×

Çfarë libri po lexoni ?

Çfarë libri po lexoni ?

· 836 · 80463

 • Postime: 6540
 • Gjinia: Femer
MistreciaTironse
#25 ne: 15-09-2004, 04:04:00
Sapo mbarova se lexuari nje liber "SHQIPTAR"
Libri quhet "Preja e nje martese te lodhur",shkruajtur nga Rudina Xhunga.Sic e ka cituar dhe vete shkrimtarja eshte nje liber per te gjithe ata qe kane frike mos jane 3,dhe ne te njejten kohe kane frike se mund te mbeten 1.

 • Postime: 5949
SmiLey
#26 ne: 04-10-2004, 13:26:30
Ne keto dite, libri qe kam marr ne dore per te lexuar eshte nje perkthim shqiptar qe titullohet Vetem Nje Here Ne Jete nga DANIELLE STEEL :P
« Editimi i fundit: 10-10-2004, 00:05:49 nga Smiley »

 • Postime: 182
turi
#27 ne: 10-10-2004, 00:03:14
100 vjet vetmi, te g. markes
dhe ta dish se pse, ne fakt nuk e kam mbaruar akoma
megjithe se kam nja 4 muaj qe  e kam nisur mendoj ta mbaroj pas vtit te ri, ose e mbyll dhe brenda nates.
pra kam rreth 10 vjet qe miqve apo te njohurve ju dhuroj kete liber dhe se kisha lexuar vete, tani qe po e lexoj mendoj se kam bere mire qe e kam dhuruar.
do keshilloja per dhurate "manastirin e parmes" ,sidomos ndonje femre
apo "ana kareninen"
ndersa per meshkujt "luften dhe paqen' sidomos shqiptareve iu duhet pak kulture lindore. bye

 • Postime: 4
dance girl
#28 ne: 10-10-2004, 00:19:54
Une po lexoj "Gra qe dashurojne shume" nje perkthim ne shqip e psikologes Robin Norwood.
Meqenese me terheqin shume librat psikologjike ky liber qe i dedikohet grave por edhe burrave ndihmon te zbuloh vetvehten dhe te kuptosh sjelljen tende dhe te te tjereve.Me terheq jashte mase ,dhe e keshilloj ta lexojne te gjithe sepse do tju vleje ne jete per te qene sa me shume me "kembe ne toke".Kam pare nje publikim per nje liber te Ylli Pangos dhe do te desha te di ne se e ka lexuar ndonjeri .Si thoni a ja vlen?Se e kam porositur ,dua ta ble. :-\ :puth
 

 • Postime: 83
Star_Plash
#29 ne: 09-11-2004, 19:46:27
Bija e Fatit te Isabel Allende

 • Postime: 2357
 • Gjinia: Mashkull
kreksi
#30 ne: 09-11-2004, 19:49:51
Digital Fortress nga Dan Brown. Jam fiksuar me librat e Brown. Pasi lexova "Deception point" edhe "Davinci code" tashme kam ne dore kete tjetrin.  <)>

shume po shiten librat e ketij robit... çfare ka te veçante ne to, a mund te na e thush? do me beje nder, mbase do shpetoja nga antipatia qe kam nga "bestsellers"...

shumë zhurëm përë asgjë!
sa i përket  "davinçi kodë" ngjarjen e di porë shumë e gjatë gjoja se Leonardi e ka pikturuar një imazhë të fshehur nën një pikturë tjetër...
e tëra reth jetës së krishtit...a ka pas dashnore a jo...

 • Postime: 2357
 • Gjinia: Mashkull
kreksi
#31 ne: 09-11-2004, 19:51:08
Digital Fortress nga Dan Brown. Jam fiksuar me librat e Brown. Pasi lexova "Deception point" edhe "Davinci code" tashme kam ne dore kete tjetrin.  <)>

shume po shiten librat e ketij robit... çfare ka te veçante ne to, a mund te na e thush? do me beje nder, mbase do shpetoja nga antipatia qe kam nga "bestsellers"...

 • Postime: 745
 • Gjinia: Femer
fiona
#32 ne: 26-11-2004, 00:11:10
libri qe po lexoj tani eshte"anatomia e zemres 4" apo se kam dhe provim :'( :'( :'( :'(

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#33 ne: 26-11-2004, 00:49:59
pac fat me provimin.. ;) :perqafim :perqafimin

kurse une po lexoj liberin (THE CONFESSOR) nga Daniel silva.. ;)

jom pak mbrapa  :D duhet ta kisha mbaruar.. :(

 • Postime: 285
 • Gjinia: Femer
shtriga
#34 ne: 29-11-2004, 11:34:26
sa mbarova nje liber shqiptar
Autori:MIHALLAQ QILLERI
ENGJEJT E NATEVE TE GJATA i mbrekullushem e lexova brenda nje nate,nuk e lija dote nga dora
 :love:

