×

Çfarë libri po lexoni ?

Çfarë libri po lexoni ?

· 836 · 80461

 • Postime: 130
 • Gjinia: Mashkull
Albberg
#75 ne: 29-06-2005, 10:58:14
Gati ne te mbaruar kam nje liber ne gjuhen gjermane per familjen e mbretit te Arabise Saudite-Al Saud "Ich, Prinzessin aus dem Hause Al Saud-Ein Leben hinter tausend Schleiern" me autor Jean P.Sasson ose gjuhen angleze titullohet "Princess: A True Story of Life Behind the Veil in Saudi Arabia"

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#76 ne: 30-06-2005, 03:29:20
tani do filloj librin "Kthim ne shtepi" nga Daniel Steel

 • Postime: 160
cloud
#77 ne: 01-07-2005, 23:31:07
sapo mbarova , "Fallen from Grace " i Laura leone ,  teper terheqes  me nje tematike sociale aktuale  , njekohesisht ,kam ne dore dy te tjere  Alkimisti qe kam tre muaj e spo e mbaroj dot , as vet spo e gjej shkakun  trajton filosofi por nuk me terheq  fare me duke i merzitshem.  Tjeter liber qe kam ne dore eshte 'Nights in Rodanthe " i Nicholas Sparks , ky po mund te them liber i bukur .
mishel
#78 ne: 02-07-2005, 09:51:53
sapo mbarova , "Fallen from Grace " i Laura leone ,  teper terheqes  me nje tematike sociale aktuale  , njekohesisht ,kam ne dore dy te tjere  Alkimisti qe kam tre muaj e spo e mbaroj dot , as vet spo e gjej shkakun  trajton filosofi por nuk me terheq  fare me duke i merzitshem.  Tjeter liber qe kam ne dore eshte 'Nights in Rodanthe " i Nicholas Sparks , ky po mund te them liber i bukur .

Pse Paulo Coelhos....eshte shume i lexueshem..ne fakt eshte menyra e tij e te shkruarit e pak me teper se c'duhet filozofike....por eshte shume i kuptueshem dhe i perceptueshem....un e kam lexuar nga ky.."djalli dhe zonja prym"..."11 minuta"....."Veronika deshiron te vdese".....
Kurse nga Sparks...mbreme mbarova "nje shetitje e paharrueshme"...shume i bukur edhe pse e kam pare ne film...gjithmone libri ka dicka me te bukur...gjithashtu edhe "mesazh ne shishe"...eshte shume i bukur si dhe filmi..me Kevin Costner...nejse se u zgjata...e vetmja qe s'me pelqen...eshte Daniel Steel...me lodh mua ajo...
mishel
#79 ne: 02-07-2005, 09:57:36
Aman vetem "tragjedi Amerikane mos na rekomandoni......li bri pare eshte dicka....por i dyti..vetem gjyqi...jo desha ta vrisja..por e vrava pa dashje.....uhhhh... ..Gjeniu eshte ai liber qe une do tju rekomandoja.....

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#80 ne: 02-07-2005, 10:04:04
"Gjeniu" Teodor Drajzer? ne fillim eshte i bukur, por pastaj behet pak i merzitshem.

 • Postime: 1650
Solist
#81 ne: 02-07-2005, 10:06:22
Brimstone.

[attachment[/attachment]
mishel
#82 ne: 02-07-2005, 10:08:44
duke u nisur nga librat e drajzerit....eshte i vetmi qe nuk te losh aq shume....ndersa si liber me te vertet...shume prekes...dhe shume mbreslenes,,,nga drajzeri do vecoja....dhe do jua keshilloja ta lexonit..KRIMET E NJE GRUAJA...per ata qe nuk e kane lexuar.....eshte nje liber qe te ben te besosh se kur lind nen nje yll te jkeq....gjithe jeta do te jete e tille....shume prekes eshte libri ne fjale...

