×

"Top-Channel" Televizioni qe drejtohet nga Mafia

"Top-Channel" Televizioni qe drejtohet nga Mafia

· 111 · 9460

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
ne: 07-04-2006, 09:21:16
Keto muaj te qeverisjes se Djathte ne Shqiperi,televizioni Top-Channel po e diskriminon qeverine me te gjithe forcat e veta qe ka,pse ndodh kjo pune? Sepse ato qe drejtojn Topin jane njerez te lidhur me mafian,dhe i jane nderprere fitimet marramendese qe benin ne kohen e PS me monopolet e tyre te fuqishme,2 dite para se tu benin zgjedhjet parlamentare ne shqiperi pronari i Topit,beri nje deklarate kunder Berishes,e dinte shume mire se cfar do e priste po te fitonte PD zgjedhjet.Cdo lajm qe te lexosh te faqa e Topit eshte kundra PD.Si ka mundesi qe ky televizion ka pasur rastin te kete 2 kaseta te rendesishme,njerin rastin Ngjela dhe tjetri i ndodhur ne Parlament kur kamrat nuk ishin lejuar aty,ndersa ky televizion i nxorri pamjet filmike.Kushedi sa miliona leke e ka bler Ngjelen ky televizion per skandalin qe beri Ngjela,eshte turp per nje televizion te tille qe te nxjerri deklarata private,A mendoni ju se kete televizion e kontrrollon mafia ?

 • Postime: 127
brandon
#1 ne: 07-04-2006, 10:01:52
Këto muaj te qeverisjes se Djathte ne Shqipëri,televizioni Top-Channel po e diskriminon qeverine me te gjithë forcat e veta qe ka,pse ndodh kjo pune? Sepse ato qe drejtojn Topin janë njerëz te lidhur me mafian,dhe i janë nderprere fitimet marramendese qe bënin ne kohën e PS me monopolet e tyre te fuqishme,2 ditë para se tu bënin zgjedhjet parlamentare ne Shqipëri pronari i Topit,bëri një deklarate kundër Berishës,e dinte shumë mirë se cfar do e priste po të fitonte PD zgjedhjet.çdo lajm qe te lexosh te faqa e Topit është kundra PD.Si ka mundësi qe ky televizion ka pasur rastin te këtë 2 kaseta te rëndësishme,njerin rastin Ngjela dhe tjetri i ndodhur ne Parlament kur kamrat nuk ishin lejuar aty,ndërsa ky televizion i nxorri pamjet filmike.Kushedi sa miliona Lekë e ka bler Ngjelen ky televizion për skandalin qe bëri Ngjela,është turp për një televizion te tillë qe te nxjerri deklarata private,A mendoni ju se këtë televizion e kontrrollon mafia ?
SHUME KOMENT I DREJTE.Si ka mundesi qe ky stacion nuk thoshte asnje fjale kur fatos nano kercente buzuqeve te greqise dhe 21 shqiptare luftuan me jeten dhe perfunduan ne fund te detit jon ne ate janar te ftohte?ju ftoj shqiptare te bashkohemi dhe tja presim rrenjet ketyre stacioneve apo shtypi me permbajtje kriminele dhe financim kriminal

 • Postime: 104
besimtarja
#2 ne: 07-04-2006, 10:12:29
Une rri jashte Shqiperise.Por te pakten dicka e di mire.Ka qene pikerisht TOP CHANNEL qe vuri ne alarm shqiperine me 9 janar.Dhe sa u takon lajmeve,nuk ka ndonje ndryshim midis lajmeve qe jep ky kanal dhe RTSH.Te pakten ne qe jemi ne diaspore,me nje sy te lire nuk i shikojme keto gjera qe thoni ju.