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#35 ne: 30-11-2004, 09:35:06
une....GETE...
Vepra te zgjedhura 2 :)

 • Postime: 745
 • Gjinia: Femer
fiona
#36 ne: 03-12-2004, 01:29:56
" The Walden" kam edhe nje book report per te bere mbi kete liber >< ><

 • Postime: 1621
 • Gjinia: Femer
TolindaKS
#37 ne: 06-12-2004, 15:56:11
Per momentin jam duke lexuar nje roman te Barbara Taylor Bradford , roman i perkthyer nga Michel Ganstel prej gjuhes amerikane ne gjuhen Franceze.Romani ka titullin
                     " Pour que triophe la vie".
Gjumashi
#38 ne: 16-12-2004, 02:36:54
Po lexoje librin ''''Sfidat e jetes - 2001 mendime nga personalitet'' nga Astrit Gjunkshi''


 <)>  <)> Shume i mire.  <)> <)>

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#39 ne: 17-12-2004, 21:55:12
Sapo me erdhen nja tre libra te BRUNILDA ZLLAMIT tani kam ne dore njerin nga to CMIMI I PERJETESIS ...

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#40 ne: 18-12-2004, 01:17:26


S'po kam kohe me e mbaru  >:(

 • Postime: 843
 • Gjinia: Femer
ÇAMËRIA
#41 ne: 18-12-2004, 12:59:22
Ne keto momente te dashur bashkeatdhetare, po shfetoje e lexoje librin " ABC", abetaren shqip te Kole Xhumarit, i botimit me te fundit 2004-s.... >:(

Po ju shkuaj sic eshte shkruar ne liber, nje perralle qe vogelushat e lexojne....pasi mesojne shkronjen c C.

*****

Dhia, cjapi dhe kecat


        Kur po dilte per te gjetur ca
ushqim, dhia i porositi kecat:

-Mos e hapni deren pa pyetur
baba cjapin. Shikoni dhe kemben
time te bardhe!

-Mire, mami,- i thane kecat.

"Tak, tak, tak"- trokiti ujku ne dere.
-Cili je ti?- thirren kecat.
-Jam une mami. Hapeni deren!
Ujku u tregoi kemben, qe e kishte te lyer me miell.

Baba cjapi, qe ishte ne nje cep te dhomes, u tha kecave:
- Mos e hapni deren, se eshte ujku.


*****

C`fare mesuat nga kjo peralle te dashur kalamaja?
- Se baba cjapi eshte shume i zgjuar kur rrine brenda ne shtepi..... :D
« Editimi i fundit: 18-12-2004, 13:03:45 nga ^eLjIeRtEa^ »

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#42 ne: 18-12-2004, 15:26:22
une po lexoj:

 • Postime: 745
 • Gjinia: Femer
fiona
#43 ne: 19-12-2004, 15:34:18


S'po kam kohe me e mbaru  >:(
sevi, edhe une kam lexuar kete liber ne versioni anglisht. me ka pelqyer.  :pafshim :pafshim

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#44 ne: 19-12-2004, 20:49:46
Rrjedhes se Kokitit nga Arben Ibrahimi

 • Postime: 123
 • Gjinia: Mashkull
santis
#45 ne: 24-02-2005, 11:08:51
..."Long Hard Road Out Of Hell"...autobiografi e rockstarit Marilyn Manson......

 • Postime: 155
Marko
#46 ne: 25-02-2005, 06:55:37
Pershendetje: tu theme ca Liberi po lexoja do me qesheni por spo e m'baje mesheftas do ju tregoje se une isha tuj lexu (KANUNIN) e (LEK DUGAGJINIT)
Me Rrespekte all da best :love:

 • Postime: 605
 • Gjinia: Femer
melody
#47 ne: 27-02-2005, 07:24:37
Po lexoj nje "Apropos" nga "Peter Schulz.."

 • Postime: 2901
 • Gjinia: Femer
Kinge
#48 ne: 04-03-2005, 12:39:31
"Sikur Ana.." nga "Rudina xhunga" sa po e marova se lexuari dhe kam nis ta lexoj dhe nje here sepse ishte nje liber teper i bukur dhe rreal.

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer
*Ena*
#49 ne: 04-03-2005, 15:38:07


S'po kam kohe me e mbaru  >:(
sevi, edhe une kam lexuar kete liber ne versioni anglisht. me ka pelqyer.  :pafshim :pafshim


E une kam ja nje muaj qe kam filluar me e lexuar po se kur do e mbaroj >:(
 

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X
Çfarë është sëmundja ‘Kawasaki’ dhe si lidhet me COVID-19

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 12-05-2020, 08:56:22
nga M A X