Letersia Boterore - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Rreth letersise boterore

M A X
16-06-2005, 09:17:00

4 rrëfime të lashta kineze

Morali i shoqërisë së vjetër përmes fabulave Kush ështëTë dhënat mbi jetën e Lieh-tzu nuk janë të sakta. Mendohet të ketë jetuar në shek. IV-III para Krishtit. Përgjithësisht në shkrimet e tij, në të cilat mbizotërojnë fabulat, pasqyrohet në mënyrë të shkëlqyer filozofa tao dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Uriani
04-06-2005, 05:02:08

KAZANOVA - filozof dhe njohës i mirë i grave

Mbi dyzet vite të jetës i kaloi nëpër shtretërit e grave të panumërta, të rangut e moshave të ndryshme dhe ai beson se është njohës i mirë i jetës dhe dashurisë... A i mungon letrave të përkthyera në gjuhën shqipe ky "sevdalli maskara"?Në memoaret e dashnorit të madh e mondan, Xhakomo K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
rusi
22-08-2004, 20:47:42

MIKU I MARTES

MIKU I MARTËS Ne mengjez i telefonova Marselit. Ndihesha ne faj sikur te kishin kaluar shekuj pa u degjuar. E pershendeta pa mbajtur dot te fshehur nje gezim te embel, qe shkriu brenda mallit per njeri-tjetrin. -Me ne fund,-degjova Marselin qe foli me nje ze te rrjedhshem, te qete, kur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe