Letrarët e rinj - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Rubrike e forumit per gjithe krijuesit e rinj.

M A X
21-05-2011, 01:17:20

Pa fill e fund

I   Tani s’ka më borxh poetësh; të tyren shembëlltyrë e zboj vramendjesh dhe shket tej – fantazmë në shkretëtirë; tash renë e shoh si një lakmus që skuqet n’perëndim dhe – tejpërtej – varganë krillash – kaligrafi që nxin, që ikën-vjen, që ikën-vjen ky tekst në sfo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-05-2011, 16:35:12

Zhgarravina

Nga Lulian Kodra   Zhgarravina   një zhgarravinë si degë të gjethshme pemësh që me zhurmë gërvishtin xhamat e autobuzit e më zhgarravisin prej përgjumjes një trembje.   zhagarravinë të qeshurash në një gjuhë të huaj, m'i kap veshi e më zhgarravisin nervat.  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-05-2011, 15:51:23

*** ( Pa titull )

Nga Leonard SeitiÇ’më thua kukuvajkë me at’ zë të grisur,Për dashuri e poetë të zbardhur si bora,Nata ime harenë si perde ka qëndisur,Buzëqeshje pranvere i rrjedhin nga dora! Ti shpirtin s’ma njeh, as rrahjet e zemrës,Vërtet nuk jam më i ri si më parë,Por kënga ime i ngjan gjoksit të hënës,Rrëmb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Bardhësia

Përgjigje

dreamm
31-03-2011, 20:21:02
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-03-2011, 12:18:18

Ëndërrime

Era e freskët dhe e lehtë kishte disa ditë që i kishte bërë vizitë liqenit dhe shtëpive të bukura që e rrethonin. Tashmë vjeshta kishte zbarkuar me valixhet e saj mbi qytet duke dhënë shenjat e para. Gjethet kishin filluar të arratiseshin nga trungjet e tyre duke u hedhur në krahët e erës që fry...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: esra HOXHA, yllipolar

DIMRI

*
esra HOXHA
21-02-2011, 14:56:43
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Zara
16-02-2011, 22:46:58

Sida,nje sfide qe duhet fituar-Gladiola Gjini

Eshte veper e nje mikes time te dashur,Gladiola Gjini.Me lejen e saj,po e postoj ketu.SIDA NJE SFIDE QE DUHET FITUARDebora bie serish si ate dite.E eger,e pameshirshme,perplaset ne fytyrat e lodhura.Edhe ato vale te brishta,te lehta dikur,tani kane rene ne kompromis me kete acar e jane here tepe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

lauraa
23-01-2011, 02:37:21

nje pyetje

pershendtje kam per te bere nje punim seminarik dhe me duhen disa lojra te cilat i luajne femijet,disa mu kujtuan por me duhet ndihme dhe nga ju edhe per disa lojra te tjera, menyra se si luhen ato te pershkruhet me fjale :)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: oraldi shkoder, BeRni

Fjalorth per Femijet !

oraldi shkoder
19-01-2011, 19:28:43
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: amber, yllipolar, tri100

Vjeshtë

amber
16-12-2010, 18:29:12
e lezetshme
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-11-2010, 23:55:17

Foleza e djegur

Nga Miri Dhrami
Çdofund pranvere, atëherë kur heja nuk rritej më,tek një skutë mbi murin e oborrit të gruas së ve, grumbulloheshin një grusht arrëza trup-hequra. Aty kishin folenë qysh ngakoha e katragjysheve. Thumbacet, të cilat askush nuk i lajmëronte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-10-2010, 11:46:10

Një gomar më pak

Kur u hodha në trotuar, m'u duk sikur dola në breg dhe, i shpëtova më në fund ca kafshëve të tmerrshme uji, që më ishin lëshuar pas, për të më kafshuar.Këtë ndjesi më krijuan makinat e papërmbajtshme, me lloj-lloj turinjsh, tek ulërinin duke fërshëllyer rrotat dhe duke pulsuar gjithë kërcënim dr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

h75
28-06-2010, 09:45:51

Një politikan që ngre dolli për ne

Fshatarët ishin ngazëllyer kur kishin parë birin e tyre tek dilte në televizor e jepte prognoza politike.Ata kishin mbetur jo pak të habitur kur të birin e Zenelit, spikerja e kishte paraqitur si analist politik e njohës të marrëdhënjeve ndërkombëtare. Pastaj kishin dëgjuar me vëmendje paraqitje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

h75
09-05-2010, 20:26:52

Mua për çështjen kombëtare, më la gruaja!(monolog)

Eh...., nisi të tregonte Dauti,- s’ke ç’i bënë, çështja kombëtare i ka këto, të sjëllë edhe vuajtje, megjithatë unë këto nuk i ndjej e as merrem me to.Po po, se sa vuajtje më ka sjellë çështja kombëtare,s’di goja t’i tregoj e t’i numëroj, por njeriu që merret me këto punë kalitet, bëhet kështu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

kreksi
04-05-2010, 01:00:53

Bija e Kanunit te maleve

Një rrëfim i nxjerrur nga një ngjarje e vertetë !Tek Ilo, në Restorantine tij "Bellaçao" në një lagje shishë te Parisit, perpos klienteve te huaj nga e tere bota, ne kete lokal te ngrohet me mikpritje nga ulqinaku, vinin aty shpeshe here edhe mysafir e vizitor te perkoheshem qe vinin kalimthi ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
dr.korupsioni
05-12-2009, 00:17:47

Jeta

 Jeta    Ne leter nis te shkruaj ,   
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Ordalium, dr.korupsioni, skiatori

Poezi

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-09-2009, 21:51:48

Enisi, Harry Potter-i shqiptar

Mbare femijet e planetit e ushqyen ne keto vite imagjinaten e tyre me personazhin fantastiko-shkencor, mitin e djaloshit Harry Potter. Ne Shqiperi, nje djale i ngjashem me Harry Potter, ka marre misionin te shnderrohet edhe ne autor librash te trillerit fantastik.17-vjecari i nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe