×

Çfarë libri po lexoni ?

Çfarë libri po lexoni ?

· 836 · 80395

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#100 ne: 15-08-2005, 12:49:50
Keto dite jam duke lexuar librin "Ujqit ne Frak" nga Zijadin Qyra. Libri eshte historik, dhe permban ngjarje nga Kosova dhe Ilirida, prej luftes se dyte boterore deri ne vitet 60.

Eshte nje liber me vlere te madhe, sepse nxjerr ne pah informata te cilat nuk jane shkruar ne asnje liber historie deri me tani.

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer
*Ena*
#101 ne: 29-08-2005, 06:01:05
Engjej dhe Djaj

Ky liber eshte me teper nje veper fantazie. Personazhet dhe vendet e permendura ne te jane te sajuara nga autori dhe kane per qellim ta bejne te besueshem tregimin. Cdo lloj ngjashmerie me fakte, vende dhe njerez te gjalle apo te vdekur
mishel
#102 ne: 29-08-2005, 06:09:26
 Ena te njejtin liber po lexoj edhe une...sapo e kam filluar..personazhi kryesor eshte po ai i Kodi Da Vincit....duket edhe ky intrigues....te shohim

 • Postime: 160
cloud
#103 ne: 30-08-2005, 10:39:30
sapo mbarova " Ana me Sy te gjelber" te shkrimtares italiane Modignani e cila me ka lene mbrese si autore .
tjetri qe sapo fillova te lexoj eshte shume i perfoluri "Kodi Davincit"

 • Postime: 56
 • Gjinia: Femer
**e**
#104 ne: 12-09-2005, 09:05:21
Nje feste me lote (Une fête en larmes) nga Jean d'Ormesson i Akademise Franceze. Kritikat jane shume te mira deri tani, perveç nga Fréderick Beighbedé qe thote se eshte i ngjashem me Higjenen e vrasesit nga Amélie Nothomb. Per mendimin tim eshte po aq i bukur. Nuk besoj te jete perkthyer akoma ne gjuhe te tjera, por per ata qe jetojne ne France, eshte i mrekullueshem!

 • Postime: 31
Plaku
#105 ne: 16-09-2005, 04:47:25
Une sapo perfundova librin "Qeveria e Klubeve" te Naim Zotos, nje publicistike qe meriton te lexohet lidhur me gazetarine ne shqiperi, megjithese me pak anim nga ato idete socialiste.
Me eshte sygjeruar libri "Tregetari me i madh ne bote" nga Og Mandino. E ju qe keni lexuar me trgoni ndonje send

 • Postime: 1469
 • Gjinia: Mashkull
sensitiv
#106 ne: 16-09-2005, 04:48:38
 "Zahiri" i Coelho-s!

 • Postime: 257
 • Gjinia: Mashkull
Capricon
#107 ne: 16-09-2005, 04:52:07

 Pershendetje

Per momentin jam ka e lexoj librin me te ri te Paulo Coelho me titull ZAHIRi, dhe njekohesisht edhe Librin me titull ISLAMI NDERMJET  LINDJES DHE PERENDIMIT  nga Ish Presidenti i Bosnjes dhe Hercegovines z.ALIJA Izetbegovic

 Respekt

 

 • Postime: 782
ilir elb
#108 ne: 29-09-2005, 09:42:51
Une per vete       Diritto del lavoro.....   eshte i veshtire....
 :@ :@

 • Postime: 392
 • Gjinia: Mashkull
Wii
#109 ne: 29-09-2005, 19:05:25
Viktor Hygo (Njeriu qe qesh).


pS: Neme scusa il ritardo, por vetem tash kam kohe ;)
beh,me mire vone se kurre apo jo  ;)

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#110 ne: 29-09-2005, 19:08:11
Une i lexoje librat per Diplomim.  :-[

