Perse nuk vjen? - Letersia Boterore

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Perse nuk vjen?

Perse nuk vjen?

· 4 · 4889

  • Postime: 1122
  • Karma: +6/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 01-06-2004, 09:22:19
shoh dallendyshet qe ikin larg
dhe gjethet qe u zverdhen pak
mbi vreshta tutje bryma ra
perse ti s'vjen ,pse nuk vjen pra?

eja ne krahe te te mbaj
te t'admiroj te vdes pastaj
dhe ta ve koken qe me dhemb
mbi gjoksin tend,mbi gjoksin tend

a te kujtohet koha valle
ku te dy bridhnim neper livadhe
kur une te ngrita pupel n'ere
me mijra here,me mijra here

ne bote gjenden femra plot
qe syte i kane me zjarr e lot
te arta qofshin ato gra
si ti nuk ka si ti nuk ka....

ti drite do sjellesh e kthjellim
ne jeten time ,shpirtin tim
ti mbi cdo yll ke bukuri
e dashur moj,e shtrnjta ti

vjeshta tani mbi fusha zvedh
rrafshnaltat i shkretoi perreth
po bien fletet ca nga ca
perse ti s'vjen,pse nuk vjen pra?

Nga mihal Eminesku.

  • Postime: 75
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 15-11-2004, 18:51:10
Ilir po ne c'kategori futet pergjigjja jote, kot pyes per kuriozitet, se mos ofendohesheeeì
« Editimi i fundit: 15-11-2004, 18:52:21 nga Bolka »

  • Postime: 776
  • Karma: +2/-0

#2 ne: 19-10-2005, 11:01:32
Ilir po ne c'kategori futet pergjigjja jote, kot pyes per kuriozitet, se mos ofendohesheeeì

jo jo nuk ofendohem
por kot e thashe... :P

#3 ne: 07-10-2006, 20:13:59
Dashuria
 
Si trendafil cel dashuria
ne mes te kopshtit tim,
dhe si nje kenge bukuria
s`me ndahet ne udhetim.
Vec bukuria mbetet,asgje mbi dhe s`e tund
ecen me mua derisa detet, te thahen gjer ne fund.
Ah, nuk thahen detet zemra ime
graniti nuk firon,
nuk ndalet rera ne udhetime
se rera vec vrapon.
Mbec me shendet per ty ngre goten,
mos u merzit o shpirt,
sikur te bredh me kembe gjithe boten,
te gjej, por vetem prit.


Berns

Temat e fundit