×

Pse eshte PD ne ngjitje?!

· 215 · 5131

Pse eshte PD ne ngjitje?!

· 215 · 5131

 • Postime: 174
 • Gjinia: Mashkull
erand81
#100 ne: 30-06-2013, 12:35:35

Me duhen lyrics te perkthyera ne shqip qe te kuptoj ate qe po kendon....

Shej, foto te Edi Rames kur ishte kalama nuk ke? Le nam.
Beji nje nder shoqerise, ik vrit veten dhe prano realitetin. U duk qarte nga rrezultati i zgjedhjeve se c'ndodhi me zgjedhjet e kaluara te 2009 dhe 2011.
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6664
 • Gjinia: Femer
erlehta
#101 ne: 30-06-2013, 15:29:22
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2106
Grens(Wiliams)
#102 ne: 30-06-2013, 18:16:23
Me duhen lyrics te perkthyera ne shqip qe te kuptoj ate qe po kendon....

Shej, foto te Edi Rames kur ishte kalama nuk ke? Le nam.
Beji nje nder shoqerise, ik vrit veten dhe prano realitetin. U duk qarte nga rrezultati i zgjedhjeve se c'ndodhi me zgjedhjet e kaluara te 2009 dhe 2011.
..nga nje fitore me premtime(mashtruese) dhe pjesa tjeter e fitores nga vota te blera me leke..mendoje se cfar rreziku mund te vije..larg qofte po rezultoj keshtu kjo fitore :S
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#103 ne: 30-06-2013, 20:57:15
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#104 ne: 30-06-2013, 21:01:42


SHPIFJE qe nuk qendrojne! ...kuptohet, nga greko-serbo-filet!

Hidhi nje sy ketij lajmi ketu...

RAMA: “ACARI” NË MARRËDHËNIET GREQI-SHQIPËRI MBAROI

Gazeta më e madhe greke “Kathimerini” ka intervistuar fituesin e zgjedhjeve 2013 në Shqipëri, Edi Rama, i cili iu është përgjigjur disa pyetjeve, veçanërisht mbi marrëdhëniet shqiptaro-greke dhe mbi disa tema të “ngrira”, siç janë kufijtë detarë mes vendeve.

Gazetari shprehet se “deklaratat nacionaliste të kryeministrit Berisha i çuan marrëdhëniet mes dy vendeve në një temperaturë siberiane” dhe pyet Ramën se çfarë do të bëjë për të përmirësuar këtë klimë.

“’Acari” në marrëdhëniet tona, mori fund dhe “vera” do vijë përsëri shumë shpejt në marrëdhëniet shqiptaro-greke”, është përgjigjur kreu i PS, transmeton “BW”.

Pyetjes nëse është prioritet tema e kufijve detarë për qeverinë e re, Rama i është përgjigjur: “Duhet të bisedojmë për të gjetur zgjidhjen e duhur për shkrirjen e marrëveshjes me respekt të plotë të pikëpamjeve të njëri-tjetrit”.

“Jetojmë në kohë të ndryshme nga disa vjet më parë dhe popujt tanë nuk mund të përfitojnë nëse nuk ndryshojmë duke ecur me kohën, e cila gjithashtu ecën shumë shpejt”, ka deklaruar Rama.

___________________ ___

Menjehere, nuk zgjati kohe shume, greko-fili, Edi, ua ben me sy grekeve....
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#105 ne: 30-06-2013, 22:50:17
cila pjese nuk eshte e vertet?

qe saliu i ka bere te tera ato qe shkruhen e qe eshte burri i sllobodankes alias liries?
kto jane shume kollaj te vertetueshme
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#106 ne: 30-06-2013, 22:59:36
Nuk ka fakte, pos jane shpifje......Po te kishte, o do i gjeja une o askush - historine e kam ne gjak.
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#107 ne: 30-06-2013, 23:07:47
embargon e ka pranu sala vete. kerkoje ne utube
qe lirija o sllobodanka o fakt
te tera jane fakte o vaga

noten se pertoj me shkrujr nga celi
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#108 ne: 30-06-2013, 23:13:08
per piken 15, 16 pyet Remzi Hoxhen qe as kockat spo ia gjejne
hap syte se ne lyften e kosoves njeriu qe kontribuoi ishte Nano
kurse sb per te keqen e tyre

hajt shnet e pare
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#109 ne: 30-06-2013, 23:16:42
per piken 15, 16 pyet Remzi Hoxhen qe as kockat spo ia gjejne
hap syte se ne lyften e kosoves njeriu qe kontribuoi ishte Nano
kurse sb per te keqen e tyre

hajt shnet e pare

hahahaha.... lere lere lere....mos me detyro te merrem me historine edhe ne forum....te lutem...
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#110 ne: 01-07-2013, 18:24:05
Mu m'than qe ishin mcef gjith maloket n'Tiran dhe po mundohen te integrohen duke filluar te perdorin mire germat Ç dhe Q.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#111 ne: 01-07-2013, 18:25:10
ka fillu i eksod  i papame
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#112 ne: 01-07-2013, 18:25:48
lol
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#113 ne: 01-07-2013, 18:27:07
hahahaha.... lere lere lere....mos me detyro te merrem me historine edhe ne forum....te lutem...