 • Postime: 118
x
#3 ne: 07-04-2006, 11:25:23
Me sa duket salistave nuk ju ka dale akoma dehja nga marrja e pushtetit por ishallah nuk ju del shume vone. Jeni kthyer te gjithe ne marioneta nen sundimin e tij keni filluar te flisni si ai , bile i keni vjedhur dhe shprehjet. Mos ju ka kllonuar gje para zgjedhjeve qe te fitonte se ndryshe, per respektin qe kam per zgjuarsine e popullit tim, nuk do ta kete votuar njeri!!!!
Pse flisni vetem per "padrejtesite" qe i behen te gjorit sale e qeverise kukull dhe nuk flisni kurre per hallet dhe varferine e shqiptareve qe po shtohen perdite? Apo nuk ka rendesi se kur te mbaroje mandati (ma merr mendia dhe shpresoj ta heqin me pare sa nuk eshte shume vone) do ja hedhi prap fajin te tjereve se ai i gjori u mundua por nuk e lane e nuk e lane mjaranin te punonte per popullin e tij qe ai aq shume "e do".

 • Postime: 7049
 • Gjinia: Femer
erlehta
#4 ne: 07-04-2006, 12:51:16
Prodhim i televizionit Top-channel   është emisioni  Fiks Fare.....dhe ju e dini shumë mirë  sa pislliqe te qeverisë Nano   ka transmetuar   ky emision......Mos do të thoni qe atëherë ishte me Berishen ?  Jo..

Atëherë...nuk është faji i Top-Channel....qe ashtu si qeveria e Nanos dhe qeveria Berisha  ka probleme......

Top- Channel  është televizion i vërtetë   ...këtë duhet ta pranoni.....
Ajo puna e kasetave......është aftësi profesionale....


Është mirë të mos diskutoni duke u nisur nga ngjyra qe mbroni...permbajuni realitetit.
mishel
#5 ne: 07-04-2006, 13:01:48
Bravo erlehta ke thene pergjigjen e merituar,,,,nuk kam cfare ti shtoj asaj qe ti ke shkruar sepse nuk do kishte vlera. Berni mundohu te jesh me pak objektiv dhe mjaft duke ecur me syte mbullur, ZGJOHU MORE I URUAR

 • Postime: 14
 • Gjinia: Mashkull
Genty
#6 ne: 07-04-2006, 15:48:35
Po beni akuza si Sali hoxha duke akuzuar te tjeret me fakte nga mendja juaj. Po te kishte klan mafioz ne Top-Board tani do ishin prapa hekurave, sepse nji denoncim per dyshim vemprimtarie te jashtligjshme i fut brenda drejtuesit e televizionit.

Nuk thoni shyqyr qe ka demokraci ne kete televizion dhe te vertetat po thuhen ashtu sic jane por kerkoni te sulmoni televizionin me te mire, me te pavarur.... te Shqiperise.

Shko shif si e ka bere Berisha TVSH, gjate edicionit te lajmeve cdo 2 lajme, ne nji do jet surrati berishes.
S'po flas per klanin qe eshte bere kohet e fundit si TV Shijaku.

 • Postime: 2287
PetritKola
#7 ne: 07-04-2006, 18:52:04
Bo bo, c'torrture...

Nuk po ja hyje analizes, se perse politikanet shqiptar apo bizneset ne perdorim te shpeshte kane fjalet e huaja, por fakt eshte se, nje stacion TV-je titullohet, "Top-Chanel" qe per ne mavrite e "pakulturuar" tingellon si Topet e Kanalit. (Eh, ne te shkretet, nuk dime gjuhe te huaja.)
Nejse, ne Topet e Kanalit mesuam se sot doli gazeta e "re" ditore "Shqip", me e madhja shqiptare deri me tani. Uauuuu, 48 faqe….!!! Kjo Shqip-ja 'e re" betohet se do ti thote te gjitha te vertetat dhe do na i mbuloje te tera fushat, detet, malet, pyjet, kullotat …, te mirat dhe te kqijat, te miret dhe te kqinjte. Pra si bicim qeverie, do te jete kjo 'e reja" Shqip. E pra , ndersa zotohet se do te na i thote te vertetat, troc e shqip, nuk na thote se perse nuk na e ka bere deri me tani, sepse ne fund te fundit kjo (Shqip-ja) nuk eshte aspak e re. Pronaret jane po ata te vjetrit e medias shqiptare, si per shembull, pronaret e Topeve te Kanalit etj… dhe drejtuesit e gazetaret jane po ata te vjetrit, njeri per shembull me surrat humoristi na quhej Baxhaku dhe atij qe dukej se i kishte rrene te fiket, ja thonin Balla.
Shqiperia ndodhet ne piken me te ulet edhe per shkak te aktivitetit dhe mentalitet kriminal dhe antikombetar te medias dhe gazetareve, ndaj "e reja" Shqip nuk eshte gje tjeter por nje perpjekje per te monopolizuar genjeshtren dhe manipuluar shoqerine shqiptare per interesa mafioze dhe antikombetare. Ndersa shqiptaret, po te krahasojme formatin dhe faqet e gazetes (48-te) i duhet te gerrmojne cdo dite ne librin 160 faqesh per te gjetur "te verteten" ne te gjitha fushat.
Bo bo, c'torrture…