Me ka ngel dhe pak dhe mendoje kismet te diplomoje vitin e ardhshem!  :-[

Keshtu qe ska me kohe per libra te tjere! LOL

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#111 ne: 29-09-2005, 19:08:14
Normale :)

Uhm ...nuk me kujtohet si thote Aristoteli? :D

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#112 ne: 29-09-2005, 19:10:19
Kushtojini rendesi te vecante edukimit te rinise. Nje neglizhim sado i vogel ne kete drejtim, do te na kushtoje mjaft shrenjte. (Aristoteli)  :-[

 • Postime: 782
ilir elb
#113 ne: 30-09-2005, 05:11:38
Une i lexoje librat per Diplomim. :-[

Me ka ngel dhe pak dhe mendoje kismet te diplomoje vitin e ardhshem! :-[

Keshtu qe ska me kohe per libra te tjere! LOL

urime dhe sukse te shkofshin sa me mire provimet ishalla

 • Postime: 3
 • Gjinia: Mashkull
Afr1m
#114 ne: 30-09-2005, 10:48:37
Kodi i Da Vinçit nga Dan Brown

 • Postime: 222
e dashur
#115 ne: 17-10-2005, 10:34:22
"Beatriz dhe trupat qiellor" i Lucia Extebarria. LEXOJENI!

 • Postime: 183
 • Gjinia: Mashkull
[TRAFIKER OF COLUMBIA]
#116 ne: 18-10-2005, 07:27:47
Kam lexuar dikur po tani nuk kam kohe te lexoj >< po librat qe kam lexuar kan qen shume te bukur

 • Postime: 782
ilir elb
#117 ne: 19-10-2005, 10:54:20
Mafia Dinasti...


kush e ka lexuar...

 • Postime: 370
 • Gjinia: Femer
Isra
#118 ne: 20-10-2005, 08:43:37
Sapo mbarova "xheni gerhard[/b]" Teodor drajzer, nje roman qe te perlot qe ne faqen e pare;
"Novela te zgjedhura[/b]"  Anton Cehov

Jam duke lexuar "Piu fuoco, piu vento" Suzana Tamara

 • Postime: 186
Xcape-girl
#119 ne: 20-10-2005, 08:47:20
aktualisht po lexoj librin e Douglas Adams "Lamtumire, e faleminderit per te gjithe peshkun"(ky eshte perkthimi.....)ja u keshilloj ta lexoni....

 • Postime: 17
OBX
#120 ne: 23-10-2005, 17:51:26
Jam duke lexuar librin e trete me radhe te Hary Potter and The Prisioner of the Azkaban. Eshe nje liber shume i mire i cili te ngjalle imagjinaten me boten magjike. E kam nje plan te lexoj te gjitha librat e tij me radhe.

 • Postime: 122
 • Gjinia: Femer
ABerisha
#121 ne: 23-10-2005, 18:16:40
,,YJET  NUK VISHEN  KESHTU,, NGA  ELVIRA  DONES

 • Postime: 17
OBX
#122 ne: 23-10-2005, 18:52:02
,,YJET  NUK VISHEN  KESHTU,, NGA  ELVIRA  DONES

A eshte liber i mire per ta lexuar dhe per cka behet fjale?

 • Postime: 122
 • Gjinia: Femer
ABerisha
#123 ne: 23-10-2005, 19:05:16
Per mafien,per femrat shqiptare te cilat detyrohen te..............ne  Itali,kurse  mesazhi  eshte ................... ...............kur  ta  perfundoj.......... .........

 • Postime: 222
e dashur
#124 ne: 26-10-2005, 10:37:09
Yjet nuk vishen keshtu eshte nje nder perlat e letersise shqiptare.
 Une aktualisht po lexoj: Veronika vendos te vdese - Paulo Coelho.
 

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X
Çfarë është sëmundja ‘Kawasaki’ dhe si lidhet me COVID-19

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 12-05-2020, 08:56:22
nga M A X