×

Çfarë libri po lexoni ?

Çfarë libri po lexoni ?

· 836 · 80396

 • Postime: 2901
 • Gjinia: Femer
Kinge
#50 ne: 09-03-2005, 13:15:04
Tek porta e shen Pjetrit - FATOS KONGOLI..... interesant.

 • Postime: 221
 • Gjinia: Mashkull
Vito
#51 ne: 11-04-2005, 19:12:02
Per Kodin e Davincit me kane folur shume, dhe biles i kam degjuar me kureshtje, kur me citonin disa fragmente se vertete, "kishin nje kuptim te plote" dhe pse vete nuk e mora mundimin ta lexoja!

Para disa ditesh nisa librin Dancing at Midnight.

P.S Nese keni mundesi na citoni ndonje fragment nga Kodi Davincit, po nuk pertuat kuptohet.

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#52 ne: 12-04-2005, 12:49:38
Kodi eshte thjeshte nje roman , por shume i gjykuar si dicka per te kerkuar dicka te vertete ne te.
Per cdo gje qe flitet lexohet behet o mendohet gjithmone dalim tek fraza:

Kush jam une? Nga kam ardhur?

Pervec mrekullive qe kerkon te nxjerr ne dukje, ka shume gjera interesante mbi Artin.

Romani vendos ne skene kerkimin e "Santo Graal" e cila ishte nje kupe. Sipas romanit kupa nuk ishte sic mendohet  ne te cilen mblodhen gjakun e krishtit, por nje njeri  Maria Madalena !!! dmth bijte qe Jesusi i kishte dhen.
Shpjegon qe Jesusi i kishte len nje kishe ne te cilen do luftonte per principet femerore e Krishti nuk kishte pretenduar kurre te ishte "Zot".

pS: Eshte nje liber teper interesant do te te citoj ca fjali me vone ne se deshiron. Nje gje qe s'kam kuptuar eshte se "Angeli & Demoni" ka dalur para kesaj , por ka pas sukses vetem pas Kodit.

(Pershtypje te mija)

Dicka interesante tek ky libri i dyte e cila flet mbi kishen - il conclave - camerlengo ..... e Papa  vdiq. S''kane lidhje me njera tjetren , por duke u bazuar me kohen ...........  :(

 • Postime: 221
 • Gjinia: Mashkull
Vito
#53 ne: 12-04-2005, 21:03:50
Seviyorum

Po nuk pertove ketu jame...

Dicka tjeter di njeri nese eshte publikuar dhe ne Shqip?

 • Postime: 32
 • Gjinia: Femer
Vampyrika_Gothika
#54 ne: 15-04-2005, 20:45:32
Shattered Mirror - Amalia Atwater Rhodes...i mire deri tani...

 • Postime: 533
pellumb
#55 ne: 16-04-2005, 16:07:29
Rruga ne te cilen rralle shkohet  -pjesa e dyte  nga Scott Peck

 • Postime: 31
Plaku
#56 ne: 26-04-2005, 05:17:49
Une sapo perfundova "Engjujt dhe Demonet" nga Dan Brown,
sume interesant dhe misterioz a?
Ua preferoj ta lexoni ne gj. angleze........

 • Postime: 229
 • Gjinia: Mashkull
blue_feather
#57 ne: 26-04-2005, 06:17:28
une ka pak qe kam mbaruar The Da Vinci Code,liber qe me beri te mendohem gjate per shume gjera.Tani mendoj te filloj Mein Kampf-Adolf Hitler por kam frike se provimet qe kam do e shtyne leximin e ketij libri ne vere.

 • Postime: 229
 • Gjinia: Mashkull
blue_feather
#58 ne: 26-04-2005, 06:28:07
tek The da vinci code gjeja qe me beri me shume pershtypje ishte ne faqet e fundit ku tregonte indirekt edhe shpjegimin e simbolit te flamurit izraelit.ylli i Davitit ne fakt eshte kombinimi i dy trekeneshave dybrinje-njeshem (V+^) qe nenkuptonte se pejgamberi Isa(Jezu Krishti) nuk ishte shenjtor dhe se priste nje femij nga Mari Magdalena.pra hesh poshte dhe perbuz historine e kishes katolike.(V :stands for female womb & ^ stands for male)

 Per ju qe e keni lexuar cpershtypje ju ka lene ky liber.Ai besoni linjes Sang Real,dhe nese po a ka mundesi qe te jete zgjatur gjer ne ditet e sotme?

