Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: ciarli
« ne: 28-01-2013, 19:02:17 »

Ernesti, mos gaboj vari veten, nje komunist i zhgenjyer deri ne deshperim total.
Postuar nga: M A X
« ne: 02-07-2011, 09:54:48 »

Si sot 50 vjet më parë është shuar Ernest Hemingway, shkrimtari amerikan me famë botërore, i cili më 1954 mori cmimin Nobel për letëresinë. Një jetë sa një roman, kështu u përshkrua jeta e këtij shkrimtari, i cili në cdo vepër të tij pasqyronte edhe jetën e tij, nga fillimi deri në ditët e tij të fundit. “Plaku dhe deti” është një nga kryevepra e këtij shkrimtari. Një jetë personale e larmishme, ku nuk munguan femrat e shumta, ndërsa vetëm katër prej tyre kanë qenë të ligjshme. (e.c/BalkanWeb)