×

Termet 5.1 shkund Athinen

Termet 5.1 shkund Athinen

· 2 · 362

  • Postime: 1104
  • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
ne: 19-07-2019, 14:29:11
Një tërmet i shkallës 5.1 rihter ka lëkundur Athinën. Sot (19-Korrik-2019) rreth orës 14:13 sipas orës lokale. Qendra e tërmetit ishte ne Parnitha, rreth 19 kilometra larg qendrës së Athinës.

Termet 5.1 lenkundi Athinen
Qendra e tërmetit në Athinë është shënuar në Parnitha dhe dyshohet se është e njëjta çarje që ka shkaktuar edhe tërmetin e madh në vitin 1999. Epiqendra e tërmetit 5.1 që lëkundi Athinën ishte rreth 23 kilometra veriperëndim të Athinës. Mendohet që tërmeti ishte i thellësisë 12-13 kilometra.

Tërmeti është ndjerë edhe në zonat përreth Athinës. Pas tërmetit ka patur edhe tërmete të tjerë më të vegjël nga të cilët më i madhi ishte i shkallës 3.2 rihter.

Nuk raportohen për dëme. Mirësishtë nuk ka as raportime as për dëme në njerëz, as për dëme materiale. Të vetme raportime që janë, janë në lidhje me persona që janë bllokuar në ansesorë.

Burimi: https://sq.siteluka.com/termet-5-1-lenkundi-athinen.html

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 19-07-2019, 18:34:55
Shyqyr qe nuk paska viktima!
 

Kur do te bjere termet?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 19:07:59
nga M A X
A do te bjere termet?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 19:10:29
nga M A X
Termet ne Kroaci

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 22-03-2020, 12:55:04
nga M A X
Trauma pas-tërmet te fëmijet - Si veprohet?

Nisur nga M A XRubrika Forumi i Vogëlushëve

Postimi i fundit 09-12-2019, 14:16:58
nga M A X
Termet i fuqishem 6.4 balle godet Shqiperine. Ka viktima dhe demtime

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 28-11-2019, 08:04:19
nga Gjumashi