Marre nga http://VERTET.blogspot.com

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#8 ne: 17-04-2006, 04:05:15
Po bëni akuza si Sali hoxha duke akuzuar te tjerët me fakte nga mendja juaj. Po të kishte klan mafioz ne Top-Board tani do ishin prapa hekurave, sepse nji denoncim për dyshim vemprimtarie te jashtligjshme i fut brenda drejtuesit e televizionit.

Nuk thoni shyqyr qe ka demokraci ne këtë televizion dhe te vërtetat po thuhen ashtu siç janë por kerkoni te sulmoni televizionin me te mirë, me te pavarur.... te Shqipërisë.

Shko shih si e ka bërë Berisha TVSH, gjatë edicionit te lajmeve çdo 2 lajme, ne nji do jet surrati berishes.
S'po flas për klanin qe është bërë kohët e fundit si TV Shijaku.

Sbesoj se jeton ne shqiperi ti,Top-Channel i jep gjerat krejt ndryshe,nuk jep realitetin taman sic eshte,atje behen cdo dite akuza per vjedhje e korrupsion ndersa topi i kalon si lajme krejt normale,ne Fiks Fare tha nje nate qe Berisha mbeshtet Sollakun,ku ai nuk e kishte permendur fare emrin e tij po permendi Prokurorin e Krimeve te Renda dhe jo Sollakun,ato i mashtrojn shqiptaret haptazi fare,po nuk ja ven njeri re me budalliqet qe bejn ato.
Ato nuk thone nje fjale te mire per arrestimet dhe akuzat qe ben PD ndaj ish zyrtareve socialist duke i quajtur politike.
Ishte mesuar duke vjedhur topi po iku ajo kohe.

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#9 ne: 17-04-2006, 05:36:30
Mua me duket se TOP CHANNEL eshte tani per tani, me i miri dhe me i perparuari nder Stacionet Televizive ne Shqiperi.

Ja vlen te permendim ate se sa e sa funksionere dhe nenpunes te thjeshte jane futur pas grilave, vetem e vetem se jane gjetur "me presh ne duar" nga ata te Fiks Fare.

