×

Meta mund te jape doreheqje nga posti presidentit

Meta mund te jape doreheqje nga posti presidentit

· 2 · 202

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 13-09-2019, 23:38:26
 

Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se do të japë dorëheqjen nëse Komisioni i Venecias në raportin e 11 tetorit do të shprehet se ai ka shkelur Kushtetutën me anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Meta ka qenë i prerë se do të largohet në rast se opinioni i Venezias do të jetë i ndyshëm nga qëndrimi i tij.

“Patjetër! Këtë merak ke ti? Patjetër, nëse Venezia thotë që unë kam shkelur Kushtetutën unë do të jap dorëheqjen. Unë kam dhënë dorëheqje edhe si kryeministër për më pak se kaq.

Të thotë Venezia që unë kam shkelur Kushtetutën dhe unë të rri President? Kurrën e kurrës! Sa herë ka thënë Gjykata Kushtetuese që ka pasur ligje të parlamentit apo vendime qeverie në shkelje kushtetuese dhe s’ka ndodhur asgjë” – tha Meta në një intervistë për Syri Tv. ©LAPSI.al

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 14-09-2019, 00:08:52
 

Ermal Meta (info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 22-04-2020, 23:22:11
nga M A X
Rama vs. Meta

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 25-11-2019, 10:34:43
nga M A X
Ilir Meta mund te shperndaje Parlamentin

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 29-06-2019, 23:50:24
nga Ωμέγα
Presidenti Meta anulon zgjedhjet e 30 qershorit

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 28-06-2019, 08:18:23
nga erlehta
Ilir Meta for President

Nisur nga erlehtaRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 11-05-2012, 23:47:51
nga Shej