serioziteti dhe transparence nga ana e organeve kompetente.         

InfoZ
22-11-2011, 20:50:04

Bulqizë, këshilli sindikal kërkon rifillimin e punës në minierë

Lajmet e Fundit

Bulqizë, këshilli sindikal kërkon rifillimin e punës në minierë      Këshilli sindikal i minierës së Bulqizës ka zhvilluar sot një mbledhje, ku është kërkuar rifillimi sa më shpejt i punës në minierë.  Ndërkaq minatorët i rikthehen kërkesës për pagesë në masën 100% nga kompania ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

InfoZ
22-11-2011, 12:50:04

PD-PS debate për pr/ligjin e energjisë në Kom. e Veprimtarsë Prodhuese

Lajmet e Fundit

PD-PS debate për pr/ligjin e energjisë në Kom. e Veprimtarsë Prodhuese      Liberalizimi i tregut të energjisë, debate PD-PS në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese. Shalsi: Të dëgjohen grupet e interesit. Gjana: Kërkesa me vonesë, nuk pranohet.         

InfoZ
22-11-2011, 04:50:04

Arrestohet zyrtarja e 9 për korrupsion

Lajmet e Fundit

Arrestohet zyrtarja e 9 për korrupsion      Dhurata Merlika, zyrtare e drejtorisë së Peshave dhe Kalibrimit është arrestuar mbrëmë nën akuzën e abuzimit dhe shpërdorimit të detyrës.         ...