×

Çfarë libri po lexoni ?

Çfarë libri po lexoni ?

· 836 · 80459

 • Postime: 1650
Solist
ne: 28-07-2004, 06:31:25
Çfarë libri po lexoni? ndajini leximet tuaja me te tjerët. Na thoni pse libri qe po lexoni duhet lexuar edhe pse jo n.q.s. sju pëlqen.
unë personalisht po lexoj librin e Dan Brown
"Decetion point" ..Shumë fantazi te shfrenuar..ja u rekomandoj atyre qe kanë qejf trillet.
« Editimi i fundit: 28-10-2006, 14:24:40 nga Berni »

 • Postime: 782
ilir elb
#1 ne: 30-07-2004, 14:18:41
me te thene te drejten kam ne duar... DIRITO PRIVATO se e kam provim ne shtatore... ;) ;)

 • Postime: 331
redman
#2 ne: 08-08-2004, 10:12:21
...Tragjedia e Ballkaneve - Suzan Uduord..

 • Postime: 5949
SmiLey
#3 ne: 08-08-2004, 10:59:15
Pride & Prejudice from Jane Austen :love:

 • Postime: 2
angel01
#4 ne: 08-08-2004, 17:58:31
po lexoj "a time 2 kill" te john grisham...

 • Postime: 9
ira
#5 ne: 11-08-2004, 12:10:01
"djalli dhe zonjusha prym" nga Coelho

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#6 ne: 12-08-2004, 02:42:33
THE CONFESSOR.
DANIEL SILVA.
tani sa kam filluar ta lexoj...

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#7 ne: 19-08-2004, 06:49:24
r=Smiley link=topic=841.msg4038#msg4038 date=1091955555]
Pride & Prejudice from Jane Austen :love:
Citim

teper i bukur pak kohe me pare e mbarova..........

tani sapo mbarova "e vecanta e nje dashurie" nga Zyhdi Morava

 • Postime: 5949
SmiLey
#8 ne: 19-08-2004, 10:22:26
Moj Lisa, po film e ke pare te realizuar Pride & Prejudice...?
Me kane thene qe eshte shume i bukur dhe si film, po nuk kam pasur mundesi ta shikoj deri tani....  :???

Kiss ya :puth

 • Postime: 30
lepurushja
#9 ne: 20-08-2004, 00:22:25
Birdsong   shum i bukur  :pafshim

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#10 ne: 21-08-2004, 23:03:33
Jo mi nuk e kam pa..por do ti vije rradha edhe filmit ker ta shikoj te coj fjale :)

 • Postime: 2901
 • Gjinia: Femer
Kinge
#11 ne: 23-08-2004, 00:24:52
IL Cavaliere Del Verbo nga Terry Brooks.
Do e lexoj deri ne fund dhe pse nuk me terhek shum si liber.

 • Postime: 5949
SmiLey
#12 ne: 23-08-2004, 06:40:18
Jo mi nuk e kam pa..por do ti vije rradha edhe filmit ker ta shikoj te coj fjale :)

Thanx sis  :perqafim

 :pafshim

 • Postime: 15
arbanasi
#13 ne: 23-08-2004, 16:41:30
Para ca ditesh kam mbaruar "Veronika vendos te vdes".
Eshte hera e 3 qe e lexoj... me ka pelqyer shume.

Tash kam filluar nje permbledhje me poezi me titull: "Lira e ndjenjes sime per ty", eshte liber i mire... eshte vertete plot ndjenja... flas nga ajo qe kam lexuar gjer tani...