Mendoj se aty gjithcka eshte e pamvarur, prandaj edhe ka bere nje "Boom" kaq te madh, si ne Shqiperi poashtu edhe me gjere.
mishel
#10 ne: 17-04-2006, 09:29:18
Pershendetje!! Nuk dua te riperseris ato qe jane thene e rithene ketu nga te tjeret. Ajo cfare po na ofrojne televizionet Kombetare apo jo....ne nuk kemi nevoje ti shohim ndermjet tyre, pasi jetojme cdo dite ne Tirane..(nderkohe qe per ju qe jeni larg qe ketej....jane shume te rendesishme)... dhe nese Top-i (sic ka thene dikush ketu) do te ishte i korruptuar....nuk mendoni qe te paret qe do e akuzonin do ishin pikerisht rivalet e tyre????!!!!! nese dikush ka preferencat e tij, kjo nuk do te thote qe kushdo qe punon ne Top Channel eshte i asaj perkatesie qe eshte edhe Z.Pronar i top-it, ka ikur ajo kohe kur mund te gjeje nje vend pune behej ne baze te bindjeve politike....
Berni te drejtohem pikerisht ty....edhe pse asgje personale nuk kam, por kur eshte per te pare drejte le te shohim drejt, perse xhanem kemi manine vetem ti shtremberojme faktet dhe ti japim ngjyrat qe duam ne....se kuptoj...
Shijak TV eshte publikisht i deklaruar qe i djathte dhe ne kohen qe Berisha ishte ne opozite nxirrte lloj BOOM-esh hic te verteta dhe asnjehere nuk u tha qe TV Shijaku drejtohet nga mafioz....perse jo?????
Valle TV Shijaku cfare eshte??? kush e drejton??? me cfare e drejton??? Kemi TV Klanin i cili ne momentin qe pati konflikte me Z.Nano kaloi direkt ne krahun e Z.se nderuar dhe per cfare arsye...sepse ju preken interesat e tij???? apo Gabohem Berni??!!! Nuk besoj...dhe ti e di e nese nuk e di informou....dhe ne fund lashe televizionin me te lashte....TVSH ...sa paradoksale....apo jo Berni....deri dje drejtori i famshem i TVSH...nuk ishte prezent vetem ne familjen e Nanos....dhe flas per ambientin brenda sepse cfaredo te ndodhte....ne pese lajme 4 ishin Nano dhe zonja Nano....apo s'eshte keshtu...nderkohe qe sot ne nje rrotullim te papritur....TVSH eshte bere 100% Demokrat...si keshtu  :O..cfare ndodhi????? apo keto ty Berni nuk te bejne pershtypje....pra i dashur djale ti nuk e ke idene e fjales INTERES....pra une ne tere keto nuk di ke te quaj te Korruptuar....TV Klan????? (i cili pikerisht per hire te "portes se fatit", u prish njehere e mire shoqeria e Z.Frangaj me Z.Nano)....TVSH....nga bindje mese SOCIALISTE....kaloi ne ekstrem...ne ato DEMOKRATE???? Apo Top Channel....i cili ka qene gjithmone koerente dhe eshte munduar te shfaqi realitetin shqiptar ashtu sic eshte pa ilustrime...por e zeza mbi te bardhe....Fiks Fare eshte nje nga emisionet me te goditura deri me sot, ku gjithmone sipas mendimit tim...ka bere punen me efikase ate qe askush nuk e ka bere deri me tani....dhe nuk besoj se do ta bej....shpresoj qe ti berni pas nje FJALIMI kaq te pambarimisht qe mbajta....te fillosh ti shikosh gjerat me me pak objektivitet....dhe jo yyyyy sikur ke vene fregjet e kalit nder sy.....gjithkush nga ne ka nje preference te tijen...por te mundohemi ne te pakten...brezi i ri...te mos arrijme ne ekstreme, por ti shikojme gjerat me syte kritik....asnjehere nuk duhet te ndihemi te kenaqur per ate qe bejme...sepse do fillojme te vuajme nga komplekset e vetkenaqesise...pra demin ja shkaktojme vetem vetes, mundohu te shikosh pak me qarte se cndodh realisht....une dua as te shaj e as te lavderoj kend edhe pse ti e di shume mire preferencat e mia....por kur gabojne dhe jane per t'u kritikuar atehere edhe ti vete duhet ta besh kete....Ti mendon se Saliu nuk ka asgje per tu kritikuar???./....po mire po ne nje edicion te Fiks Fare....kur te gjithe ne kishim probleme serioze me dritat,,,,nuk kishim deri ne 10 ore ne dite....dhe a e di ti cdo te thote te mos kesh drita???!!!!! Perse Z.Sali duhet te kishte drita pa shkeputje???? nese ai deshironte kete mund te shkonte te banonte ne rezidencen qe eshte pikerisht per kete pune e jo ne pallatin e lagjes....e kupton tani ti djali i mbare???!!!! ja pra keto jane shkelje e te drejtave tona./...e shume si keto....ashtu sic premtoi per liberalizimin e shkollave te larta....dhe cfare po ben??? hahahhaha....Berni shikoi me sy pak em kritik dhe do shikosh se nuk po shkojne punet aq ne mire ne Shqiperi....Shqipta rve nuk duhen kriminelet...dhe as bandat terroriste....leri brockullat....Shqip tarve i duhet BUKA...UJI...Dritat ...keto i duhen Shqiptarve....krimi nelet mire ben qe i kap...por mua nuk me veshtirson jeten as terroristi e as banditi...e kap ku ta hedh fjalen....hajt ma kalofsh mire Berni....

