Vëllai i Obamës sjell përjetimet e jetës së tij në shqip - Zëri Letrar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vëllai i Obamës sjell përjetimet e jetës së tij në shqip

Vëllai i Obamës sjell përjetimet e jetës së tij në shqip

· 2 · 929

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-07-2011, 00:57:56
Promovohet në Tiranë libri bestseller nga ‘Nairobi në Shenzen’, i autorit Mark Obama, vëllai i presidentit amerikan Barak Obama. I ndodhur në Tiranë me ftesë të Shtëpisë Botuese 55, e cila ka sjellë në shqip romanin e tij, shkrimtari Keniano amerikan u shpreh i lumtur që libri i tij është përkthyer në shqip.

“Ky libër është një himn për dashurinë në Lindjen e Largët, një himn për Afrikën, për njerëzit e këtij vendi, për të gjithë ata që kanë vuajtur ndër vite për shkak të ngjyrës. Ky roman nuk është vetëm rrugëtimi i një njeriu drejt identitetit të tij, por dhe rrugëtim i një shteti, i një epoke të tërë në kërkim të vetvetes. Libri përcjell një mesazh të vërtetë siç, është ëndrra e popujve për një komunikim të barabartë, suksesin që mund të vijë nga kontributi i disa popujve së bashku, për të gjithë njerëzimin”,- shprehet autori.

Në ceremoninë e promovimit të librit ishte, i pranishëm kryeministri Berisha, ministra të kabinetit qeveritar, deputetë, si dhe personalitete të tjera të jetës artistike, kulturore të vendit.

Në fund të këtij aktiviteti shkrimtari Mark Obama, i cili është dhe një pianist mjaft i mirë i muzikës klasike e jaz luajti në piano një pjesë për dashurinë.
(e.m/NEWS24/BalkanWeb)

  • Postime: 570
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-01-2013, 19:00:15
Ky Obama do vra mes meetingut, e gjeta apo ja futa kot.

Temat e fundit