×

Pse eshte PD ne ngjitje?!

Pse eshte PD ne ngjitje?!

· 215 · 5819

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#25 ne: 22-06-2013, 17:08:14
hajde pra per hajer i qofte t'zotit t'shpis.... O berno, mos je ke shtabi i Lucianos ti ere se ta leshova Omer Stringen ta fusi nai grusht :D

Kam nje te fisit tim qe kandidon ne EL per PD-ne, kurse Omer Stringa jeton ne Tirane.

 • Postime: 3199
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#26 ne: 22-06-2013, 20:07:02
He se nuk Do humbi shume PD. Afer Do jene.


Ky Eshte nje mendim i ime personale.

PD-65
FRD-1
LSI-4
PS-70

 • Postime: 12746
Mishel...............
#27 ne: 22-06-2013, 23:26:18
lol

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#28 ne: 22-06-2013, 23:57:33


PD-65
FRD-1
LSI-4
PS-70

FRD nuk merr gje, por ajo vote i kalon PR (republikaneve) madje nga koalicioni me PD mund te marrin dhe 2 vota duke i ndihmu proporcionali

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#29 ne: 23-06-2013, 07:53:40
He se nuk Do humbi shume PD. Afer Do jene.


Ky Eshte nje mendim i ime personale.

PD-65
FRD-1
LSI-4
PS-70

Gabim je, rezultati del kshu.

PD 73
PS 61
LSI 1
PPDNJ 1
PR 1
PDIU 2
Ben Malaj

 • Postime: 12746
Mishel...............
#30 ne: 23-06-2013, 08:46:41
votim te mbare

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#31 ne: 23-06-2013, 10:49:22
Gabim je, rezultati del kshu.

PD 73
PS 61
LSI 1
PPDNJ 1
PR 1
PDIU 2
Ben Malaj

Berno deshira me mundesite per te fituar PD jane ne antiteze me njona tjetren por ska gje ti mos u merzit duhet rotacioni here mbas here, PD pati shansin 8 vjet mjaft tani.

 • Postime: 12746
Mishel...............
#32 ne: 23-06-2013, 12:38:04
lol

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#33 ne: 23-06-2013, 12:47:13
votova dhe une

44 :d

 • Postime: 12746
Mishel...............
#34 ne: 23-06-2013, 12:52:36
une njezet e nente qe gomari jua vente lol

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#35 ne: 23-06-2013, 12:56:02
ta vente lol

 • Postime: 12746
Mishel...............
#36 ne: 23-06-2013, 13:01:02
jo e kisha per 44 cke ti

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#37 ne: 24-06-2013, 07:39:20
Berno -8.4 % ka ra PD kto zgjedhje dhe +13.7 % rritje te majtet duke i krahasu me 2009.E interpretu me deputete kto perqindje i bie 83 deputete te majte dhe 57 deputete te djathte.

Une e prisja humbjen e te djathtes por kaq keq jo.

 • Postime: 12746
Mishel...............
#38 ne: 24-06-2013, 08:34:32
 :)

dale se si dihet ende marifeteve
elton.asllani
#39 ne: 24-06-2013, 09:04:17
Mirmengjes Bern  :-[

 • Postime: 12746
Mishel...............
#40 ne: 24-06-2013, 09:10:04
Po shoh ora news online po shkeputet shume...pffffff

Rendesi ka qe po fitojme :)

edhe pse te tere thone se kane fituar..s'merret vesh kush po humb :P

 • Postime: 12746
Mishel...............
#41 ne: 24-06-2013, 09:21:55
Corriere della Serra, ironi me Flamur Nokën: Vetëm në Shqipëri mund të ndodhin këto
23 Qershor, 2013 | Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika | Shkruar nga: TemA Online
Select Language​▼
Përveçse në Shqipëri, Flamur Noka tashmë është bërë i famshëm edhe matanë detit për bëmat e tij. E përditshmja prestigjioze italiane Corriere della Serra, ka ironizuar me ministrin e Brendshëm, i cili ka fotografuar votën e vet, duke thënë se këto vetëm në Shqipëri mund të ndodhin.