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#11 ne: 17-04-2006, 09:53:51
Ku eshte aq i pavaruar sa thua ti,nuk shkon top-channelli merr me vrap ne emisione speciale drejtuesit Socialist apo Prokuror sic ka marre,sonte ne darke Sollakun.
Edhe une e di shume mire qe shqiptaret duan Buke,Drita,Uje etj po nuk behen me kundershtime ndaj shtetit i cili 5 muaj ka qe qeveriset e politikanet e kane mendjet te prrallat,Pse ti kujton qe ajo Tirana eshte aq e bukur sa duket ne qender sic thote Edi Rama e Top-Channel dil pak ne pereferi se si eshte per turp fare prandaj Humbi PS aq thelle ne Tirane.
Me thuaj pak pse u vra nje nga bashkepronaret e Top-Channelit para 2 vitesh ?
Ti vesh re mire faqes se topit ka shkrime ne debatet kryesore qe behen atje vetem rreth Partis Socialiste,ti mund te jesh shume e pavarur po jo aq sa te besh dhe nje Televizion ku nuk e di se kush e financon.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#12 ne: 17-04-2006, 10:04:54
Prodhim i televizionit Top-channel   është emisioni  Fiks Fare.....dhe ju e dini shumë mirë  sa pislliqe te qeverisë Nano   ka transmetuar   ky emision......Mos do të thoni qe atëherë ishte me Berishen ?  Jo..

Atëherë...nuk është faji i Top-Channel....qe ashtu si qeveria e Nanos dhe qeveria Berisha  ka probleme......

Top- Channel  është televizion i vërtetë   ...këtë duhet ta pranoni.....
Ajo puna e kasetave......është aftësi profesionale....


Është mirë të mos diskutoni duke u nisur nga ngjyra qe mbroni...permbajuni realitetit.


...Top- Channel  është televizion i vërtetë   ...këtë duhet ta pranoni.....
Ajo puna e kasetave......është aftësi profesionale....


Shumë e vërtetë, jam me ty.

O njerëz, mos u merrni me ctha ky e ctha ai, po merruni me hallet tuaja, me punët a shkollat çfarë keni. Qeveria qoftë e Sales, qoftë e Nanos nuk e prish terezine për juve. Prodhim i televizionit Top-channel   është emisioni  Fiks Fare.....dhe ju e dini shumë mirë  sa pislliqe te qeverisë Nano   ka transmetuar   ky emision......Mos do të thoni qe atëherë ishte me Berishen ?. <---- Ke shume te drejte dhe eshte shume e vertete Erlehta. TOP-Channel nuk është i asnjë partie,. këtë fiksojeni mirë ne mendje, dhe n.q.s. ai rregjistrim telefonik qe është bërë, është bërë fale zotesive qe kanë gazetaret. Për mendimin tim, top - channel është stacioni qe ja vlen ta shikosh dhe tu besosh lajmeve, shumë TV i drejtë është.
mishel
#13 ne: 17-04-2006, 10:19:11
Ku është aq i pavaruar sa thua ti,nuk shkon top-channelli merr me vrap ne emisione speciale drejtuesit Socialist apo Prokuror siç ka marrë,sonte ne darke Sollakun.
Edhe unë e di shumë mirë qe shqiptarët duan Buke,Drita,Uje etj po nuk bëhen me kundërshtime ndaj shtetit i cili 5 muaj ka qe qeveriset e politikanet e kanë mendjet te prrallat,Pse ti kujton qe ajo Tirana është aq e bukur sa duket ne qendër siç thotë Edi Rama e Top-Channel dil pak ne pereferi se si është për turp fare prandaj Humbi PS aq thelle ne Tiranë.
Me thuaj pak pse u vra një nga bashkepronaret e Top-Channelit para 2 vitesh ?
Ti vesh re mirë faqes se topit ka shkrime ne debatet kryesore qe bëhen atje vetëm rreth Partis Socialiste,ti mund të jesh shumë e pavarur po jo aq sa te besh dhe një Televizion ku nuk e di se kush e financon.
O Berni qetesohu njehere...merr fryme thelle dhe mjaft i hengre fjalet se me le nje ore duke te te lexuar per te deshifruar ato qe ke shkruar...fillojme me qetesi
Perse Vajdin Lame...kete do thuash ti???...po he mo berni pse u vra...une se di e di ti???..une mendoj per te njejten arsye qe u vra edhe Azemi...po kjo eshte nje histori tjeter...hidhemi te Topi....dhe shiko mua nuk para me pelqen hidhem sa ne nje deg e sa nje shkop...eeee,,,,c'rendesi ka pse u vra njeri apo tjetri...nje pyetje kam une o Berni per ty////ti mendon se deri me tani saliu ka bere per shqiperi ndonje gje...vetem kaq.....

