×

Rrugetimi i Albin Kurtit

Rrugetimi i Albin Kurtit

· 4 · 281

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 12-10-2019, 16:36:10

  • Postime: 224
Passion
#1 ne: 12-10-2019, 18:04:37
Kam ne fb ca persona qe sinqerisht jan shume fanatike,deri ne ekstrem.  :D

Me ngjasojne si histerizmin e disave kur benin hero Enverin,e te fol me pathos e nostalgji.   :S

Albini ngelet per tu pa ,edhe presim sa pragmatik eshte ne ato idete e tija.

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 12-10-2019, 18:19:48
Kurti dhe Vetevendosje jane parti te tipit anti-sistem, si Cipras ne Greqi apo 5 Stelle ne Itali. Kur je ne opozite eshte gje tjeter se kur je ne pushtet. Aty perplaset realiteti me idealet. Gjithesesi shume pragmatist nuk duhet te jete, se i bie pastaj te shkele te gjitha idealet qe ka. Le te shohim.

  • Postime: 4261
Charlie
#3 ne: 14-10-2019, 16:00:55
Prandaj Shqiperia s'behet :D Deri sa te ekziston ky skepticizem tek individe te caktuar. Jemi mesuar te na shkelin dhe te na perdhosin politikanet. Fatkeqesisht, kjo ne Shqiperi ka ndodhe edhe ende vazhdon.
Mjafton ta shikoni ate videon ne fillim dhe kete videon poshte qe te bindeni se Albin Kurti nuk i nenshtrohet askujt asnjehre.

 

Nis rrugëtimi i Top Fest 8

Nisur nga M A XRubrika Muzika

Postimi i fundit 15-02-2011, 00:53:39
nga M A X