   Sa per suksesin e "Angels & Damons" them se kontribuar libri the d.v. code.ne fakt une po planifikoj ti lexij te gjith librat e tij,ja sa te mbledh ca para sepse kushtojne me shume ne anglisht. bye bye

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#59 ne: 26-04-2005, 07:41:02
libri qe po lexoj? GJENIU (TEODOR DRAJZER)

 • Postime: 3057
 • Gjinia: Mashkull
Hajduti_i_Zemrave
#60 ne: 26-04-2005, 07:54:36
une per vete me shume lexoj poezi se sa libra librat sme terheqin fare :)

 • Postime: 1406
 • Gjinia: Femer
camarroke
#61 ne: 26-04-2005, 08:59:29
hej enush po sa na bashkohen mendimet me çupke ;)
 edhe une "Kodin e da vinçit" jam duke lexuar  edhe pak kam dhe e mbaroj ;)

 • Postime: 1125
 • Gjinia: Mashkull
INDRITI
#62 ne: 26-04-2005, 11:20:38
hej enush po sa na bashkohen mendimet me çupke ;)
 edhe une "Kodin e da vinاit" jam duke lexuar edhe pak kam dhe e mbaroj ;)

a na treon dicka car permban ky liber? Kam degjuar se eshte interesant.

Ndersa une po lexoj njeliber te zanatit, Si te behesh menaxher i suksesshem, shpresoj ta dergoj deri ne fund.
Ciaoooo

 • Postime: 1621
 • Gjinia: Femer
TolindaKS
#63 ne: 29-04-2005, 16:53:52


S'po kam kohe me e mbaru >:(

Lere anash forumin dhe pastaj do gjesh kohe.

 • Postime: 1621
 • Gjinia: Femer
TolindaKS
#64 ne: 29-04-2005, 16:56:46


S'po kam kohe me e mbaru >:(

Lere anash forumin dhe pastaj do gjesh kohe. LOL

 • Postime: 278
 • Gjinia: Femer
blerina
#65 ne: 30-04-2005, 05:38:39
100 colpi di spazzola prima di dormire(100 pastrime para se te fle)

 • Postime: 1
Ardeshiri
#66 ne: 11-05-2005, 09:08:18
Ok, libri i fundit dhe nga me terheqesit per mua, eshte ''Tragjedi Amerikane'' nga Teodor Drajzer...liber qe te ben te mungojn te gjitha oqeanet dhe te teprojone te gjithe qiejt, te ben te kuptosh se jeta eshte e vyer e duhet ta dashurosh, jeto c do dite si te ishte e fundit... Ju a rekomandoj ta lexoni, atyre qe ende s iu ka rene ne duar...  :)

 • Postime: 141
The Sphinx
#67 ne: 10-06-2005, 14:54:01
Po lexoj 1984 nga George Orwell.

Eshte nje liber me te vertete fantastik. Jua keshilloj te gjitheve...

 • Postime: 2218
 • Gjinia: Femer
LinaVL
#68 ne: 10-06-2005, 14:58:44
Un po lexoi Nighttime Is My Time nga Mary Higgins Clark

 • Postime: 1650
Solist
#69 ne: 16-06-2005, 10:21:28
Tani po lexoj librin historik te Bernard Lewis
The Assasins, a radical Islamic sect Flet per nje sekt Shi'ite qe quheshin Assasins te cilet jane zhdukur tashme.Gjithshtu kam ne dore edhe Librin e W. Cook
Solving the mysteries of the Dead Sea Scrolls
Ky liber flet per gospell qe jane gjetur ne detin e zi te cilat kane ndryshime rrenjesore nga Bibla origjinale edhe jane menduar te jene shkruar ne shekulin e 2-te paslindjes se Krishtit.

 • Postime: 338
Era e Dashnis
#70 ne: 22-06-2005, 13:16:58
sonte do filloje "Sikur Ana" nga Rudina Xhunga!
e dje perfundova nje ne frengjishte!

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#71 ne: 29-06-2005, 10:19:31
"KUMBARI" eshte i mrekullueshem :O
mishel
#72 ne: 29-06-2005, 10:43:25
Kodi da Vinci

 • Postime: 1107
 • Gjinia: Femer
Borebardha
#73 ne: 29-06-2005, 10:53:09
 Mjellma  -  Gjergj Zheji  :)

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#74 ne: 29-06-2005, 10:54:47
Rregullat e Komunikacionit.
 

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X
Çfarë është sëmundja ‘Kawasaki’ dhe si lidhet me COVID-19

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 12-05-2020, 08:56:22
nga M A X