×
Hyrja
Profili

Poezi dashurie

Poezi dashurie

· 1228 · 364786

 • Postime: 782
ilir elb
ne: 04-07-2004, 00:31:35
ateher shpresoje.......
qe te na shkruani nga nje poezi dashurie  nga ju....... :tym :tym

 • Postime: 782
ilir elb
#1 ne: 04-07-2004, 00:34:07
po e nise une

T e dishe te lexosh
E shte  e lehte ta kuptoshe
D ashuria eshte pafund
U ne te dua ty gjithkund
A merika seshte katund

 • Postime: 782
ilir elb
#2 ne: 04-07-2004, 13:00:26
E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....
Te dua zemer te put fort ne gush ;) ;)

 • Postime: 782
ilir elb
#3 ne: 04-07-2004, 20:44:22
Dua te behem lot
te shetise neper fytyren tende
te vije deri tek buzet e tua
dhe te them fjalen TE DUA :perqafim

 • Postime: 782
ilir elb
#4 ne: 05-07-2004, 20:53:24
Thone se dashuria
eshte pa fund,
thone se dashuria
si termet te tund,
thone se dashuria
eshte c'menduri,
dhe kjo c'menduri
per mua je ti..............  :X :X

 • Postime: 782
ilir elb
#5 ne: 07-07-2004, 13:14:21
Dio e arrabiato con me
perche gli ho rubato,
la stella piu bella
dell'universo,questa
stella sei tu.Ti amo tanto :puth :puth
milanisti
#6 ne: 08-07-2004, 13:06:28
Mos me le.


Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE dua.  :puth :puth :lule :lule :pafshim :pafshim :pafshim

« Editimi i fundit: 09-07-2004, 21:49:44 nga milanisti »
milanisti
#7 ne: 08-07-2004, 13:08:11
Te kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron... :pafshim :pafshim :pafshim[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 11-07-2004, 22:44:08 nga M A X »

 • Postime: 782
ilir elb
#8 ne: 08-07-2004, 13:39:22
hahahaha sa per te pare me shkrive ................... ...............

ndersa per dy te tjerat ishin me te vertet te bukura urime

 • Postime: 782
ilir elb
#9 ne: 08-07-2004, 13:42:37
Nese puthja do ishte fjale,
me ty do te bisedoja shume ngadal.......... :puth

 • Postime: 1283
 • Gjinia: Femer
Zhade
#10 ne: 09-07-2004, 10:52:23
Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un cfar te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!

Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka vec mall, vec mall per Ty

 • Postime: 1283
 • Gjinia: Femer
Zhade
#11 ne: 09-07-2004, 10:54:17
Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum per bezdisjen
nese te thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime qe sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frike
crendesi ka nese jeta ime eshte shkretire
nese shpirti sme buzeqesh
nese dhimbja me trete
rendesi ka qe jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim.

 • Postime: 782
ilir elb
#12 ne: 09-07-2004, 11:50:59
..........se tu fossi nna lacrima.....Non piangerei mai....!per non perderti!!!!! ;)

 • Postime: 782
ilir elb
#13 ne: 10-07-2004, 00:46:12
Chi saperche io vado via.......lascio te........E la verita,la verita non lo so soffriro....... :tym :tym

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#14 ne: 10-07-2004, 01:12:20


Nje vajze e nje djale.
Dy mendje- dy shpirta.
Dy trupa qe duhen (Kerkohen - deshirohen).....deri kur behen nje trup i vetem....
E rrine gjithmone te bashkuar..... askush e asgje nuk i ndan!


 • Postime: 1283
 • Gjinia: Femer
Zhade
#15 ne: 11-07-2004, 13:24:29
Kur ti ,me mungon, ne endrraŠ  
Te nesermen ndihem, me mire.  ;)
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lire.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atehere jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vertete.  >< ><

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atehere kur s'dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.  :zjarr :zjarr

Kur ti ,me mungon
E kam shume veshtire.
Sepse thelle ne zemer ,
E ndjej ate zbrazetire.


Kur me mungon veq ne enderr ,
gjithmone te arsyetoj .
Por ne jeten e perditshme,
Nuk mundem te perballoj
« Editimi i fundit: 23-12-2004, 01:18:12 nga Gjumashi »

 • Postime: 1283
 • Gjinia: Femer
Zhade
#16 ne: 11-07-2004, 13:30:06
Kur Ti s'je ketu!!!

