Letersia Shqiptare - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Letersia kombetare shqiptare

M A X
21-07-2010, 16:29:07

Të shkruash në këmbë

Nga Michel TournierBujtësi i burgut të qendrës së Cléricourt-it më kishte paralajmëruar: “Ata kanë bërë të gjithë marrëzira me brirë: terrorizëm, marrje peng, sulme të armatosura. Mirëpo, përveç orëve të kaluara në punishten e zdrukthëtarisë, kanë lexuar edhe disa prej librave tuaj dhe do të don...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-06-2010, 01:17:06

Jeta e thjeshtë

Si mbarova punë në shtëpinë e Joshajve, palosa paralajmërimet e tyre në xhepin e parmë të këmishës dhe u drejtova për nga shtëpia e dytë në rradhë. Joshajt më kishin thënë se aty banonin Lemajt të cilëve fatkeqësia u kishte ardhur nga një bombol gazi e shpërthyer gjatë gatimit. Ata më kishin thë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
hajkune
01-06-2010, 00:31:33

Vepra e plotë e Ismail Kadares

Ky korpus i veprës së plotë të IsmailKadaresë është i katërti që sheh dritën e botimit.Përmbledhja e parë prej dhjetë vëllimesh ubotua më 1980 në Prishtinë. E dyta, në Tiranë,më 1981, në dymbëdhjetë vëllime. Botimifrancez në vitet 1994-2004, gjithashtu në dymbëdhjetëvëllime, ka qenë në dy gjuhë,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Oqeani, Syrgjyn

Anekdoda shqiptare per figurat historike komtare.

erlehta
28-04-2010, 20:46:16
Vertete te mencur
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, dreamm

Ervin Hatibi

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

kreksi
09-12-2009, 11:27:43

Kthimi vajzës së humbur

ose: Historia fillon në "Bellaçao"...Tek Ilo në Restorantine tij "Bellaçao" në një lagje shishë te Parisit, perposklienteve te huaj që vijnënga e tërë bota, lokalin e tij të ngrohët me mikëpritje etraditë ulqinake e frekuentojnë shpeshë herë edhe mysafir tëperkoheshëm qe kalimthinga trojet s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
20-11-2009, 14:58:11

Zaho Balili

Zaho Balili lindi më 3 tetor të vitit 1951 në Rexhinë të Kurveleshit.Shkollën tetëvjeçare dhe të mesme e ka mbaruar në Tepelenë. Ka filluar të shkruajë në moshë shumë të re dhe është autori i disa vëllimeve si Drithërimet e pranverës, Paskan çelur manushaqet, Brengat e shpirtit, Lotë kurbeti dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
19-10-2009, 14:23:44

Vdes Dhimiter Xhuvani!

Nderron jete ne moshen 75-vjecare shkrimtari dhe studiuesi i njohur shqipt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-09-2009, 14:33:05

Një ngritje morale e poezisë shqipe

Një ngritje morale e poezisë shqipeKëto ditë Shtëpia Botuese "Nacional" ka nxjerrë në qarkullim vëllimin poetik "Frika nga Atdheu" të poetit të mirënjohur Skënder Buçpapaj. Libri dëshmon se, poezia e vargut biblik të Skënder Buçpapajt vazhdon të mbajë një peshë të madhe në poezi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: metin, halilfazliu, Emira

Andon Zako çajupi

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Naim Frasheri, fjolla rashica

Naim Frashëri

Naim Frasheri
13-09-2009, 11:48:19
Shume Poezi te bukura ka ai . Krenohem me te
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: hazbije, fjolla huruglica, Belinaa

ALI HURUGLICA

hazbije
02-09-2009, 22:45:49
faik konic poezia e famshme :p:p
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
dritonzenku
14-08-2009, 10:36:18

Poezi - Driton ZENKU

MENDIME TË PATHËNA Gurra e tmerrit është atyku mendimi përfundon ku lindku fjala s’del tej gjeografisë së njeriut ku zëri lind tinguj memeceku mendja ngulfatetnë pallate mendimesh,... të pathëna PËRULJEMe ngjyrën e penës vizatoj një botë,jetë,njerishpirtin e he...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Masha, zejneb, kijameti

si e perfytyroni veten ne te ardhmen?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

mergime syla
25-05-2009, 19:07:18

Fshatit tim Nivokazit

nivokaz i bukur nivokaz i ri ne zemer te kam dhe te dua ashtu siq je ti nuk te harroj kurr oh vendi im atdhe ne zemer te kam se vendlindja ime je edhe pse larg teje ne vend te huaj jam dashurin per ty ne zemer e kam
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
mr.krasniqi
10-05-2009, 22:49:53

Jeta

 jeta eshtë e shkurt-jetoje jeta eshtë sfid-sfidoje jeta eshtë e bukur  nese din me jetu  jeta esht e shkatrumme nese ti ke deshtu----------------------------- Ne jet duesh te punosh  qe neser te Fitosh  Ki kujdes nos t'harrosh në jet mund t'psosh----------------------------- Jeta ka shum loja  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Dory
05-05-2009, 17:27:16

riqerk per shkollen italiane

ciao... jam nje vajze Shqipetare por qe jeton ne italy tesh 12 vjet. Jam nduke mbaruar shkollen e mbesme dhe dua me ber nje punim mbe letersine, historine dhe culturen shqipetare, por nuk e di se nga me filluar... Mund me ndimoni me seleksionu authoret the pesite? Grazie Ciao (Me falni gabimet)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kengaime, shejtania

Poezi Patriotike!

kengaime
21-04-2009, 00:18:38
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
kostandin.
17-04-2009, 17:47:54

Tek cilet autore verehet me shume rendi i permbysur ne fjali???

 :SJu lutem jepni pergjigjet tuaja per te zhdukur paqartesite????/ hmmmmm:
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
kostandin.
17-04-2009, 17:40:47

Cndryshime vini re ne perdorimin e foljes sipas gjuhes standart dhe migjen-koliq

Mund te paraqisni njohurite tuaja sa me shpejt te jete e mundur.ju faleminderit!!!! hmmmmm:
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
zudi hamiti
06-03-2009, 15:11:03

Reagim i Esat Bilalit ndaj shkrimit të Zenel Peposhit

Reagim i Esat Bilalit ndaj shkrimit të Zenel Peposhit botuar në gazetat “Tema” e Amerikës dhe “Rilindja demokratike” e Shqipërisë*Akuzat ndaj meje bëhen nga qëndrime të një fashisto-koçixoxisto-manipuluesi të fakteve historike!Esat Bilali, Sr. Sc.Në një shkrim ose libër ku flitet për gjithëçka, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
artisti.
18-02-2009, 23:54:56

Biografia!

Nga Pierre-Pandeli SimsiaNë çdo fillim të vitit shkollor, nxënësit e asaj shkolle kishin një "merak": Kush do ishte mësuesi i matematikës?Atyre që u binin të kishin mësues Kiçon ishin me "fat", por edhe më me fat ishin nxënësit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe