Çfarë libri po lexoni ? - Zëri Letrar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Çfarë libri po lexoni ?

Çfarë libri po lexoni ?

· 836 · 88828

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

ne: 28-07-2004, 06:31:25
Çfarë libri po lexoni? ndajini leximet tuaja me te tjerët. Na thoni pse libri qe po lexoni duhet lexuar edhe pse jo n.q.s. sju pëlqen.
unë personalisht po lexoj librin e Dan Brown
"Decetion point" ..Shumë fantazi te shfrenuar..ja u rekomandoj atyre qe kanë qejf trillet.
« Editimi i fundit: 20-10-2020, 08:04:42 nga M A X »

 • Postime: 776
 • Karma: +2/-0

#1 ne: 30-07-2004, 14:18:41
me te thene te drejten kam ne duar... DIRITO PRIVATO se e kam provim ne shtatore... ;) ;)

 • Postime: 330
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 08-08-2004, 10:12:21
...Tragjedia e Ballkaneve - Suzan Uduord..

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#3 ne: 08-08-2004, 10:59:15
Pride & Prejudice from Jane Austen :love:

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 08-08-2004, 17:58:31
po lexoj "a time 2 kill" te john grisham...

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 11-08-2004, 12:10:01
"djalli dhe zonjusha prym" nga Coelho

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 12-08-2004, 02:42:33
THE CONFESSOR.
DANIEL SILVA.
tani sa kam filluar ta lexoj...

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 19-08-2004, 06:49:24
r=Smiley link=topic=841.msg4038#msg4038 date=1091955555]
Pride & Prejudice from Jane Austen :love:
Citim

teper i bukur pak kohe me pare e mbarova..........

tani sapo mbarova "e vecanta e nje dashurie" nga Zyhdi Morava

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#8 ne: 19-08-2004, 10:22:26
Moj Lisa, po film e ke pare te realizuar Pride & Prejudice...?
Me kane thene qe eshte shume i bukur dhe si film, po nuk kam pasur mundesi ta shikoj deri tani....  :???

Kiss ya :puth

 • Postime: 30
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 20-08-2004, 00:22:25
Birdsong   shum i bukur  :pafshim

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 21-08-2004, 23:03:33
Jo mi nuk e kam pa..por do ti vije rradha edhe filmit ker ta shikoj te coj fjale :)

 • Postime: 2901
 • Karma: +4/-3
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 23-08-2004, 00:24:52
IL Cavaliere Del Verbo nga Terry Brooks.
Do e lexoj deri ne fund dhe pse nuk me terhek shum si liber.

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#12 ne: 23-08-2004, 06:40:18
Jo mi nuk e kam pa..por do ti vije rradha edhe filmit ker ta shikoj te coj fjale :)

Thanx sis  :perqafim

 :pafshim

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 23-08-2004, 16:41:30
Para ca ditesh kam mbaruar "Veronika vendos te vdes".
Eshte hera e 3 qe e lexoj... me ka pelqyer shume.

Tash kam filluar nje permbledhje me poezi me titull: "Lira e ndjenjes sime per ty", eshte liber i mire... eshte vertete plot ndjenja... flas nga ajo qe kam lexuar gjer tani...

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 31-08-2004, 16:48:38
Une po lexoj "Arvanitasit" nga Aristidh Kola. Eshte nje liber historik shume interesant qe flet per prejardhjen e arvanitasve dhe keqinterpretimin e historise se tyre nga grekrit. Ju a rekomandoj te gjithve ta lexoni. Evita

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#15 ne: 31-08-2004, 16:53:43
Digital Fortress nga Dan Brown. Jam fiksuar me librat e Brown. Pasi lexova "Deception point" edhe "Davinci code" tashme kam ne dore kete tjetrin.  <)>

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 03-09-2004, 21:44:40
Digital Fortress nga Dan Brown. Jam fiksuar me librat e Brown. Pasi lexova "Deception point" edhe "Davinci code" tashme kam ne dore kete tjetrin.  <)>

shume po shiten librat e ketij robit... çfare ka te veçante ne to, a mund te na e thush? do me beje nder, mbase do shpetoja nga antipatia qe kam nga "bestsellers"...

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#17 ne: 03-09-2004, 21:51:34
Story Of My Life (Bantam Classic) --- Helen Keller

Pershtypje e mjaft mbresa me ka lene dhe hapja e kapitullit te saj te pare.

"It is with a kind of fear that I begin to write the history of my life. I have, as it were, a supersticious hesitation in lifting the veil that clings about my childhood like golden mist. The task of writing an autobiography is a difficult one. When I try to classify my earliest impressions, I find that fact and fancy look alike across the years that link the past with the present. The woman paints the child's experiences in her own fantasy."  <>

 • Postime: 103
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 04-09-2004, 02:22:13
NJE NATE NE LISBONE...nga ERIH MARIA REMARK ;)

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 04-09-2004, 17:39:41
Ok, libri i fundit dhe nga me terheqesit per mua, eshte ''Tragjedi Amerikane'' nga Teodor Drajzer...liber qe te ben te mungojn te gjitha oqeanet dhe te teprojone te gjithe qiejt, te ben te kuptosh se jeta eshte e vyer e duhet ta dashurosh, jeto c do dite si te ishte e fundit... Ju a rekomandoj ta lexoni, atyre qe ende s iu ka rene ne duar...  :)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 05-09-2004, 07:54:05
Te them te drejten mua me pelqen shume te lexoj megjithese kohen e kam paksa te kufizuar per te lexuar romane (nuk na le vend shkolla) dhe mundohem te lezoj libra nga autore shqiptare ne fakt tani kam ne dore dy libra nga Dhimiter Xhuvani "e djele pas vdekjes" dhe "Shpirtin nuk e shes"

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 06-09-2004, 17:30:32
Nje biografi te Frojdit nga Stefan Cvajg. Cvajgu eshte mjeshter ne biografi, eshte njesh ne kete fushe per mendimin tim.  Te duket sikur e ke prane personin per te cilin flet dhe nese e lavderon, e ben ne nje menyre te tille qe te ndjesh rrespekt dhe simpati...

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 07-09-2004, 15:10:39
une lexoj gjithmone disa libra ne te njejten kohe.
momentalisht po lexoj Portreti i Dorian Gray i Oscar Wild
Turpi i Cotzee, nobel i letersise per vitin 2003
dhe Autostrada ne fundin e jetes(Break on through) dy vellime te botuara nga dy gazetare bashkekohes te Jim Morrison

 • Postime: 318
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 11-09-2004, 19:08:44
Tre shoke Remark
Obelisku i Zi Remark
Harku Triumfit Remark
Bankieri Leslie Woller
I huaji Alber Kamy
Keto jane kryevepra keto lexoni

#24 ne: 14-09-2004, 17:03:30
une per vete po lexoj ''uren e psheretimave '' por do te doja nga ju te me tregoni ndonje liber te bukur per ta lexuar bye :lule

Temat e fundit