 • Postime: 22
 • Gjinia: Femer
evita
#14 ne: 31-08-2004, 16:48:38
Une po lexoj "Arvanitasit" nga Aristidh Kola. Eshte nje liber historik shume interesant qe flet per prejardhjen e arvanitasve dhe keqinterpretimin e historise se tyre nga grekrit. Ju a rekomandoj te gjithve ta lexoni. Evita

 • Postime: 1650
Solist
#15 ne: 31-08-2004, 16:53:43
Digital Fortress nga Dan Brown. Jam fiksuar me librat e Brown. Pasi lexova "Deception point" edhe "Davinci code" tashme kam ne dore kete tjetrin.  <)>

 • Postime: 15
 • Gjinia: Mashkull
Garfield
#16 ne: 03-09-2004, 21:44:40
Digital Fortress nga Dan Brown. Jam fiksuar me librat e Brown. Pasi lexova "Deception point" edhe "Davinci code" tashme kam ne dore kete tjetrin.  <)>

shume po shiten librat e ketij robit... çfare ka te veçante ne to, a mund te na e thush? do me beje nder, mbase do shpetoja nga antipatia qe kam nga "bestsellers"...

 • Postime: 5949
SmiLey
#17 ne: 03-09-2004, 21:51:34
Story Of My Life (Bantam Classic) --- Helen Keller

Pershtypje e mjaft mbresa me ka lene dhe hapja e kapitullit te saj te pare.

"It is with a kind of fear that I begin to write the history of my life. I have, as it were, a supersticious hesitation in lifting the veil that clings about my childhood like golden mist. The task of writing an autobiography is a difficult one. When I try to classify my earliest impressions, I find that fact and fancy look alike across the years that link the past with the present. The woman paints the child's experiences in her own fantasy."  <>

 • Postime: 103
 • Gjinia: Mashkull
Guevara
#18 ne: 04-09-2004, 02:22:13
NJE NATE NE LISBONE...nga ERIH MARIA REMARK ;)

 • Postime: 2
Shkrimtar_pa_Leje
#19 ne: 04-09-2004, 17:39:41
Ok, libri i fundit dhe nga me terheqesit per mua, eshte ''Tragjedi Amerikane'' nga Teodor Drajzer...liber qe te ben te mungojn te gjitha oqeanet dhe te teprojone te gjithe qiejt, te ben te kuptosh se jeta eshte e vyer e duhet ta dashurosh, jeto c do dite si te ishte e fundit... Ju a rekomandoj ta lexoni, atyre qe ende s iu ka rene ne duar...  :)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#20 ne: 05-09-2004, 07:54:05
Te them te drejten mua me pelqen shume te lexoj megjithese kohen e kam paksa te kufizuar per te lexuar romane (nuk na le vend shkolla) dhe mundohem te lezoj libra nga autore shqiptare ne fakt tani kam ne dore dy libra nga Dhimiter Xhuvani "e djele pas vdekjes" dhe "Shpirtin nuk e shes"

 • Postime: 15
 • Gjinia: Mashkull
Garfield
#21 ne: 06-09-2004, 17:30:32
Nje biografi te Frojdit nga Stefan Cvajg. Cvajgu eshte mjeshter ne biografi, eshte njesh ne kete fushe per mendimin tim.  Te duket sikur e ke prane personin per te cilin flet dhe nese e lavderon, e ben ne nje menyre te tille qe te ndjesh rrespekt dhe simpati...

 • Postime: 7
Patris Holman
#22 ne: 07-09-2004, 15:10:39
une lexoj gjithmone disa libra ne te njejten kohe.
momentalisht po lexoj Portreti i Dorian Gray i Oscar Wild
Turpi i Cotzee, nobel i letersise per vitin 2003
dhe Autostrada ne fundin e jetes(Break on through) dy vellime te botuara nga dy gazetare bashkekohes te Jim Morrison

 • Postime: 318
 • Gjinia: Mashkull
informacione
#23 ne: 11-09-2004, 19:08:44
Tre shoke Remark
Obelisku i Zi Remark
Harku Triumfit Remark
Bankieri Leslie Woller
I huaji Alber Kamy
Keto jane kryevepra keto lexoni
krutani79
#24 ne: 14-09-2004, 17:03:30
une per vete po lexoj ''uren e psheretimave '' por do te doja nga ju te me tregoni ndonje liber te bukur per ta lexuar bye :lule
 

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X
Çfarë është sëmundja ‘Kawasaki’ dhe si lidhet me COVID-19

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 12-05-2020, 08:56:22
nga M A X