Ja shkrimtarët më të paguar sipas "Forbes" - Zëri Letrar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ja shkrimtarët më të paguar sipas "Forbes"

Ja shkrimtarët më të paguar sipas "Forbes"

· 8 · 1224

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

ne: 22-08-2011, 12:09:55
Revista 'Forbes' ka nxjerrë një listë me shkrimtarët më të paguar në botë dhe ajo që bënte përshtypje nuk lidhej shumë me emrat e tyre, por me sasitë që fitojnë.
Në një periudhë kur libraritë po mbyllen dhe shitjet janë në rënie, është e çuditshme se i pari në listë, James Patterson, fiton plot 84 milion dollarë në vit.

Vitin e kaluar ai ka shitur më shumë se 10 milion libra. Edhe Amazon, sipas Kosovapress, bëri të ditur se librat e tij elektronik kanë kaluar shifrën 1 milionë.

Më poshtë jepet lista e 10 shkrimtarëve më të paguar në botë:

James Patterson - 84 milionë dollarë
Danielle Steel - 35 milionë dollarë
Stephen King - 28 milionë dollarë
Janet Evanovich - 22 milionë dollarë
Stephenie Meyer - 21 milionë dollarë
Rick Riordan - 21 milionë dollarë
Dean Koonz - 19 milionë dollarë
John Grisham - 18 milionë dollarë
Jeff Kinney - 17 milionë dollarë
Nicholas Sparks - 16 milionë dollarë

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-08-2011, 16:26:07
Kadareja s'qenka ne liste :P

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 24-08-2011, 16:06:36
Amanet ku hyn Kadareja ne Forbes.... :D

 Keto te tre e meritojne
James Patterson
Danielle Steel
Stephenie Meyer

 • Postime: 95
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 25-08-2011, 00:56:15
Amanet ku hyn Kadareja ne Forbes.... :D

 Keto te tre e meritojne
James Patterson
Danielle Steel
Stephenie Meyer


HAHAHAH, OH WOW, DHE TE JETUAN TE LUMTUR PER GJITHE JETEN !
ça thu maj ta marrsha ? Shkrimet e saj jane per vajzat ne shkolle te mesme.

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 25-08-2011, 11:40:48
HAHAHAH, OH WOW, DHE TE JETUAN TE LUMTUR PER GJITHE JETEN !
ça thu maj ta marrsha ? Shkrimet e saj jane per vajzat ne shkolle te mesme.

Te bukura jon..nashta ty te duken ashtu..dikur i kom lexu shume.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 25-08-2011, 13:08:05
HAHAHAH, OH WOW, DHE TE JETUAN TE LUMTUR PER GJITHE JETEN !
ça thu maj ta marrsha ? Shkrimet e saj jane per vajzat ne shkolle te mesme.

te mbeshtes mendimin 100%
Daniel Steel te hap barkun me historicka qe as ajo vete si beson kur i shkruan...por ka publik qe i pelqejne
ne fakt kjo autore sipas shume kritikeve eshte cilesuar si nje shkrimtare e cila keshillohet mbas moshes 35 vjece , kur femrat fillojne te lene mbas dore veten si dhe kane nevoje per iluzione te cilat Daniell i shet pa hesap.... dhe si rrjedhoje keshillohet per kete breze.

i vetmi nga kjo list eshte John Grisham qe ja vlen ta lexosh....

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 25-08-2011, 13:39:21
te dy keta si Daniell Steel libra limonate shkruajne...

 • Postime: 570
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 28-01-2013, 18:58:53
Mishel rendesi ka qe shkruajne thjesht paster dhe i hedhin sheqer, sa per essencen ajo eshte nacionalle. Kurse kultura per te lexuar me ndjenje nje liber eshte e veshtire dhe nuk sjell fitim.

Temat e fundit