"Dhe Se Bashku Dhe Si Vllazen" - Zëri Letrar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

"Dhe Se Bashku Dhe Si Vllazen"

"Dhe Se Bashku Dhe Si Vllazen"

· 1 · 601

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0

ne: 04-10-2013, 08:36:01
Qe tash moti jam i zoti
Si kam qe', jam e do t'jem
Qe tash moti jam i zoti
Bij i denj i venit tem.

Jam ketu den-baba-den
Se nder shekuj kam luftuar
Per ket' Shqipe, per ket' ven'
Me gjak truallin kam mbuluar.

E mbi mue plot kan shkelun
Kan prue shpat' e lig'si
Në ket' dhe' perjete kan ngelun
Ne per at' jena ba' fli.

Na kane vrare e kane prerë
Na kane djegur Shqiperine
Na roberuan dimer, verë
Ne prap e mbajtem BURRERINE

Ne i dolem zota venit
Ne e majtem at' premtim
Ne i dham' lirinë Shpen'it
Krenarise se kombit tim

Dhe së bashku, dhe si vllazen
E ndertuam Shqiperine
Dhe së bashku, dhe si vllazen
I dhame venit PAVARESINE
(Poezi nga Donald Bezhani)

  hmmmmm:

Temat e fundit