Arrestohet Jakup Krasniqi - Lajmet e Fundit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Arrestohet Jakup Krasniqi

Arrestohet Jakup Krasniqi

· 2 · 301

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 12-02-2011, 18:50:02
Krasniqi: Unë, gati për President
      


Jakup Krasniqi Prishtinë, 12 shkurt 2011, NOA- Ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, deklaron hapur dëshirën e tij për të qenë zyrtarisht President. “Nëse është edhe vullneti i partive tjera politike në Kuvend që unë ta ushtroj atë pozitë, unë do ta pranoja me dëshirë”, ka thënë Krasniqi në një intervistë për [...]
      
« Editimi i fundit: 04-11-2020, 18:01:20 nga M A X »

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 04-11-2020, 18:01:41
Ish-kreu i Kuvendit të Kosovës është arrestuar në shtëpinë e tij në Velani pas një operacioni nga EULEX-i dhe Policia. Arrestimin e tij e ka konfirmuar avokati i tij, Valon Hasani per Express. Bastisjet kishin nisur në mëngjesin e ditës së sotme, ndërsa kanë zgjatur për disa orë.Specialja përmes një njoftimi tha se janë duke kryer përveç në shtëpinë e Krasniqit, bastisje në disa lokacione tjera. Krasniqi është një nga personat e parë që ka arrestuar Specialja. Jakup Krasniqi ishe një nga figurat kryesore të Ushtrisë̈ Çlirimtare të Kosovës (UÇK), duke mbajtur edhe poste të larta gjatë luftës si zëdhënës i UÇK-së.


Ai ishte ftuar për intervistim nga Haga në korrik të vitit të kaluar. Poste të larta Krasniqi kishte edhe pas luftës si kryetar Kuvendit të Kosovës, ministër dhe të tjera. Ai ishte ministër i Ministrisë̈ së Shërbimeve Publike në Qeverinë̈ e Kosovës e më pas mori postin e të parit të Kuvendit të Kosovës. Tani Krasniqi mban postin e kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate.

Temat e fundit