 • Postime: 851
iShUlLi
#83 ne: 05-07-2005, 02:20:59
"Attract, Date And Seduce Women Quickly And Easily With Total Confidence And No Fear Of Rejection Using Secret Techniques Revealed For The First Time To You - By A Woman"


"GuyGetsGirl'' Is The FIRST And ONLY, Step-by-Step, Pickup, Dating And Seduction Guide On The Internet Written For Men...
By A Woman!"

"Uncover Powerful Insider Secrets That Will Skyrocket Your Sex Life And Make Wonderful Women Beg You To Date Them...
Even If You Are Bald, Fat Or Ugly!"
 
Written By Tiffany Taylor
http://peachpatch.com/partners/6/guysgetgirls.html

[attachment[/attachment]

 • Postime: 3
shenja
#84 ne: 05-07-2005, 11:23:15
qyteti i fundi -petro marko

 • Postime: 141
The Sphinx
#85 ne: 22-07-2005, 16:35:22
Lexova Keshilla Per Jeten nga Artur Shopenhauer. Nje liber i bukur deri diku, sepse ka shume gjera interesante dhe vezhgime qe pershkruhen shume bukur. Megjithate, jam i mendimit se duhet pasur kujdes kur lexohen njerez te medhenj si ky, te cilet kane nje te kaluar te hidhur. Sidoqofte, nese ju bie ne dore ju keshilloj ta lexoni se eshte interesant.

Sapo kam filluar te lexoj Balzaku (biografia e tij), e cila eshte shkruar nga S. Zweig. Fatkeqesisht s'po e lexoj ne shqip, por me terheq.

Lexoni lexoni dhe na thoni ndonje gje per ato qe lexoni...:)
Mos te harxhojme kohe me gjera koti dhe te njihemi me libra qe s'na kane dale para akoma. :)

 • Postime: 1
GeM
#86 ne: 09-08-2005, 14:52:53

Momentalisht po e lexoj romanin e trete te Dan Brown "Digital Fortress" eshte me te vertete roman i qelluar per ata qe e adhurojne thrillerin. Edhe romanet e tjera te ketij autori e kane per baze kriptografine, pike kjo nga e cila autori e fillon inspirimin e tij te jashtezakonshem duke e ilustruar me ide te mrekullueshme qe i tejkalojne kufinjte e trurit te njeriut. Si zakonisht romani fillon me nje krim misterioz dhe me pastaj pasojne ngjarje te ndryshme te cilat drejtperdrejte lidhen dhe sillen rreth kesaj ngjarjeje. Personazhi kryesor eshte Susan Fletcher nje kriptografe shume terheqese qe punon si nepunese e larte ne NSA  "National Security Agency" (Agjencia e Sigurimit Kombetar). Ajo momentalisht po ballafaqohet me nje problem shume te madh qe asnjehere gjate karrieres se saj nuk kishte menduar se kjo do tu mend te paraqiste problem per NSA. Makina e persosur per thyerjen e kodeve e ashtuquajtur TRANSLTR po punon 18 ore te tera duke mos mundur ta theje nje kod, e qe zakonisht kodet i deshifron per maximum 10 minuta. Kjo tani paraqet nnje rrezik te madh sepse te gjitha organizatat terroriste ne bote do te mund te realizojne qellimet e tyre duke mos pasur friken se dikush po i vezhgon.
Ky roman do te hyje ne damaret e atyre qe e adhurojne kompjuterin dhe kriptografine.
Lexojeni do te bindeni.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#87 ne: 09-08-2005, 15:29:48
une po lexoj librin e fundit te Margaret Mazzantini -- Shpirt pezull akoma nuk mund t'ju them gje per librin sepse sapo e kam filluar por eshte nje shkrimtare qe me pelqen dhe mendoj se dhe ky do te jet nje lber i bukur i saj....

