Letersia Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Letersia kombetare shqiptare

Pergjigje nga: 1dhe1.com, Doni

Skender Luarasi

1dhe1
14-03-2021, 22:05:35
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Poezi dashurie

1dhe1
14-03-2021, 21:04:17
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lajmet, Mishel Forever

Shkrime te shkeputura nga Albatros Rexhaj

12:51
20-02-2021, 22:47:35
 
albatrosrexhaj_20201229_192556_0.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Vargje

Vjersha per Vitin e Ri!!!

Vargje
16-12-2020, 00:28:41
albatrosrexhaj_20201229_192556_0.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: ciarli, dreamm, Poetry

Genc Kastrati

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, anxhelina, kurravica

Poezi nga autore te ndryshem.

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Kontinenti
24-10-2012, 23:55:34

Kin Dushi

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
29-06-2012, 23:56:39

Kujtoi ajo, se unè nuk do ta...

 Si shpesh herè tè tjera, ndalonin tek bar Sahati. Ju pèlqente sè tepèrmi ai vend, nè qendèr tè Tiranès. Tè gjitha rrugèt kryqèzoheshin aty. Aty kthenin gotat e tyre tè fèrnetit nè qetèsi tè plotè. Aty nuk ndeshnin nè pijanecèt llafazanè e tè mèrzitshèm tè periferisè, tè cilèt bèheshin xurxull...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Poetry
19-05-2012, 00:52:24

Poeti GENC KASTRATI

Pusho Tani te besh pak gjume Je lodhur rutines Si gjethet e vyshkura Puthjet te rane buzeve Dhe syte e tu u eqtuan Nuk ngopet dot dashuria Dehjes se gotes Ku pijne pa rend keta shpirtera Grabitjes se gjuheve Me nje goje Tani ik ne gjume Nenshtrohu nje ligji tjeter Atij te clodhjes Tek mban
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
16-05-2012, 15:41:04

Brunilda Zllami

Për ty Ne heshtjen e piset te mbytur nga lumi ...I fjaleve te thena e te pathena ......Mendova per ty Ne tisin e erret te nje nate ...Qe fshihte dashuri e mekate ......Mendova per ty Ne syte e fjetur te Botes ...Qe dhe ne dasmen e saj vesh fustan te zi ......Mendova per ty <
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
09-05-2012, 20:22:04

Fantazma e Paraardhësit - Lazer Stani

Nëse ka një shkrimtar erudit, një shkrimtar që ka lexuar më shumë libra se të tjerët, ky është Jorge Luis Borges. Letërsia e krijuar prej tij, në poezi dhe në prozë, duket sikur vjen prej librave, vjen nga letërsia. Ky arsyetim i cekët të çon te një analogji që lidhet me veprën madhështore t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
29-02-2012, 10:14:11

Pse?! - Sterjo Spasse

-Ç’është jeta për ty?-e pyeta. -Flluska sapuni,-mu përgjigj -Po vdekja? -Shpërblimi i jetës! -Ç’është bota? -Një pikë helm në hapësirë! -Ç’është me e kuptuar në botë? -Vdekja. -Cila është kafsha me e egër? -Njeriu. -Po më e butë? -Ajo që s’ka lindur.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-02-2012, 00:46:17

Porosija - Fahredin Gunga

PorosijaFahredin Gunga lindi ne Mitrovice me 1936, ne nji familje te vorfun puntore. Shkollen fillore dhe gjimnazin e kreu ne vendlindje, kurse fakultetin filozofik, grupin e albanologjise, ne Beligrad. Tash punon si gazetar i "Rilindjes".Me pune letrare merret q'prej vjetit 195...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
27-12-2011, 21:12:37

"Në vallen e kryeqytetit" Petro Marko

Petro Marko: 25 nëntor 1913 - 27 dhjetor 1991Tirana, shembull i jetesës sonë shoqërore. Si rron njerëzia: ku ha, ku dëfren, ku shkon. Si fitohet dhe si prishet paraja. Çmimet e sendeve të para. Vëzhgime të përgjithëshme mbi mënyrën e rrojtjes sonë. * * * Beqar apo familjar? - Meshkuj! Kudo meshk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, dreamm, vullkani

Poezi dhe nota muzikore!

Shej
20-12-2011, 21:17:57
teodor keko 18
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe