Zerion

Zeri yt => Temat e Dites => Teme e nisur nga: M A X ne 19-07-2019, 18:33:06

Titulli: Dorehiqet Ramush Haradinaj
Postuar nga: M A X ne 19-07-2019, 18:33:06
  [ You are not allowed to view attachments ]  
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i kreut të qeverisë.

Shkak është bërë thirrja për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale që po heton përfshirjen e drejtuesve të UÇK-së në krime të mundshme gjatë luftës.

Haradinaj tha pas mbledhjes së qeverisë së Kosovës se dorëheqja është e parevokueshme, pasi dëshiron të shkojë si qytetar i lirë përpara Gjykatës Speciale.

“Arsyeja është se jam ftuar që të intervistohem nga Gjykata Speciale. Kam vlerësuar se nuk mundem të paraqitem si kryetar i qeverisë por si një qytetar për të ruajtur nderin e kryetarit të qeverisë dhe ndaj kam marrë këtë vendim”, tha midis të tjerash Haradinaj përpara gazetarëve.
Titulli: Dorehiqet Ramush Haradinaj
Postuar nga: SteriOtipi B ne 10-08-2019, 03:29:57
E hoqen direkt kur e pane se nuk mund ta bindnin per te hequr taksen. Jo se nuk mund ta bindnin por si nje loje duke thene serbit qe ne e beme leshimin tone tani eshte rradha juaj.;) shohin larg amerikanet..;)