“E shkel ligjin mbi fshehtësinë e votës, dhe këtë e bën dora vetë Ministri i Brendshëm. Kjo ndodh në Shqipëri, ku Ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka fotografuar dhe ka postuar në rrjet social, Facebook, votën e fshehtë”, shkruan Corriere.

Edhe pse nuk është e lejuar fotografimi i votës, Flamur Noka, që është ministër i Brendshëm, e bëri këtë gjë dhe e shfaqi me krenari në Facebook, duke zbuluar se votoi për numrin 44 dhe Sali Berishën./b.l

 • Postime: 12746
Mishel...............
#42 ne: 26-06-2013, 09:31:25
Berni per ty

 • Postime: 12746
Mishel...............
#43 ne: 26-06-2013, 09:33:25
He se nuk Do humbi shume PD. Afer Do jene.


Ky Eshte nje mendim i ime personale.

PD-65
FRD-1
LSI-4
PS-70

e hic nuk i re me te e ti :P

 • Postime: 12746
Mishel...............
#44 ne: 26-06-2013, 09:38:07
elton.asllani
#45 ne: 26-06-2013, 11:09:44
Unë sot jam me PD-në

Nga Bledi Mane- Public Enemy

1./

Më dhimbset. Po ndjej mëshirën të më kaplojë të tërin tek shikoj që partia famëmadhe e pushtetit 13 vjeçar u gdhi e shkërmoqur, e vetmuar.

Jam krah kësaj partie që lindi si shpresë e purpurt në kulmin e depresionit të shqiptarëve në fillim të 1990-ës e tashmë ndjehet e braktisur dhe e sëmurë.

Qysh prej së dielës mbrëma u zhdukën prej saj ata që e vodhën, e molën, e shkërdhyen, e dhunuan, e dëshpëruan.

Ata eunukë që nuk kanë guxim të dalin hapur e t’u flasin demokratëve që humbja është aq njerëzore sa edhe fitorja.

Të gjithë i kanë ikur PD-së duke e lenë vetëm dhe lakuriq porsi një e përdalë ndanë semaforit. I janë larguar si tutorë batakçinj dhe frikacakë me paratë nën sqetull tek zhduken nëpër terr për tu mos u bërë të gjallë kurrë.

Ia gërryen mish e kocka, ia grisën cipën, fustanin, brekët. Ia thithën edhe pikën e fundit të qumështit nga gjokset e thara dhe abuzuan me të si të ishte e askujt, pa zot.

Bukuroshja që la gojëhapur këdo në pranverën e 1992-shit dhe bëri për vete orient e oksident nuk ndjehej kaq e poshtëruar as kur kërciste patllakja e 1997-s.

Vetëm e kanë lenë, e kanë katandisur PD-në për “Zyber Hallull”, por edhe te kjo shtëpi jetimësh nuk e çon dot, nuk ka çfarë të hajë e të pijë.

Kanë vjedhur edhe këtu lapanjozët e pushtetit. Më dhimbset kjo parti bluja e së cilës ka dalë nga moda qyshkur Mziu i Kamzës leu informalitetin e një kapitalizmi të coptuar krahinist.

Më dhimbset kjo parti sepse Shkodra iu hakmor sikur ta kishte pjellë vetë kjo parti Jozefinën dhe dyfish më dhimbset sepse kërkojnë t’ia shesin tashmë një kurve si Lul Basha, i/e cila vetë ka nevojë për një tutor.

E turpshme dyfish kjo humbje. Pa kurajo, elita e zagarepsur drejtuese ende fshihet. Elitë e pompuar artificialisht me entuziazmin dhe këmbënguljen e një plaku të vetëm, dembelosur dhe dhjamosur nga paidhaqet e pushtetit kujtoi se do zvarritej edhe katër vjet të tjera mbi fukarallëkun dhe vuajtjet e qytetarëve.

