Letrarët e rinj - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Rubrike e forumit per gjithe krijuesit e rinj.

*
Rezart Palluqi
05-03-2008, 01:05:37

Perjetësia është një plazh lakuriq

 Përjetësia është një plazh lakuriq! Përjetësia është një plazh lakuriqdhe shekujt janë plazhistëte saj.Lakuriqësia është rreptësisht e detyruar. Shekujt e dalë në pension,të cilët ende veshin sytjena ose mbathje do të përjashtohen prej plazhit. Ata nuk mund të notojnë në detin e pacakë. Trego...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
AndY006
19-02-2008, 15:39:59

Erdhi Mesnata

Erdhi mesnata,Perseri ne te njejtin vend,Perseri ne te dy ne nje mesnateTe karikuar plot dashuri.Buzet plot epsh belbezojneVeç dy fjale...Te Dua,Te Dua.Duart qe fillojne te dridhente çojne ne ekstrem,Tensioni rritet,Rrahjet e zemrave mekatareNuk gjejne qetesi,Frymarjet e ThellaTe AdrenalinesQe r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
24-12-2007, 19:49:30

Babadimri prej Lubotenit

Per ju femijèBABADIMNI PREJ LUBOTENIT (tregim për fëmijë) Asnjë pëllëmbë e bjeshkës së Lubotenit nuk ka mbetur pa u mbuluar me dëborë. Degët e bredhave të gjelbër janë kacavarur nga dëbora. Dimri është i çuditshëm, vetëm me një reshje atmosferike krijon pikturën me nuanca të bardha, me qiellin k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Elegance
12-09-2007, 06:53:01

La poesia in Italiano da Ellegance

La lacrima di un Amore PersoI sentimenti persi scritti in una lettera, un lui e lei sono lasciati dietro, il tempo non è niente ma la polvere irrisolta quando l'amore è andato come la sabbia attraverso la clessidra...Che è successo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Capkenja, whisper, diikush

Peshperime

*
Capkenja
27-07-2007, 11:06:03
Ke nje fantazi teper shtjelluese.Urime !
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Capkenja, whisper

MUZGJE TE NGRIRE - tregim

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Erisel
19-06-2007, 09:47:03

Ditet e "arta" (Tregim)

E ndёrpreu udhёtimin e tij nё Kёln. Kishte mjaft kohё per te pirё kafe dhe marrё vendimin pèrfundimtar mbi atё udhetim. Nxorri nga çanta hartёn gjeografike te cilёn e kishte studjuarqindra herё ne ditёt e fundit kur i kishte mbёrritur nje letёr rekomande e mallkuar ku shkruhej se kёrkesa e tij...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Isra, Syrgjyn

Poezi nga Poeti Pesimist

Isra
28-05-2007, 15:12:09
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

guest11984
28-04-2007, 02:00:24

LOT VJESHTE...

Lot qielli me ledhatojne floket duke ma renduar edhe me shumë koken,e cila mban një pafundesi mendimesh brenda saj.Heshtur dëgjoj kercitjet e tyre ne rrugët vjeshtore te veshur ne te argjenden e gjetheve te vdekura pertoke.Grija qiellore qëndron si çati mbi koken time dhe si me inat lëshon drejt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ibraim
05-12-2006, 16:57:31

Sot...

 Sot mëngjesi ishte i brishtë, dhe ajri më i rrallë se zakonisht…sot qyteti ishte i zymtë. Me të arritur aty, fillova të shikoj mijëra fytyrat e panjohura…mijëra zërat, ca të butë e ca të egër…sot, në mijëra fytyra të kërkova dhe askund s’të gjeta. Me të arritur në qytet të përshendeta o d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
25-11-2006, 15:57:09

ALLA FRANKA KREJT SHIPTARCE

ALLA FRANKA KREJT SHIPTARCE Shqiptaret per cdo vjet organizojnë manifestime te ndryshme dhe per ato manifestime harxhojnë shuma te medha parash.Sikur parate e Nota Festit te harxhoheshin ne blerjen e librave ne panairin e librit , apo sikur ato para do te investoheshin ne ndërtimin e leximores s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ibraim, Ladyx, zemraime

Une nuk bej pazar...

