Mustafa Nano - Lajmet e Fundit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mustafa Nano

Mustafa Nano

· 2 · 430

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 17-10-2011, 22:53:07
Mustafa Nano: Mazhoranca, frikë nga një parti e Topit


Debati i zgjatur personal midis Presidentit te Republikes, Bamir Topi dhe Kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli, u vendos ne qender te debatit te nje paneli te perbere nga ish-ministri i Jashtem Besnik Mustafai, analisti Mustafa Nano dhe politikani Aleksander Biberaj.
« Editimi i fundit: 05-06-2020, 09:48:22 nga M A X »

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 17-05-2019, 14:28:37
Mustafa Nano i ka bërë thirrje qeverisë dhe ndërkombëtarëve të mbysin dhunën e opozitës se “Unë e di, që apeli në mbrojtje të rendit e qetësisë publike shkon në favor të pushtetit. Por kështu si po shkojnë punët, nuk bëhem më
merak për këtë gjë. Nuk kam luksin për të jetuar me një merak të tillë. Askush nuk e ka më këtë luks. Madje, me këtë rast po i bëj një apel
qeverisë (edhe partnerëve të huaj që kanë ndikim e pushtet në Shqipëri): Është ok që merrni përsipër të mbroni të drejtën e dhjetra mijrave njerëzve për të protestuar, por në të njëjtën kohë duhet të merrni përsipër, mbi të gjitha, të mbroni të drejtën e qindra mijrave të, tjerëve për ditë jetuar në paqe në vendin e tyre” ka thene gazetari.

Një nga argumentat që ai ka dhënë për të mbërritur në këtë përfundim është ideja e tij se “…një kauzë e drejtë, e përfaqësuar nga njerëz të gabuar, është një kauzë e gabuar”.

Në realitet kjo qëndron, vetëm se me një ndryshim të vogël: kur PD ishte në pushtet, Nano predikonte se të gjitha qelbësirat duhej të bëheshin bashkë kundër tij. Ndërsa sot ka optikë tjetër: kauza e çdo qelbësire është kauzë e gabuar. “Vetem budallenjtë nuk ndryshojnë mendim” thotë një thënie e vjetër.

©Lapsi.al

Temat e fundit