Qytetarët e këtij vendi duruan gjatë, u poshtëruan gjatë, hëngrën bar 8 vjet, por porsi tuniziani Ganuchi nuk dogjën veten të gjallë, por me votë plebishitare ua dogjën maskaradën e pushtetit.

Ndaj ti Besnik, Sokol, Mark, Ilir, Bamir e të tjerë më pak të përlyer mëkatarë mblidhuni dhe filloni shpëlarjen e mëkateve. Bëhuni burra e teksa reformoni veten dhe partinë përgatituni për 8 vitet e gjata të opozitarizmit.

Mos imitoni të ndjerin Berishë e mos përçani jug e veri.

Lërini kosovarët në hallet e tyre e mos kërcënoni votuesit e republikës tuaj me dyndje kushërinjsh për marrje pushteti. Çjozefinoni komunikimin dhe marrëdhëniet me kundërshtarin, Çargitëzoni pushtetin nga tarafet dhe tribalizmat, çshkëlzenoni profitet e miqësisë së fëmijëve tuaj dhe përpiquni me punë të integroni veten dhe vendin.

Më dhimbset partia dhe forumet e së cilës i kam krijuar edhe unë, por ky ndëshkim nevojitej. Bëhuni një herë të vetme trima pa gardistët nëpër këmbë.

Largoni snajperat nga tarracat, zhvishni jelekët antiplumb, qëroni nga vetja të nëmurit plangprishës, merrni në dorë një mikrofon e shfaquni ekran më ekran duke klithur me duf e turp:

-“Po, ne humbëm sepse e kishim bërë mutin kala. Ne vodhëm vota, tendera, ilaçe, pushtet, rrugë, gra, burra, dashnore, fëmijë, kërcënuam, vramë, minimizuam liritë, penguam sipërmarrjet, monopolizuam ujë e tokë e det e ajër… Kjo është koha e beharit të vetmisë së madhe dhe ne do e durojmë dhimbjen e poshtërimit kolektiv. Jepnani kohë të reflektojmë por ndërkohë të opozitarojmë fort që pushtetarët e rinj të mos na kopjojnë ne në qeverisje”.

 

2./

Unë jam krah militantëve dhe anëtarëve idealistë që 8 vjet rresht nuk përfituan, por u dhanë me shpirt. Jam krah partisë me flamur blu të grisur, e cila nga nesër duhet të pastrojë dhe kastrojë veten nga mëkatet e një doktori të sëmurë, të cilin nuk ka doktor që e merr më në dorë.

Ngushëllimet e mia më të sinqerta dhe të fala Sandrit, Kaçit, Fahros, Naimit, Blendit, Tan Hoxhës, Qim Pekës, Jaranit, Gencërve…
Gerti1
#46 ne: 26-06-2013, 18:18:51
Ky Rama ka i liste te gjate me u marr tani qe hypi ne pushtet. Te shofim sa % te saj do bej.

 • Postime: 3199
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#47 ne: 26-06-2013, 20:28:47
Berisha dha dorheqje, nga gjithe postet!

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#48 ne: 26-06-2013, 20:34:55
Berisha dha dorheqje, nga gjithe postet!

Nga te gjitha postet e PDse por mbetet serish deputet i PD ne parlamentin e ri qe doli nga zgjedhjet e Qershorit 2013.

 • Postime: 12318
 • Gjinia: Femer
Shej
#49 ne: 26-06-2013, 20:37:41
Ky Rama ka i liste te gjate me u marr tani qe hypi ne pushtet. Te shofim sa % te saj do bej.


Ckemi Gerto si je ti

Ky Rama tha qe mos te tremben PD-stet qe jane ne administrate publike dhe qe bejne punen se nuk do i heq.

Une mendoj qe pavarsisht se ca ngjyre partiake ka specialisti ne pune duhet te vleresohet per ate qe jep dhe jo ca ngjyre ka.