ti ske bythe me bo histori  .analogji edhe mundet
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#114 ne: 01-07-2013, 18:28:19
Sa do qe u perpoqen kosovaret t'i prishnin pune Shqiperise, shqiptaret arriten te tregonin se cdo te thote te duash atdheun dhe te luftosh per te miren e tij. C'pune kishin kosovaret te shprehnin mendime apo te votonin per punet e brendshme te Shqiperise?
Nje tjeter fakt befasues ishte se si ata te rinj qanin kur Sala dha dorheqjen. Sa militant duhet te jesh qe te shesesh veten deri ne kete pike?

Hajt t'jap i kafe.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#115 ne: 01-07-2013, 18:33:50
erando duhet te jesh aq sa ai tipi qe boni tatto surratin e sales
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#116 ne: 01-07-2013, 18:45:36
Tashi meqe jena ke politika dhe jemi te gjith mjeshtra ne politik le te vazhdojme me ca spekulime dhe hipoteza. Ky Edi, midis shume reformave te tjera qe ka premtu ka thon qe do e rishikoj komplet ceshtjen e Gerdecit dhe 21 Janarit.
Per mua kjo me duket nji pik kyce me kthy i far drejtesie ne nje vend me kaubojsa si Shqipria.
Si mendoni ju shoke dhe shoqe atdhetare?
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#117 ne: 01-07-2013, 18:48:44
une menoj se edi heperhe sdo merret hic me ket teme
21 janari ndodhi edhe si pasoje e kokepalareve te etiketuar nga shtangisti Meta
dnth persa i takon drejtesise njerezore jam skeptike

jam me shume per drejtesine natyrore
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#118 ne: 01-07-2013, 18:49:53
Kuptoj, i dhash shume gaz un ketu dmth dhe duhet ta ul i cik marshin se po tregohem shume optimist dmth.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#119 ne: 01-07-2013, 18:54:04
jo ti po perdor deshiren ne vend te arsyes
ka i gjo gert , qe edi te arrij te gjykoj kto dy raste i duhet te refermoj komplet sistemin e drejtesise ,te boj ligjet nga e para dhe pastaj te shpresoj qe nai prokyror e gjykates kamikaz te hudhet ne sulm
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#120 ne: 01-07-2013, 18:58:04
Po pranej pra mendova kshu un se mendoj qe do i boj ky te gjitha keto qe permende siper. Po keto gjona (reformimi i sitemit te drejtesise) dun nja 2 breza me u bo, kshu e kom llogarit un si realist qe jom.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#121 ne: 01-07-2013, 19:01:56
do i bonte sikur mos te kishte konflikt interesi
mgjth eshte shpejt me fol, tu ja njoft koken qe 2/3 si punojne edhe e bo
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#122 ne: 01-07-2013, 22:05:24
ti ske bythe me bo histori  .analogji edhe mundet

Mu m'than qe ishin mcef gjith maloket n'Tiran dhe po mundohen te integrohen duke filluar te perdorin mire germat Ç dhe Q.

Po ju, si qendroni me gjuhen shqipe? "Kush kengetar?" LOL Te pakten, shqiptaret e Shqiperise Veriore, sa i perket gjuhes, i shfajeson pushtimi dhe dhuna nga okupatori serb. Ndersa, ju jeni jashte arsyes. Hiq dore nga perçarja - mos nxit ndasi krahinore....
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#123 ne: 01-07-2013, 22:07:18
ti ske bythe me bo histori  .analogji edhe mundet

ti, po munde, arrit deri te m** i bythes sime....  :D
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super
Gerti1
#124 ne: 01-07-2013, 22:15:08
Hiq dore nga perçarja - mos nxit ndasi krahinore....

Vagabondo le te analizojme me ne thellesi kete ceshtje. Nqs nji njeri do te rri ne paqe duke ndejt vetem, ti pse do ta bashkosh?
Pse u nda Jugosllavia psh?
Keto jane disa nga pytjet qe un sjell ne emisionin "Intelektualet midis nesh".

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super