Kur ti s'je ketu
as chati nuk me kenaqe.
Kur ,ti s'vjen, me jave te tera
nuk mundem te gjej ilaq.

Kur ti s'je ketu,
asgje ,s'me fascinon.
As ,puna ime si duket,
mire nuk funksionon.

Kur, ti s'je ketu,
une nuk e di, ku, te kerkoj!!
Veqse rruget e qytetit
te gjitha i kaleroj .

Kur ti s'je ketu ,
asgje nuk ka kuptim.
Vetem e jetoj jeten
dhe kerkoj shpetim.

« Editimi i fundit: 23-12-2004, 01:18:56 nga Gjumashi »

 • Postime: 782
ilir elb
#17 ne: 12-07-2004, 00:27:01
Ho chiesto alla notte di regalarmi un sogno......
Ma il giorno mi ha rubato l'idea........regalan domi te. :love:

 • Postime: 782
ilir elb
#18 ne: 12-07-2004, 23:15:52
Shiko henen dhe
ajo puthjen time ta dhuron,
me tha dhe dicka
qe shpirtin tend,
une kurr ne erresire
s'kam per ta lene,
prandaje shpirt nga erresira
mos ki frike se henen do ta bej drite...... :perqafim

 • Postime: 782
ilir elb
#19 ne: 15-07-2004, 16:26:40
une per ty thaj detin
une per ty bej rremuj gjthe qytetin
ndersa ti per mua?!
nuk me thua as te dua........... :(

 • Postime: 782
ilir elb
#20 ne: 16-07-2004, 12:47:25
Te dua, te mallkoj,te urrej,te dashuroje.
Te dua,se me del ne  enderr,
te dashuroje se je si engjell,
te mallkoj,se te dua teper,
te urrej,se ti do nje tjeter...........(ishalla jo ne te vertet)
milanisti
#21 ne: 18-07-2004, 14:42:56
SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u trete
nje plage ne zemer me mbete
nje zjarr qe kurr nuk shuhet
nje emer qe perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur te dy vetem rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti per mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes per buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do te ndodhe me ne te dy
Sikur te mos jem me me ty
Sikur kjo ender te ndalet nje dite
S'e di a do te shoh me o drite?

S'e di pa ty cdo bej o yll
Pa ty kjo bote me duket nje pyll
Pa ty kjo bote s'do kete kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do te duroj
Pa e puthur me ate goje
Pa e prekur me ate dore
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjate do te vazhdoje
Por di sa shume te deshiroj
E di sa shume ti me gezon
Kur pak vemendje me kushton.

E ndjej se shume do te te dua
Sa kohe keto buze do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tend do te kem ne goje.

S'e di sa shume do te zgjase kjo jete
S'di si do shkoje ne te vertete
Por dicka di me siguri :
Ajo qe dua je vec.......... Ti.« Editimi i fundit: 25-08-2004, 23:04:21 nga Berni »

 • Postime: 782
ilir elb
#22 ne: 18-07-2004, 14:54:39
bravo milanist <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <>
                       <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <>
                       <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <>
i ke nga publiku..........
milanisti
#23 ne: 18-07-2004, 14:57:22
BUZET

Nuk jam poet,
te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,
E shkruaj vetem per ty

Bilbili ne dege
Sa bukur kendon
Ti puthsha buzet
Ti qe e lexon

Per ty qe te dua
Do te them sukses
Per ty kam lindur
Per ty do te vdes


« Editimi i fundit: 23-12-2004, 01:20:56 nga Gjumashi »

 • Postime: 782
ilir elb
#24 ne: 18-07-2004, 14:59:28
bravo bravo <> <> <> <> <> <> <>
 

Poezi per femije per 28 nentorin

Nisur nga InfoZRubrika Gjuha Shqipe

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:45:58
nga InfoZ
Poezi per Skenderbeun forumi shqiptar

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:41:44
nga InfoZ
Poezi per mesuesin per 7 marsin

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:39:58
nga InfoZ
Poezi per te dashurin ne mengjes

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:35:06
nga InfoZ
Albatros Rexhaj poezi

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:26:11
nga InfoZ