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#88 ne: 10-08-2005, 12:35:48
Jam duke lexuar nje liber enciklopedik mbi historine   " DER GROSSE PLOETZ"

 • Postime: 309
 • Gjinia: Mashkull
nobody
#89 ne: 10-08-2005, 19:02:03
 :O E pabesuar nga unë.Sipas mendimit tim,sot rinia në botë edhe ajo shqiptare  lexon shumë pak e të mos them fare!
Me ardhjen e Computerit dhe sidomos Internetit në përdorim,leximit... bye,bye!
Juve që thoni që lexoni diçka ju përshëndes por ama shumë pak e besonj si të vërtetë sepse nisem nga vehtja që s`lexonj asgjë qe shumë vite përpos shtypit të ditës por edhe ate jo më si duhet!

 • Postime: 141
The Sphinx
#90 ne: 11-08-2005, 06:54:46
Deri diku jam dakord me askushin. Rinia shqiptare nuk lexon. Por situata nuk eshte e njejte per te gjitha vendet. Japonezet, per shembull, jane lexues te hatashem. :)

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#91 ne: 11-08-2005, 17:21:54
Viktor Hygo (Njeriu qe qesh).


pS: Neme scusa il ritardo, por vetem tash kam kohe ;)

 • Postime: 1556
 • Gjinia: Femer
..::xhan xhan::..
#92 ne: 12-08-2005, 10:31:18
Kjo eshte me shume KERKES  per ndonje liber.

A ka mundesi dikush te me REKOMANDOJ ndonje liber ne SHQIP. Une skam shkuar ne shqiperi per me shume se 5 vjet qekeshtu se kam iden cfare librash kan dal per momentin ose ja vlen ti lexosh, por kusheriri mbaron pushimet ne shqiperi e me tha cfari libri kam qejf qe te me sjelli.
Vetem si dua horror plz  :P
Ju falenderoj  :)

Me respet
Xhan-xhan
« Editimi i fundit: 12-08-2005, 11:00:06 nga xhan-xhan »

 • Postime: 1556
 • Gjinia: Femer
..::xhan xhan::..
#93 ne: 12-08-2005, 10:53:44
Une po lexoj OXFORD GUIDE TO THE MIND nga Geoffrey Underwood  :) qe mos dal nga tema prandaj postova dhe cfare libri po lexoj per momentin  :P

Gjith te mirat e pushime te kendshme  :)

 • Postime: 130
 • Gjinia: Mashkull
Albberg
#94 ne: 12-08-2005, 12:30:08
Kam disa dite qe po lexoj nje liber per historine e etruskeve.
Etrusket jane nje enigme.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#95 ne: 12-08-2005, 14:51:09
Xhan-Xhan une nuk e di se c'fare librash preferon ti por me ka pelqyer Brunilda Zllami....shkruan thjesht dhe paster.....tema shoqerore
Matilda p.sh ishte nje liber shume i bukur i saj .....per nje vajze qe ishte lindur e rritur per tu bere nje prostitute nga nje nene katile dhe te pashpirt....ishte shume i bukur ....si edhe Nje jete tjeter (perseri nje liber i Brunildes.......
Shume po shiten librat e saj edhe ne librarite e tiranes....:)

 • Postime: 1556
 • Gjinia: Femer
..::xhan xhan::..
#96 ne: 12-08-2005, 18:00:46
Lisa nga pershkrimi jot libri duket i bukur dhe my kind of book  :) Shume flm per pergjigjen aq te shpejt. Po dite me  e di rrugen  ti ime :P se dua ta porosis per disa jo vetem per nje ate.

Shume thanks

 • Postime: 6975
machor
#97 ne: 12-08-2005, 21:07:16
shtegu i te folurit  te rjedhshem,,,,, imam Aliu

 • Postime: 141
The Sphinx
#98 ne: 13-08-2005, 06:10:37
shtegu i te folurit  te rjedhshem,,,,, imam Aliu

Kush e ka botu? Ku gjindet? :)

 • Postime: 63
Leutrim
#99 ne: 15-08-2005, 07:52:00
Jam duke e lexuar librin Historia e Pejgamerve (Të derguarit e Zotit).
Shum po më pëlqen.
 

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X
Çfarë është sëmundja ‘Kawasaki’ dhe si lidhet me COVID-19

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 12-05-2020, 08:56:22
nga M A X