50 vjet nga vdekja e Ernest Hemingay - Zëri Letrar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

50 vjet nga vdekja e Ernest Hemingay

50 vjet nga vdekja e Ernest Hemingay

· 2 · 1095

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 02-07-2011, 09:54:48
Si sot 50 vjet më parë është shuar Ernest Hemingway, shkrimtari amerikan me famë botërore, i cili më 1954 mori cmimin Nobel për letëresinë. Një jetë sa një roman, kështu u përshkrua jeta e këtij shkrimtari, i cili në cdo vepër të tij pasqyronte edhe jetën e tij, nga fillimi deri në ditët e tij të fundit. “Plaku dhe deti” është një nga kryevepra e këtij shkrimtari. Një jetë personale e larmishme, ku nuk munguan femrat e shumta, ndërsa vetëm katër prej tyre kanë qenë të ligjshme. (e.c/BalkanWeb)

  • Postime: 570
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-01-2013, 19:02:17
Ernesti, mos gaboj vari veten, nje komunist i zhgenjyer deri ne deshperim total.

Temat e fundit