Promovohet libri i Nasho Jorgaqit, “Koha e Kujtimeve” - Zëri Letrar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Promovohet libri i Nasho Jorgaqit, “Koha e Kujtimeve”

Promovohet libri i Nasho Jorgaqit, “Koha e Kujtimeve”

· 2 · 966

  • Postime: 12100
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer

ne: 10-04-2012, 21:30:17
TIRANE - Promovohet në Akademinë e Shkencave libri i autorit Nasho Jorgaqi me titull, “Koha e Kujtimeve”.

Nëpërmjet kujtimeve, ashtu siç i ka jetuar autori, u jepet sërish jetë disa personaliteteve më të shquara të letërsisë dhe gjuhës të gjysmës së dytë të shekullit XX, mes të cilëve Ali Asllani, Mitrush Kuteli etj.

Duke kujtuar me nostalgji kohën kur ata jetuan dhe punuan, autori Nasho Jorgaqi shprehet se ndjente një detyrim shpirtëror për të sjellë tek lexuesit dëshmi për jetën dhe veprën e tyre të çmuar.

Në ceremoninë e promovimit të librit morën pjesë një serë personalitetesh të kulturës, artit, akademikë të cilët vlerësuan librin, i cili risjell edhe njëherë në vëmendje figura të njohura kombëtare, në fushën e letërsisë dhe kulturës.

(er.nu/news24/BalkanWeb)

  • Postime: 1246
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 10-04-2012, 21:33:27
Autori i MERGATES SE QYQES :)
1 edhe 2 vellime.

Temat e fundit