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#14 ne: 17-04-2006, 10:23:52
Fillimi eshte mjaft i mire,duke luftuar korrupsionin kjo eshte gjeja kryesore qe Shqiperia te hyj ne Europ.
Me thuaj ti mua pse Europa thote fjale te mira per Qeverine Berisha e mbeshtet fuqishem dhe kame shume besim se shume shpejt do hyjm ne Europ,po duhet mjaft pune per te bere,po ky po e realizon ate gje qe i ka premtuar Shqiptareve.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#15 ne: 17-04-2006, 10:28:11
Ku është aq i pavaruar sa thua ti,nuk shkon top-channelli merr me vrap ne emisione speciale drejtuesit Socialist apo Prokuror siç ka marrë,sonte ne darke Sollakun.
Edhe unë e di shumë mirë qe shqiptarët duan Buke,Drita,Uje etj po nuk bëhen me kundërshtime ndaj shtetit i cili 5 muaj ka qe qeveriset e politikanet e kanë mendjet te prrallat,Pse ti kujton qe ajo Tirana është aq e bukur sa duket ne qendër siç thotë Edi Rama e Top-Channel dil pak ne pereferi se si është për turp fare prandaj Humbi PS aq thelle ne Tiranë.
Me thuaj pak pse u vra një nga bashkepronaret e Top-Channelit para 2 vitesh ?
Ti vesh re mirë faqes se topit ka shkrime ne debatet kryesore qe bëhen atje vetëm rreth Partis Socialiste,ti mund të jesh shumë e pavarur po jo aq sa te besh dhe një Televizion ku nuk e di se kush e
financon.Pse ti kujton qe ajo Tirana është aq e bukur sa duket ne qendër siç thotë Edi Rama e Top-Channel dil pak ne pereferi se si është për turp fare prandaj Humbi PS aq thelle ne Tiranë.

Vëlla i dashur. Të lutem shko pak deri ne Kombinat ne Tiranë (n.q.s. sperton), ose pyet kush banon ne Kombinat (Kombinati eshte periferia e Tiranës) dhe më thuaj si ishte para se të vinte Berisha, dhe si është tani qe është Berisha. Pardje më erdhi djali i xhaxhait qe banon ne Kombinat dhe më tha qe ditën qe fitoi PD zgjedhjet, kishin dalë te gjithë fansat e PD me kanatiere duke bertitur me te madhe dhe normale qe nuk mungonin fjalët e ndyra si pshmb qe ti i di mirë, "Ja q...jetën, e moren ne pushtetin", "Motrat ..... socialsiteve" etj, etj. dhe filluan prishen të gjitha ato qe kishte bërë Edi Rama bashke me Monika Kryemadhin. Ok, përse i prishen???? vetëm se i kishte bërë Edi Rama??? dhe nuk u pëlqen dora e dikujt, dhe ato pemët ato gjërat qe ai kishte bërë ne Kombinat, nuk i gezonte vetëm Edi dhe Monika, por te gjithë Kombinatesit.
Qe mos dal nga tema, do të te jap dhe një shembull. Mua me është ngulitur ne mendje dhe ne jetë te jeteve s'ma mbush dot mendjen njeri qe PD-stet janë për rregullimin e Shqipërisë, por vetëm për shkaterrim dhe prishjen e çdo gjeje qe kanë bërë paraardhesit e tyre. Ja po të jap shembullin. Kur Spartak Ngjela kandidonte për tu bërë Kryetar Bashkie ai kishte thënë "Kur te behem Kryetar, qe ditën e pare do prish gardhin te Rruga e Durresit qe është bërë ne Tiranë nga Edi Rama" (Berni, besoj se e di ku është Rruga e Durresit ne Tiranë, dhe mos thuaj qe është plere, se do ishte një hipokrizi shumë e tepruar), ok, dhe mbas kësaj deklarate, zoti Ngjela kishte thënë "Mbas Rruges se durresit, do prish çdo gjë qe ka ndertuar Edi Rama".
....prandaj Humbi PS aq thelle ne Tiranë. Je i sigurtë Berni qe PS humbi vetëm nga ato qe kishte bërë Edi Rama?????? po të thuash qe "PO" prej këtyre, është shumë qesharake, dhe kuptohet qe PD-stat e kanë patur zakon e kanë dhe do e kenë qe thonë. "e bardha është e zeze"  

