×

Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin

Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin

· 8 · 208

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-06-2019, 00:47:07
 

Thuhet se presidenti Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin dhe te therrase zgjedhje te reja parlamentare. Sa real eshte nje skenar i tille dhe a e ka vertete presidenti i republikes nje fuqi te tille te parashikuar me ligj? Apo edhe nese ndodh Rama me te tijet perseri nuk e njohin si te ligjshem dhe hyjme gjithmone e me thelle ne nje krize politike e institucionale qe nuk i dihet se ku i del fundi?!

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 28-06-2019, 08:57:24
Po le ta shperndaje e le ti shkojne katastrofes deri ne fund.

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#2 ne: 28-06-2019, 11:29:45
E zeme qe u shpernda parlamenti?

Kush siguron qe sdo kete 97 te dyte?

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#3 ne: 28-06-2019, 13:16:00
Duhej ta kishte bere  pare sepse nuk ka kuptim qe nje skicoid kete ministero per ego ta shpejt e vendin ne kete derenxhe qe Po e katranis me fiksimin e tij per 30 qershorin.
Parlamenti eshte ilegjitim sepse kaloi dhe afati kushtetues I mbushjes se tij me rezerva dhe nuk ka 140 deputete por 121 duke qene se ai maliqi do dorehiqet.

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#4 ne: 28-06-2019, 13:29:30
E zeme qe u shpernda parlamenti?

Kush siguron qe sdo kete 97 te dyte?

Ska shanc te ndodhe dicka e tille perseri. Kushtet jane te tjera, njerezit jane shume me indiferente ndaj politikes fhe mbi te gjitha, te pakten jo direkt nuk i eshte prekur xhepi.

 • Postime: 24
Rommel
#5 ne: 29-06-2019, 10:14:35
Nuk ka per te ndodhur shperndarja e parlamentit. Ne vend qe te shtrohen ne tryeze negocimi, zgjidhjen e krizes ne menyre sa me te shpejte dhe paqesore. Por secila pale pretendon te mbaje axhenden e saj, pretekst kjo per te ruajtur interesat e tyre personale dhe klienteliste.  timeout) timeout)

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#6 ne: 29-06-2019, 21:51:12
Ska nevoje pas ketyre pseudo votimeve KOKOSHI do shkoje ne zgjedhje te parakohshme.
Perte nuk ka vlere vota por pjesmarrnja.
Ka angazhuar cdo servil te partise me lista ne dore qe tju bejne presion njerezve qe punojne ne shtet per tu thene te afermve qe duhet te paraqiten per votime ska rendesi e per ke votojne.

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#7 ne: 29-06-2019, 23:50:24
Mes te tjerash e gjithe kjo krize eshte nje gracke qe iu be Edi Rames dhe PS e keta rane koke e kembe. Ilir Meta iu dha nje shanc duke anuluar daten e 30 qershorit po sic duket keta qenkan shume koke mushke. Neser rilindasit kane per ta bere m*tin kala.
 

fisi ilir i taulanteve

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:03:53
nga InfoZ
Ilir Tironsi (Lajme, Info, Foto, Video)

Nisur nga InfoZRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 14-04-2020, 20:01:57
nga M A X
Monuni mbreti i parë ilir që ka prerë monedha

Nisur nga M A XRubrika Historia e Lashte Shqiptare

Postimi i fundit 29-09-2019, 23:36:53
nga M A X
Ilir Meta for President

Nisur nga erlehtaRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 11-05-2012, 23:47:51
nga Shej
Sali Berisha dhe pafuqia e tij ndaj Ilir Metës

Nisur nga CTSRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 17-01-2012, 23:36:43
nga Mishel...............