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
17-11-2006, 18:35:18

BIOGRAFIA IME NE DY RRESHTA-imagjinat

BIOGRAFIA IME NË DY RRESHTA....Është kohë vjeshte.Ditë e këndshme për rrugëtimin tonë të rradhës.Në qytetin tonë plot hir lindi një brengë e re si shkëndi që depërton në thellësitë e zemrës sime...Dhe prap nga fillimi....Në mendjen e pishtarit ndriçues sjellet një ide , një qëllim ende i papërfu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
07-11-2006, 23:10:26

Macoku plak

Një herë e një kohë, jetonte një maçok shumë dinak dhe i shpejtë dhe, mjerë ai mi që guxonte t'i dilte përpara. Në asnjë mënyrë nuk i shpëtonte. Me një te kërcyer, e përlante me thonj.Ishte bërë, siç thuhet, frika dhe tmerri i minjve të asaj shtëpie, por dhe i gjithë vendit rreth e rrotull.Ky su...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Capkenja
06-11-2006, 20:03:08

E dashur ..

Po të shkruaj pas një kohe kaq te gjatë,kisha nevojë te shfryhesha diku ,te qaja te mbështetja koken mbi supin tënd.Kisha nevojë te me perkedhelje te me thoje qe unë isha ajo qe me doje me shumë mbi këtë jetë.Qava po supin se mbeshteta dot tek ty.Letren po ta nis me një mall kaq të madh .Se di s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
06-10-2006, 11:47:19

Shoqet e pandara

Shoqet e pandaraNe një kopsht plot me lule te bukura po fluturonin lehtë-lehtë tri flutura. Njëra ishte e bardhe, e dyta ishte e kuqe, kurse e treta ishte e verdhe. Atë çast një re e madhe e zeze e zuri dritën e Diellit. Qielli u nxi dhe filluan bubullimat e forta.Të tria flutur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

kreksi
07-09-2006, 22:47:41

Tregtari i rrotave antike

Tregtari i rrotave antike Gjashtë vite u bënë  qe nga kishte përfunduar lufta shkatrruese dhe e pergjakshme në Kosovë dhe unë ende deri me këtë vere nuk kisha ndermarrur asnjë hap që të bëja rindertimin dhe meremetimin e rrnojave te shtepisë sime  të djegur qe gjurmet e zjarrit vreheshin kudo, n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
30-08-2006, 14:29:17

Plaku dhe Dhelpra

Plaku dhe Dhelpra Një njeri plak pa një dhelpër se si po ikte me shpejtësi të madhe dhe e pyeti:-çka ke, mos vallë je në ndonjë rrezik të madh?Dhelpra, e mbushur plot frymë, u ndal dhe iu përgjigj:-Po, jam në një rrezik të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
30-08-2006, 14:04:59

Arushi qe kerkonte babane!

Pylli ishte zgjuar si perdite. Zogjte fluturonin dhe i jepnin pyllit embelsi me cicerimat e tyre. Kafshet luanin me njeri tjetrin. Te gjithe ishin te gezuar. Por papritur kete atmosfere te bukur e prishi nje ze qe qante. Lepurushi, ketrushi dhe iriqi qe ishin duke kercyer nderprene vallen dhe u ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
29-08-2006, 20:07:15

Si gjithe te tjeret [Tregim]

SI GJITHË TË TJERËTnga Mimoza GJOKUTAJKeli ka një vëlla më të madh se veten, i cili ka kaluar një sëmundje të rëndë. Ai lëviz me shumë vështirësi flet shumë ngadalë dhe nuk kuptohet kur flet. Gjithë ditën ai rri në sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
29-08-2006, 19:52:21

Porosia për Vjosen [Tregim]

Porosia për Vjosennga Abdurrahman THAçIDita ishte e bukur. Shkëlqente tërë ajo anë nga dielli pranveror! Dhe ç'ngjyramirrnin pllajat e zverdhura! Këngët e fshatarëve kishin humbur pogjithë grykën dhe asgjë s'pëtinte ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
29-08-2006, 19:45:34

Mimoza Llastica

Mimoza Llastica Ah, çfarë llastice ka qënë ajo Mimoza! Ju nuk e keni njohur atëherë, por po ta njihnit, do ta merrnit inat.Sa herë që zbriste shkallët e pallatit dhe na gjente duke luajtur në oborr, kërkonte të hynte patjetër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
29-08-2006, 19:42:36