PERSE mendojnë PD-stat te shkaterrojne çdo gjë, kur është ndertuar për njerëzitë dhe për shqiptarët.

E di qe dola nga tema e TV, por me cuditi fakti qe thua "....është për turp fare prandaj Humbi PS aq thelle ne Tiranë"

mishel
#16 ne: 17-04-2006, 10:30:18
Oiiiii...ti ma heq trurin fare...dmth me ben per te qeshur pa e patur ne plan....para se te pergjigjem per kete....doja te vazhdoja mendim se e lashe ne gjysem....e kishim te ai tipi me siper....ai tipi qe vrane nuk ka te bej fare me Top Channel...sepse pronari i Top Channel eshte nje...nuk eshte korporate;;;ai xhaxhi qe iku tek druret ka qene bashkpronar tek Top Radio...anyway
Ti thua qe saliu mbeshtetet forte nga Europianet....o zot ku e fokuson ate dreq Tv ti aman...te cili kanal????? Berni te thashe edhe njehere mundohu ti shikosh pak me me sy kritik gjerat dhe do shohesh qe nuk eshte 100% ashtu sic thote Tv ku e mban ti....duke e lene menjane deshire e mire per te mos degjuar tamam te verteten....
Berni Saliu premtoi shume gjera....por asnje gje deri me tani nuk eshte bere Faktive,,,,e prekshme...fjale???!!! Fjalet i dashur djale i merr era.....dhe ku dalim??? asgjekundi....
berni shume gjera bien ndesh me ato qe thote njeri apo tjetri, nuk dua te hy ne debat me ty sepse nuk eshte konstruktive....dhe jo per ofese, por me pelqen te diskutoj me njerez qe japin argumenta dhe jo me njerez qe marrin fjalet qe nxjerre (si dikur me enverin)...nga goja Lideri dhe hajt plasja vend e pa vend...me kupton...
mishel
#17 ne: 17-04-2006, 10:35:23
dhe dicka ajo qe thote Tribani eshte shume po shume e vertet....dhe nej fakt tjeter po ia shtoj...tek nenkalimi i zogut te zi...eshte shkruaj e kuqe mbi te bardhe,....Te shembet Ide Socialiste..dhe perderisa do vazhdojme ne kete vazhde....eshte per te ardhur keq...por do mbetemi ketu ku jemi e mos me keq akoma.....qarte Berni....

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#18 ne: 17-04-2006, 10:43:42
dhe diçka ajo qe thotë Tribani është shumë po shumë e vërtetë....dhe nej fakt tjetër po ia shtoj...tek nenkalimi i zogut te zi...është shkruaj e kuqe mbi te bardhe,....Të shembet Ide Socialiste..dhe përderisa do vazhdojme ne këtë vazhde....është për te ardhur keq...por do mbetemi këtu ku jemi e mos më keq akoma.....qartë Berni....

