Vjersha per Vitin e Ri!!! - Letersia Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vjersha per Vitin e Ri!!!

Vjersha per Vitin e Ri!!!

· 9 · 65749

  • Postime: 12343
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

ne: 13-12-2010, 17:43:19
Mund te me ndihmoni me vjersha dhe poezi per femije per Vitin e Ri?
 
« Editimi i fundit: 16-12-2020, 00:35:10 nga M A X »

#1 ne: 13-12-2010, 20:23:24
Vetem kjo klasikja po me bie ndermend... :)
S'eshte vjershe ne fakt, po une nuk njoh femije, qe nuk e di permendesh.

Ja na erdhi Viti i Ri - The New Year is coming - 2011

  • Postime: 12343
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 13-12-2010, 21:24:36
Faleminderit Sky por me hyjne pune vargje jo utube :)

#3 ne: 13-12-2010, 22:06:54
Edhe utube nga vargje perbehet... :D

Ja na erdhi Viti i Ri
sa jam i gezuar
Por si une cdo femije
pret per ta festuar

E stolisa bredhin tim
me lodra me yje
Era jashte le te fryje,
le te fryje ne pyje.

Bora zbardhi tej per tej
fusha edhe male
Viti Ri do te na gjeje
me kenge e me valle.

  • Postime: 12343
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

#4 ne: 13-12-2010, 22:09:08
Edhe utube nga vargje perbehet... :D

Ja na erdhi Viti i Ri
sa jam i gezuar
Por si une cdo femije
pret per ta festuar

E stolisa bredhin tim
me lodra me yje
Era jashte le te fryje,
le te fryje ne pyje.

Bora zbardhi tej per tej
fusha edhe male
Viti Ri do te na gjeje
me kenge e me valle.Flm :)

#5 ne: 17-03-2011, 14:52:20
viti i ri

ja na erdhi
Viti i ri plot gezim
e lumturi

babadimri sjell
dhurata
shkurtohet dita
e zgjatet nata......


#6 ne: 16-12-2020, 00:25:20
Viti I Ri

Fjala me e bukur
thuhet ne ora dymbedhjete,
gezuar Viti i Ri
dhe nje lumturi e vertete.
Dil ne dritare
kerko nje deshire
thuaj Zoti im
per mua pak meshire.
Dergoi: Lira


Nje yll ne qiell ,sa bukur shendrit,
kjo hene e bukur po na fal kete drite,
qielli i kalter dicka te tregon,
se ke nje shoqe qe asnjeher s'te harron,
Me dashuri vitin e ri ta uron.


Sote nje varg deshirash me kaploj,
por nje e vecoj,
krahe te kem te fluturoj,
atje ku je ti te ndaloj,
vitin e ri te ta uroj
Poezia u Dergua nga: VERONA AZEMI

#7 ne: 16-12-2020, 00:27:29
Tash që festat po afrohen,
T'a harrojmë çdo brengë e hall,
T'i bëjmë zemrat të gëzohen,
Të shpresojmë për vit të mbarë!
Gëzoni miq, vëllezër e motra,
Ju të gjithë, ngado që jeni,
Gjithandej ku, shqip flet votra,
Gaz e shpresë, uroj të keni!
Edhe ju, miq të nderuar,
Qe u mbërtheu jeta skamnore,
E lus Zotin e madhëruar,
Shumë urata t‟ ju falë prore!
Me fat Festa e Krishtlindjes,
Shumë shëndet e begati!
Gjithandej, ju bij të shqipes,
Shumë me fat Vitin e Ri!

#8 ne: 16-12-2020, 00:28:41

Temat e fundit