×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 25-11-2019, 10:34:43 »

 

Duket sikur opozita e vertete dhe e vetme per Edi Ramen dhe Rilindja misherohet te personi i Ilir Metes, qe eshte dhe ne te njejten kohe president i republikes, gje qe i ben per Ramen gjerat me te komplikuara dhe te veshtira, se sa psh kur ka si kundershtar PD dhe Lulzim Bashen. Ditet e fundit konflikti Presidence (Ilir Meta) dhe Qeveri (Edi Rame eshte intensifikuar shume. Nje dimension i ri eshte dhe perfshirja dhe e perfaqsuesve te huaj ne kete konflikt, ose thene me mire sulmet e hapura ndaj ketyre perfaqsuesve, qe jane bere hapur ne krah te Rames. Sulmi i hapur ndaj ambasadoreve perben dhe nje ngryshim paradigmash ne politiken shqiptare, sepse kurre me pare ne keto 30 vjet nuk ka guxuar kush te kritikoje apo aq me pak te sulmoje hapur perfaqsuesit e perendimit ne Tirane. Sic duket kupa eshte mbushur aq shume dhe njeanshmeria e ka kaluar cdo cak, sa sulmi ndaj tyre eshte bere i pashmangshem. Nderkohe ndeshja Rama vs. Meta eshte akoma e hapur dhe mbetet per t'u pare se ku do te perfundoje.