Do flasim mbas 2 vitesh per punen e qeverise,eshte akoma shpejt per te bere opinione.
mishel
#19 ne: 17-04-2006, 10:55:25
e o Berni kam pershtypjen se do zgjasi me pak se dy vjet po nejse.... ;)

 • Postime: 165
Vështrusja
#20 ne: 17-04-2006, 10:57:15
Këto muaj te qeverisjes se Djathte ne Shqipëri,televizioni Top-Channel po e diskriminon qeverine me te gjithë forcat e veta qe ka,pse ndodh kjo pune? Sepse ato qe drejtojn Topin janë njerëz te lidhur me mafian,dhe i janë nderprere fitimet marramendese qe bënin ne kohën e PS me monopolet e tyre te fuqishme,2 ditë para se tu bënin zgjedhjet parlamentare ne Shqipëri pronari i Topit,bëri një deklarate kundër Berishës,e dinte shumë mirë se cfar do e priste po të fitonte PD zgjedhjet.Çdo lajm qe te lexosh te faqa e Topit është kundra PD.Si ka mundësi qe ky televizion ka pasur rastin te këtë 2 kaseta te rëndësishme,njerin rastin Ngjela dhe tjetri i ndodhur ne Parlament kur kamrat nuk ishin lejuar aty,ndërsa ky televizion i nxorri pamjet filmike.Kushedi sa miliona Lekë e ka bler Ngjelen ky televizion për skandalin qe bëri Ngjela,është turp për një televizion te tillë qe te nxjerri deklarata private,A mendoni ju se këtë televizion e kontrrollon mafia ?

Berni, ka ca kohe tani qe kam mundësi ta ndjek ditë për ditë këtë kanal, dhe mendoj qe komenti juaj është shumë me vend.

Nuk kam pare propagand me te keqe se sa ajo qe bën Top Channel. Megjithatë, vellai im thot kështu: "kur qente lehin, atëherë kjo d.m.th. se Berisha i ka mirë punët"  ;)

Ju përshëndes. :)
mishel
#21 ne: 17-04-2006, 11:02:21
Veshtruesja....ajo shprehja qe the eshte me shume vend dhe autori eshte populli.....por, mos harro qe populli thote edhe nje shprehje tjeter....Ku ka ze s'eshte pa gje/////ehhhhhhh ^o)

 • Postime: 165
Vështrusja
#22 ne: 17-04-2006, 11:05:42
Veshtruesja....ajo shprehja qe the është me shumë vend dhe autori është populli.....por, mos harro qe populli thotë edhe një shprehje tjetër....Ku ka ze s'është pa gjë/////ehhhhhhh ^o)

sigurisht qe ka një gjë, dhe Berni e ka shprehur qartë se ç'farë është ajo gjë:

"[pronareve te Top Channelit iu] janë nderprere fitimet marramendese qe bënin ne kohën e PS me monopolet e tyre te fuqishme"

Përshëndetje  :)
mishel
#23 ne: 17-04-2006, 11:09:10
Veshtruesja ate shprehjen e kisha ne vazhdimesi te asaj qe the ne lidhje me Berishen...dmth qente lehin e berisha i kishte punet ne terezi....nejse
Po mire moj se u bene keto Fitimet marramendese,,,,pa me thuaj pak moj vajze...per cfare akuzohet ky pronari i Top Channel-it dhe te kuptoj se me cfare aferesh meret ky tipi....u shpreha qarte ?????

 • Postime: 90
BlueDragon
#24 ne: 17-04-2006, 11:10:49
Znj. Veshtruese lehen plot qen dhe ne kohën e Nanos ;) mos valle do të thuash se punët shkonin mirë dhe atëherë??? Hipokrizi!
Shprehjet e urta popullore nuk mund t'i perdorni me vend e pa vend.

Në lidhje me temën, nuk jam dakort qe ky televizion udhehiqet nga Mafia, se sikurse permendi një anëtar mësipër, dhe ne kohën e Nanos, ishin po këta njerëz qe e kritikonin dhe e tallnin Nanon e te tjere qeveritare nëpër programe si Fiks Fare. Por kur disave ju digjet jorgani për një plesht, domosdo qe fajin nuk e ka me pleshti, por i zoti LOL
 

Revista "who"

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:01:22
nga InfoZ
mafia shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 19:53:50
nga InfoZ
"Strategjia e shqiptarevet"

Nisur nga M A XRubrika Shqiptaria

Postimi i fundit 30-04-2020, 17:37:30
nga M A X
Dorian "The Hope" Dokaj (info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 22-04-2020, 23:31:10
nga M A X
Citizens-channel.com

Nisur nga M A XRubrika Portalet Shqiptare

Postimi i fundit 07-04-2020, 17:47:25
nga M A X