Arbereshi i Vogel

Arbereshi i VogelDitën kur Gjergji shkoi për herë të parë në shkollë, nuk ndjehu asnjë gëzim. Mësuesi foli e foli dhe djali pothuajse s'mori vesh gjë. Ai fliste në një gjuhe që Gjergji nuk e kuptonte.Gjergji rrinte në bankë, me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
29-08-2006, 19:38:13

Peralla e cironkes se arte

Peralla e cironkes se arte Na ishte një herë një plak i varfer, por shumë i varfer ama. Ai jetonte ne breg te lumit bashke me plaken e teij grindavece dhe shpirtkeqe. Jetonin te dy ne skamje dhe ne mjerim te plotë. Plaku zinte ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
29-08-2006, 14:41:39

"Cufo dhe Bubi Kacurrel".

 ..............
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 16:21:06

PERVJETORI - tregim

PERVJETORI - tregim Të  kish  qenë  vërtet  një  flutur  budallaqe  që  i  ish afruar  zjarrit  më  shumë  nga  sa  duhej ?  A  mund  të  kish bërë  ndryshe  vallë?Sidoqoftë ishte  tepër  vonë  për  të  menduar  gjëra  të  tilla. Tani ajo  ndodhej  në  këtë  vagon të  errët  e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 16:15:43

E PAPERBALLUESHMJA - tregim

E papërballueshmja - tregim Ti je në atë moshë që ëndërrojnë djemtë e rinj dhe që adhurojnë pleqtë,në atë moshë kur s'të shqetëson më rruga e bërë,por ajo pjesë e vogël rruge që të ka mbetur për të përshkuar deri atje ku mbarojnë të gjitha udhët,rrugët,rrugicat,monopatet dhe au...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 16:06:05

AJSBERGU GRI - tregim

AJSBERGU GRI - tregimJam në atë moshë kur me pak përpjekje kuptoj se nganjëherë kam ca gjëra të përbashkëta me njerëzit.Përvec anatomisë dhe gjenetikës,janë edhe disa arësye të tjera që ma përforcojnë këtë ide.Unë ec cdo ditë në të njëjtin bulevard ku shëtisin me mijëra të tjerë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 16:03:30

SHEN VALENTINI I NJE TE MARTUARI - tregim

SHËN VALENTINI I NJË TË MARTUARI - tregimSot është dita e shën Valentinit. Beqarët duhet të mbrohen sot nga tepricat e pasionit, të martuarit nga mungesa e tij.Më qëlloi që ky eveniment i përvitshëm të më gjejë të martuar, madje prej dhjetë vjetësh. Ky fakt nuk më bën as të lumt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 16:00:51

NGANJEHERE KUR BIE DEBORE - tregim

NGANJËHERË KUR BIE DËBORË…- tregimAi gjithmonë kish ushqyer një antipati disi anormale për dimrin.Mjaftonte leximi i fjalës "dimër" në faqet e ndonjë libri që ai të mblidhej kruspull në qoshen më të ngrohtë të dhomës,të mbulohej me kujdes me një batanie të trashë,pa harruar të p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 15:58:18

UNDERGROUND - tregim

UNDERGROUND - tregim--------------------------------------------------------------------------------TREGIM I BAZUAR NË HISTORINË E VËRTETË TË POLAKES ALJA, NJË E NJOHURA IME E EMIGRACIONIT.Historia që po ju tregoj ka ndodhur diku aty nga fundviti 1998 në qytetin e Athin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 15:55:12

INVERS - tregim

INVERS - tregimPrej dy orësh po shullohem në diell diku në një cep të plazhit bashkë me Klarën.Pranë nesh,dy-tri metra më tutje,nën hijen e një ombrelle elegante ngjyrë pjepri shtrihet një cift pesëdhjetëvjecarësh .Ajo ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
whisper
29-07-2006, 15:53:22

NATA E TE CMENDURIT - tregim

NATA E TË CMENDURIT - tregimNatë.As zhurma,as zëra,as hapa,as drita.Qetësi e frikëshme ndricuar nga hëna.S'ka as njerëz,as qenër.As mërmëritje.As rënkime.Fryn vetëm pak erë.Erë që s'ndihet mbi tokë,por që duket lart në qiell.Që ta kuptosh që ka erë duhet të jesh i vetëm,i shtri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe