Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: ciarli
« ne: 28-01-2013, 18:58:53 »

Mishel rendesi ka qe shkruajne thjesht paster dhe i hedhin sheqer, sa per essencen ajo eshte nacionalle. Kurse kultura per te lexuar me ndjenje nje liber eshte e veshtire dhe nuk sjell fitim.
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 25-08-2011, 13:39:21 »

te dy keta si Daniell Steel libra limonate shkruajne...
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 25-08-2011, 13:08:05 »

HAHAHAH, OH WOW, DHE TE JETUAN TE LUMTUR PER GJITHE JETEN !
ça thu maj ta marrsha ? Shkrimet e saj jane per vajzat ne shkolle te mesme.

te mbeshtes mendimin 100%
Daniel Steel te hap barkun me historicka qe as ajo vete si beson kur i shkruan...por ka publik qe i pelqejne
ne fakt kjo autore sipas shume kritikeve eshte cilesuar si nje shkrimtare e cila keshillohet mbas moshes 35 vjece , kur femrat fillojne te lene mbas dore veten si dhe kane nevoje per iluzione te cilat Daniell i shet pa hesap.... dhe si rrjedhoje keshillohet per kete breze.

i vetmi nga kjo list eshte John Grisham qe ja vlen ta lexosh....
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 25-08-2011, 11:40:48 »

HAHAHAH, OH WOW, DHE TE JETUAN TE LUMTUR PER GJITHE JETEN !
ça thu maj ta marrsha ? Shkrimet e saj jane per vajzat ne shkolle te mesme.

Te bukura jon..nashta ty te duken ashtu..dikur i kom lexu shume.
Postuar nga: Yeahyeahs
« ne: 25-08-2011, 00:56:15 »

Amanet ku hyn Kadareja ne Forbes.... :D

 Keto te tre e meritojne
James Patterson
Danielle Steel
Stephenie Meyer


HAHAHAH, OH WOW, DHE TE JETUAN TE LUMTUR PER GJITHE JETEN !
ça thu maj ta marrsha ? Shkrimet e saj jane per vajzat ne shkolle te mesme.
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 24-08-2011, 16:06:36 »

Amanet ku hyn Kadareja ne Forbes.... :D

 Keto te tre e meritojne
James Patterson
Danielle Steel
Stephenie Meyer

Postuar nga: M A X
« ne: 22-08-2011, 16:26:07 »

Kadareja s'qenka ne liste :P
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 22-08-2011, 12:09:55 »

Revista 'Forbes' ka nxjerrë një listë me shkrimtarët më të paguar në botë dhe ajo që bënte përshtypje nuk lidhej shumë me emrat e tyre, por me sasitë që fitojnë.
Në një periudhë kur libraritë po mbyllen dhe shitjet janë në rënie, është e çuditshme se i pari në listë, James Patterson, fiton plot 84 milion dollarë në vit.

Vitin e kaluar ai ka shitur më shumë se 10 milion libra. Edhe Amazon, sipas Kosovapress, bëri të ditur se librat e tij elektronik kanë kaluar shifrën 1 milionë.

Më poshtë jepet lista e 10 shkrimtarëve më të paguar në botë:

James Patterson - 84 milionë dollarë
Danielle Steel - 35 milionë dollarë
Stephen King - 28 milionë dollarë
Janet Evanovich - 22 milionë dollarë
Stephenie Meyer - 21 milionë dollarë
Rick Riordan - 21 milionë dollarë
Dean Koonz - 19 milionë dollarë
John Grisham - 18 milionë dollarë
Jeff Kinney - 17 milionë dollarë
Nicholas Sparks - 16 milionë dollarë